viera_j
29.11.07,10:16
pomooooc
mam v praci klavesnicu a niekto mily mi prehodil klavesnicu, tak, ze ked mam vypnutu numericku kocku, tak mozem pisat normalne, ale ked ju zapnem, tak mam numericku kocku na klavesach a -5se0 ta2t6 (pisem takto). Vacsinou to tak fici na notebookoch a neviem v kombinaciou s akou klavesou to prehodim normalne. Predpokladam, ze je to fn+????
Dakujem velmi pekne
straaasne to potrebujem.
prijemny den
Viera
Madam Kurie
29.11.07,09:28
Bežne sa prestavuje jazyk klávesami "Alt" a "Shift" - vtedy sa menia aj písmenka na klávesach. Čiže stlač ľavý "Alt" a ťukni do ľavého "Shiftu"
viera_j
29.11.07,09:36
Dakujem, ale to nie je to co myslim, takto si len prepnem jazyk.
Rozalka
29.11.07,14:44
pomooooc
mam v praci klavesnicu a niekto mily mi prehodil klavesnicu, tak, ze ked mam vypnutu numericku kocku, tak mozem pisat normalne, ale ked ju zapnem, tak mam numericku kocku na klavesach a -5se0 ta2t6 (pisem takto). Vacsinou to tak fici na notebookoch a neviem v kombinaciou s akou klavesou to prehodim normalne. Predpokladam, ze je to fn+????
Dakujem velmi pekne
straaasne to potrebujem.
prijemny den
Viera
Na notebooku stlač FN + F11
viera_j
29.11.07,19:56
Ďakujem to je asi to, co potrebujem, akurat, ze neviem preco mi to nefunguje.
Ach jaj . . .
Ďakujem
VIera
renatan
30.11.07,06:06
Aj ja by som vás chcela poprosiť o pomoc. Mám doma nový PC a klávesnicu mám nastavenú tak, že mi píše Y na "hornej" klávese a Z na "dolnej" klávese. A neviem si to prestaviť, lebo prepnutie jazyka mi nepomôže. Som z toho zúfalá, lebo v práci to mám presne naopak a neviem si na to doma zvyknúť. Píšem všetkými desiatimi a už z toho dostávam pomaly schizofréniu a už neviem skoro napísať nič poriadne, ako veľmi ma to mýli. Tak mi prosím vás niekto poraďte, čo s tým.
Rozalka
30.11.07,06:52
Aj ja by som vás chcela poprosiť o pomoc. Mám doma nový PC a klávesnicu mám nastavenú tak, že mi píše Y na "hornej" klávese a Z na "dolnej" klávese. A neviem si to prestaviť, lebo prepnutie jazyka mi nepomôže. Som z toho zúfalá, lebo v práci to mám presne naopak a neviem si na to doma zvyknúť. Píšem všetkými desiatimi a už z toho dostávam pomaly schizofréniu a už neviem skoro napísať nič poriadne, ako veľmi ma to mýli. Tak mi prosím vás niekto poraďte, čo s tým.
klávesnica musí byť nastavená NEMECKÁ (pri inštalácii)
Stefan2005
30.11.07,07:25
Aj ja by som vás chcela poprosiť o pomoc. Mám doma nový PC a klávesnicu mám nastavenú tak, že mi píše Y na "hornej" klávese a Z na "dolnej" klávese. A neviem si to prestaviť, lebo prepnutie jazyka mi nepomôže. Som z toho zúfalá, lebo v práci to mám presne naopak a neviem si na to doma zvyknúť. Píšem všetkými desiatimi a už z toho dostávam pomaly schizofréniu a už neviem skoro napísať nič poriadne, ako veľmi ma to mýli. Tak mi prosím vás niekto poraďte, čo s tým.


