Ejo
30.11.07,08:12
Dobrý deň,
poprosila by som o radu. Poskytujem ubytovacie služby. Vystavujem faktúry a k tomu príjmové pokladničné doklady. Nie som platca DPH. Mohla by som vydať iba PPD bez faktúry, ak by malo aj poradové číslo a všetky ostatné náležitosti?
Ďakujem
Johanka
30.11.07,07:27
...... áno :).
Ejo
30.11.07,07:55
Ale iba v tom prípade, ak má aj poradové číslo, však? Lebo keď teraz prikladám PPD k faktúre, poradové číslo nie je. Tie očíslujem až keď nahadzujem do peňažného denníka doklady naraz.
liba2
30.11.07,08:37
Je možné kúpiť už očíslované PD.
Ejo
30.11.07,08:51
To znamená, že môže byť aj samotný PPD bez faktúry, ale nech je očíslovaný, ak rozumiem dobre. Ide tu vpodstate o živnostníka.
Ejo
30.11.07,08:54
Ešte jedna otázočka. Nebude to zvláštne, keď vystavujem zálohové faktúry - úhradené na účte, potom k tomu faktúra - daňový doklad - úhrada na zostávajúcu čiastku buď v hotovosti (PPD)alebo na BU. A potom zrazu budem mať za také isté služby niekomu inému len príjmový bez faktúry?
liba2
30.11.07,10:05
Ešte jedna otázočka. Nebude to zvláštne, keď vystavujem zálohové faktúry - úhradené na účte, potom k tomu faktúra - daňový doklad - úhrada na zostávajúcu čiastku buď v hotovosti (PPD)alebo na BU. A potom zrazu budem mať za také isté služby niekomu inému len príjmový bez faktúry?
Ak sú na všetky doterajšie príjmy (poskytnuté služby) vyhotovené faktúry, odporúčam dokončiť rok 2007 týmto spôsobom a zmenu zaviesť až od 1.1.2008.
Poznámka: pojem "daňový doklad" už nepoužívame; a ak predsa, tak len v súvislosti s DPH, a ty nie si platiteľ DPH, takže teba sa to netýka.