vierkat
04.03.05,13:27
Prosím o radu...
Účtujem PÚ vo Windows verzii. Mám vystavené faktúry do Čiech. Tieto sú vystavené bez prepočtu kurzu, čiže iba v českej mene. Uhrádzané sú na český účet iba v CZK.
Zaujímalo by ma:
- na účte 311 mám tieto faktúry evidované v českej mene. Znamená to, že nemusím robiť žiadne prepočty kurzov a sú evidované v českej mene, alebo tú českú menu musím nejako inakšie zaznačiť?
- ako mám postupovať pri bankových úhradách?
Už som z toho zúfalá, lebo mám týchto faktúr viac - dokonca januárové a neviem, ako mám pri nich postupovať...
MirkaV
04.03.05,12:41
v DOSE je to tak, že si nastavíme v parametroch zahraničnú fa a mám tam aj sumu v EUR aj sumu pre účtovníctvo v Skk. tak skús pozrieť nejaké parametre, alebo iné nastavenia
adinka55
04.03.05,13:05
Vierkat,
musis zadat kurz vo fakture v zalozke zahranicna mena alebo v zalozke rozsirene informacie. Bez toho ti to nepojde.
vierkat
04.03.05,13:27
Adinka55 - lenže mne teraz nastal "menší" problém. Mne sa tým prepočtom zmenila tá suma v CZK - síce len o 0,14 CZK ale neviem to zmeniť. Dá sa to vôbec, alebo to nechať tak?
adinka55
04.03.05,13:34
Skus pozriet cez Nastavenie - ake tam mas zaokruhlovanie vydanej faktury. Nastav si zaokruhlovanie vydanej faktury na 0,01 .
vierkat
04.03.05,13:53
Už som to spravila, dokonca mi aj tie sumy sedia :D. Len by ma teraz zaujímalo, v akej mene je tá faktúra vlastne vedená? Lebo keď si dám zobraziť napríklad knihu analytickej evidencie, tak mi tie faktúry zobrazí v slovenskej mene
lenkak
04.03.05,14:37
V slovenske mene. Ty si ich prepočítala kurzom na Sk. Ešte Ti pohľadám ako sa tieto fa. uhrádzajú, niekde som to už písala.
lenkak
04.03.05,14:41
úhrady zahr. faktúr, príspevok č.2:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=6513
vierkat
04.03.05,15:15
Super - všetko je tak ako má byť...
Je vôbec niečo, v čom nevieš poradiť? Skláňam pred Tebou klobúk! Dúfam, že aj ja raz budem mať také vedomosti v tejto problematike ako ty...
P.S: Keby som Ťa mala tak jeden mesiac vedľa seba - hneď by mi bolo lepšie.
vierkat
04.03.05,15:36
Ale ešte jedna vec ma zaujíma: vzniká tu vlastne nejaký kurzový rozdiel, keď tie peniaze ostávajú na tom českom účte?
lenkak
04.03.05,16:44
Ak si si prečítala ten predchádzajúci link bola tam aj odpoveď na tvoju otázku, asi si si to nevšimla:
4. Vzniknutý kurzový rozdiel zaúčtuj tak, že sa nastavíš na faktúru, dáš ju uhradiť, potom klikneš na "Vynuluj čiastku v ..." a spristupní sa tlačítko "OK". To potvrdíš a kurzový rozdiel zaúčtuješ do denníka Interným dokladom.
lenkak
04.03.05,16:56
Je veľa vecí, o ktorých nemám ani šajnu, vždy sa niečo nové nájde, a ja sa rada zaujímam o novinky, a veľa razy keď si čítam Vaše príspevky, len kukám čo tá chce, čo jej mám odpísať a podobné veci a potom trošku popremýšľam o čom je reč (niekedy ma aj niečo napadne). Keď neviem snažím sa to vyskúšať, keď viem s takou veľkou radosťou odpišem, len také fukoty. A ešte keď to niekomu pomôže. Je to skvelý pocit. Takže Vierka kedykoľvek nebudeš niečo vedieť a budeš to chcieť vedieť stačí len napísať a moje závity budú frčať na plné obrátky. Ty budeš mať o jednu znalosť viac, a ja budem sa vytešovať a bude ma hriať pocit spokojnosti, že sa našiel človek ktorému som aspoň troška pomohla.
lenkak
06.03.05,18:19
P.S: Keby som Ťa mala tak jeden mesiac vedľa seba - hneď by mi bolo lepšie.
Vierka,
Keď si stiahneš moje foto z profilu a keď sa naň kukneš hneď Ti bude veselšie a ľahšie. Alebo ja Ti ho hneď radšej priložím.:D :D :D