tetrisss
29.11.07,20:01
Ako pozeram poradu, po zavreti urcitych tem ziadne vzruso, ani uctovne terminy este nehrozia, co poviete, damy, ako vyzera rovnopravnost zien v nasej vyspelej spolocnosti? Ja si niekedy pripadam, ze sme to s tou emancipaciou riadne prehnali a v snahe o uplnu rovnopravnost sme z muzov urobili chranene medvede.Preco? No zena dnes musi byt / ale aj chce/ vzdelana, krasna, dobra kucharka, upratovacka, nakupca, rodinna ekonomka, potom spravna mama, prijemna manzelka a co musi byt muz? Trocha krajsi od certa.:D
Paula
29.11.07,19:07
Cítim v kostiach ďalšieho témového adepta na kladku :cool:
HUPKA64
29.11.07,19:12
Cítim v kostiach ďalšieho týmového adepta na kladku :cool:


Asi hej, ale keď ona má pravdu ... :D
Stanislav 1975
29.11.07,19:17
Nebol som prihlásený, ale kvoli tejto téme, som sa musel prihlásiť a zdvihol mi tento názor troška tlak- ABSOLUTNE, ALE ABSOLUTNE NESUHLASIM!!!
Mala si si to doma inak zariadiť,-
1. nakupujeme s manželkou spolu
2.Zarábam peniažky na chod domácnosti
a vlastne, všetko robíme spolu a poznám viac takých známych, čo doma pomáhajú, robia a pod.
Tak prosím ťa nerob z mužov idiotov, hlúpych, lenivých
Nas....lo ma to to
misomiso
29.11.07,19:20
Ja iba uvazujem, preco tato dama otvara dalsiu kontroverznu temu, ked v dvoch predoslych sa prihovarala za ich zrusenie.
Stanislav 1975
29.11.07,19:20
a keď žena varí v nedelu obed, tak ideme s detmi k jazeru na prechádzku, nech v klude varí a predstav si, že toľko oteckov je tam s malými deťmi, aby odbremenili manželku
Proste moja, prestrelila si poriadne teraz:mad:
tetrisss
29.11.07,19:22
Vsak suhlasim, su aj vynimky, ale ten zvysok...
Zoltán Kovács
29.11.07,19:24
Ako pozeram poradu, po zavreti urcitych tem ziadne vzruso, ani uctovne terminy este nehrozia, co poviete, damy, ako vyzera rovnopravnost zien v nasej vyspelej spolocnosti? Ja si niekedy pripadam, ze sme to s tou emancipaciou riadne prehnali a v snahe o uplnu rovnopravnost sme z muzov urobili chranene medvede.Preco? No zena dnes musi byt / ale aj chce/ vzdelana, krasna, dobra kucharka, upratovacka, nakupca, rodinna ekonomka, potom spravna mama, prijemna manzelka a co musi byt muz? Trocha krajsi od certa.:D

Toto vyjadrenie vo mne evokuje to, že nedoceňuješ chlapov, mužov, manželov.......
Mňa to nena....lo ako Stanislava, ale je to silná káva pre chlapa.

P.S. A zrodila sa nová téma, ktorá môže vyvolať, a asi aj vyvolá podobné emocie, ako niektoré prechádzajúce....:D
Zoltán Kovács
29.11.07,19:25
Vsak suhlasim, su aj vynimky, ale ten zvysok...

A myslíš si, že u žien neexistuje ten zvyšok, ktorý sa správa tak, ako ty opisuješ chlapov?
VladoaKatka
29.11.07,19:27
a keď žena varí v nedelu obed, tak ideme s detmi k jazeru na prechádzku, nech v klude varí a predstav si, že toľko oteckov je tam s malými deťmi, aby odbremenili manželku
Proste moja, prestrelila si poriadne teraz:mad:

Stanislav1975 už sa nečerti, veď Tetrisss potrebovala len Vás vyhecovať. Že ste to nepochopili???
Stanislav 1975
29.11.07,19:27
Vsak suhlasim, su aj vynimky, ale ten zvysok...
Akože moja, práveže 90% mužov je poctivých, slušných a starostlivých
a akože kde si nabrala, že každá žena musí byť ako to ty opisuješ? Však aj medzi ženami sú poniektoré zlé matky, manželky a pod.
camelfly
29.11.07,19:28
Nebol som prihlásený, ale kvoli tejto téme, som sa musel prihlásiť a zdvihol mi tento názor troška tlak- ABSOLUTNE, ALE ABSOLUTNE NESUHLASIM!!!
Mala si si to doma inak zariadiť,-
1. nakupujeme s manželkou spolu
2.Zarábam peniažky na chod domácnosti
a vlastne, všetko robíme spolu a poznám viac takých známych, čo doma pomáhajú, robia a pod.
Tak prosím ťa nerob z mužov idiotov, hlúpych, lenivých
Nas....lo ma to to

tak tu sa aj ja pripojím a pridávam súhlas, našťastie to máme presne takto ako to napísal Stanislav ;):) , takže aj ja mám tú výnimku, čo som moc rada
tetrisss
29.11.07,19:28
Ja iba uvazujem, preco tato dama otvara dalsiu kontroverznu temu, ked v dvoch predoslych sa prihovarala za ich zrusenie.

Prosim ta, lepsie citaj,nikdy som sa neprihovarala za zrusenie nejakych tem, iba za slusne vyjadrenie svojich nazorov, co trva. Este ze som vas vsetkych prebrala.
Stanislav 1975
29.11.07,19:30
Stanislav1975 už sa nečerti, veď Tetrisss potrebovala len Vás vyhecovať. Že ste to nepochopili???

Aha, taká malá erotická predohra?Trochu zvláštna, ale uvidím teda, či to bude fungovať- toto som ešte neskúšal...:D:D:D
danushka
29.11.07,19:30
Vsak suhlasim, su aj vynimky, ale ten zvysok...
Ja by som povedala, že naši chlapi na Slovensku sú úplne v pohode;).
Žila som dlhý čas na Balkáne a vravím Ti Tetriss, tam som si uvedomila, že zlatí slovenskí chlapi...nekecám:)
misomiso
29.11.07,19:31
Prosim ta, lepsie citaj,nikdy som sa neprihovarala za zrusenie nejakych tem, iba za slusne vyjadrenie svojich nazorov, co trva. Este ze som vas vsetkych prebrala.

No neviem, ja som mal dojem, ze prave prihovarala, ale bohuzial, kedze to cele zmizlo, tak sa to neda pozriet.

Ved ja nic, ja iba ze nemam rad takych, co zalozia nejaku temu a potom, ak sa debata nevyvija podla ich predstav, tak to sami nechaju vymazat.
Kazu
29.11.07,19:35
Ako pozeram poradu, po zavreti urcitych tem ziadne vzruso, ani uctovne terminy este nehrozia, co poviete, damy, ako vyzera rovnopravnost zien v nasej vyspelej spolocnosti? Ja si niekedy pripadam, ze sme to s tou emancipaciou riadne prehnali a v snahe o uplnu rovnopravnost sme z muzov urobili chranene medvede.Preco? No zena dnes musi byt / ale aj chce/ vzdelana, krasna, dobra kucharka, upratovacka, nakupca, rodinna ekonomka, potom spravna mama, prijemna manzelka a co musi byt muz? Trocha krajsi od certa.:D

Viac emancipácie?:eek: Ďakujem, nie!!!! Vysokozdvižný vozík sa mi opravovať nechce :---:---:---
Stanislav 1975
29.11.07,19:36
Ja by som povedala, že naši chlapi na Slovensku sú úplne v pohode;).
Žila som dlhý čas na Balkáne a vravím Ti Tetriss, tam som si uvedomila, že zlatí slovenskí chlapi...nekecám:)
Toto je svata pravda- mám pár kamošov "juhošov" a ver mi, že ich manželky velmi velmi dlho nevideli kino, prechádzku a pod. a kávička s kamarátkou?Zabudni- sú zavreté doma a čakajú na pána-veru danushka má pravdu
tetrisss
29.11.07,19:38
No neviem, ja som mal dojem, ze prave prihovarala, ale bohuzial, kedze to cele zmizlo, tak sa to neda pozriet.

Ved ja nic, ja iba ze nemam rad takych, co zalozia nejaku temu a potom, ak sa debata nevyvija podla ich predstav, tak to sami nechaju vymazat.
Tak to ja neurobim a cestne je mi luto, ze sa ta tema uzavrela, ale uznam, ze naberala urazlivy smer, dufam, ze tu sa to nestane, sme vsetci predsa slusni a komunikativni ludia, ale na druhej strane je to tiez typicke, co je kontraverzne, tak zahodme do kosa a uz to nejestvuje, super.
VladoaKatka
29.11.07,19:38
Nemôžem s Tetrisss súhlasiť. Ja som mala aj otca vynikajúceho človeka, bol ohľaduplný k ženám t.j. k matke a k nám dcéram. Nikdy ani mamu ani nás nevykorisťoval. Bývali sme na dedine, chovali sme sviňe, hov. dobytok, okolo toho sa motal len on. Ťažké práce nám nikdy nedovolil robiť.
Mala som to štastie, že mám rodinu, kde som bola sama žena, totižto mám synov, a naozaj si nemyslím, že by ma manžel alebo synovia považovali za menejcennú alebo akúsi otrokyňu v domácnosti. Tiež , kto má čas ten varí, upratuje aj nákupy robíme spolu. Teraz, keď už aj synovia majú svoje manželky, pomáhajú im. Ja som ich naučila dokonca aj variť, čo ovládajú obidvaja super. Ak taký chalan narobí také poriadné domáce rezance, alebo bryndzošky, lokše, tak neni o čom hovoriť.
Myslím si, že netreba hádzať všetkých chlapov do jedného vreca.
tetrisss
29.11.07,19:39
Viac emancipácie?:eek: Ďakujem, nie!!!! Vysokozdvižný vozík sa mi opravovať nechce :---:---:---

A Kazu, to je to, ze sme to tou emancipaciou prehnali.
Zoltán Kovács
29.11.07,19:40
Tak to ja neurobim a cestne je mi luto, ze sa ta tema uzavrela, ale uznam, ze naberala urazlivy smer, dufam, ze tu sa to nestane, sme vsetci predsa slusni a komunikativni ludia, ale na druhej strane je to tiez typicke, co je kontraverzne, tak zahodme do kosa a uz to nejestvuje, super.

Nemyslím si, že tu by bola chyba. Skôr tie posledné dve vety, čo si písala v zadaní témy boli neprimerané a provokujúce.
Stanislav 1975
29.11.07,19:41
som velmi zvedavý , čo na toto povie Tanče, velmi som zvedavý na jej názor a ja si zatiaľ idem kuknúť "utláčanú" , "týranú" ženu Noriku M.
misomiso
29.11.07,19:48
Nemyslím si, že tu by bola chyba. Skôr tie posledné dve vety, čo si písala v zadaní témy boli neprimerané a provokujúce.

Skratka - kazdeho provokuje asi nieco ine...
Johanka
29.11.07,19:51
... nuž, ja mám doma krásneho chlapa, takže vzrušo z čudných tém nepotrebujem :---. Pracovne je vyťažený podobne ako ja, napriek tomu sa obaja stíhame venovať deťom , domácnosti a stíhame aj večerné posedenie pri sviečke, občas pri dobrom vínku a hlavne si nájdeme čas sa v kľude porozprávať o tom, ako sme prežili deň, čo nás potešilo a kto nás nas..l . Je pravda, že do kuchyne ho pustím málokedy, ale pre mňa je tanec s hrncami relax taký istý, ako pre neho záhrada. Veľmi často mu ďakujem za to, ako mi uľahčuje život. Dlhodobo nechápe, o čom hovorím, pretože všetko ,čo robí, vychádza z jeho vnútra a považuje to za úplne prirodzené.
:)
tetrisss
29.11.07,19:59
V tejto chvili ma sice tesi, ze zeny vytiahli do boja za muzov, co je pre mna celkom prekvapive zistenie, ale ked sa pozriem dookola vo svojom prostredi, no neviem, neberiem do uvahy generaciu svojich starych rodicov, ktori sa nadreli na svojom hospodarstve rovnako zeny ako muzi, ale beriem do uvahy skor panelakovych mladych muzov, ktori v tom lepsom pripade sice zarabaju do rodiny nejaky obnos, ale to robia aj zeny a nevravim, ze celkom nepomahaju, ale vacsinou to robia, ked maju na to naladu, ale zena musi domacnost zabezpecovat stale, to musi byt ta istota.
VladoaKatka
30.11.07,10:02
V tejto chvili ma sice tesi, ze zeny vytiahli do boja za muzov, co je pre mna celkom prekvapive zistenie, ale ked sa pozriem dookola vo svojom prostredi, no neviem, neberiem do uvahy generaciu svojich starych rodicov, ktori sa nadreli na svojom hospodarstve rovnako zeny ako muzi, ale beriem do uvahy skor panelakovych mladych muzov, ktori v tom lepsom pripade sice zarabaju do rodiny nejaky obnos, ale to robia aj zeny a nevravim, ze celkom nepomahaju, ale vacsinou to robia, ked maju na to naladu, ale zena musi domacnost zabezpecovat stale, to musi byt ta istota.

