Oriona
30.11.07,14:57
Dobry den vsetkym. Som tu nova, pracujem na skole-rozpoctova organizacia ako hospodarka, kde aj uctujem v podvojnom uctovnictve v IBEU.

Prosim poradit: Zo socialneho fondu dostanu zamestnanci ako Mikulasa darcekove poukazky v hodnote po 1000,- Sk. Peniaze socialneho fondu vedieme na osobitnom ucte. Suma na zdanenie prebehne cez vyplaty. Faktura mi dnes dosla.

1. Mam ju uhradit priamo z uctu soc. fondu, alebo ich previezt na vydavkovy ucet a odtial uhradit FA? 2. Ako zauctovat?

Keby sa posielali len peniaze zamestnancom, tak asi takto by som postupovala:

predpis miezd: 952 / 331
oductujem z uctu SF: 262 / 243 (posielam na vydavkovy bezny ucet)
nabehnu na vydavk. ucet: 232+FK+637 032+zdroj / 262
ale peniaze nevyplatim vo vyplate: 331 / 232+FK+637 032+zdroj
ale dostanu poukazky.
No a stratila som sa, neviem, ako zauctovat, ked fakturu uhradim dodavatelovi poukazok.
Vdaka za pomoc.
večernica
02.12.07,20:05
Dobrý večer Oriona, podľa Tvojej otázky by som to účtovala takto:
1.záväzok 952/321
2.úhradu DF 321/243
3.zamestnancom dať nepeňažný príjem zo SF zdanený
kvet
03.12.07,06:02
Účtovanie je veľmi jednoduché.
Tak ako uvádza večernica
1.) predpis záväzku z dovávateľskej fa.: MD 952 / D 321
2.) úhrada fa.: MD 321 / D 243

Nie je potrebné nič prevádzať na výdavkový účet ! Zamestnancom sa hodnota darčekovej poukážky zdaní spolu s ich príjmom ako nepeňažný príjem (naturálny).

Pekný deň
Oriona
03.12.07,07:14
Velka vdaka za rady.
malalulu
04.12.07,09:25
Neviem, o čom sú darčekové poukážky. Veď sú to len peniaze v inej obmene, tak prečo si robiť robotu navyše. Ak mám dávať darčekové poukážky, rovno môžem poslať zamestnancom peniaze na účet zo SF.
Tiež sme niekedy dávali darčekové poukážky (minula som ich na potraviny), ale teraz si na Vianoce vždy kúpime nejaký darček - dohodneme sa čo (periny, plachty, uteráky) Pri objednaní väčšieho množstva tovaru nám dajú zľavu a aspoň máme pamiatku, že sme to dostali zo SF. Ak sa mýlim, vyveďte ma z omylu.
danuskas
05.12.07,06:09
Veľmi pekne Vás prosím o radu.
Ako zaúčtujem vznik soc.fondu a následné čerpanie pričom soc. fond nebude na osobitnom účte? Ešte ho nemáme, moja predchodkyňa ho nevytvorila. Som jediný zamestnanec OcÚ + starosta.

Veľmi pekne ďakujem.
Oriona
18.12.07,15:18
Neviem, o čom sú darčekové poukážky. Veď sú to len peniaze v inej obmene, tak prečo si robiť robotu navyše. Ak mám dávať darčekové poukážky, rovno môžem poslať zamestnancom peniaze na účet zo SF.
Tiež sme niekedy dávali darčekové poukážky (minula som ich na potraviny), ale teraz si na Vianoce vždy kúpime nejaký darček - dohodneme sa čo (periny, plachty, uteráky) Pri objednaní väčšieho množstva tovaru nám dajú zľavu a aspoň máme pamiatku, že sme to dostali zo SF. Ak sa mýlim, vyveďte ma z omylu.

Ja som tiez chcela poslat peniaze na ucet, len vedenie rozhodlo, ze si to zamestnanci ani nevsimnu, ked dostanu 1000 Sk, tak sa uzniesli na poukazkach v hodnote 1000 Sk.