wildo
29.11.07,11:02
Dnes som konečne dostal list vlastníctva RD, čo by sme mali teraz urobiť ako prvé - nahlasiť trvalý pobyt- kam?., zmeniť OP., prehlasiť trvalý pobyt., Poraďte aky je postup, čo treba urobiť prvé?
Ďakujem
mysimis
29.11.07,10:05
V prvom rade si zoberieš LV a zájdeš s ním na meststký /obecný/ úrad, kde sa nahlásiš na trvalý pobyt. Tam Ti dajú o trvalom pobyte aj doklad, s ktorým ideš na políciu si vybaviť nový OP. Po vydaní OP si zmeníš adresu aj v ZP. Ak podnikáš musíš si zmeniť adresu aj na živnostenskom úrade, kde dostaneš úradný záznam, následne DÚ, SP, banky.
Zoltán Kovács
29.11.07,10:07
Dnes som konečne dostal list vlastníctva RD, čo by sme mali teraz urobiť ako prvé - nahlasiť trvalý pobyt- kam?., zmeniť OP., prehlasiť trvalý pobyt., Poraďte aky je postup, čo treba urobiť prvé?
Ďakujem

Na obecnom, resp. miestnom úrade sa prihlasiť na trvalý pobyt. Asi po 14 dni vymeniť OP. Zmenu trvaleho bydliska nahlasiť do ZP, aby vymenili kartičku poistenca,. Zmenu nahlásiť aj zamestnávateľovi, resp. ak si podnikateľ tak cez RLFO do soc.poist.
badoga
29.11.07,11:11
Mám jednu pikošku...
Tiež som menila trvalý pobyt. Po viac ako polroku po zmene TP som dostala upomienku, že na starom bydlisku neplatím za smeti.
Pani na mestskom úrade mi vysvetlila, že zistila pri vyrubovaní nového predpisu platby za smeti na nový kalend. rok, že už tam nebývam, ale som povinná do nejakého termínu (už neviem koľko to bolo) písomne nahlásiť že už neprodukujem smeti:cool:.
Že keď sa z trvalého pobytu odhlásiš, mestský úrad tejto zmene už vie a teda netreba obiehať jednotlivo úradníkov??? Chyba - pani úradníčka povedala, že "Jednotlivé odbory nie sú povinné takúto info si odovzdať". Vraj je to tak v zákone...
Za oneskorené nahlásenie je pokuta cca 2000,-Sk. Bolo výhodnejšie za moje neviditelné smeti toho polroka doplatiť, ako platiť pokutu.
takže ODHLÁSIŤ SMETI !!!:D:D:D
mysimis
29.11.07,11:15
Mne zase pani vysvetlila ohľadom smetí, keď som sa išla prehlasovať zo starej adresy na novú, že je jedno, že na akú adresu mám smeti prihlásené, hlavne aby boli vyplatené. Vyzerá to tak, že aký kraj taký mrav. No čo už.
badoga
29.11.07,11:49
Mne zase pani vysvetlila ohľadom smetí, keď som sa išla prehlasovať zo starej adresy na novú, že je jedno, že na akú adresu mám smeti prihlásené, hlavne aby boli vyplatené. Vyzerá to tak, že aký kraj taký mrav. No čo už.
Ty si sa asi sťahovala v rámci jedného mesta (obce)... Ja som išla z mesta na dedinu
wagner
29.11.07,15:58
Nezabudni oznámiť do 30 dní túto skútočnosť aj na oddelenie dane z nehnuteľnosti a do 31.1.2008 podaj priznanie k dani z nehnuteľnosti na obecnom resp. mestskom úrade. Ak máš psa, tak tiež musíš odhlásiť aj jeho z pôvodného trvalého pobytu a prihlásiť ho na nový trvalý pobyt - lehoty rieši zákon, ale tiež aj pokuty.