Všetko sa musí robiť láskou. Ak žena staroslivosť o domácnosť, muža, deti robí s láskou a nehundre pri tom, prečo zase ja, a pod., tak aj muž a ostatný členovia rodiny sa pripoja.

Mladý muži a mladé ženy - keď doma nemuseli nič robiť, neboli vedené k tomu, že domácnosť je spoločná, tak potom to tak vyzerá ako tu píšeš. Predsa aj deti od malička treba viesť k tomu, aby upratovali, pomáhali - potom im to nepríde ako záťaž.
Danila
30.11.07,10:12
Ako pozeram poradu, po zavreti urcitych tem ziadne vzruso, ani uctovne terminy este nehrozia, co poviete, damy, ako vyzera rovnopravnost zien v nasej vyspelej spolocnosti? Ja si niekedy pripadam, ze sme to s tou emancipaciou riadne prehnali a v snahe o uplnu rovnopravnost sme z muzov urobili chranene medvede.Preco? No zena dnes musi byt / ale aj chce/ vzdelana, krasna, dobra kucharka, upratovacka, nakupca, rodinna ekonomka, potom spravna mama, prijemna manzelka a co musi byt muz? Trocha krajsi od certa.:DPráve som zistila, že môj muž zo mňa urobil chránenú medvedicu. Chválabohu, že nemusím s Tebou súhlasíť, aj keď každý z nás vie, o čom hovoríš.:):):)
Gabi03
30.11.07,10:32
Aj ja sa musím a aj chcem prikloniť na stranu mužov.
Chválabohu ja si častokrát uvedomujem, aký je môj muž .... skvelý. Do záhrady chodím iba pre úrodu. Doma ak nie je čo jesť, navarí. ... a mohla by som pokračovať, ale to je zbytočné. Samozrejme aj on má chyby a nedostatky (ako aj ja), ale pre náš spoločný život sú to buď zanedbateľné alebo prekonateľné veci.
Prajem každému minimálne takého partnera, ako je môj manžel. ;)
Leila2006
30.11.07,10:48
Nebol som prihlásený, ale kvoli tejto téme, som sa musel prihlásiť a zdvihol mi tento názor troška tlak- ABSOLUTNE, ALE ABSOLUTNE NESUHLASIM!!!
Mala si si to doma inak zariadiť,-
1. nakupujeme s manželkou spolu
2.Zarábam peniažky na chod domácnosti
a vlastne, všetko robíme spolu a poznám viac takých známych, čo doma pomáhajú, robia a pod.
Tak prosím ťa nerob z mužov idiotov, hlúpych, lenivých
Nas....lo ma to to

Veď práve, ty si zas iný extrém. Píšeš, že všetko robíte spolu. Prečo nejdeš nakúpiť sám a nenecháš ženu trochu slobodne dýchať? To je práve to, že niektorí chlapi nevedia sami ani nakúpiť, aj tu potrebujú ženu. Ženy toho u nás skutočne musia zvládnuť oveľa viac ako napr. na západe. Tam je buď žena doma a stará sa len o rodinu, alebo ak robí, tak má slúžku. Súhlasím s tetrisss. A neporovnávajme sa so zaostalým balkánom, hádam sa tam nechceme dopracovať.
Zoltán Kovács
30.11.07,10:51
Veď práve, ty si zas iný extrém. Píšeš, že všetko robíte spolu. Prečo nejdeš nakúpiť sám a nenecháš ženu trochu slobodne dýchať? To je práve to, že niektorí chlapi nevedia sami ani nakúpiť, aj tu potrebujú ženu. Ženy toho u nás skutočne musia zvládnuť oveľa viac ako napr. na západe. Tam je buď žena doma a stará sa len o rodinu, alebo ak robí, tak má slúžku. Súhlasím s tetrisss. A neporovnávajme sa so zaostalým balkánom, hádam sa tam nechceme dopracovať.

Neporovnávaj neporovnateľné. Keď budeme na rovnakej úrovni ako "západ" tak aj u nás to tak bude. A ani na západe to nie je pravidlom, mať slúžku.
VladoaKatka
30.11.07,10:57
Veď práve, ty si zas iný extrém. Píšeš, že všetko robíte spolu. Prečo nejdeš nakúpiť sám a nenecháš ženu trochu slobodne dýchať? To je práve to, že niektorí chlapi nevedia sami ani nakúpiť, aj tu potrebujú ženu. Ženy toho u nás skutočne musia zvládnuť oveľa viac ako napr. na západe. Tam je buď žena doma a stará sa len o rodinu, alebo ak robí, tak má slúžku. Súhlasím s tetrisss. A neporovnávajme sa so zaostalým balkánom, hádam sa tam nechceme dopracovať.

Leila2006 - ako to tam funguje - aj slúžka má slúžku?
Halli
30.11.07,10:59
Ja keď to tu čítam, tak ma napadá toľko myšlienok, ale vždy si pomyslím na jediné. Som šťastná, že som sa narodila ako žena tu a nie niekde v Afrike Azií, Somálsku,kde by som musela podstupiť obriezku...:eek: Som jedinec, ktorý je schopný byť strojcom svojho šťastia a tak je úplne zbytočne sťažovať sa na chlapov.:D
danushka
30.11.07,11:01
Veď práve, ty si zas iný extrém. Píšeš, že všetko robíte spolu. Prečo nejdeš nakúpiť sám a nenecháš ženu trochu slobodne dýchať? To je práve to, že niektorí chlapi nevedia sami ani nakúpiť, aj tu potrebujú ženu. Ženy toho u nás skutočne musia zvládnuť oveľa viac ako napr. na západe. Tam je buď žena doma a stará sa len o rodinu, alebo ak robí, tak má slúžku. Súhlasím s tetrisss. A neporovnávajme sa so zaostalým balkánom, hádam sa tam nechceme dopracovať.

Milá Leila, rozprávaš o zaostalom Balkáne...žila si tam? Ja som vo svojom príspevku nepovedala, že Balkán je zaostalý, ja som len naznačila, že postavenie žien je v tomto teritóriu iné ako na SK. Dôvodom je kultúrny a mentálny rozdiel medzi našimi krajinami a patriarchálny spôsob života. Ani to, že sú tam dlhodobo ekonomicko-politické problémy nie je tým, že je to zaostalá krajina...študovala som tam v najhorúcejších časoch, ale to už je o niečom inom a mohla by som o tom diskutovať s ľuďmi, ktorí majú aspoň trošku páru o histórii danej oblasti. A vôbec som sa v predchádzajúcom článku nechcela dotknúť balkánskych mužov, totiž ich ženy tamojší život berú ako samozrejmosť a nepríde im to zvláštne. Uviedla som to len ako príklad pre porovnanie.
Leila2006
30.11.07,11:43
A vôbec som sa v predchádzajúcom článku nechcela dotknúť balkánskych mužov, totiž ich ženy tamojší život berú ako samozrejmosť a nepríde im to zvláštne. Uviedla som to len ako príklad pre porovnanie.

Áno, to je to, že ak to ženy berú ako samozrejmosť, tak je to asi v pohode, aj Slovenka, ktorá to berie ako samozrejmosť, tak tá v emancipácii alebo prehnanej emancipácii problém nevidí. Ale ako píše tetriss, spomína vzdelanú ženu, tak tá to vidí inak a vie si možno predstaviť aj iný život. A keď sme pri tej slúžke, nemyslím si, že by na západe ženy vzdelané, s vysokou školou robili slúžky. A tie som mala pri svojom porovnaní na mysli.
misomiso
30.11.07,13:08
Mile damy, co to tu vlastne riesite? V com mate problem?

Ved jestvuje vela muzov, ktori vedia byt nie len udrzbarmi v domacnosti, ale vedia aj povysavat, prebalovat deti, pisat s nimi domace ulohy a samozrejme aj nakupovat, casto aj varit. Zoberte si takeho. Je tu len jeden problem - ak budete chiet zit v stastnom vztahu, musite garantovat:

- ze sa za manzela "na materskej" nebudete hanbit v spolocnosti.
- za vam nebude vadit, ze ho zivite.
- ze vam o chvilu nebude viac imponovat sef, kolega, alebo hoci obchodny partner, ktory je sice 14 hodin denne v praci, ale chodi obleceny do Hugo Boss, a so 120 tis. notebookom sa rozvaza v novom Volve.

My s manzelkou mame firmu. Samozrejme - vo firme pomaha aj manzelka podla svojich moznosti. Dokonca sa jej crta aj nejake ine zamestnanie na par hodin, v ktorom by sa mohla kreativne uplatnit. Ja to iba podporujem. Ale napriek tomu sa predovsetkym venuje domacnosti a detom. Ak mam ja ucinne a zodpovedne riadit firmu, tak naozaj nemozem niest zodpovednost za to, ci bude mat kto zobrat deti na strojcek k zubarovi, ci im ma kto navarit, vyprat, spravit domace ulohy a desiatu do skoly, pripadne absolvovat rodicovske zdruzenia. Jednoducho to nemozem robit uz len preto, ze musim byt schopny kedykolvek sadnut do auta alebo do lietadla a cestovat napr. do Pariza alebo Los Angeles. Samozrejme - v pripadoch, ked ma manzelka poziada ju zastupim, uz som bol s detmi aj u lekara, aj na rodicku v skole, uz som im aj chystal jest a pisal s nimi ulohy - ale nie je to bezny stav.

Nastasie my sme obaja veriaci a tak nemame problem akceptovat to, ze svet je stvoreny tak, ze na nom ziju ludia v dvoch rodoch, ze jednoducho nemozeme chiet (vo vlastnom zaujme) byt si vzdy uplne vo vsetkom rovnopravni a ze kazdy ma prijat svoju ulohu, snazit sa ju robit dobre a ocenit co pre rodinu robi ten druhy.
Danila
30.11.07,13:17
misomiso, ale to čo písala zadávateľka neplatilo na Teba. Ty si mimoriadny zjav. Podnikáš, celosvetovo cestuješ, upratuješ, chodíš s deťmi zubárovi, odbremeníš manželku a ak zohľadním Tvoj čas strávený na Porade dvojnickovo, tak Ťa zaraďujem medzii géniov. O takých tu reč nebola.:)
misomiso
30.11.07,13:26
Neviem, preco si ironicka. Z mojho prispevku je dufam dost jasne, ze pravidelne neupratujem ani nechodim s detmi k lekarovi a o tom, ze by som bol nejaky genius tu nikdy nebola rec.

To, kolko casu kto stravi na Porade je myslim kazdeho vec a v tomto si nemame velmi co vycitat. jednoducho - povaha mojej prace vyzaduje obcas moju pracu pri pocitaci a to casto aj vecer. nastastie patrim k ludom, ktori maju absolutnu slobodu vo vyuzivani casu a myslim, ze ani vy uctovnici si nemozete stazovat. Ak napr. komunikujem s niekym v Azii alebo USA, musim jednoducho sediet pri PC - a to aj vecer alebo v noci a cakat nejaku tu pol hodinku na odpoved, aby som mohol v praci pokracovat. Vtedy nie je podstatne, ci obzeram Bleskovky alebo som na Porade.

Rovnako, ako manzelku netrapi, kde chodim medzi pracovnymi povinnostami na internete, tak ani mna nertapi, aky casopis si precita, ked caka na deti alebo s ktorou kamoskou skoci na kavu. Ale myslim, ze odbacame od temy. Podstatou je zaklada uloha jednotlivych pohlavi a o tom bola diskusia.
Danila
30.11.07,13:31
misomiso, tak ja už neviem, ako s Tebou vychádzať. To nebolo ironické. To bol môj obdiv, až údiv k Tvojim aktivitám. Ja keď to tu presedím, tak zvyčajne v práci prerobím, mám nedorobený obed aj večeru, tolerantného manžela, ktorý ma ešte za to všetko neprizabil. A nech rátam, ako rátam, keby som chcela všetko čo Ty stihnúť, môj den by musel mať aspoň 120 hodín. Alebo som sa zle učila.:)Takže zmier.:D
Monika Kováčová
30.11.07,13:48
no ja som si pri tejto téme len "smutne povzdychla"....:confused:

Kde som blbá bola, keď takí dobrí tolerantní a ohľaduplní muži chodili ešte po svete???

