STRELEC
30.11.07,09:19
Už sa mi nechce používať kombináciu mobilu a klasického diára. Zvažujem kúpiť nejaké PDA alebo smartphone mobil. Také funkcie ako foťák, či prehrávanie hudby, rádio považujem za prebytočné a len zvyšujúce cenu. Potrebujem "lopatu" - pracovný nástroj a nie hračku, zábavku. Potrebujem "minipočítačik", ktorý by vedel si aj sťahovať dáta z PC (a naopak) a zas nie príliš komplikovaný. Proste niečo ako telefóny NOKIA - blbuvzdorné :):)
Čo by ste mi poradili? Ďakujem!
joni102
30.11.07,12:41
Ja by som ti poradila to PDA, mozes mat na nom aj naistalovany GPS navigator, a su v nom programy Office ako word, excel takze nie je potrebne sa nic nove ucit.
A diarovych programov do PDA je habadej.
duficek
30.11.07,12:58
ja mam sice iba "hlupy" telefon, ale na vsetko mi staci. je pravda ze nie som narocny. ale uz niekolko rokov ho pouzivam aj ako diar. pri spojeni s PC cez bluetooth mozem telefon plne ovladat cez PC, synchronizovat tel. zoznam, kalendar, smm s atd...mam v nom aj mail a programky na ICQ, MSN atd.
ake data by si chcel prenasat medzi telefonom a PC? obcas telefon pouzijem ako USB kluc - cez BT v robote poslem nieco na mobil, doma z mobilu poslem na druhe PC....pripadne vyberiem datovu kartu z mobilu a pouzijem citacku kariet na NTB

na smatfone sa mi paci akurat moznost prezerat si prilohy pdf, xls, doc, po kupeni spravnych programov sa daju aj upravovat, ale pravdu povediac, na smatfnone by som nerobil, pride mi to ako masochizmus....radsej to necham na PC, resp. NTB...
ekopo
30.11.07,13:03
joni102
30.11.07,14:07
Aj PDA sa da prepojit s PC kablikmi pripadne vzduchom.
STRELEC
30.11.07,14:37
Ďakujem za príspevky. Toto by sa mi páčilo:


http://www.orange.sk/sk/private/telefony/detail.html?phoneId=2362 .....aj GPS čiže všetko v jednom

Nebolo by niečo podobné, ale do 10tis.? Nepoužívate niekto také niečo?
Ďakujem.
ekopo
30.11.07,16:03
Ďakujem za príspevky. Toto by sa mi páčilo:



Nebolo by niečo podobné, ale do 10tis.? Nepoužívate niekto také niečo?
Ďakujem.
Je to novinka a lacnejšie s GPS nie je (teda možno o tisícku). Možno o pol roka. Toto mám objednané. Pozri ešte u všetkých operátorov, aká je aktuálna ponuka ale ak chceš za nižšiu cenu, tak bez GPS a bez niektorých funkcií.
chlap
30.11.07,18:22
Už sa mi nechce používať kombináciu mobilu a klasického diára. Zvažujem kúpiť nejaké PDA alebo smartphone mobil. Také funkcie ako foťák, či prehrávanie hudby, rádio považujem za prebytočné a len zvyšujúce cenu. Potrebujem "lopatu" - pracovný nástroj a nie hračku, zábavku. Potrebujem "minipočítačik", ktorý by vedel si aj sťahovať dáta z PC (a naopak) a zas nie príliš komplikovaný. Proste niečo ako telefóny NOKIA - blbuvzdorné :):)
Čo by ste mi poradili? Ďakujem!



Odporúčam "čisté" PDA - nie kombináciu s mobilom. Potom musíš stále so sebou nosiť veľkú a ťažkú hračku, na ktorej sa ti navyše rýchlo vybije baterka. Ak chceš elektronický diár, naozaj je lepšie zvoliť PDA a mobil si nechať pôvodný.

Ja už 8 mesiacov používam ASUS MyPal 639 (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8618736) a som s ním nadmieru spokojný. Mám v ňom Outlook, Excel, Word, diár, kalendár aj kontakty. Môžem sa WiFi kartou pripojiť do internetu, kúpil som si iGo navigáciu a používam ho ako navigátor. Súčasťou balenia je kolíska so software na synchronizáciu s PC ako aj držiak s nabíjačkou do auta. Synchronizujú sa mi úlohy, kontakty aj maily s MS Outlookom.
STRELEC
30.11.07,18:52
[quote=chlap;581410]Odporúčam "čisté" PDA - nie kombináciu s mobilom. Potom musíš stále so sebou nosiť veľkú a ťažkú hračku, na ktorej sa ti navyše rýchlo vybije baterka. Ak chceš elektronický diár, naozaj je lepšie zvoliť PDA a mobil si nechať pôvodný. Vidí sa mi to rozumné a praktické. Mobil mám pri sebe prakticky aj v posteli, ale diár + USB kľúče nie.

