mirka zelenakova
30.11.07,09:49
Dobrý deň poraďáci,

mám zamestnanca, ktorý si uplatňuje daňový bonus na dcéru - 4ročnú. Je slobodý a prestal žiť s družkou v spoločnej domácnosti. Má nárok na uplatnenie d. bonusu ak si ho neuplatní ona?

Vopred ďakujem.
skvarki
30.11.07,08:58
Daňový bonus si moze uplatnit na dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom § 33 zákona 595/2003 Z. z. v z.n.p. Takze ked uz spolu neziju a matka si bonus neuplatnuje on nema narok na bonus.
zuzume
12.12.07,17:49
Dobry den,
chcela by som poradit moj syn sa narodil 24.04.07 manzel je zivnostnik danovy bonus si narokuje uz aj za april alebo az za maj. moc dakujem.
Paula
12.12.07,18:02
Dobry den,
chcela by som poradit moj syn sa narodil 24.04.07 manzel je zivnostnik danovy bonus si narokuje uz aj za april alebo az za maj. moc dakujem.



aj za apríl .
Lydka R
12.12.07,18:07
Dobry den,
chcela by som poradit moj syn sa narodil 24.04.07 manzel je zivnostnik danovy bonus si narokuje uz aj za april alebo az za maj. moc dakujem.

Zákon o dani z príjmov
§33
...
(5) Daňovníkovi, ktorý vyživuje dieťa len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, možno znížiť daň alebo preddavky na daň z príjmov podľa § 5 len o sumu vo výške 1/12 daňového bonusu za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie. Daňový bonus možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo alebo v ktorom sa začína sústavná príprava dieťaťa na budúce povolanie, alebo v ktorom bolo osvojené alebo prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu.
zuzume
14.12.07,06:13
moc dakujem