Ahááá, zabudla som: určite som účtovala... :o
Danila
30.11.07,13:52
no ja som si pri tejto téme len "smutne povzdychla"....:confused:

Kde som blbá bola, keď takí dobrí tolerantní a ohľaduplní muži chodili ešte po svete???

Ahááá, zabudla som: určite som účtovala... :oPresne tak. A ja som práve prepásla reflexnú masáž. Idem tetu uprosiť, či nezmäkne. Keby tam bol ujo, tak som za vodou.:D
anklar
30.11.07,13:57
Misomiso, Danilka nevniesla do svojho príspevku k Tebe žiadnu iróniu. Ty si zrejme nezbadal, že sa tu s Tebou bavká v bielych rukavičkách, však? Aj ja si myslím o Tebe to, čo Danilka a mnohé ďalšie Poraďáčky.
Fakt, bez irónie - ale, je tak príjemné trochu si (dobrosrdečne) uťahovať z Teba. Dovolené?
Kazu
30.11.07,14:33
no ja som si pri tejto téme len "smutne povzdychla"....:confused:

Kde som blbá bola, keď takí dobrí tolerantní a ohľaduplní muži chodili ešte po svete???

Ahááá, zabudla som: určite som účtovala... :o

:D:D:D:D emancipovane, presne tak ako dámy na Západe, som napiekla v LIDLi akúsi drobivú marcipánovú štólu. Kým ju o chvíľu ponúknem manželovi ku kávičke tak som ju nenápadne tlačila do seba a div ma nezadusilo.:--- U mňa to máš za 100 bodov :D:D:D:D:D
dad111
30.11.07,14:34
Ked je prasatu dobre ide tancovat na lad. Ked si niekto mysli, ze na niekoho doplaca a taha ho v zivote dopredu, nech ho pusti k vode. Pravda vyjde na povrch. Uvidi sa kto doplava dalej sam, bez pomoci toho druheho. Ten vypocet toho co chce a musi byt jedna strana ( ekonom, hospodar....) je zaujimavy. Chcet neznamena byt. Aj ten druhy vypocet, co by mal robit jeden za druheho je akysi neuplny. Akosi mi tam chyba vypocet, co vsetko su ochotne a schopne robit tie nase polovicky za nas, ked uz my by sme mali za ne robit snad vsetko. A co ktora strana za druhu skutocne aj robi. Skuste to vymenovat. Ja osobne za seba musim povedat, ale ze ani nestojim o to, aby sa mi niekto miesal do mojej prace. Je len otazka casu, ked si niektora strana vsinme, ze ked je sama na povinnosti, nemusi sa akosi delit ani o ostatne. Vykonavat akukolvek pracu, alebo si zaistit jej vykonanie, nie je nic nemozne. Ak niekto nechce nieco robit a len caka az to za neho niekto urobi, nech to ale povie na zaciatku. Druha strana sa podla toho jednoducho rozhodne. Taky je zivot.
tetrisss
30.11.07,16:57
Ale, ale, niektori sa zase certia tak nenormalne, to ma ale neprekvapuje, len si zacinam pripadat, ze poradaci su nejaki ini, ako ti ostatni obyvatelia. Ja si za svojim nazorom stale stojim, samozrejme, ze v tej starsej generacii a to bez urazky, su trochu ine pomery, ale v mojom okoli by som nasla pre moj nazor priklady na kazdom kroku a proti nemu, no, ani namojdusu, neviem. Uz samotny postoj , ze muz pomaha zene v domacnosti o comsi hovori. ale to nie je len to, ze od zeny sa samozrejme ocakava chod domacnosti, ale celkova klima v spolocnosti. Napr. si precitajte casopisy pre zeny, ako nam tam radia, ako mame byt tolerantne, obzerat sa na rodinu, zachranovat chladne manzelstvo a byt mudre, to vas neuraza, vas muzov? ved vas to stavia do polohy tych chranenych medvedov, len aby ste mali perfektny komfort. A este si dovolim rypnut, napr. taka nevera, v zenskom prevedeni sa mame zamysliet nad sebou, dat sa omladit, mysliet na deti a pod a vam muzom co radi znamy prazsky sexuolog? zatlkat, zatlkat, zatlkat.
Este sa ospravedlnujem, ze som sa az teraz prihlasila, ale doteraz som bola predavacka, vodicka, uctovnicka, kucharka a upratovacka:D:D:D
Elena Navrátilová
30.11.07,17:07
no ja som si pri tejto téme len "smutne povzdychla"....:confused:

Kde som blbá bola, keď takí dobrí tolerantní a ohľaduplní muži chodili ešte po svete???

Ahááá, zabudla som: určite som účtovala... :o
:D:D:D:D
Takých nás je viac...;)
Danila
30.11.07,17:17
Ale, ale, niektori sa zase certia tak nenormalne, to ma ale neprekvapuje, len si zacinam pripadat, ze poradaci su nejaki ini, ako ti ostatni obyvatelia. Ja si za svojim nazorom stale stojim, samozrejme, ze v tej starsej generacii a to bez urazky, su trochu ine pomery, ale v mojom okoli by som nasla pre moj nazor priklady na kazdom kroku a proti nemu, no, ani namojdusu, neviem. Uz samotny postoj , ze muz pomaha zene v domacnosti o comsi hovori. ale to nie je len to, ze od zeny sa samozrejme ocakava chod domacnosti, ale celkova klima v spolocnosti. Napr. si precitajte casopisy pre zeny, ako nam tam radia, ako mame byt tolerantne, obzerat sa na rodinu, zachranovat chladne manzelstvo a byt mudre, to vas neuraza, vas muzov? ved vas to stavia do polohy tych chranenych medvedov, len aby ste mali perfektny komfort. A este si dovolim rypnut, napr. taka nevera, v zenskom prevedeni sa mame zamysliet nad sebou, dat sa omladit, mysliet na deti a pod a vam muzom co radi znamy prazsky sexuolog? zatlkat, zatlkat, zatlkat.
Este sa ospravedlnujem, ze som sa az teraz prihlasila, ale doteraz som bola predavacka, vodicka, uctovnicka, kucharka a upratovacka:D:D:DMne sa páčia Tvoje príspevky, a nikto sa v tejto téme ani nečertí. Pravda odveká bude asi tá, čo mi vtĺkala do hlavy moja maminka. Žena si vie muža pokaziť aj popraviť. Mne sa asi zázrakom, s pomocou všetkých bludičiek podarilo to druhé. A možno to bude aj tým, že tepláky a strapaté vlasy chlapi nemajú radi. Taktiež neznášajú kontrolu mobilov, vŕtanie sa vo vreckách, tisíce otázok kde, čo, a ako. Volá sa to vysoká škola diplomacie./ A teraz ma misomiso.... /Vždy mám na zreteli, že k mužovi treba pristupovať ako k dieťaťu.:D Je to výnosnejší efekt, ako často z naších diplomov.:D
blcha
30.11.07,17:52
Najviac mi prekáža, keď sa niečo zložité a mnohoraké jednoducho a rýchlo zgeneralizuje. Ženy sú takéto a muži sú tamtakí...! To akože už neexistuje každý sám ako osobnosť?
Ak niekomu nevyhovuje partner, ktorý nerád upratuje, nevie variť a treba mu predkladať plné misy ako medveďovi, tak je na jeho slobodnej voľbe, či chce s ním žiť. Ak ma spoločnosť programovo tlačí do nejakého správania (napr. ženy na materskej, muži v práci), tak si ja sama môžem povedať, že ja to budem robiť inak a ak mi to stojí za to, tak aj za cenu verejného odsúdenia.
Áno, boli časy, kedy som ja prala, varila, žehlila, o deti sa starala - robila som "všetko", lebo som zistila, že pre našu rodinu je najefektívnejšia deľba práce. Manžel "iba" zarábal.
Horšie je to v zamestnaní, tam si nemožno vždy vybrať spolupracovníkov ani šéfa. Štatistiky hovoria jasne, ženy majú na Slovensku za rovnakú prácu menšie platy - a to musia uznať aj muži, je istá forma diskriminácie.
Halli
30.11.07,18:33
Poobede som sem dala jeden príspevok a potom som ho vymazala. Bala som sa či sa niekto nepohorší, ale ako tak nad tým rozmýšľam, stale som o to presvedčená. Že som rada, že som sa narodila ako žena tu, že som sa nenarodila niekde v Afrike, Somálsku, kde by som nebodaj musela podstúpiť obriezku a vobec by ma netrápila nejaka rovnoprávnosť...A tak si myslím, som jedinec schopný byť strojcom svojho šťastia tak načo sa trápiť pre vrtochy chlapov :eek::D
danushka
30.11.07,18:54
Cestujú dve pani dôchodkyne rýchlikom z Bratislavy do Čiernej nad Tisou. Aby im dlhánska cesta ubehla, tak sa dajú do reči a spomínajú na svoje detstvo, mladosť, hovoria o živote a nakoniec hovoria o svojich deťoch.
Pani A hovorí :,,viete, tá moja dcéra sa tak zle vydala...na všetko je sama, muž jej s ničím nepomôže, ani s deťmi nehovorí, nikam dcéru nepustí, chorobne žiarli, aj si dosť vypije...no čo vám budem hovoriť, strašne sa pre ňu trápim..."
Pani B hovorí : viete, ten môj syn, keď sa oženil, konečne sme si s mojim starkým povedali, že už máme syna na poriadku...ale ten náš syn chudáčisko, nie je šťastný...keď si nenavarí, tak sa nenaje, deti musí obstarať, úlohy s nimi popísať, vysáva, perie, žehlí a tá jeho len po kamarátkach a nákupoch lieta...no čo vám budem hovoriť, strašne sa preň trápim.

..................................................
Čo vy na to? ;)
Halli
30.11.07,19:05
1/ veľmi zriedka je vina len na jednej strane
2/ najhoršie je keď sa do toho miešaju mamky
3/ ktovie ako by to ohodnotili spomínaný syn a dcéra
4/ a nás do toho tiež nič nieje :D
tetrisss
30.11.07,19:42
V tomto ohlade asi nie je celkom na mieste sa porovnavat so zenami z inych kultur, my predsa zijeme tu a teraz a mna skor zaujima, ci ste spokojne so svojim postavenim ako zeny v tejto spolocnosti a vobec na tom nic nemeni to, ze niektori muzi su uzasni. Cela spolocnost sa meni, aj rozdelenie uloh muza a zeny a mne sa jednoducho bez urazania muzov, zda, ze muzom vela veci ubudlo, ale zenam skor sa ulohy pritazili. Najsmutnejsie je, ze v podstate si zato mozeme sami, pretoze ako Kazu sa zhrozila, ze uz nie emancipaciu, lebo nechce opravovat vysokozdvizne voziky, ale presne to sa deje, zeny chcu dokazat aj tam, kde to ani nie je vhodne, ze su aspon take skvele ako muzi /napr.box, fajcenie, nadavky/. Ale zena je predsa predovsetkym neha a laska a nie tvrdas a na to pomaly v tom nasom emancipacnom boji zabudame.
A muzi, no tym to zacina vyhovovat, ved ked sa niekde hrabete, tak co vam budem branit.
Halli
30.11.07,19:58
Vobec to nieje o porovnávaní, skor ta posledná veta, že som si sama sebe strojcom svojho šťastia a samozrejme som jedinec, ktorý je schopny starať sa o svoj osud. A u nás to nieje problém dosiahnúť. Ani mne sa nepáči, keď na otázku synovi, keď sa vrati z diskotéky : tak ako dievčatá? On odpovie: ááále mami, tie by len chodili po podnikoch, nechali si platiť, kupovať darčeky, fajčia ako rakety... no radšej si nebudem žiadnu vešať na krk. Aj toto je veľakrát problém mladých ľudí. Chcú byť jedincami v tomto svete, hneď a zaraz a najlepšie keď sa o to postará niekto iný. Či už partner, alebo otecko... no a na druhej strane ? No čo už keď niektorým mužom spadne to z hlavy niekam dole medzi...:eek: a kupujú žene drahé šperky, autá, bez toho aby každý z nich mohol prejaviť svoju osobnosť, nezávislosť. No až by všetci boli nezavislí a životaschopní a samostatní, prestanu sa zamilovavať, tolerovať jeden druhého a žiť len egoisticky pre seba ako je to už trendom v mnohých vyspelých krajinách. Nuž čas ukáže kam sa to všetko rúti....:rolleyes:
HUPKA64
30.11.07,20:07
Tiež si myslím. Žena musí zvládnuť domácnosť, vzdelávať sa vo svojej profesii, vyzerať ako modelka, nedávať neprimerané otázky- hlavne mužom, od rána dobre naladená, aj keby mala chuť vraždiť.

Je pravda, že si za to môžeme aj my, ženy. Ukázali sme im, aké sme, čo všetko dokážeme a teraz to okolie berie ako samozrejmosť.