Nepíšeš nič bližšie (aký máš OS, aký jazyk klávesnice je nastavený, ...).
Sú možnosti voľby nastavenie "chovania" klávesnice, t. j. či sa má používať QWERTZ alebo QWERTY... Pôvodné nastavenie niekedy zvyknú prepísať aj niektoré účtovné softy, resp. aj v nich je možnosť zmeniť rozloženie klávesnice...
renatan
30.11.07,07:47
Nevim, či bola nastavená nemecká verzia klávesnice pri inštalácii a tiež neviem, čo je QWERTZ a QWERTY (keď to píšem, trošku ma trklo), ale hlavne som teraz v práci a problém mám doma, tam si to chcem prestaviť, tak neviem reagovať. A zasa doma sa neviem prihlásiť svojím Nickom na Poradu, tak aj to by ste mi mohli prípadne pošuškať, že ako na to. Ale poobede doma sa posnažím a potom sa ište skúsim ozvať s podrobnejšími údajmi.
Rozalka
30.11.07,08:09
Nevim, či bola nastavená nemecká verzia klávesnice pri inštalácii a tiež neviem, čo je QWERTZ a QWERTY (keď to píšem, trošku ma trklo), ale hlavne som teraz v práci a problém mám doma, tam si to chcem prestaviť, tak neviem reagovať. A zasa doma sa neviem prihlásiť svojím Nickom na Poradu, tak aj to by ste mi mohli prípadne pošuškať, že ako na to. Ale poobede doma sa posnažím a potom sa ište skúsim ozvať s podrobnejšími údajmi.
Pozri na klávesnicu, prvý riadok pod číslami, ktorý začína Q: a tom je to, čo ťa "trklo" - takto sa označuje poradie písmen a znamená aj jej nastavenie
renatan
30.11.07,10:51
Pozri na klávesnicu, prvý riadok pod číslami, ktorý začína Q: a tom je to, čo ťa "trklo" - takto sa označuje poradie písmen a znamená aj jej nastavenie

No to mi došlo, že je to prvý riadok po číslami, len neviem, kde zmením to nastavenie, skúšala som kadečo, a stále mi to nepíše hore Z a dole Y, ale naopak.
robovi
30.11.07,11:05
Aj ja by som vás chcela poprosiť o pomoc. Mám doma nový PC a klávesnicu mám nastavenú tak, že mi píše Y na "hornej" klávese a Z na "dolnej" klávese. A neviem si to prestaviť, lebo prepnutie jazyka mi nepomôže. Som z toho zúfalá, lebo v práci to mám presne naopak a neviem si na to doma zvyknúť. Píšem všetkými desiatimi a už z toho dostávam pomaly schizofréniu a už neviem skoro napísať nič poriadne, ako veľmi ma to mýli. Tak mi prosím vás niekto poraďte, čo s tým.

Riesenie je jednoduche, mas nastavenu slovensku klavesnicu /qwerty/, co sa da zmenit na klasicku slovensku nasledovnym postupom. kliknes pravym tlacitkom mysi na tlacitko jazyka v pravom dolnom rohu obrazovky a das nastavenia. Das pridat klavesnicu a vyberies rozlozenie slovenske/slovenske/. das pouzit a ok. Potom ked sa toto udeje, tak si v hornom riadku, kde je napisane slovenske/qwerty/ vyberies moznost slovenske/slovenske/ a budes mat defaultne prednastavenu klavesnicu slovesnke/slovenske/.
Oriona
01.12.07,10:23
QWERTZ a QWERTY su klavesy zlava doprava pisane od pismena Q :-), podla toho vies, ci mas nastavenu klavesnicu QWERTY alebo QWERTZ-ako ja.
renatan
04.12.07,04:35
Riesenie je jednoduche, mas nastavenu slovensku klavesnicu /qwerty/, co sa da zmenit na klasicku slovensku nasledovnym postupom. kliknes pravym tlacitkom mysi na tlacitko jazyka v pravom dolnom rohu obrazovky a das nastavenia. Das pridat klavesnicu a vyberies rozlozenie slovenske/slovenske/. das pouzit a ok. Potom ked sa toto udeje, tak si v hornom riadku, kde je napisane slovenske/qwerty/ vyberies moznost slovenske/slovenske/ a budes mat defaultne prednastavenu klavesnicu slovesnke/slovenske/.

