dadika22
30.11.07,11:20
Dobrý deň.

Prosím Vás, nájde sa tu niekto, kto má skúsenosti s prechodom z jedného účtovníckeho programu na iný? Máme programový balík od spoločnosti Softip (Softip) packet,ale keďže v priebehu času došlo k organizačným zmenám a rapídnemu zníženiu počtu zamestnancov,stačilo by nám aj programové pre menšie firmy (50 zamestnancov). Chceli by sme prejsť na program MRP Brezno. Ak ste niekto takú zmenu robili, prosím podeľte sa o svoje skúsenosti (najmä či sa dali preniesť číselníky,saldokonto,zostatky...), ako sa Vaša firma na to adaptovala....atď. Ďakujem pekne.
Zoltán Kovács
30.11.07,10:23
Dobrý deň.

Prosím Vás, nájde sa tu niekto, kto má skúsenosti s prechodom z jedného účtovníckeho programu na iný? Máme programový balík od spoločnosti Softip (Softip) packet,ale keďže v priebehu času došlo k organizačným zmenám a rapídnemu zníženiu počtu zamestnancov,stačilo by nám aj programové pre menšie firmy (50 zamestnancov). Chceli by sme prejsť na program MRP Brezno. Ak ste niekto takú zmenu robili, prosím podeľte sa o svoje skúsenosti (najmä či sa dali preniesť číselníky,saldokonto,zostatky...), ako sa Vaša firma na to adaptovala....atď. Ďakujem pekne.

Či sa dajú previesť dáta z jedného programu do druhého, asi ti odpoveď dajú v MRP. Prechod určite nerobte počas roka. Tento rok by som ukončil ešte s pôvodným softom, a od 01.01. by som prešiel na nový. Aspoň počiatočné hodnoty sa dajú nastaviť kým sa nevyrieši prevod všetkých údajov.
liba2
30.11.07,11:16
Najspoľahlivejšiu odpoveď k prenosu údajov dá MRP.
MarcelkaT
30.11.07,11:17
Dobrý deň.

Prosím Vás, nájde sa tu niekto, kto má skúsenosti s prechodom z jedného účtovníckeho programu na iný? Máme programový balík od spoločnosti Softip (Softip) packet,ale keďže v priebehu času došlo k organizačným zmenám a rapídnemu zníženiu počtu zamestnancov,stačilo by nám aj programové pre menšie firmy (50 zamestnancov). Chceli by sme prejsť na program MRP Brezno. Ak ste niekto takú zmenu robili, prosím podeľte sa o svoje skúsenosti (najmä či sa dali preniesť číselníky,saldokonto,zostatky...), ako sa Vaša firma na to adaptovala....atď. Ďakujem pekne.
A prečo prechádzate z kaluže do blata? Sú aj omnoho lepšie SW,za celkom prijateľnú cenu a lepšou podporou.
Zoltán Kovács
30.11.07,11:27
A prečo prechádzate z kaluže do blata? Sú aj omnoho lepšie SW,za celkom prijateľnú cenu a lepšou podporou.

Chcem sa len spýtať, prečo si myslíš, že prechod na MRP je "z kaluže do blata"?
dadika22
30.11.07,11:34
MarcelkaT mohla by si mi prosim Ta teda poradit lepsie softvery?
lenkak
30.11.07,17:42
MRP pracuje na databáze, neviem ako pracuje Softip, ale v MRP by vedeli najskôr povedať. Ja som as už stretla s prenosom údajov do iného softu, ale oba museli byť databázové. Jedno z nich bolo práve spomínané mrp. Ale na to už je potrebný programátor, a v tvojom prípade priamo z mrp.
Rozalka
30.11.07,17:57
MRP pracuje na databáze, neviem ako pracuje Softip, ale v MRP by vedeli najskôr povedať. Ja som as už stretla s prenosom údajov do iného softu, ale oba museli byť databázové. Jedno z nich bolo práve spomínané mrp. Ale na to už je potrebný programátor, a v tvojom prípade priamo z mrp.