Lenže nesúhlasím s tým, aby bola žena vojakom, boxerom, kulturistom, bagristom, násilníkom a t ď.

K žene patrí neha, láska, porozumenie, ochota pomáhať. To čo robí ženu ženou ... ani sa to nedá napísať. Žena má byť jemná, aj keď má sto kíl.

Pred niekoľkými rokmi som chcela robiť kariéru, urobila som preto veľa. Ale potom som pochopila, že nie som šťastná. Zmenila som zamestnanie, šatník,farbu vlasov, prehodnotila svoj postoj k životu a začala písať romány. Hoci len pre romantikov.
Som šťastná, cítim sa ženou, milujem a som milovaná.

Som emancipovaná, veď pracujem, vzdelávam sa, internet je mojím koníčkom, skoro až závislosťou, ale je mi dobre. Ak sa ma niekto opýta, kto som, hovorím, že som "žena". :)
Eulalia
01.12.07,06:29
Cestujú dve pani dôchodkyne rýchlikom z Bratislavy do Čiernej nad Tisou. Aby im dlhánska cesta ubehla, tak sa dajú do reči a spomínajú na svoje detstvo, mladosť, hovoria o živote a nakoniec hovoria o svojich deťoch.
Pani A hovorí :,,viete, tá moja dcéra sa tak zle vydala...na všetko je sama, muž jej s ničím nepomôže, ani s deťmi nehovorí, nikam dcéru nepustí, chorobne žiarli, aj si dosť vypije...no čo vám budem hovoriť, strašne sa pre ňu trápim..."
Pani B hovorí : viete, ten môj syn, keď sa oženil, konečne sme si s mojim starkým povedali, že už máme syna na poriadku...ale ten náš syn chudáčisko, nie je šťastný...keď si nenavarí, tak sa nenaje, deti musí obstarať, úlohy s nimi popísať, vysáva, perie, žehlí a tá jeho len po kamarátkach a nákupoch lieta...no čo vám budem hovoriť, strašne sa preň trápim.

..................................................
Čo vy na to? ;)

Danuska, to vyzerá presne na rozhovor vzájomných príbuzných - svatiek.
VladoaKatka
01.12.07,14:39
Veď práve, ty si zas iný extrém. Píšeš, že všetko robíte spolu. Prečo nejdeš nakúpiť sám a nenecháš ženu trochu slobodne dýchať? To je práve to, že niektorí chlapi nevedia sami ani nakúpiť, aj tu potrebujú ženu. Ženy toho u nás skutočne musia zvládnuť oveľa viac ako napr. na západe. Tam je buď žena doma a stará sa len o rodinu, alebo ak robí, tak má slúžku. Súhlasím s tetrisss. A neporovnávajme sa so zaostalým balkánom, hádam sa tam nechceme dopracovať.

Niektorí chlapi ano nevedia ani sami nakúpiť - a čo spomenúť takých, ktorí boli osudom donútení starať sa o chorú manželku,opatrovať ju, viesť domácnosť a starať sa aj deti, a po smrti manželky roky sa starali ďalej, neoženili sa alebo nedovieli si družku a ani nedali deti do domova.
Alebo, ak žena opustí manžela a svoje deti, odíde za milencom a o nič sa nestará, ani ich nenávštevuje - aj tu sa musí ten muž postarať.

Sú aj takýto muži medzi nami, môžno že sú vedľa nás a niekedy ich ani nevidíme.
VladoaKatka
01.12.07,15:03
...napr. na západe. Tam je buď žena doma a stará sa len o rodinu, alebo ak robí, tak má slúžku.
Aj u nás na Slovensku sa nájdu spoľahlivé upratovacie služby. Aj ja mám známych, ktoré tieto služby využívajú a sú spokojné. Tiež som sa s tou myšlienkou zahrávala, ale nakoniec som to zavrhla z jednoduchého dôvodu:

Zatial vládzem robiť, aj veľké upratovanie, lebo mám pocit, že ak to neurobím ja, bude to nanič. Pri takom väčšom upratovaní sa nebránim vyhodiť staré nepotrebné veci. Prevetrať šatníky, vyčistiť zásuvky, pretriediť oblečenie - toto tá upratovacia služba mi nespraví, a ani by som im to vedovolila, aby sa mi hrabali vo veciach. Robím to po kúskoch, po izbách, veď ešte neni koniec sveta - a keď sa žije v tom dome, tak to musí byť aj nie tip-top.

A teraz niečo veselšie - ak už pečiete nejaké cukrovinky polámané kúsky nevyhadzujte, môžno ich zje manžel. A tu určite nezlýhajú...
Rozalka
01.12.07,15:38
A teraz niečo veselšie - ak už pečiete nejaké cukrovinky polámané kúsky nevyhadzujte, môžno ich zje manžel. A tu určite nezlýhajú...

A môj najradšej pripálené ... a okraje:)
Tanče
01.12.07,18:39
Drahé dámy, páni. Prečítala som si túto tému trošku s oneskorením ako vznikla, a tak ak dovolíte, teraz idem ja:

To, aké sú vzťahy u nás doma, v našej rodnej hrudi, aké je postavenie ženy a muža v týchto vzťahoch, ja vidím ako výsledok a ba až dôsledok nášho demografického, historického a neviem ešte akého vývoja. Neviem prečo, ale stále mi delenie "toto je mužská robota, toto je ženská robota" evokuje dávne časy, keď naši chudobní predkovia dreli ako kone a pritom treli chudobu. Muž- kdesi na roli, v maštali, v stajni - zabezpečovateľ obživy, žena- okolo pece, hrncov, deciek a poriadku. Ja neviem, ja som v tej dobe nežila (aspoň si to nepamätám) ale čo vidím z filmov, tak sa mi zdá, že vtedy veľa na pohodu a city čas neostával. (Možno som nevidela tie správne filmy). Takže v tom duchu sa vyvíjala aj výchova detí: s chlapca mať rúčeho, silného chlapa a z dievčiny rúču gazdinkú. Ono sa však doba vyvíjala, evolúcia sa nezadržateľne valila, vo všetkých smeroch sa "skvalitňoval" život a aj vzťahy. Ja som sa narodila do "čistej krásnej" socialistickej krajiny a čo mám teda zafixované, aj keď nastal úžasný pokrok vo všetkých smeroch, akosi stále zostávalo "toto je ženská robota, toto je mužská robota". Skutočne neviem či to bolo aj tesne pred normalizáciou, ale viem, ako mi to počas mojej "evolúcie" v totáči išlo na nervy. Pritom zabezpečovac obživy už nebol len muž, ale aj žena. A čo ešte ostalo z dávnych čias? No predsa spôsob výchovy svojich ratolestí: chlapec sa má starať o mužské roboty -chodiť do roboty, starať sa o auto ak bolo, a ak sa žilo v paneláku, tým to haslo. A dievka - deti, domácnosť, chodiť do roboty(a ak sa muž ani v tých mužských záležitostiach nevydaril) aj o všetko ostatné.
Skutočne nechcem kritizovať úlohu. rolu a prácu matiek (vôbec mi to neprináleži) ale skutočne mi vychádza z toho, že matky zohrávajú v tomto veľkú rolu. Ak nie sú chlapci vedení poradiť si aj so "ženskými" prácami prípadne sú aj upevňovaní držať sa len svojho mužského zadelenia, tak potom jeho budúca partnerka má veľkú pravdepodobnosť stať sa jak živiteľkou, vychovávateľkou, upratovačkou a slúžkou. Ale nemôžem obísť ani otca, ktorý ak matke nedovolí vychovávať svojho syna v inom duchu len aký majú doma zaužívaný, tak potom ani matka toho veľa nezmôže.
Nechcem týmito úvahami najeduvať´ našich mladých mužov, pretože doba sa stále mení ,ale tejto našej generácie je tu ešte stále habakuk stále si nesú to svoje. Doba je dnes zasa preukrutne rýchla, preukrutne technická. Väčšina sa chce zaradiť prinajmenšom do priemeru, či v nárokoch či vo výkonoch, a to znova prináša to, že ženy majú pocit že robia aj všetko ostatné, a muži "len" zarábajú. Asi sa tomuto trendu nevyhneme, ale keď mi moja 83 ročná mama rozpráva, ako sa v zime, keď už bola tma a nedalo sa vonku robiť, sedeli okolo peci pri sviečke a s otvorenými ústami počúvali vyprávanie starého otca, tak mi dochádza, že to akosi v tejto dobe chýba. K o m u n i k á c i a. LEbo nemáme čas.... žijeme tak, lebo tak asi žiť chceme, lebo máme také nároky, lebo sú na nás také nároky kladené a ak by sme ich aj nemali, tažko sa izoluje od spoločnosti. Takže mi stále vychádza, že ženy budú robiť stále to ženské, pretože chlapi viac zarobia. Akurát by sa mohla nejak trošku viac vypracovať taká ú c t a, p o ch v a l a , o c e n e n i e práce toho druhého a nielen tej dôležitej, ale aj takej bežnej, rutinnej, nezáživnej....
Ak je to vzájomné je to určite krásné a úžasné aj v tejto bláznivej dobe.
A pri takejto podpore jeden druhého možno aj s úsmevom a šťastím zabudnúť na tú "moju rolu" v partnerskom vzťahu.

Ak by väčšina zareagovala tak, že to u nich tak podľa mojich posledných viet funguje, tak v tú ranu zabudnem na staré filmy a budem sa spokojne usmievkať, že predsa ideme dopredu, ..... nie, nie nie, to nebolo výstižné vyjadrenie, .... že sme v správnom lese! :)

... a zároveň sa dopredu ospravedlňujem, ak pohľad mojimi očami podráždil niekoho iné oči a prosím o ohľaduplnú reakciu.
Bastian
03.12.07,06:51
Ako vidím už sa stihlo v tejto téme veľa múdreho povedať...
Ja by som tiež rád niečo pridal.
Znepokojuje ma evolúcia žien. Hlavne čo sa týka ich odievania. Za posledných pár rokov v tomto smere dosiahli niečo neuveriteľné. Odhalili to, čo bolo doposiaľ veľmi prísne schovávané. Tým nás chlapov úplne dostali. Znepokojuje ma hlavne to, že oni to vidia a schválne v tom pokračujú a stupňujú tým naše omámenie. Vďaka tomu nášmu omámenému stavu si s nami robia čo len chcú. A to je už priveľa. Pokiaľ chcú zájsť? Kde sa zastavia? Vráti sa to jedného dňa späť do starých koľají a oblečú sa tak, ako sa patrí?
Len potom nebude na čo pozerať... aj keď často práve na to „zabalené“ a schované sa človek dokáže oveľa viac tešiť.

Na záver jedna maličkosť, alebo skôr prosba. Už nás prestaňte buzerovať s tým, aby sme po sebe na WC dávali dosku späť dole. Naučte sa tiež s doskou narábať. Keď viete s nami, tak to zvládnete aj s doskou. My ju po Vás dávame hore a Vy sa ju naučte dávať dole.
Gabi03
03.12.07,07:04
Vráti sa to jedného dňa späť do starých koľají a oblečú sa tak, ako sa patrí?
Na záver jedna maličkosť, alebo skôr prosba. Už nás prestaňte buzerovať s tým, aby sme po sebe na WC dávali dosku späť dole. Naučte sa tiež s doskou narábať. Keď viete s nami, tak to zvládnete aj s doskou. My ju po Vás dávame hore a Vy sa ju naučte dávať dole.

1. Ako sa patrí obliekať? :eek::D
2. Myslím, že ani jedna žena nebuzeruje chlapa pre zdvihnutú dosku len preto, aby ho buzerovala, ale má to aj praktické hľadisko. ;)
Tanče
03.12.07,07:54
Bastian, v prvej časti s tebou súhlasim.
Keby si dal do tej druhej žmurkajúceho smajlíka, aj s tou by som súhlasila. Ale ináč.... keď som mala dohováračky s mojim bývalým o tom prečo ju musí dávať dole, keď ju musí potom stále dávať hore, mňa nič iné nenapalo, " tak ju prosím ťa vyhoď uplne, ináč tam celý dekel nemá účel....!" Vtedy to pochopil.
misomiso
03.12.07,07:57
1. Ako sa patrí obliekať? :eek::D
;)
No predsa takto :) :http://www.bleskovky.sk/cl/10/183918/Baby-neblaznite-V-zime-sa-obliekajte-poriadne
Tanče
03.12.07,08:05
tie naše baby si asi vôbec neuvedomujú, že módu ktrorú pestujú u nás v zime, v mrazoch, prichádza z teplých krajín, kde o zime a mrazoch už tobôž ani nechyrovali. Takže...? zabijete ich? A potom na staré kolená budú nadávať, akú majú mizernú zdravotnú starostlivosť...aké sú chuderky...
VladoaKatka
03.12.07,08:10
tie naše baby si asi vôbec neuvedomujú, že módu ktrorú pestujú u nás v zime, v mrazoch, prichádza z teplých krajín, kde o zime a mrazoch už tobôž ani nechyrovali. Takže...? zabijete ich? A potom na staré kolená budú nadávať, akú majú mizernú zdravotnú starostlivosť...aké sú chuderky...


