Andrea.S.
29.11.07,16:29
Dobrý deň,

Rada by som sa spýtala aké su podmienky keď som registrovaná na úrade práce a mám možnosť pracovať na Dohodu cca 5 dni.
1) musím sa odhlásiť z úradu práce?
2) aké podmienky musím splniť do akej sumy môžem zarobiť a koľko hodín
3) aké odvody sa platia?
4) kde by som to našla všetko v zákone?

Dakujem pekne
Andyke
29.11.07,15:44
Maxim. mesačne 64 hodín
3200 Sk mesačne môže zarobiť evidov. nezamestnaný na úrade
práce.
Andyke
29.11.07,15:54
Zákon 389/2006 Z.z.
o službách zamestnanosti

§ 6
Uchádzač o zamestnanie


(1) Zamestnanie na účely tohto zákona je vykonávanie zárobkovej činnosti zamestnancov podľa § 4, prevádzkovanie alebo vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti samostatne zárobkovo činnou osobou podľa § 5 a vykonávanie slobodného povolania podľa osobitných predpisov.

(2) Uchádzač o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie úradu (ďalej len "evidencia uchádzačov o zamestnanie") a ktorý

a) nie je zamestnanec podľa § 4, ak tento zákon neustanovuje inak,

b) neprevádzkuje ani nevykonáva samostatnú zárobkovú činnosť,

c) nevykonáva zárobkovú činnosť v členskom štáte Európskej únie alebo v cudzine,

d) vykonáva zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 64 hodín mesačne a ktorého mzda alebo odmena za výkon tejto činnosti nepresahuje 3 200 Sk mesačne, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov;13a) skutočnosti o počte odpracovaných hodín a o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie na požiadanie úradu.
---
Z dohody sa platí 19 % daň. Zamestnávateľ platí na úrazové a garančné
poistenie do Soc. poisťovne.