Súhlasím, že je potrebný programátor z MRP, ktorý musí byť ústretový - len či bude, keď firma prichádza o zákazníka.
Neviem, na akej báze pracuje OMEGA, mojej priateľke programátor z DOS-ovského programu (vlastného) pripravil textový súbor podľa pokynov KROSU a údaje, ktoré v DOS-programe boli k dispozícii, boli "prenesené" do OMEGY formou textového programu. Samozrejme, niečo musela aj podopĺňať.
Ak to išlo z DOS-u, hádam by to šlo aj v prípade dadiky22.
Stefan2005
30.11.07,18:48
... Ak ste niekto takú zmenu robili, prosím podeľte sa o svoje skúsenosti ....
Z tvojho zadania som citoval len jednu vetu - bez znalosti organizácie fakt môžeme niečo povedať iba o svojich skúsenostiach.
Zmena účtovného softvéru je vždy zaťažkávacia skúška účtovníka(ov).
V prvom rade záleží na tom, či softvér, na ktorý prechádzaš, poznáš. Ak áno, už máš napoly vyhrané.
Otázka transformácie údajov je vždy závislá od ich množstva. Menšie množstvá nie je problém svojpomocne (pomoc na dohodu o VP) nahrať, v prípade rozsiahlych databáz obrátiť sa na dodávateľa softvéru - i keď za úplatu, väčšinou je schopný a ochotný vykonať ich preklopenie.
V každom prípade podobne ako v predchádzajúcich príspevkoch tiež doporučujem začať v novom programe od nového účtovného obdobia.
Veľa závisí od podmienok vo firme. Organizácia obehu dokladov, rozdiel či je firma mesačným alebo štvrťročným platiteľom DPH (a keď nie je to je ešte lepšie), či je na všetko jedna jediná osoba, alebo sú na to dvaja - traja...
Z vlastných skúseností môžem povedať, že nebolo na škodu, keď sa v stručnosti načrtne stručný harmonogram prechodu, so stanovením úloh a termínov, prípadne rozdelenie úloh...
A ďalej pozitívnu skúsenosť mám s tzv. duálnym účtovaním (aj keď účtovníčky najprv boli vždy zhrozené) - toto sa javilo ako nutnosť u mesačných platiteľov DPH a pri nedokonalej znalosti nového programu. Účtovalo sa najprv v pôvodnom programe, a akonáhle bol čas (alebo v nadčase), tak sa nahadzovali údaje do nového programu. Duálne sa účtovalo do doby, kým sa "nedobehol" pôvodný program - t. j. boli zaúčtované všetky prípady v oboch programoch a kým sa nedosiahli zhoda: teda rovnaké výstupy - v hlavnej knihe, obratovej predvahe, súvahe, výsledovke, v DPH evidencii ,...
Systém duálneho účtovania jednak motivuje účtovníka k čo najskoršiemu "dobehnutiu" sa v novom programu a jednak dosiahnutie zhody údajov v obidvoch programoch mu dáva pocit istoty zo správneho prechodu na nový účtovný program (a samozrejme z dobre vykonanej práce).
Tento prechod je aplikovateľný v podmienkach firmy, ktorá si vedie účtovníctvo pre seba - vtedy nie je problém (v prípade chápajúcich šéfov) takýto prechod zrealizovať.

Vo firmách, ktoré robia dodávateľsky účtovníctvo treba zvoliť iný postup. Neviem si dobre predstaviť začať preklápať údaje v od 1.1 do 31.3. keď máte uzávierku 20-30 firiem. V prípade nutnosti prechodu na nový softvér v takomto prípade sa osvedčilo zakúpiť ten softvér, ktorého autor dodávateľsky zabezpečil preklopenie dát ( v reálnom čase buď všetky firmy naraz, alebo postupne podľa naliehavosti ). Tu zas ťarcha práce a zodpovednosti je na programátorovi (a za to sa platí).

Zaplatenie autorovi softvéru za preklopenie dát, alebo odmena za zvýšené úsilie a nadprácu účtovníka vždy, je vždy schodnejšia cesta, ako podávať opravné daňové priznania a znášať z daného dôvodu sankcie.