Ani to nemusí byť tak neskoro - nie na staré kolená, ale keď budú chcieť splniť poslanie ženy - porodiť dieťa.
milagros208
03.12.07,08:32
No, podľa mňa záleží veľmi od výchovy. U nás to bolo tak, že bolo podelené čo je mužská a čo ženská práca. A tak si moji bratia nevedeli ani upratať, ani uvariť alebo poumývať riad.
Pri mojom manželovi som mala šťastie. Mamka ho veľmi dobre vychovala. Keďže mala dosť starostí so svojimi rodičmi, musela ich opatrovať, tak sa synovia museli vedieť o seba postarať.
A tak môžem povedať, že v našom vzťahu som ja tá "horšia". Môj manžel má vie v domácich prácach, či starostlivosti o deti plne zastúpiť. Obaja pracujeme a o domácnosť a deti sa staráme obaja. Aj keď ja možno o čosi viac. Na druhej stráne čo sa týka rôznych opráv a rôznych údržieb v byte sa môj manžel bez problémov postará, čo sa o mne a mojich technických zručnostiach povedať nedá.
Gabi03
03.12.07,08:58
No predsa takto :) :http://www.bleskovky.sk/cl/10/183918/Baby-neblaznite-V-zime-sa-obliekajte-poriadne

Mám pocit, že Bastian narážal na niečo iné. :rolleyes: :)
Bastian
03.12.07,13:22
1. Ako sa patrí obliekať? :eek::D
2. Myslím, že ani jedna žena nebuzeruje chlapa pre zdvihnutú dosku len preto, aby ho buzerovala, ale má to aj praktické hľadisko. ;)

1. Slušne - t.j. nech je zahalené to, čo má byť...
Ale ak nechcete, tak to nejako vydržím...:)

2. Aké praktické hľadisko?
My ju dvíhame a Vy ju dávate dole - nádherná súhra a rozdelenie prác :D:D.
dad111
03.12.07,13:45
Štatistiky hovoria jasne, ženy majú na Slovensku za rovnakú prácu menšie platy - a to musia uznať aj muži, je istá forma diskriminácie.
No neviem. Je tu niekto, kto by v akomkolvek obchode, ak by si mal vybrat medzi dvomi uplne rovnakymi vecami, vybral tu drahsiu? Pochybujem. Preco su tu potom ludia, ktori si myslia, ze ak nejaky zamestnavatel vybera medzi dvomi potencionalnymi zamestnancami uplne rovnakych kvalit vyberie toho drahsieho, za vacsi plat? Asi to tak nie je. To by potom muzi mali problem zamestnat sa, ked by bol dostatok kvalitnych zien. Nie je to tak, ze mzda je vyjadrenim a ohodnotenim kvality? Tieto balady sa mohli rozpravat v casoch minulej doby. V systeme kde vladne trh to asi ozaj nejde.
kukučka
03.12.07,14:01
A čo takto?
tetrisss
04.12.07,18:03
Ako vidím už sa stihlo v tejto téme veľa múdreho povedať...
Ja by som tiež rád niečo pridal.
Znepokojuje ma evolúcia žien. Hlavne čo sa týka ich odievania. Za posledných pár rokov v tomto smere dosiahli niečo neuveriteľné. Odhalili to, čo bolo doposiaľ veľmi prísne schovávané. Tým nás chlapov úplne dostali. Znepokojuje ma hlavne to, že oni to vidia a schválne v tom pokračujú a stupňujú tým naše omámenie. Vďaka tomu nášmu omámenému stavu si s nami robia čo len chcú. A to je už priveľa. Pokiaľ chcú zájsť? Kde sa zastavia? Vráti sa to jedného dňa späť do starých koľají a oblečú sa tak, ako sa patrí?
Len potom nebude na čo pozerať... aj keď často práve na to „zabalené“ a schované sa človek dokáže oveľa viac tešiť.

Na záver jedna maličkosť, alebo skôr prosba. Už nás prestaňte buzerovať s tým, aby sme po sebe na WC dávali dosku späť dole. Naučte sa tiež s doskou narábať. Keď viete s nami, tak to zvládnete aj s doskou. My ju po Vás dávame hore a Vy sa ju naučte dávať dole.
No vidis, bastian, presne o tom som vravela, ze dnesni muzi su akysi nesvojpravni, ake omamenie? Keby ste tak nereagovali na zeny, ony by to nerobili,ze. V tej druhej casti , urcite na tvoje prekvapenie, s tebou suhlasim, myslim si, ze vzdy je lepsie mat dosku hore, ako oc.....:D
tetrisss
04.12.07,18:12
No neviem. Je tu niekto, kto by v akomkolvek obchode, ak by si mal vybrat medzi dvomi uplne rovnakymi vecami, vybral tu drahsiu? Pochybujem. Preco su tu potom ludia, ktori si myslia, ze ak nejaky zamestnavatel vybera medzi dvomi potencionalnymi zamestnancami uplne rovnakych kvalit vyberie toho drahsieho, za vacsi plat? Asi to tak nie je. To by potom muzi mali problem zamestnat sa, ked by bol dostatok kvalitnych zien. Nie je to tak, ze mzda je vyjadrenim a ohodnotenim kvality? Tieto balady sa mohli rozpravat v casoch minulej doby. V systeme kde vladne trh to asi ozaj nejde.
No s tymto zase nesuhlasim. Nech mi je odpustene, ze pisem takto za sebou, ale je to moje dieta, tak mozem, nie? Tu vobec nejde o to, co vravis, inak len dokazujes, ze zenam sa plati menej, pokial to vezmeme logicky. So zenou je viac starosti, moze otehotniet, ak ma deti, booze OCR, no a to musim priznat so zenou sa horsie spolupracuje, aby som zas nikoho neurazila, mozno ze by tu bolo lepsie povedat zlozitejsie. Chlapi maju, a to musim uznat, priamociarejsie myslenie a teraz si do vas rypnem, muzi sa takych sikovnych zien aj trochu boja. Nevraviac o tom, ze zena pokial sa dostane na nejaku dobru funkciu ide na 120 percent, aby dokazala, ze na to ma.
No dufam, ze teraz sa na mna nevrhnu muzi aj zeny:eek::eek::eek:
Elena Navrátilová
04.12.07,18:14
Máš pravdu... tu nie je do čoho rypnúť. ;)
Bastian
05.12.07,07:02
No s tymto zase nesuhlasim. Nech mi je odpustene, ze pisem takto za sebou, ale je to moje dieta, tak mozem, nie? Tu vobec nejde o to, co vravis, inak len dokazujes, ze zenam sa plati menej, pokial to vezmeme logicky. So zenou je viac starosti, moze otehotniet, ak ma deti, booze OCR, no a to musim priznat so zenou sa horsie spolupracuje, aby som zas nikoho neurazila, mozno ze by tu bolo lepsie povedat zlozitejsie. Chlapi maju, a to musim uznat, priamociarejsie myslenie a teraz si do vas rypnem, muzi sa takych sikovnych zien aj trochu boja. Nevraviac o tom, ze zena pokial sa dostane na nejaku dobru funkciu ide na 120 percent, aby dokazala, ze na to ma.
No dufam, ze teraz sa na mna nevrhnu muzi aj zeny:eek::eek::eek:
Mne sa spolupracuje veľmi dobre so šikovnými ženami.;) A s tými dobrými funkciami je to asi individuálne. Podľa mňa je jedno či je to muž a či žena. Keď svoju prácu berie poctivo, potom aj jej výsledky tak vyzerajú. Poznám veľmi veľa pracovníkov na ministerstvách (ženy aj muži), ktorí majú parádne funkcie a ich výkon je 5%.
dad111
05.12.07,15:20
So zenou je viac starosti, moze otehotniet, ak ma deti, booze OCR, no a to musim priznat so zenou sa horsie spolupracuje, aby som zas nikoho neurazila, mozno ze by tu bolo lepsie povedat zlozitejsie. Chlapi maju, a to musim uznat, priamociarejsie myslenie a teraz si do vas rypnem, muzi sa takych sikovnych zien aj trochu boja. Nevraviac o tom, ze zena pokial sa dostane na nejaku dobru funkciu ide na 120 percent, aby dokazala, ze na to ma.
:eek:
Ak teda prizname rozdiely a nielen tieto, nemoze platit tvrdenie, ze zeny robia tu istu pracu a tak isto ako muzi, len su za to menej platene. Su tu skutocnosti, pre ktore niekto, kto kupuje ich pracu, im za nu ponuka inu sumu. Nevidim na tom nic diskriminacne. Az na to otehotnenie vacsina potencialnych prekazok ( vratane starostlivosti o deti ) realne hrozi aj muzom. Oni sa s nimi skratka vysporiadaju inak ako zeny. Je to zle, ked to ten co plati je ochotny ocenit? Ludia sa sikovnejsich boja vseobecne, nie len zien. Clovek bud pracuje, alebo nie. Pracovat na 120 percent je mozne len matematicky, nikto teda nemoze o muzoch tvrdit, ze su lenivejsi.
Za seba priznam, ze mat nad sebou zenu, by som asi skutocne nechcel, nech si o mne mysli kto chce co chce, jeden z dovodov je v Tvojom prispevku.
Este k tej rovnopravnosti. Ani proti nej by som vlastne nic nemusel mat. Ak s niekym chcem v dalsom zivote nazivat a hned na zaciatku sa dohodneme (Ak sa dohodneme), nezostava mi nic ine len to respektovat a dodrzat slovo. Pre mna je nefer, ak plati KED VTACKA LAPAJU PEKNE MU SPIEVAJU. Teda ak na zaciatku padaju sladke slova a ked je ruka v rukave, pozera sa jeden na druheho s ocakavanim, ze snad to za mna niekto urobi. Asi sa nedockam, ale rad by som sa tu docital, co vsetku ste vy nase mile polovicky zobrali na seba a robite z tych "muzskych" prac. Co vsetko cakate od nas uz vieme. Ja osobne necakam a neziadam aby ziadnu z mojich uloh hral niekto iny.
tetrisss
05.12.07,19:15
S oboma predchadzajucimi prispevkami suhlasim , hura, este nic nie je stratene, muzi sa dokazu so zenami bavit narovinu. Inak tak medzi nami, ani ja by som zenu nechcela za sefku i ked ja som nou bola dlhe roky a mala som ako podriadene same zeny, bolo to este za socializmu, ale s vacsinou dobre vychadzam aj dnes. Ale samozrejme, ja som vynimka:D:---:D
Kazu
05.12.07,19:38
Ak teda prizname rozdiely a nielen tieto, nemoze platit tvrdenie, ze zeny robia tu istu pracu a tak isto ako muzi, len su za to menej platene. Su tu skutocnosti, pre ktore niekto, kto kupuje ich pracu, im za nu ponuka inu sumu. Nevidim na tom nic diskriminacne. Az na to otehotnenie vacsina potencialnych prekazok ( vratane starostlivosti o deti ) realne hrozi aj muzom. Oni sa s nimi skratka vysporiadaju inak ako zeny. Je to zle, ked to ten co plati je ochotny ocenit? Ludia sa sikovnejsich boja vseobecne, nie len zien. Clovek bud pracuje, alebo nie. Pracovat na 120 percent je mozne len matematicky, nikto teda nemoze o muzoch tvrdit, ze su lenivejsi.
Za seba priznam, ze mat nad sebou zenu, by som asi skutocne nechcel, nech si o mne mysli kto chce co chce, jeden z dovodov je v Tvojom prispevku.
Este k tej rovnopravnosti. Ani proti nej by som vlastne nic nemusel mat. Ak s niekym chcem v dalsom zivote nazivat a hned na zaciatku sa dohodneme (Ak sa dohodneme), nezostava mi nic ine len to respektovat a dodrzat slovo. Pre mna je nefer, ak plati KED VTACKA LAPAJU PEKNE MU SPIEVAJU. Teda ak na zaciatku padaju sladke slova a ked je ruka v rukave, pozera sa jeden na druheho s ocakavanim, ze snad to za mna niekto urobi. Asi sa nedockam, ale rad by som sa tu docital, co vsetku ste vy nase mile polovicky zobrali na seba a robite z tych "muzskych" prac. Co vsetko cakate od nas uz vieme. Ja osobne necakam a neziadam aby ziadnu z mojich uloh hral niekto iny.