Ja už 8 mesiacov používam ASUS MyPal 639 (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8618736) a som s ním nadmieru spokojný. Mám v ňom Outlook, Excel, Word, diár, kalendár aj kontakty. Môžem sa WiFi kartou pripojiť do internetu, kúpil som si iGo navigáciu a používam ho ako navigátor. Súčasťou balenia je kolíska so software na synchronizáciu s PC ako aj držiak s nabíjačkou do auta. Synchronizujú sa mi úlohy, kontakty aj maily s MS Outlookom.[/] Ďakujem za link. PDA-čko sa mi pozdáva. Pre moje potreby bude možno postačovať aj jeho skromnejší brat. Ešte pozriem rozdiely. Tiež má aj navigáciu. Tá ma však v podstate nezaujíma. Pri mojom len občasnom cestovaní a aj to na známe miesta sa bez nej určite zaobídem. Skúsim odporúčaný ASUS alebo aspoň niečo veľmi podobné si "ohmatať", či je to vlastne to čo potrebujem a či nebudem musieť "maturovať" nad jeho funkciami. Teda aspoň - nie moc maturovať :):). Ako tomu nadávajú počítačisti: či je aparátiť užívateľsky príjemný.
chlap
30.11.07,22:08
....... Ako tomu nadávajú počítačisti: či je aparátiť užívateľsky príjemný.

V podstate ide o to pozrieť si, ako sa robí s Windows Mobile - tie PDA-čka sú v podstate všetky rovnaké - nejaké "rýchle" tlačítka na prístup k najdôležitejším programom a potom dotyková obrazovka. Ovládanie je jednoduché a užívateľ Windows XP ho zvládne za 10 min.

AK nepotrebuješ navigáciu, tak hľadaj model bez GPS modulu. A ak nepotrebuješ ani internet, tak sa zaobídeš aj bez WiFi karty - hoci na druhej strane, ja tam mám nakonfigurované firemné majly a doma mám WiFi router, takže ak nie som v práci, z domu vybavím firemné e-maily. (Po stiahnutí do PDA mi zostanú aj na serveri, takže v práci sa mi stiahnú tiež.
chlap
01.12.07,10:29
Netušil som ovšem, nejak som si to neuvedomil, že kúpou mašinky sa budem bohužiaľ musieť zaoberať aj tým, aký softvér tam dať a pod. To ma neteší.

Odpovedám na tú reakciu z inej témy:

Kúpou PDA získavaš aj operačný systém Windows Mobile (5.0 alebo 6.0), ktorého súčasťou je aj Outlook Mobile, Word, Excel, kalendár, poznámky a úlohy ..... tak, ako ich poznáš z MS Office. Navyše sú úplne kompatibilné s MS Office - takže to, čo vytvoríš v PDA môžeš plne používať aj v MS Office.
Okrem toho je súčasťou aj program na synchronizáciu pre Win XP (Vista už obsahuje špeciálny software pre synchronizáciu mobilných zariadení).

Jediná nevýhoda PDA je v tom, že pre PDA neexistuje freeware ........ po napísaní som sa ale nad tým zamyslel a začal som na internete hľadať, či som sa náhodou nezmýlil --- a aha, čo som našiel:

http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php
http://www.freewareppc.com/
http://www.ce4you.cz/software/
(http://www.ce4you.cz/software/)

Doteraz som sa o to nezaujímal, lebo som nič špeciálneho nepotreboval :) ..... to, čo bolo v PDA pri kúpe mi bohato stačí.
Wampa
02.12.07,21:24
Pred nedavnom som sa aj ja rozhodol pre PDA a aj s mobilom a navigaciou. Je to super vec. Odporucam http://www.itonline.sk/ . Ja mam tento je super http://www.itonline.sk/index.php?page=6&itm=895 akurat sa niektory stazuju ze maju problemy s T-mobilovými sim kartami. Ja mam Orange a pohoda.
pitash
05.12.07,18:59
ja by som to nebral, lebo to ma slaby display len 65000 farieb ubohe
chlap
05.12.07,19:20
ja by som to nebral, lebo to ma slaby display len 65000 farieb ubohe

premýšľam nad tým, načo mi je na display o veľkosti cca. 8x5 cm, na ktorom si zobrazujem termíny stretnutí, čítam e-maily, zapisujem úlohy, sem-tam si zahrám Solitare a niekedy si pozriem na SD karte fotky s foťáku, rozlíšenie viac ako 65 tis. farieb :eek:

zatiaľ som na to neprišiel .... a to to PDA už používam 3/4 roku ..... dokonca aj pri navigácii sa mi zdá, že tých farieb je tam nejako príliš veľa :cool:
STRELEC
08.12.07,10:12
Odporúčam "čisté" PDA - nie kombináciu s mobilom. Potom musíš stále so sebou nosiť veľkú a ťažkú hračku, na ktorej sa ti navyše rýchlo vybije baterka. Ak chceš elektronický diár, naozaj je lepšie zvoliť PDA a mobil si nechať pôvodný.

