lubinaa
29.11.07,23:43
Dobrý večer.
Potrebujem poradiť. Chcela by som si otvoriť predajňu kozmetiky a bižutérie. Potrebovala by som zistiť ako na to? Je nutné aby som mala hygienickú kontrolu? Chcela by som si obchod otvoriť v zrekonštruovanej garáži, ktorá je súčasťou rodinného domu príbuzných. Mala by som od nich podpísanú nájomnú zmluvu, čo všetko k tomu budem ešte potrebovať? Je potrebné mať označenie únikového východu a aj hasiaci prístroj? Ako by to fungovalo, keby som si registračnú pokladňu kúpila v ČR, možem ju potom bez problémov nahlásiť na daňovom úrade na SK? Ako to funguje s daňou, keď by som si nejaké výrobky zakúpim v ČR? Kde budem potom platiť DPH? Dalo by sa to spraviť tak, aby som výrobky v ČR kúpila bez dane a daň potom platila na Slovensku, keď budem tovar predávať na Slovensku??? Čo budem pri nákup v ČR potrebovať, aby mi predali výrobky bez DPH?
Alebo ich budem musieť kúpiť aj s DPH a je možné, aby mi to DPH potom vrátili, kde budem musieť o vrátenie žiadať? Je možné, aby som predajňu mala otvorenú napr.: len 4 hodiny denne?

Za všetky Vaše odpovede Vám vopred veľmi ďakujem moc by som potrebovala poradiť ako začať.
horka
30.11.07,05:16
Pokladnica by nemala byt problem, spravca ti ju naformatuje pred začatim, vypíše vsetky potrebne udaje, nákup tovaru z CR: su 2 možnosti ak si platca DPH a budes nakupovať od platcu, podlieha to samozdaneniu, t.j. preda ti to bez DPH a ti ju samozdanis, alebo ak nebudeš platcom DPH preda ti to z českou DPH co je pre teba sučasť nakupnej ceny. Otvaracie hodiny si nahlasuješ na mestskom urade.
pracovisko
30.11.07,05:24
Čo sa týka hygieny,musíte mať podanú žiadosť na príslušnom RÚVZ o vydanie posudku k prevádzke predajne kozmetiky a bižutérie s 500 Sk kolkom. Hygienici vykonajú v predajni obhliadku. Musíte preukázať, že predávajúci vo Vašej predajni má k dispozícii zariadenie na osobnú hygienu - WC a umývadlo s teplou a studenou pitnou vodou. Svetlá výška priestoru garáže - teraz predajne, by nemala byť menej ako 270 cm. Predpokladám, že v garáži nie je dostatočné denné osvetlenie a ak je tomu tak, dľžka predaja 4 hodiny denne by bola z toho hľadiska vyhovujúca. Predajňa musí mať zabezpečenú dostatočnú výmenu vzduchu vetraním a primerané mikroklimatické podmienky ( hlavne čo sa týka vykurovania v zimnom období).
Leila2006
30.11.07,08:01
Zaujímalo by ma, aké má hygiena nároky na skladovacie podmienky kozmetických produktov v prípade, že sme dovozcom. Že vraj je na to potrebná osobitná vetrateľná miestnosť, že tie produkty nemôžeme skladovať v predajni. Čo je na tom pravdy? A ďalšia vec - vyžaduje hygiena pri schvaľovaní novej prevádzky nejakú projektovú dokumentáciu priestorov? Dík za radu.
mysimis
30.11.07,08:07
Na hygienu si dávaš žiadosť, k nej prikladáš kolok, fotokópiu nájomnej zmluvy, fotokópiu živnostenského listu a prevádzkový poriadoka následne vykonajú obhliadku uvedených priestorov.
mysimis
30.11.07,08:08
Skôr, ako sa pustíš do zriaďovania prevádzky, odporúčam si zájsť na hygienu, vysvetliť akú prevádzku chceš otvoriť a oni Ťa usmernia presne čo tam potrebuješ mať.