Mám to rozpísať položkovite alebo stačí len vypísať čo nerobím? Ešte som neopravovala vysokozdvižný vozík :---
Tanče
05.12.07,19:59
... polovicky zobrali na seba a robite z tych "muzskych" prac. Co vsetko cakate od nas uz vieme. Ja osobne necakam a neziadam aby ziadnu z mojich uloh hral niekto iny.

Ty si ešte nevidel krehotinku ako:
kosí trávnik
opiluje stromky
rýľuje
fúrikuje (čokoľvek)
natiera, šmirgľuje, maľuje od stĺpikov až po steny
behá po streche (šikmej) a zmetá listy a čistí rýny
píli drevo reťazovou pílou
rúbe drevo
obkladá tatranským obkladom
demontuje staré parkety a ukladá na novo
ťahá špalety a filcuje okolo okien
stavia krb
betónuje muriky, chodníky, stĺpiky....
kladie zámkovú dlažbu
naťahuje pletivo
čistí a vymieňa batérie
opravuje a čistí splachovač
mení vypínače, na stene, na nočnej lampe
zapája lustre
bežne píli, vŕta, brúsi.... čo treba
??????
:eek::eek::eek:
danushka
05.12.07,20:02
...čo ja viem Kazu, možno s tým vysokozdv. vozíkom by to nebolo až také strašné, ale ja keď som si pokladala plávajúcu podlahu, pekne som si vyliala nivelačku, nechala vyschnúť a najväčší problém som mala s priamočiarou pílou, nechutne to hučí máš pocit, že sa dorežeš pri tej robote...ale podlaha je profesionálne urobená;)
(dúfam, že ste všetci pochopili, že to píšem ako žart..., ale fakt by som to dokázala, namôjdušu!...som odkukala od môjho;)
danushka
05.12.07,20:04
Ty si ešte nevidel krehotinku ako:
kosí trávnik
opiluje stromky
rýľuje
fúrikuje (čokoľvek)
natiera, šmirgľuje, maľuje od stĺpikov až po steny
behá po streche (šikmej) a zmetá listy a čistí rýny
píli drevo reťazovou pílou
rúbe drevo
obkladá tatranským obkladom
demontuje staré parkety a ukladá na novo
ťahá špalety a filcuje okolo okien
stavia krb
betónuje muriky, chodníky, stĺpiky....
kladie zámkovú dlažbu
naťahuje pletivo
čistí a vymieňa batérie
opravuje a čistí splachovač
mení vypínače, na stene, na nočnej lampe
zapája lustre
bežne píli, vŕta, brúsi.... čo treba
??????
:eek::eek::eek:

Tančéééé, ahooooj...ale ty si prírodný úkaz!!! Skrátka PÚ:D:D:D
kukučka
05.12.07,20:11
sa zas toľko nechváľ, radšej povedz, kto u vás pečie štrúdľu :D :D :D
danushka
05.12.07,20:17
sa zas toľko nechváľ, radšej povedz, kto u vás pečie štrúdľu :D :D :D

si ma odhalila Kukučka...ako upečiem, ale nie je to moja prednosť:D...aj som dala sľub na blogu, že na sviatky upečiem medovníčky v predstihu, aby stihli zmäknúť, ach jaj;)
Tanče
05.12.07,20:50
Tančéééé, ahooooj...ale ty si prírodný úkaz!!! Skrátka PÚ:D:D:D

a vieš že to PÚ je celkom výstižné? Do predvlaňajška som žila celýr rok na chalupe. v lete bolo rušno ale v zime ani nohy! Len ja ,cicky a srnky.... ticho prírody - šum lesa, zurkot potoka, brechanie srncov alebo pískanie myšiarov....

...a keď mám čas, čo je pomenej, tak si upečiem, povyšívam , uštrikujem alebo ušijem ...

Od jedného som však odbremenená: od CHLAPA. (konečne)
kukučka
05.12.07,21:51
sa zas toľko nechváľ, radšej povedz, kto u vás pečie štrúdľu :D :D :D

no veď to som si do teba...odpoveď už poznám ;)
dad111
06.12.07,07:44
Tak az teraz som to pochopil. Ak je pravda, co pise TANCE, a nemam preco neverit tomu, sklanam poklonu a zavidel by som tomu muzovi. Na druhu stranu ale je chyba ak sa zavries niekde na chalupe a nikto vlastne o tych skutkoch nevie, tak si potom vsetci chlapi myslime, ze my sme na vsetko sami a vy na tu chalupu idete preto, aby ste nam nechali doma vsetky Vase starosti. My sa ale nedame, spinave hrnce schovame pod postel a ideme za nasimi kamaratmi uzivat si slobodu. Ked zaspinime poslednu koselu a vsetky ponozky mame derave, zistujeme kde by asi mohla byt ta osoba, ktoru nam pripisali pred casom do dokladov.
willma
06.12.07,08:01
My sa ale nedame, spinave hrnce schovame pod postel a ideme za nasimi kamaratmi uzivat si slobodu. Ked zaspinime poslednu koselu a vsetky ponozky mame derave, zistujeme kde by asi mohla byt ta osoba, ktoru nam pripisali pred casom do dokladov. Ale no, vari to nie je s väčšinou chlapov až také hrozné, ja mám doma dvoch (syna a brata) a dokonca som im s kľudným svedomím nechala na krku aj predškoláčku. Bolo navarené, upratané, oprané a dokonca aj riady poumývané a poodkladané. Takže kde je vôľa tam je cesta a platí to na obe strany. Aj keď je pravda, že zatiaľ čo sa týka rovnakej pozície v zamestnaní, holt ten chlap je predsa len finančne zvýhodnený, aj napriek tomu, že žena je minimálne na tej istej ak nie vyššej odbornej úrovni. Jo a ešte doplním, do elektriny sa vŕtam viac ja ako môj brat a to má školu so zameraním na elektro. :D
Tanče
06.12.07,17:31
Tak az teraz som to pochopil. Ak je pravda, co pise TANCE, a nemam preco neverit tomu, sklanam poklonu a zavidel by som tomu muzovi. Na druhu stranu ale je chyba ak sa zavries niekde na chalupe a nikto vlastne o tych skutkoch nevie, tak si potom vsetci chlapi myslime, ze my sme na vsetko sami a vy na tu chalupu idete preto, aby ste nam nechali doma vsetky Vase starosti. My sa ale nedame, spinave hrnce schovame pod postel a ideme za nasimi kamaratmi uzivat si slobodu. Ked zaspinime poslednu koselu a vsetky ponozky mame derave, zistujeme kde by asi mohla byt ta osoba, ktoru nam pripisali pred casom do dokladov.

Len to je tak, drahý dad111, že nemáš komu závidieť, lebo "šak na čo mne je chlap" ?

A ani ma netrápi, žeby o tých "skutkoch" nikto nevedel, vie to minimálne moja rodina a suseda, ktorá takto oči bulí :eek: keď ma vidí, čo vyrábam. A je to niekedy úžasný pocit, keď zvládnem niečo, čo som ešte predtým nerobila. Tak napríklad som bola úžasne hrdá na seba, keď som zapojila stmievací vypínač na trojžilový kábel čž. dvojvypínač, a podotýkam všetky boli čierne...
Ale má to aj ďlašiu takú komickú stránku, ako napr. náhodou prišla k susedovi známa, videla ma samozrejme v monterkach - samozrejme o 2 čísla väčších, rorčaptaných teniskách od farby a kadečoho... Potom sme sa stretli v meste, a ostala s takou :eek: otvorenou, keď ma videla namľovanú v sukničke, tričôčku s výstrihom až hen... :D
Tanče
12.12.07,18:24
Najako zamrzla táto téma. Keďže tu teraz šantím na porade, prevetrám aj túto.
Nepridá sa ešte niekto ďalší?


pripájam:
tetrisss
12.12.07,18:26
Najako zamrzla táto téma. Keďže tu teraz šantím na porade, prevetrám aj túto.
Nepridá sa ešte niekto ďalší?

Fakt, vsetci su nejaki zaspati. Bolo by dobre nieco nove vymysliet, nemas nic?
Tanče
12.12.07,18:35
Fakt, vsetci su nejaki zaspati. Bolo by dobre nieco nove vymysliet, nemas nic?

počkááj, akurát sa pokúšam prilepiť prílohu .... fydržať
misomiso
12.12.07,18:55
Treba to trocha zvacsit. Ja som zatial vylustil iba to, ze muzsky orgazmus je vystavovany nejakym sokom a vykyvom...
Nika
12.12.07,18:58
Treba to trocha zvacsit. Ja som zatial vylustil iba to, ze muzsky orgazmus je vystavovany nejakym sokom a vykyvom...

čo sa babe chcelo to sa babe snilo.....:D Organizmus, misomiso, organizmus.....:)
danushka
12.12.07,18:59
Treba to trocha zvacsit. Ja som zatial vylustil iba to, ze muzsky orgazmus je vystavovany nejakym sokom a vykyvom...

:D:D:D,to hádam nie...
willma
12.12.07,19:00
Treba to trocha zvacsit. Ja som zatial vylustil iba to, ze muzsky orgazmus je vystavovany nejakym sokom a vykyvom... srdiečko, hladnému sa o kukurici sníva, nejedná sa ná´áááááhodou o organizmus :D
Tanče
12.12.07,19:03
no už to tám máte . Tak čitkajte!

Chlapci čo mám u vás?
tetrisss
12.12.07,19:05
:D:D:D a co uz potom mozeme od tych nasich reaktorov chciet !!!
Tanče
12.12.07,19:08
:D:D:D a co uz potom mozeme od tych nasich reaktorov chciet !!!

noooo, čo môžte chcieť...? Reakciu!: " čo este steš?"
Tanče
12.12.07,19:17
Treba to trocha zvacsit. Ja som zatial vylustil iba to, ze muzsky orgazmus je vystavovany nejakym sokom a vykyvom...


MICHAL uz si prečítal ?
misomiso
12.12.07,19:37
MICHAL uz si prečítal ?

Precital. A prave preto, ze som SIKOVNY :), obrazok som si ULOZIL a zvacsil. Preto som sa docital, ze clanok nie ja ni tak o organizme, ako o orgazme..:)
misomiso
12.12.07,19:40
BTW - ved prave o tom sa tam pise. Preco by inak muzi boli viac unaveni? No preto, lebo ich orgazmus nie je iba virtualny :):):). Takze potrebuju vo zvysenej miere nejake to pivecko a telecku na relax.
Tanče
12.12.07,19:45
BTW - ved prave o tom sa tam pise. Preco by inak muzi boli viac unaveni? No preto, lebo ich orgazmus nie je iba virtualny :):):). Takze potrebuju vo zvysenej miere nejake to pivecko a telecku na relax.

Tak som ti pomastila brušinko?
Tanče
12.12.07,19:49
A čo výkon druhej strany sa neráta? To tiež nie je sranda, keď takým tunelčekom sa má prehnať 70 km vlačisko....
misomiso
13.12.07,19:19
S tunelmi su stale len problemy. Branisko je stale uzavrety, puka tam vozovka. Sitina s a strasne predrazila a ten najnovsi pri Martine asi ani nedobuduju. Chcu ho zatvorit, lebo tam vraj narazili na vodu. (A co cakali?:))
abel
13.12.07,19:27
Treba vytunelovať, čo sa dá :D
Tanče
13.12.07,21:54
S tunelmi su stale len problemy. Branisko je stale uzavrety, puka tam vozovka. Sitina s a strasne predrazila a ten najnovsi pri Martine asi ani nedobuduju. Chcu ho zatvorit, lebo tam vraj narazili na vodu. (A co cakali?:))


hurá bude ´další aquapark!
kitky
14.12.07,00:38
Treba vytunelovať, čo sa dá :D

alebo kto sa da.:D Ja by som tak rada niekoho vytunelovala;)zatial tak ako aj kazdeho ma tuneluju moje deti.:)
Tanče
17.12.07,17:11
Dievčence, ako cítite rovnoprávnosť pred sviatkami?
danushka
17.12.07,18:26
Dievčence, ako cítite rovnoprávnosť pred sviatkami?
Cítim, že necítim žiadnu zmenu:D, či že je všetko OK;)
ayya
17.12.07,21:07
:D :D rovnopravnost v praxi (http://www.youtube.com/watch?v=mY7mf1lkSmk) :D staci kliknut a pozriet az do konca ;)
danushka
17.12.07,21:52
:D :D rovnopravnost v praxi (http://www.youtube.com/watch?v=mY7mf1lkSmk) :D staci kliknut a pozriet az do konca ;)
Ayya, to v tom videu museli byť nejakí mimozemšťania:eek:
Tanče
18.12.07,08:10
Ayya, to v tom videu museli byť nejakí mimozemšťania:eek:

Danush to nie tam! Tam to bolo normál. To ty máš mimozemšťana!:)
danushka
18.12.07,08:45
Danush to nie tam! Tam to bolo normál. To ty máš mimozemšťana!:)

Tanče, ja nemám doma mimozemšťana:eek:, som si to hneď overila - keď som s ním začala niečo mať - normálne mu tečie krv, aj nadáva, aj si pukne po fazuľovici...