Ja už 8 mesiacov používam ASUS MyPal 639 (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8618736) a som s ním nadmieru spokojný. Mám v ňom Outlook, Excel, Word, diár, kalendár aj kontakty. Môžem sa WiFi kartou pripojiť do internetu, kúpil som si iGo navigáciu a používam ho ako navigátor. Súčasťou balenia je kolíska so software na synchronizáciu s PC ako aj držiak s nabíjačkou do auta. Synchronizujú sa mi úlohy, kontakty aj maily s MS Outlookom.Ešte raz citujem tento príspevok, lebo:
- je dobrá rada ohľadom oddelenia funkcií mobilu a diára
- objednal som si ten ASUS. Na odporúčanej stránke bola aj výborná cena a tak som happy, že sa mi to podarilo znížiť takmer o 3 tis. vrátane DPH.
- spomínané PDA-čko bude pre mňa až moc luxusné, lebo pravdepodobne jeho "navigačné schopnosti" nevyužijem. Hoci ktovie?!
Ďakujem ešte raz!
STRELEC
08.12.07,12:57
http://digitalne.centrum.cz/cz/clanky/art_1373/asus-eee-realne-zkusenosti-s-levnym-notebookem.aspx

Pozrel som si teraz video-recenziu na ASUS Eee PC a ešte som mrkol na dve-tri stránky a neviem, či nemám zrušiť objednávku. Tento mininotbuček je nositeľný v taške, kufríku a prebohato spĺňa diárové a pod. požiadavky.
Už ho niekto máte?
Info ??
chlap
08.12.07,15:38
............. Pozrel som si teraz video-recenziu na ASUS Eee PC a ešte som mrkol na dve-tri stránky a neviem, či nemám zrušiť objednávku. Tento mininotbuček je nositeľný v taške, kufríku a prebohato spĺňa diárové a pod. požiadavky.
Už ho niekto máte?
Info ??

No ty musíš vedieť, či chceš diár do ruky (ktorý sa dá obsluhovať jednou rukou, zmestí sa "pánskej" taštičky alebo do vnútorného vrecka saka) alebo chceš mini notebook. Ale podľa toho, aké sú tvoje potreby, by si objednávku rušiť nemal. ;)
duficek
08.12.07,15:54
hmm, no zvazit si to musis samozrejme ty, ako skutocne budes chciet na tom zariadeni pracovat.

ja by som siel bud do toho PDA alebo TyTnII, alebo uz potom rovno do poriadneho notbuku.

ten mininotebook vypada sice lakavo, ale je to velmi velky kompromis....je vacsi ako PDA, prenieseies ho tazsie, ale je zas lahsie ako velky NTB. pracovat na nom bude asi komfortnejsie ako na PDA (TyTn ma qwerty klavesnicu), ale horsie ako na velkom NTB. vydrz cca 3 hodiny je tiez dost nizka oproti PDA, porovnatelna s NTB....ja by som do neho nesiel :)
STRELEC
13.12.07,18:59
hmm, no zvazit si to musis samozrejme ty, ako skutocne budes chciet na tom zariadeni pracovat.

ja by som siel bud do toho PDA alebo TyTnII, alebo uz potom rovno do poriadneho notbuku.

ten mininotebook vypada sice lakavo, ale je to velmi velky kompromis....je vacsi ako PDA, prenieseies ho tazsie, ale je zas lahsie ako velky NTB. pracovat na nom bude asi komfortnejsie ako na PDA (TyTn ma qwerty klavesnicu), ale horsie ako na velkom NTB. vydrz cca 3 hodiny je tiez dost nizka oproti PDA, porovnatelna s NTB....ja by som do neho nesiel :)


No ty musíš vedieť, či chceš diár do ruky (ktorý sa dá obsluhovať jednou rukou, zmestí sa "pánskej" taštičky alebo do vnútorného vrecka saka) alebo chceš mini notebook. Ale podľa toho, aké sú tvoje potreby, by si objednávku rušiť nemal. ;)
Ďakujem za rady. Kúpil som si PDA-čko a začal som skúmať ako funguje a tak. Myslím, že som urobil dobre, že som dal na Vaše rady.
Vďaka ešte raz!
chlap
14.12.07,07:25
Ďakujem za rady. Kúpil som si PDA-čko a začal som skúmať ako funguje a tak. Myslím, že som urobil dobre, že som dal na Vaše rady.
Vďaka ešte raz!

Tak nech ti padne na úžitok :)
fukino
04.01.08,16:47
povodca textu STRELEC> Pozrel som si teraz video-recenziu na ASUS Eee PC a ešte som mrkol na dve-tri stránky a neviem, či nemám zrušiť objednávku. Tento mininotbuček je nositeľný v taške, kufríku a prebohato spĺňa diárové a pod. požiadavky.
Už ho niekto máte?


mam otazku ako a kde si objednal ten asus eee bo ja ho zhanam ... a na slovenskom trhu ma byt az v septembri alebo oktobri tohto roku