Skúsila som to podľa návodu doma, ibaže nemám tam nikde možnosť zvoliť slovenske/slovenske, mám síce slovenskú klávsnicu. ale len QWERTY, nie QWERTZ. Asi budem musieť prestaviť tú v práci, ak sa bude dať a preučiť sa naopak. Lebo toto dvojité písanie mi fakt ničí nervy.
Stefan2005
04.12.07,06:33
Skúsila som to podľa návodu doma, ibaže nemám tam nikde možnosť zvoliť slovenske/slovenske, mám síce slovenskú klávsnicu. ale len QWERTY, nie QWERTZ. Asi budem musieť prestaviť tú v práci, ak sa bude dať a preučiť sa naopak. Lebo toto dvojité písanie mi fakt ničí nervy.

Nevzdávaj to dievča! Keď Ti nejde zmeniť spôsob rozloženia slovenskej klávesnice, tak asi preto, že ju nemáš nainštalovanú (resp. máš, ale s QWERTY).
Pomôž si tak, že si pridáš ďalšiu slovenskú slovenskú klávesnicu, tentoraz QWERTZ (Control panel, Miestne a jazykové nastavenia, Jazyky, Podrobnosti, Nastavenia, Pridať, - zvoľ slovenskú QWERTZ).
Budeš môcť prepínať aj medzi dvoma slovenskými klávesnicami, a ak sa Ti to nebude páčiť, tak tu QWERTY môžeš odstrániť.
Nezabudni nastaviť klávesnicu ako predvolenú....
renatan
05.12.07,04:26
Včera som sa ešte raz pokúsila nastaviť tú klávesnicu QWERTZ, ale nikde som ju nenašla. Išla som presne podľa tvojho návodu, ale v tom konečnom kroku "Pridať" proste nemám v ponuke QWERTZ. Tak čo včul ?? :confused: Mám tam QWERTZ české, lotyšské, ale slovenské fakt nie.:mee::mee: Chcela som ešte zmeniť rozloženie písmen, ale ani to sa mi nedalo. Mám skúsiť české?
LubosP
06.12.07,09:31
Včera som sa ešte raz pokúsila nastaviť tú klávesnicu QWERTZ, ale nikde som ju nenašla. Išla som presne podľa tvojho návodu, ale v tom konečnom kroku "Pridať" proste nemám v ponuke QWERTZ. Tak čo včul ?? :confused: Mám tam QWERTZ české, lotyšské, ale slovenské fakt nie.:mee::mee: Chcela som ešte zmeniť rozloženie písmen, ale ani to sa mi nedalo. Mám skúsiť české?
Slovenske QWERTZ nie je takto napisane, v ponuke na vyber mas Slovak QWERTY a potom len cisto SLOVAK - no a to je ta QWERTZ, len to nema pri sebe napisane. Tak si vyber tu a mas po probleme :)
renatan
06.12.07,10:42
Slovenske QWERTZ nie je takto napisane, v ponuke na vyber mas Slovak QWERTY a potom len cisto SLOVAK - no a to je ta QWERTZ, len to nema pri sebe napisane. Tak si vyber tu a mas po probleme :)

No a ja stále hľadám tú QWERTZ:confused:! Doma skúsim a uvidím. Zatiaľ dík, ak to nepôjde, som tu zasa!!
renatan
06.12.07,18:37
Ľudia, zvíťazila som! Konečne mi píše klávesnica QWERTZ! Už som normálne nedúfala a je to tu. Ja som celú dobu hľadala "Slovenske QWERTZ a samo, že nenašla, keď to tak nie je napísané. Ľubko a Števko - krááásne ďakujem a aj všetkým, čo ste so mnou mali trpezlivosť . Ešte raz díky. a už aj vám idem poslať bodíky, ak sa mi to podarí. No - nepodarilo, vraj toto nie je odborná téma?! Tak čo už. Ahoj a dobrú noc.
AntekaK
07.05.08,15:08
Ďakujem Vám všetkým za túto debatu, mne to tiež teraz veľmi pomohlo, myslela som si, že budem musieť zabudnúť "klasický" prstoklad. :)
Magduša
11.06.08,08:54
Ludze dobre, ani neznace jak sce mi pomohli.