A tých pár súkmeňovcov čo tu máme na porade, veď si ich odženieme, si budú o nás myslieť, že sme feministky...no toto by nám ešte chýbalo:rolleyes:
Tanče
18.12.07,08:54
Tanče, ja nemám doma mimozemšťana:eek:, som si to hneď overila - keď som s ním začala niečo mať - normálne mu tečie krv, aj nadáva, aj si pukne po fazuľovici...

A tých pár súkmeňovcov čo tu máme na porade, veď si ich odženieme, si budú o nás myslieť, že sme feministky...no toto by nám ešte chýbalo:rolleyes:

nehovorme tomu feministky, len "vyťažené žienky". Ale na teba sa to nevzťahuje (ale teraz ma napadá, to máš doma také furt celý rok, keď si písala že žiadnu zmenu pred vianocami nepocitťuješ, čž vyťažená nonstop, alebo ten opačný prípad, čo ti možu všetky diovky závidieť?):)
danushka
18.12.07,13:09
nehovorme tomu feministky, len "vyťažené žienky". Ale na teba sa to nevzťahuje (ale teraz ma napadá, to máš doma také furt celý rok, keď si písala že žiadnu zmenu pred vianocami nepocitťuješ, čž vyťažená nonstop, alebo ten opačný prípad, čo ti možu všetky diovky závidieť?):)
No to, že sa blížia Vianoce si uvedomujem hlavne u svojej 10r. dcérky, tej žiaria očičká už celý mesiac. Medovníčky už mäknú v krabici s jabĺčkom a koledy u nás vyhrávajú tiež. Ak máš namysli onú Vianočnú hektiku v podobe veľkého upratovania a tak.... to príde určite v sobotu. Ja to mám takto najradšej, tesne pred sviatkami sa úplne zničiť upratovaním a všetkých v tom čase vyženiem z domu, nech sa túlajú mestom...oni si to vedia vychutnať takto s vôňou mestského vianočného punču a jarmočných stánkov a potom večer príde rituál zdobenia medovníčkov. M.m. s deťmi sa starajú o výzdobu a stromček - každý z nás má nejakú tú svoju rolu v tomto divadielku:)

Dúfam, že týmto príspevkom nie sommimotemy...;)
Tanče
18.12.07,14:27
No to, že sa blížia Vianoce si uvedomujem hlavne u svojej 10r. dcérky, tej žiaria očičká už celý mesiac. Medovníčky už mäknú v krabici s jabĺčkom a koledy u nás vyhrávajú tiež. Ak máš namysli onú Vianočnú hektiku v podobe veľkého upratovania a tak.... to príde určite v sobotu. Ja to mám takto najradšej, tesne pred sviatkami sa úplne zničiť upratovaním a všetkých v tom čase vyženiem z domu, nech sa túlajú mestom...oni si to vedia vychutnať takto s vôňou mestského vianočného punču a jarmočných stánkov a potom večer príde rituál zdobenia medovníčkov. M.m. s deťmi sa starajú o výzdobu a stromček - každý z nás má nejakú tú svoju rolu v tomto divadielku:)

Dúfam, že týmto príspevkom nie sommimotemy...;)

myslím že vôbec nie si mimo temy ved o to tu asi ide: demonštrovať aké kto má skusenosti s rovnoprávnosťou vo vzťahu.
Položím takú filozofickú otázku:

"ako by mal vyzerať taký rovnoprávny vzťah v rodine?"

Mňa napr. v mojom vťahu rozčulovalo, keď ja som v nedeľu varila, zatiaľ čo môj najdrahší mal nedeľu. A ešte aj vyžadoval aby som ho pri obede obsluhovala (to mal nučené od maminky). V jeden deň to vo mne vypenilo a vyhrkla som naňho: "a čo si chromý?"
ayya
18.12.07,17:24
"ako by mal vyzerať taký rovnoprávny vzťah v rodine?"


jaaaj, paradna otazka ... podla mna, (mam nejaku osobnu prax :--- a hodne sa snazim o tom aj citat) rovnopravny vztah je o tom, ako sa dvaja dospeli ludia rovnopravne dohodnu, kto prevezme aku cast zo starostlivosti o rodinu ... vyhoda je, ked su ochotni uznat (nerovnomerne rozdelene) danosti oboch pohlavi, ... nebudem nutit m.m. aby zehlil polovicu pradla a kosiel, ked on sa vzdy pri tom popali a ja to mam bez nehody a rychlejsie ... on preto napr. kompletne zabezpeci dovolenku, alebo prijemny program na vikend, lebo v tom je zase lepsi on ;) a navyse je aj "grand"! :D

v kazdej rodine to moze fungovat inak ale zasada vraj je: dohodnut sa na tzv. instrumentalnych zlozkach spoluzitia a tie bez dohody s partnerom nemenit ... a tam patri: prevadzka domacnosti, vychova deti, financne hospodarenie a travenie spolocneho casu ... hadam som na nic nezabudla :D a je vecou dohody, ci manzelia pracuju na vsetkych alebo niektorych veciach spolocne, alebo si rozdelia ulohy a kazdy si robi to svoje, na com su dohodnuti ...

cize: ak tvoj manzel stihol auto umyt v sobotu a tvojou pracou (podla vasej dohody) v domacnosti je varit nedelny obed, ... vybehla si na neho nespravodlivo imho :) ale netrap sa kvoli tomu, clovek sa niekedy neovladne ... vtedy je dolezite vediet spor co najrychlejsie urovnat ...
niekedy sa tie dohody akoby same "generuju" spolocnym zivotom, niekedy doporucuju terapeuti tie dohody dokonca spisat a potom samozrejme dodrziavat ... ale toto je tema na dva roky, niekedy aj na viac ...a niekedy aj na cely zivot :D
willma
18.12.07,17:36
u nás doma rovnoprávnosť, teda najmä v kuchyni, je dokonalá. štedrý večer ju budú okupovať môj brat a syn, ja maximálne nachystám výzdobu na štedrovečerný stôl :D
Halli
18.12.07,17:43
My máme doma tiež deľbu práce- ja celý rok, moj manžel a syn to dobehnú aspoň na vianoce :D... už ich počujem ako hundruuuuu :D:D, noooo občas sa utrhnú a ja si pripadám ako na Vianoce :D
tetrisss
18.12.07,18:16
Noo, ja teda neviem, ale ta dohoda rozumna je nejaka mozna? Ono to tak nejak vyplynulo, ze ja varim , periem, zehlim, peciem, deti som vychovavala, az na nejake krizove situacie, tiez ja, teraz som cela vo vytrzeni, ak mi moj muz sem-tam uvari nedelny obed, no a on pracuje /ja mimochodom okrem dvoch materskych tiez/, tak bud som ja neschopna, alebo to tak ma byt?
Melnick
18.12.07,19:24
mimotemy ako ináč - mrníček :D:D:D:D Týmto vás zdravím.:---
Tanče
18.12.07,20:02
myslím že vôbec nie si mimo temy ved o to tu asi ide: demonštrovať aké kto má skusenosti s rovnoprávnosťou vo vzťahu.
Položím takú filozofickú otázku:

"ako by mal vyzerať taký rovnoprávny vzťah v rodine?"

Mňa napr. v mojom vzťahu rozčulovalo, keď ja som v nedeľu varila, zatiaľ čo môj najdrahší mal nedeľu. A ešte aj vyžadoval aby som ho pri obede obsluhovala (to mal nučené od maminky). V jeden deň to vo mne vypenilo a vyhrkla som naňho: "a čo si chromý?"

Po obede som si samozrejme musela upratať v kuchyni, umyť riady.... kým môj milovaný ležal LHK a pozeral v telke formulu 1. Pri tom sa mu takmer vždy (co som ja nechápala lebo som bola na ten zvuk alergická) podarilo zaspať, a tak kým môj milovaný spinkal, ja som v behu vešala prádlo, aby som stilhla ešte do večera, pokosiť trávu, popolievať záhradu, ...v zime odhádzať sneh.... keď sa môj milovaný zobudil, išiel za svojim synom (po odhádzanom chodníku).... večer keď prišiel domov, bol citovo rozadený a podráždený, lebo sa nezhodol vo výchove syna s jeho bývalou manželkou .... a po tak krásne strávenom dni chcel sa so mnou večer milovať....

áááách, to boli časy! :)
Stanislav 1975
18.12.07,20:29
Tak som ti pomastila brušinko?
AAAAAAleeeeeeeeeeeee nooooooooooooooo, aka erotika, hmhm- prajem peknú noc- hádam aj v PD je noc, či nie?
danushka
18.12.07,20:34
Po obede som si samozrejme musela upratať v kuchyni, umyť riady.... kým môj milovaný ležal LHK a pozeral v telke formulu 1. Pri tom sa mu takmer vždy (co som ja nechápala lebo som bola na ten zvuk alergická) podarilo zaspať, a tak kým môj milovaný spinkal, ja som v behu vešala prádlo, aby som stilhla ešte do večera, pokosiť trávu, popolievať záhradu, ...v zime odhádzať sneh.... keď sa môj milovaný zobudil, išiel za svojim synom (po odhádzanom chodníku).... večer keď prišiel domov, bol citovo rozadený a podráždený, lebo sa nezhodol vo výchove syna s jeho bývalou manželkou .... a po tak krásne strávenom dni chcel sa so mnou večer milovať....

áááách, to boli časy! :)

Tak Ti poviem Tanče, že ten záver dňa ten Tvoj exmilovaný FAKT PREHNAL!!!
Rozalka
18.12.07,20:53
Stanko, ušlo mi niešlo? tú fotečku v avatare máme chápať ako čerstvý prírastok?
Tanče
18.12.07,21:32
AAAAAAleeeeeeeeeeeee nooooooooooooooo, aka erotika, hmhm- prajem peknú noc- hádam aj v PD je noc, či nie?

Aaaaaaaalleeeee, Stando sa nám zobudil :)....a už zasa ide spinkať. :mee:

veď sa nám aj ty tu posťažuj, neboj my ťa budeme chlácholiť a chlácholiť a chlá.....
Tanče
18.12.07,21:34
Tak Ti poviem Tanče, že ten záver dňa ten Tvoj exmilovaný FAKT PREHNAL!!!

čo si! To JA som prehnala, keď som odmietla....:eek:
willma
18.12.07,21:37
čo si! To JA som prehnala, keď som odmietla....:eek: a drahý ti to dodnes vyčíta ;)
Tanče
18.12.07,22:12
a drahý ti to dodnes vyčíta ;)

čo si!? už vyčíta druhej.
Melnick
18.12.07,22:18
Tanče prosím zvažuj slová, lebo ma vyhodia z domu na ulicu. Kto má spať pri urehotanej ženskej zatvorenej v izbe. Veď si rodina už klepe na čelo, keď idú okolo mojej pracovne. Takže maj zľutovanie. V búde pri Nerovi je málo miesta a u nás hlásia až - 10 stupňov.:eek::D
Stanislav 1975
18.12.07,22:20
Stanko, ušlo mi niešlo? tú fotečku v avatare máme chápať ako čerstvý prírastok?
Rozalka, nie až tak čerstvý prírastok to nieje- v januari už bude mať Tomáško rok, ale si predstav, že až teraz som došiel na to, že si tam možem dať aj nejaký obrázok,hmhm a dokonca že aj nejakú anketku možem vyhlásiť- no to sú mi ale vymoženosti
To vieš, ja ešte niesom až taký skúsený poraďák, ešte mi tu tečie mliečko po brade:):):)
Tanče
18.12.07,22:21
Tanče prosím zvažuj slová, lebo ma vyhodia z domu na ulicu. Kto má spať pri urehotanej ženskej zatvorenej v izbe. Veď si rodina už klepe na čelo, keď idú okolo mojej pracovne. Takže maj zľutovanie. V búde pri Nerovi je málo miesta a u nás hlásia až - 10 stupňov.:eek::D

A to nevieš aká je najnovšia diagnóza? no predsa "porada.sk"
Tanče
18.12.07,22:22
Rozalka, nie až tak čerstvý prírastok to nieje- v januari už bude mať Tomáško rok, ale si predstav, že až teraz som došiel na to, že si tam možem dať aj nejaký obrázok,hmhm a dokonca že aj nejakú anketku možem vyhlásiť- no to sú mi ale vymoženosti
To vieš, ja ešte niesom až taký skúsený poraďák, ešte mi tu tečie mliečko po brade:):):)