Záverom len (subjektívne) podotknem : prechod z pôvodného softu na MRP nie je zlá voľba...
DanielaSL
30.11.07,19:09
MarcelkaT mohla by si mi prosim Ta teda poradit lepsie softvery?

MRP má dobré programy, ale tiež sa mi páčia programy od firmy Kros. Pozri si demoverzie a rozhodni sa v ktorom by sa lepšie robilo.
MarcelkaT
06.12.07,12:06
MarcelkaT mohla by si mi prosim Ta teda poradit lepsie softvery?
Koĺko ľudí, toľko názorov ale je lepšie raz vidieť ako 3xpočuť. V mojej blízkosti sú ľudia čo majú MRP DOS aj MRP Win a nechvália si ho. Navyše servis a podpora tiež nie je to pravé. Nechcem nikomu robiť reklámu, ale na porade o hľadaní nového SW je asi 20 strán. Vyskúšaj niekoľko DEMO verzií, prípadne daj si predviesť čo to vie a potom sa rozhodní.
MarcelkaT
06.12.07,12:11
Do OMEGY import je možný z:
MRP DOS-JÚ a PÚ
MRP WIN-JÚ a PÚ
MONEY S3-JÚ a PÚ
POHODA
ale len:
-firemné iniciály
-partneri
-skladové karty
MarcelkaT
07.12.07,08:17
Neviem kto mi poslal bodík,ale veľmi pekne ď a k u j e m. Potešilo má.
Stefan2005
07.12.07,08:30
Neviem kto mi poslal bodík,ale veľmi pekne ď a k u j e m. Potešilo má.

Ale keď to chceš vedieť, tak si to pozri... (MojeKonto / +ĎalšieNastavenie...)
adi11
07.12.07,08:48
Prešli sme ako RO v januari toho roku z DOS na SOFTIP PACKET
Museli sme nahodit všetko - poč.stavy, číselníky, účt. rozvrh, údaje do súvahy atd. Nie sme vobec spokojní s týmto programom, ale nepomohli sme si. Rozhodli na výšších miestach a musíme sa trápiť.
MarcelkaT
07.12.07,09:47
Ale keď to chceš vedieť, tak si to pozri... (MojeKonto / +ĎalšieNastavenie...)
Ďakujem za radu, už viem kto to bol.Ale aj tak ďakujem.
Ploplo
07.12.07,10:20
zdravim...

tak...ma tu niekto pravdu, ze sa ma uctovat naraz v dvoch do konca roka.tak to musime robit m..
mame money..a vsetko sami sme si spravili..ale je to makacka. skoda ze som si neurobil celkovy priskum..a moznosti..skoda, ze nie su dema vsetkyx programov...
jeden znamy pracuje v Nexe...a stale ked maju nejaky problem..servis na dialku spravi.ukaze mu na jeho pocitaci, kde ma kliknut ako co ma urobit...
myslim si, ze je to o komunikaci s poskytovatelom...
pekny den prajem:o
svetlana4
08.02.08,19:11
Chcem sa len spýtať, prečo si myslíš, že prechod na MRP je "z kaluže do blata"?
Viac krát ste mi už poradili, tak sa chcem spýtať na takuto vec. U nás viedli do konca roka 2007 učto. v Pohode, ale už máme zakúpený program MRP win., aké hodnoty z pôvodného programu tam potrebujem prehodiť aby sme v ňom od 1.1. mohli účtovať?
Steffi
06.03.08,14:02
V našej spoločnosti prechádzame na nový účtovný sortvér od 1.7.2008. Poradí mi niekto ako mám postupovať? Mám v úmysle vydať usmernenie pri prechode na nový program a vyhlásiť dokladovú inventúru. Má niekto s týmto skúsenosť??

Steffi
lenkak
06.03.08,15:33
Viac krát ste mi už poradili, tak sa chcem spýtať na takuto vec. U nás viedli do konca roka 2007 učto. v Pohode, ale už máme zakúpený program MRP win., aké hodnoty z pôvodného programu tam potrebujem prehodiť aby sme v ňom od 1.1. mohli účtovať?

počiatočné stavy, a otvorené položky.
motylikd
03.04.08,05:59
V našej spoločnosti prechádzame na nový účtovný sortvér od 1.7.2008. Poradí mi niekto ako mám postupovať? Mám v úmysle vydať usmernenie pri prechode na nový program a vyhlásiť dokladovú inventúru. Má niekto s týmto skúsenosť??