Mne už pre te dve klávesy odlevali mertvolne poty.

Dzekujem.
jess
24.07.08,11:24
Ako nájdem na klávesnici starej cca 3-4 roky znak EURO ???? Musím kúpiť novú klávesnicu ????:eek:
Norushka
24.07.08,11:29
Ako nájdem na klávesnici starej cca 3-4 roky znak EURO ???? Musím kúpiť novú klávesnicu ????:eek:
skus Ctrl+Alt+e ;)
jess
24.07.08,11:39
skus Ctrl+Alt+e ;)

BOMBááááááááááááááá.....díky moc:D:D:D:):):):):)
mpca
24.07.08,11:52
alebo pravy Alt + e
Antonia1
24.07.08,12:06
alebo ľavý ALT+0128
katka25
22.08.08,09:17
WOOOOW! vdaka, vdaka, vdaka :):) chvíľu som to hľadala inde a potom mi napadla Porada .... a nesklamala :cool:;)
AntekaK
20.04.10,15:16
Ahojte, prosím Vás, kde sa vo worde prepína klávesnica, píšem, píšem, a zrazu neviem, čo som stlačila, nefunguje mi diakritika. Neviem, ktorými klávesami sa to prepne. Ďakujem veľmi pekne.
mpca
20.04.10,15:40
Alt+Shift (prepínanie jazykov na klávesnici)
salvosko
20.04.10,15:41
Shift+Alt
AntekaK
20.04.10,15:46
ĎAKUJEM!
220870
20.04.10,17:41
Stlačením klávesnice win ,ovládací panel,klávesnica ,nastavenie ....
Matthew DeWrong
21.04.10,13:40
ahoj, mozes mi presne povedat aky mas tym NBooku ?? pretoze kazda znacka ma ine skratky a usporiadanie tlacidiet, a bohuzail na tuto funckiu neexistuje univerzalna skratka. kuknem klavesnicu na nete a napisem ti skratku..
misoft
21.04.10,15:31
Na väčšine klávesníc je klávesy Win označená logom Windows (spodný rad kláves alfanumerickej časti 2-há zľava a 3-tia sprava).
Viac aj tu:http://sk.wikipedia.org/wiki/Po%C4%8D%C3%ADta%C4%8Dov%C3%A1_kl%C3%A1vesnica
adi11
24.06.10,08:21
Chcem sa spytat, ci je dostat kupit k PC samostatne nehlucnu klavesnicu ?
salvosko
24.06.10,09:26
Chcem sa spytat, ci je dostat kupit k PC samostatne nehlucnu klavesnicu ?
Co je to podla teba nehlucna klavesnica?
Napriklad MICROSOFT Keyboard 600 ... nízkoprofilová tichá klávesnica, odolná voči poliatiu ...
adi11
24.06.10,09:33
Co je to podla teba nehlucna klavesnica?
Napriklad MICROSOFT Keyboard 600 ... nízkoprofilová tichá klávesnica, odolná voči poliatiu ...
..myslela som tichu, ze nie je pocut to buchanie do nej..
takze je dostat kupit a co asi stoji ?
adi11
24.06.10,09:38
Co je to podla teba nehlucna klavesnica?
Napriklad MICROSOFT Keyboard 600 ... nízkoprofilová tichá klávesnica, odolná voči poliatiu ...
dakujem pekne, uz som si pozrela na nete a cena je len 12,50, musim sa pozriet u nas v predajniach
salvosko
24.06.10,10:05
dakujem pekne, uz som si pozrela na nete a cena je len 12,50, musim sa pozriet u nas v predajniach
Jo, u mna 12€, dobre je ju najst niekde v obchode a vyskusat. To plati vo vseobecnosti.