Stando a ako sa majú v Sečovciach?
Stanislav 1975
18.12.07,22:23
čo si!? už vyčíta druhej.
Aha, vidíš Tanče, keby si neodmietla, tak mohol ešte pri tebe,hmhm- moc odmietať sa neoplatí :):):)
Akože troška porobiť "drahoty" to ešte áno, ale nejaké vážné odmietačky, to ee
Stanislav 1975
18.12.07,22:24
Stando a ako sa majú v Sečovciach?
Yes, Bingo- čo som vlastne sľúbil za správnu odpoveď?:):):)
Aha Magnum, budeš ho mať
Tanče
18.12.07,22:28
Aha, vidíš Tanče, keby si neodmietla, tak mohol ešte pri tebe,hmhm- moc odmietať sa neoplatí :):):)
Akože troška porobiť "drahoty" to ešte áno, ale nejaké vážné odmietačky, to ee

Ahá, akože mohla som tie chodníky odhadzovať, kosiť trávnik a všetko ostatné ... aj naďalej sama. Hmmm veď aj tak si to robím sama. To som teda asi pototo. Beeee a teraz sa nemam o koho oprieť beeee

A neboj Stando, pssssst, nikomu nepoviem že chodíš na .cz. pssst
Stanislav 1975
18.12.07,22:34
Ahá, akože mohla som tie chodníky odhadzovať, kosiť trávnik a všetko ostatné ... aj naďalej sama. Hmmm veď aj tak si to robím sama. To som teda asi pototo. Beeee a teraz sa nemam o koho oprieť beeee

A neboj Stando, pssssst, nikomu nepoviem že chodíš na amateri.cz. pssst
Si horšia jak politici, prezradíš všetko, no toto, ale to sú ženy- nevedia tajomstvo udržať- teda niektoré, aby ste ma tu teraz všetky nezjazdili až tak, že budem zaspávať s plačom :D:D:D
Ozaj, a s tým, že si to robíš sama, by som sa moc nechválil verejne takto-:D:D
Radšej ten príspevok zmaž
Tanče
18.12.07,22:56
Ozaj, a s tým, že si to robíš sama, by som sa moc nechválil verejne takto-:D:D
Radšej ten príspevok zmaž

na ale na aké myšlienky to tu navádzaš verejnosť?????? Musím dementovať tvoj výklad: ja som myslela odhadzovanie snahu a ostatné zlezaradil
ayya
18.12.07,23:06
Noo, ja teda neviem, ale ta dohoda rozumna je nejaka mozna? Ono to tak nejak vyplynulo, ze ja varim , periem, zehlim, peciem, deti som vychovavala, az na nejake krizove situacie, tiez ja, teraz som cela vo vytrzeni, ak mi moj muz sem-tam uvari nedelny obed, no a on pracuje /ja mimochodom okrem dvoch materskych tiez/, tak bud som ja neschopna, alebo to tak ma byt?

neviem,... ale ked vam to tak vyhovovalo, tak asi ano ;) ... alebo, ked sa zmenila zivotna situacia - napr. narodenim dietata a prestalo to obojstranne vyhovovat ... tak sa samozrejme mohla zmenit aj dohoda ... to neznamena, ze co ste mali dohodnute, kym ste boli sami dvaja sa nemoze do konca zivota menit ... kludne sa da manzelovi povedat: "pozri, teraz ked mame dve deti, nevladzem vsetko robit tak precizne ako pred tym, uznas, ze teraz toho mam podstatne viac ja a preto navrhujem aby sme si povinnosti rozdelili nejak inak" ...

a je celkom mozne, ze by ti povedal napr.: "vies co? ja si este vybavim nejaku DOVP a tie peniaze, co zarobim daj kludne na upratovacie sluzby, aby si nemusela okna umyvat a vysavat" ... netreba hned cakat, ze povie: "s radostou budem vysavat za teba!!" :D ide iba o to, ze zmena rozdelenia prac v domacnosti musi byt dohodnuta... nesmie sa zacat "trucovat" ziadnym sposobom,... ale ani by sme asi nemali ocakavat, ze "nech na to pride sam" ... a byt urazene, ked na to sam nepride ...

nechcem byt ako majster sveta v parovej komunikacii ... vacsinu toho co tu pisem mam "nacitanu" ... skoro vsetko odskusane a funguje to! ... tak preto si dovolim takto "mudrovat" :D :D ale priznavam, ze niekedy aj ja zbytocne vybuchnem a az neskor premyslam, ze ako som to mala spravne "odkomunikovat" a snazim sa to napravit :)
tetrisss
19.12.07,17:00
neviem,... ale ked vam to tak vyhovovalo, tak asi ano ;) ... alebo, ked sa zmenila zivotna situacia - napr. narodenim dietata a prestalo to obojstranne vyhovovat ... tak sa samozrejme mohla zmenit aj dohoda ... to neznamena, ze co ste mali dohodnute, kym ste boli sami dvaja sa nemoze do konca zivota menit ... kludne sa da manzelovi povedat: "pozri, teraz ked mame dve deti, nevladzem vsetko robit tak precizne ako pred tym, uznas, ze teraz toho mam podstatne viac ja a preto navrhujem aby sme si povinnosti rozdelili nejak inak" ...

a je celkom mozne, ze by ti povedal napr.: "vies co? ja si este vybavim nejaku DOVP a tie peniaze, co zarobim daj kludne na upratovacie sluzby, aby si nemusela okna umyvat a vysavat" ... netreba hned cakat, ze povie: "s radostou budem vysavat za teba!!" :D ide iba o to, ze zmena rozdelenia prac v domacnosti musi byt dohodnuta... nesmie sa zacat "trucovat" ziadnym sposobom,... ale ani by sme asi nemali ocakavat, ze "nech na to pride sam" ... a byt urazene, ked na to sam nepride ...

nechcem byt ako majster sveta v parovej komunikacii ... vacsinu toho co tu pisem mam "nacitanu" ... skoro vsetko odskusane a funguje to! ... tak preto si dovolim takto "mudrovat" :D :D ale priznavam, ze niekedy aj ja zbytocne vybuchnem a az neskor premyslam, ze ako som to mala spravne "odkomunikovat" a snazim sa to napravit :)
No skoda, ze som o porade nevedela skor.:DVed som ja mojmu muzickovi toto vsetko mohla predlozit a ked nic, aspon tie velke oci by stali za to.:D:D:D Inak s tym teraz vazne suhlasim, ze za vela sme si sami vinne, nasim drahym polovickam treba vsetko povedat po lopate, pretoze ak by sme cakali na to kedy sa dovtipia, tak cakame do sudneho dna. Na to vam este poviem taku bezva prihodu z mojho zivota: ked som mala celkom male deti pochytila ma chripka a ja mam hned teplotu ako vysoka pec, no skratka bolo mi na umretie a horko-tazko som cakala muza, kedy pride domov a ked konecne prisiel, vravim mu, mne je strasne zle a on mi sustrastne odporucil: vsak si maminka porob a lahni si...:D
Kazu
19.12.07,17:28
Po obede som si samozrejme musela upratať v kuchyni, umyť riady.... kým môj milovaný ležal LHK a pozeral v telke formulu 1. .......
:)

Tanče, čo je to za skratku? :eek: Už som tam dosádzala rôzne slová ale stále to nie je ono. :rolleyes: Môže niekto ležať hore krkom? :---
Tanče
19.12.07,17:30
Tanče, čo je to za skratku? :eek: Už som tam dosádzala rôzne slová ale stále to nie je ono. :rolleyes: Môže niekto ležať hore krkom? :---

Ježinku, čo má chlap okrem krku na K....? (mimochodom to on tak vravieval, ja néééé)


abo si mňa doberáš, Puco?
cloe
19.12.07,17:31
Tanče, čo je to za skratku? :eek: Už som tam dosádzala rôzne slová ale stále to nie je ono. :rolleyes: Môže niekto ležať hore krkom? :---

:D:D:DDá sa za tou stratkou skryť hocičo:)
danushka
19.12.07,17:45
Tanče, čo je to za skratku? :eek: Už som tam dosádzala rôzne slová ale stále to nie je ono. :rolleyes: Môže niekto ležať hore krkom? :---
:D:D:D
Teda Kazu, Ty máš guráž! Tanče má riadne podrezaný jazyk, ale na tú skratku LHK som sa neodvážila opýtať...

Tanče...ja obdivujem ten Tvoj zmysel pomenúvať veci pravým menom. Ty vo svojej výrečnosti nemáš konkurenciu...teda nepostrehla som to tu na Poradôčke;)
Tanče
19.12.07,17:58
:D:D:D
Teda Kazu, Ty máš guráž! Tanče má riadne podrezaný jazyk, ale na tú skratku LHK som sa neodvážila opýtať... ved som uviedla do zátvorky, že to on tak hovoril, ja som to len prebrala aby to bolo identické:D

Tanče...ja obdivujem ten Tvoj zmysel pomenúvať veci pravým menom. Ty vo svojej výrečnosti nemáš konkurenciu...teda nepostrehla som to tu na Poradôčke;).. a to akože je doble či zle?

?
Melnick
19.12.07,18:13
čo si!? už vyčíta druhej.


Tanče prosím zvažuj slová, lebo ma vyhodia z domu na ulicu. Kto má spať pri urehotanej ženskej zatvorenej v izbe. Veď si rodina už klepe na čelo, keď idú okolo mojej pracovne. Takže maj zľutovanie. V búde pri Nerovi je málo miesta a u nás hlásia až - 10 stupňov.:eek::D


Tanče ,takto sa to robí a nie odporučiť úbožiakom, aby čítali 150 príspevkov a aj tak nevedia na ktorý sa majú zamerať.:D:D:D
Ale aby pochopili súvislosť tak fakt musia aspoň 10 príspevkov prečítať , ale ja musím utekať. Tak ahojte všetci. :):):)
danushka
19.12.07,18:17
Pre Tanče :

T O A K O Ž E D O B L E !!!

A v našom kraji sa hovorí hore maliňákom;)
Tanče
04.01.08,17:51
Po novom roku sa rozbehli odborné porady v plnom prúde a táto naša "ženská" témička tu už dlhšie driemká. Trošku ju oprášim ak dovolíte, ani neviem, či môj postreh celkom sem patrí ale čo už!

Dnes som sa zastavila po mojej rozmrzacej a zadymovacej akcii na chalupe u jednej známej. Je na plnom invalidnom, čiže má skustočné zdravotné problémy. Žije v otrasnej vlhkej zatuchnutej chalupe. Chlapa nemá - gambluje v Prahe. Jedna dcera zaraba v zahraničí, druhá prerušila školu a fláka sa s frajerom a robí jej 4 tisícové účty za telefón. Peniažkov teda má málo a aj tie jej dcérenka takto prehajdáka. Keď sme sa tak bavili aké problémy každá riešime, povedala mi, že jej chýba chlap. Brala by vraj nejakého "prostatika" od ktorého by mala v posteli pokoj, ale zato aspoň trochu šikovného do domu a s nejakým príjmom. Hneď ma pri tom napadol text inzerátu: "Hľadám zručného impotenta aspoň s priemerným príjmom..." Obidve sme sa pri tom zasmiali.
Ale aby som bola v téme, čo myslíte, kde môže takáto žena hľadať rovnoprávnosť?
Danila
04.01.08,17:57
Po novom roku sa rozbehli odborné porady v plnom prúde a táto naša "ženská" témička tu už dlhšie driemká. Trošku ju oprášim ak dovolíte, ani neviem, či môj postreh celkom sem patrí ale čo už!

Dnes som sa zastavila po mojej rozmrzacej a zadymovacej akcii na chalupe u jednej známej. Je na plnom invalidnom, čiže má skustočné zdravotné problémy. Žije v otrasnej vlhkej zatuchnutej chalupe. Chlapa nemá - gambluje v Prahe. Jedna dcera zaraba v zahraničí, druhá prerušila školu a fláka sa s frajerom a robí jej 4 tisícové účty za telefón. Peniažkov teda má málo a aj tie jej dcérenka takto prehajdáka. Keď sme sa tak bavili aké problémy každá riešime, povedala mi, že jej chýba chlap. Brala by vraj nejakého "prostatika" od ktorého by mala v posteli pokoj, ale zato aspoň trochu šikovného do domu a s nejakým príjmom. Hneď ma pri tom napadol text inzerátu: "Hľadám zručného impotenta aspoň s priemerným príjmom..." Obidve sme sa pri tom zasmiali.
Ale aby som bola v téme, čo myslíte, kde môže takáto žena hľadať rovnoprávnosť?No myslím, že je jednoduchšie nájsť takého chlapa, ako odpoveď na Tvoju otázku.
Tanče
04.01.08,18:00
No myslím, že je jednoduchšie nájsť takého chlapa, ako odpoveď na Tvoju otázku.

tak sem sm ním, posuniem ho tej známej!