syrovatková
30.11.07,14:25
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, ako na založenie reklamnej agentúry, čo všetko k tomu potrebujem a aké by boli počiatočné náklady? Momentálne pracujem ako grafik, ale chcela by som sa osamostatniť.
Zatiaľ ďakujem.:confused:
zalobaba
30.11.07,14:03
Náklady podľa toho, či chceš SRO alebo živnosť.
Zoltán Kovács
30.11.07,17:47
Náklady podľa toho, či chceš SRO alebo živnosť.

Náklady nie len podľa toho, či sro alebo živnosť. Čo tak používať legálny soft na tvorbu grafiky? Taký slušnejší grrafický program má cenu aj okolo 60 tisíc.
misomiso
30.11.07,18:03
Ak si grafik a chces sa osamostatnit, tak by som to v ziadnom pripade nenazyval reklamna agentura ale mozno graficke studio. Ak to nazves reklamna agentura, tak budu klienti od teba cakat, ze im budes vytvarat marketingovu strategiu, budovat znacku, nakupovat reklamny priestor, robit prieskumy trhu a vela dalsich veci, ktore by si sama asi tazko zvladala.
syrovatková
25.01.08,06:06
Ďakujem za odpoveď, máš pravdu štúdio by bolo lepšie aj keď dali by sa sprostredkovať aj ostatné služby. Mohla by som sa opýtať čo je lepšie- živnosť alebo s.r.o.? ( počítajme s tým, že veľa toho nevlastním). Tiež by som sa chcela opýtať ako je to s daňami a s odvádzaním poplatkov do poisťovní. Začína sa odvádzať od založenia živnosti? Neviem sa z toho vymotať. Najprv si vybavím živnosť, potom nájdem nejaké priestory a čas pôjde... Tiež by som zo začiatku chcela ostať ešte aj v zamestnaní, aby bola nejaká poistka pre prípad, že by to nešlo. Keďže pracujem, príspevok na začiatok asi nedostanem, však? Ďakujem za odpovede, ak ma ešte niečo napadne, tak sa ozvem.
syrovatková
25.01.08,10:16
Ahoj,
prosím napíš mi svoj mail, nedá sa mi odpovedať cez súkromnú poštu pre nedostatok príspevkov. Čo sa týka môjho budúceho graf. štúdia zameranie bude rôzne. Podľa toho ako to pôjde, väčšinou asi návrhy ( vizitky, oznámenia -svadobné-študentské, letáky, tlačivá, logá, tabule, skoro všetko). Spoluprácu rada uvítam, bolo by to zaujímavé, len ešte neviem presne ako to rozbehnúť (financie a tak...)
Daria
stewes
12.02.08,08:07
Ahojte... :)
Velmi rad som sa o vas dozvedel, lebo chystam sa otvorit rek.ag., len budem momentalne fungovat na bazi spostredkovania a nejaku tu graf. firmicku v ramci spolupraci na moje projekty by som rad prijal, cize sa vam risuje buduca spolupraca a aj prvotne obchodiky... len skuste ma kontaktovat na sukr. mail nech by som sa o vas viac dozvedel... :) diky - ahojte
syrovatková
15.02.08,13:03
vyzerá to tak, že sa mi to podarilo. Od apríla možno aj skôr začínam fungovať. Všetkým Vám ďakujem.
maja0
12.01.09,20:12
Ahojte. Mam nejake otazky ohladom grafickeho studio /tvorba svadobnych oznameni, vizitky.../ + ohladom autorskeho zakonu a ako je to vlastne vsetko v praxi. Ide o to, ze by ma zaujimalo, ci skutocne graficke studia nakupuju fotky, ilustracie a pod... Viem, ze je to dost zvlastna otazka, ale potrebovala by som to vediet, ci sa to da tento nakup obist nejakym prekreslenim a podobne. Dakujem. :-)