larossa
29.11.07,18:01
V súčasnej dobe som na Rodičovskom príspevku, ktorý mi končí až v máji 2009, ale potrebujem nastúpiť do zamestnania z finančných dôvodov už v januári 2008. Tak ma zaujíma či mám nárok na odstupné, keďže moje miesto už zaniklo k 31.6.2007 a riaditeľka ZŠ, kde som učila mi povedala, že pre mňa nemá miesto, ale ak by som nastúpila až v auguste, mala by som miesto, ale ako nekvalifikovaná učiteľka, teda aj s oveľa nižším platom. Tak ešte jedna otázka mohla by ma riaditeľka umelo držať v pracovnom pomere až do augusta, tak že by som síce chodila do práce, ale nerobila by som takmer nič, okrem zastupovania?
Môžem dostať 2mesačnú výpovednú lehotu a 2mesačné odstupné, alebo môžem požiadať o okamžité ukončenie s tým, že dostanem 4mesačné odstupné? Myslím, že v kolektívnej zmluve máme dokonca 3mesačné odstupné, ako to bude? Poradí mi niekto? Už som podala žiadosť o opätovné zaradenie do pracovného pomeru po RP.
Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
29.11.07,17:16
Pokiaľ sama požiadaš o skončenie prac.pomeru, nárok na odstupné mať nebudeš. Skús oznámiť riaditeľke, že od januára chceš nastúpiť do práce - ak nebudeš mať dieťa v štátnej škôlke, nárok na rodičovský príspevok budeš mať naďalej. Ak nebude mať pre teba miesto, musí ti dať výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. b a vznikne ti nárok na odstupné. /Dúfam, že je to § 63 aj v školstve/.

---------
Veronika
larossa
29.11.07,19:54
Ďakujem za radu, aj ja dufam, že je to tak. Pekny večer.
Katka