dushan
29.11.07,20:34
Vie niekto pomoct ohladne projektu na prerobenie urciteho priestoru na viac mensich obchodnych priestorov?
Upresnim: Mame v plane vytvorit vo velkych garazach par obchodnych priestorov, ktore by sme chceli prenajimat. Nemam este konkretnych najomcov, takze neviem ako obch. priestory postavit tak, aby vyhovovali co najsirsiemu okruhu moznych najomcov. Predpokladam, ze bude zaujem od klasickych malopredajcov, mozno nejaka cestovka, male potraviny atd.
Ako by ste vy riesili dany problem, co vsetko by tam malo byt (soc, zar., sklad...), ako rozvrhnut priestor, ci len jednoduchy obdlznik, alebo viac rozclenit priestor...
Velmi by mi pomohlo pozriet si par podorysov uz fungujucich prevadzok, takze ak to nie je tajomstvo a mate k dispozicii projekt ku Vasej prevadzke, PROSIM, poslite mi ho!
Budem vdacny za kazdu pomoc, kludne aj rukou nacarbite ako vyzera Vas priestor a naskenujte, bez cudzej pomoci sa v tomto dalej nepohnem.
DAKUJEM.
Dushan:D
dushan
30.11.07,19:30
:(
Infarkt
30.11.07,19:36
Keď uvažujete nad potravinami a podobnými prevádzkami, tak určite voda tam musí byť...

Skúste trochu pogugliť na nete...a samo aj hygienické ištitúty SR nájdete na nete, kde máte základné info :)
dushan
30.11.07,19:46
Dakujem za odpoved, Infarkt.
Uz som dost googlil a mam aku taku predstavu, co sa tyka dodrzania hygienickych noriem, ale skor by ma zaujimalo ako to vidia sami prevadzkovatelia takychto prevadziek, co by si oni priali mat v priestoroch keby si mohli vybrat. Ale v najhorsom pripade mozem urobit jednotlive obchodne priestory tak, aby vyhovovali zakonnym normam a nechat to ostatne na samych najomcoch, nie? Ide o to, ze sa jedna o projekt, ktory je pre mna velmi dolezity, tak to chcem urobit na 110%.
Este raz dakujem.
Dushan
tetrisss
30.11.07,19:51
Na toto je tazka odpoved, pretoze kazda prevadzka vyzaduje ine zariadenie, ale urcite okrem bufetov a kaviarni, budu potrebovat vodu a to aj teplu, socialne zariadenie, samotnu prevadzkovu miestnost a akytaky sklad. Uvaz aj to, ze mali by byt aspon relativne oddelene celky.
dushan
30.11.07,20:16
Tetrisss, ako to myslis, relativne oddelene celky? Ak je to v ramci jednotlivych prevadziek, tak, prosim, upresni, no ak si myslel oddelit prevadzky jednu od druhej, tak to mam vyriesene, kazda prevadzka bude uplne samostatna jednotka.
Dakujem
Dushan
Infarkt
01.12.07,16:37
Uz som dost googlil a mam aku taku predstavu, co sa tyka dodrzania hygienickych noriem, ale skor by ma zaujimalo ako to vidia sami prevadzkovatelia takychto prevadziek, co by si oni priali mat v priestoroch keby si mohli vybrat. Ale v najhorsom pripade mozem urobit jednotlive obchodne priestory tak, aby vyhovovali zakonnym normam a nechat to ostatne na samych najomcoch, nie? Ide o to, ze sa jedna o projekt, ktory je pre mna velmi dolezity, tak to chcem urobit na 110%.
Este raz dakujem.
Dushan

Plne s tebou súhlasim...urobiť taký minimálny štandard a zvyšok už necháš na jednotlivých nájomníkov...:)
tetrisss
04.12.07,18:22
Tetrisss, ako to myslis, relativne oddelene celky? Ak je to v ramci jednotlivych prevadziek, tak, prosim, upresni, no ak si myslel oddelit prevadzky jednu od druhej, tak to mam vyriesene, kazda prevadzka bude uplne samostatna jednotka.
Dakujem
Dushan

Prepac, nejako som nepostrehla tvoju otazku, ale tak som to myslela, aby neboli v ziadnom spojeni medzi sebou, ak to tak je, super. Este som zabudla, nezabudni na slusne pristupove cesty, najma s tovarom.
dushan
04.12.07,21:41
Dakujem, a ospravedlnujem sa za oslovovanie v muzskom rode. Silly me! :---
tetrisss
05.12.07,19:22
Dakujem, a ospravedlnujem sa za oslovovanie v muzskom rode. Silly me! :---
Nie si predsa jasnovidec;)