Lucia B
30.11.07,08:50
Ahoj:)
Kúpila som si nový notebook, žiaľ neberie mi USB 2.0:(.. ževraj sa mám obrátiť na správcu hardvéru.:eek:

čo mám robiť ??
Lucia B
30.11.07,08:03
Notebook Asus F5W
STRELEC
30.11.07,08:10
Ahoj:)
Kúpila som si nový notebook, žiaľ neberie mi USB 2.0:(.. ževraj sa mám obrátiť na správcu hardvéru.:eek:

čo mám robiť ??
Ja by som ho reklamoval. Tento Asus podporuje USB 2,0 a pokiaľ tak nerobí tento konkrétny prístroj - je to jeho chyba.
Rovnaký Asus kúpil nedávno klient v akcii T-COMu. Má inú vadu a klient má problémy s uplatnením reklamácie.
Chobot
30.11.07,08:17
Ahoj:)
Kúpila som si nový notebook, žiaľ neberie mi USB 2.0:(.. ževraj sa mám obrátiť na správcu hardvéru.:eek:

čo mám robiť ??

Popíš trochu viac problém. To, že "neberie USB" mi nič nehovorí.

Popíš, čo spraví, keď pripojíš nejaké zariadenie. Pokiaľ vôbec nezareaguje, pravdepodobne bude USB zariadené neaktívne a treba ho cez Správcu zariadenia či tiež nazývaného Správcu hardvéru (nie je to osoba, je to jedna záložka v Start > Nastavení > Ovládacie panely > Vlastnosti Systému > Správca zariadenia) a tam pozrieť, či sú USB konektory Aktivované alebo Deaktivované.

Prípadne bude treba nainštalovať ovládač (to je ale menej pravdepodobné, lebo WinXP už majú predinštalované ovládače na USB).
Jozef I
30.11.07,08:18
Ja by som ho reklamoval. Tento Asus podporuje USB 2,0 a pokiaľ tak nerobí tento konkrétny prístroj - je to jeho chyba.
Rovnaký Asus kúpil nedávno klient v akcii T-COMu. Má inú vadu a klient má problémy s uplatnením reklamácie.

No to si Luciu teda potešil ... :rolleyes: mimotemy
Rozalka
30.11.07,08:39
Popíš trochu viac problém. To, že "neberie USB" mi nič nehovorí.

Popíš, čo spraví, keď pripojíš nejaké zariadenie. Pokiaľ vôbec nezareaguje, pravdepodobne bude USB zariadené neaktívne a treba ho cez Správcu zariadenia či tiež nazývaného Správcu hardvéru (nie je to osoba, je to jedna záložka v Start > Nastavení > Ovládacie panely > Vlastnosti Systému > Správca zariadenia) a tam pozrieť, či sú USB konektory Aktivované alebo Deaktivované.

Prípadne bude treba nainštalovať ovládač (to je ale menej pravdepodobné, lebo WinXP už majú predinštalované ovládače na USB).
No to si Luciu teda potešil ... :rolleyes: mimotemy
Okrem toho predpokladám, že si Lucia myslí, že číta v čínštine.
Lucia B
30.11.07,08:40
keď pripojím USB ..tak mi hneď vypíše,že nie je možné pripojiť zariadenie, obráťte sa na správcu hardvéru:( Iné to nič nepíše.
ďakujem vám za každú vetičku :)

Nie som 1* v NT a v inštalácii už vôbec nie. Ešte ma zaujíma čo je to poč.karta ?

pa Lusiana
Lucia B
30.11.07,08:46
ROZALKA:D mimotemy
Mne nevadí,že píše po čínsky...ja tomu rozumiem:--- dakujem chobot :)
Chobot
30.11.07,08:57
keď pripojím USB ..tak mi hneď vypíše,že nie je možné pripojiť zariadenie, obráťte sa na správcu hardvéru:( Iné to nič nepíše.
ďakujem vám za každú vetičku :)

Nie som 1* v NT a v inštalácii už vôbec nie. Ešte ma zaujíma čo je to poč.karta ?

pa Lusiana

Ak máš nejakého známeho, ktorý sa v PC vyzná, daj mu to, nech sa pozrie na nastavenie USB konektorov. Notebook nemusí byť ešte pokazený. Alebo skoč do obchodu, kde si ho kúpila, nech ti to pozrú. Silno verím, že stačí len aktivovať tie USB porty. Kvôli úspore energie bývajú takéto periférne zariadenia na notebookoch vypnuté, aby mal dlhšiu výdrž na jedno nabitie (napr. štandardne vypnú USB porty, BlueTooth, IR port, lebo to sú žrúti energie).

Kde si videla názov "poč. karta"? Že by to bola počítačová karta? To je veľmi široký pojem. Pravdepodobne to bude nejaká rozširujúca karta, ktorá sa dáva do PCI slotov.
Rozalka
30.11.07,09:09
ROZALKA:D mimotemy
Mne nevadí,že píše po čínsky...ja tomu rozumiem:--- dakujem chobot :)
mimotemyDúfam, že to neberieš, že podceňujem tvoje vedomosti ... božechráň, to len na oživenie témy, mne to totiž pripadalo veľmi odborné :)
Lucia B
30.11.07,09:19
mimotemy hii Rozalka...

mám rada odborné veci, ktorým nerozumiem :):):):):)
tuta
30.11.07,09:22
Rozalka, Chobot píše veľmi odborne a veľmi zrozumiteľne hlavne pre nás laikov, začo som mu ja osobne veľmi vďačná.
robovi
30.11.07,10:51
Kde si videla názov "poč. karta"? Že by to bola počítačová karta? To je veľmi široký pojem. Pravdepodobne to bude nejaká rozširujúca karta, ktorá sa dáva do PCI slotov.

:)Ja by som este trochu prilozil k tej cinstine. Okrem PCI slotov su na pocitacoch, teda ich zakladnych doskach aj AGP sloty a PCIE sloty. Tie posledne su na tych novsich. USB slot s podporou 2.0. berie aj USB zariadenia s 1.0. Je to len o rychlosti.

To Chobot: Mozno ma zly USB kluc. Odporucam este odskusat ine zariadenie v tom notebooku. iny kluc, USB mysku, alebo cosi takô.
Newww
30.11.07,16:03
Len tak mimochodom aky mas nainstalovany system?
Alebo som to prehliadol??? :confused:
chlap
30.11.07,18:09
Len tak mimochodom aky mas nainstalovany system?
Alebo som to prehliadol??? :confused:

Neprehliadol si to - zatiaľ o tom reč nebola.

Osobne tipujem, že má Windows Vista ..... ak mám pravdu, tak potom ešte treba zverejniť info, aké USB zariadenie sa snaží pripojiť.