Steffi
Urcite a jednoznacne ano, treba spravit usmernenie a hlavne inventuru vsetkych uctov, hlavne zasoby. My sme to zazili a auditorky nas riadne dusili. Inak nic jednoduche, uprostred roka. Drzim palce....
Bubačik
01.05.08,12:55
POZOR!!!
Do Omegy je mozne automaticky naimportovat ciselnik partnerov, skladove karty a firemne inicialy z 3 programov. Ak ste ale v situacii ze mate iny softwer, tak poskytuju navod ako preniest udaje z ineho a to vsetko!!
jess
10.07.08,08:07
POZOR!!!
Do Omegy je mozne automaticky naimportovat ciselnik partnerov, skladove karty a firemne inicialy z 3 programov. Ak ste ale v situacii ze mate iny softwer, tak poskytuju navod ako preniest udaje z ineho a to vsetko!!
A kde je prosím ťa ten návod. Ja potrebujem preniesť skladové karty do Omegy z programu Magister, ale ten robí export len vo formáte XLS a ja potrebujem na import do Omegy textový súbor. :cool::cool::cool:
jess
18.07.08,11:39
A kde je prosím ťa ten návod. Ja potrebujem preniesť skladové karty do Omegy z programu Magister, ale ten robí export len vo formáte XLS a ja potrebujem na import do Omegy textový súbor. :cool::cool::cool:
Návod mám, ale som z neho mimo :eek::eek::eek::eek:. Nič mi to nehovorí :cool:. Teda laikom určite nie. Ja mám problém v tom, že mám inú štruktúru starého programu (výstupného súboru XLS) ako požaduje Omega a v tom je háčik. Nijako si s tým neviem rady a samozrejme Omega pri importe hlási chybu. Poradí mi prosím niekto ? Nechce sa mi nahrávať 6000 skladových kariet ručne :mee::mee::mee:
Stefan2005
18.07.08,12:36
A kde je prosím ťa ten návod. Ja potrebujem preniesť skladové karty do Omegy z programu Magister, ale ten robí export len vo formáte XLS a ja potrebujem na import do Omegy textový súbor. :cool::cool::cool:

A nešlo by skúsiť export z Magister-u do xls súboru, a potom tento xls súbor uložiť vo formáte textový súbor ???
jess
18.07.08,12:43
A nešlo by skúsiť export z Magister-u do xls súboru, a potom tento xls súbor uložiť vo formáte textový súbor ???

No práveže to nie je také jednoduché. Ja som to skúsila, ale ten vygenerovaný súbor nemá takú štruktúru ako požaduje Omega.
Stefan2005
18.07.08,13:19
keďže si neprezradila požadovaný formát (fi Kros ho na požiadanie zasiela mailom), tak ma napadá už iba export import cez csv (xml vraj zatiaľ nie)
jess
18.07.08,13:32
Pripájam, čo mi poslali z Krosu a ešte pripájam, čo mi vytvoril ten môj starý program Magister. V mojom prípade je to export dvoch skladových kariet ( na skúšku). Neviem s tým pohnúť. Ak ten môj vygenerovaný súbor dám ako import do Omegy, hlási, že je chyba na riadku 1. Jedná sa mi o import skladových kariet do Omegy.
hupka
18.10.08,09:47
MRP má dobré programy, ale tiež sa mi páčia programy od firmy Kros. Pozri si demoverzie a rozhodni sa v ktorom by sa lepšie robilo.

Daniela, dobrý deň. Mám jednu súrnu otázku. Nastupujem do novej firmy a majú MRP. Ja ovládam Omegu a chcela by som na nej účtovať v tejto novej firme. Nevieš, či sa dá preklopiť účto z MRP do Omegy ? Ako to vyriešiť ?
Ďakujem za skorú odpoveď. Hupka
hupka
18.10.08,10:39
Prepáč, Daniela, unáhlila som sa tou otázkou, zistila som v príspevkoch, že to ide. Hupka