dorwin
30.11.07,19:12
Ahojte,

mame s manželkou spolu s.r.o.
Kupujeme teraz na lizing auto a chcel by som sa opytat:
1. je nutne viest knihu jazd? neda sa dat pausalne do nakladov nejake percento PHM?

2. je mozne, kedze sme konatelia, vyuzivat auto aj na sukromne ucely? Ci len na sluzobne cesty? (ak pojdeme napr. na dovolenku do chorvatska?)

3. Je mozne, aby na aute chodila aj napr. moj svokor (byvame u nich v dome) aj ked nie je vo firme nic? nemoze mat z toho problem?

4. ak musim viest knihu jazd. od kedy ju mam viest? od pridelenia SPZ alebo od prebratia auta v predajni? (kupujeme nove)

neviem, ak mate nejake prakticke rady, budem vdacny.
dakujem.
Zoltán Kovács
30.11.07,18:39
Ahojte,

mame s manželkou spolu s.r.o.
Kupujeme teraz na lizing auto a chcel by som sa opytat:
1. je nutne viest knihu jazd? neda sa dat pausalne do nakladov nejake percento PHM? Áno, je to povinná ppomocná evidencia.

2. je mozne, kedze sme konatelia, vyuzivat auto aj na sukromne ucely? Ci len na sluzobne cesty? (ak pojdeme napr. na dovolenku do chorvatska?) Samozrejme, že môžte. ( len pripomeniem, že 1% obstarávacej ceny auta by sa mala zdaňovať v rámci mzdy, ak máte)

3. Je mozne, aby na aute chodila aj napr. moj svokor (byvame u nich v dome) aj ked nie je vo firme nic? nemoze mat z toho problem? Ak nenabúra auto tak žiadne.

4. ak musim viest knihu jazd. od kedy ju mam viest? od pridelenia SPZ alebo od prebratia auta v predajni? (kupujeme nove) Kniha jázd by sa mala vies od prevzatia auta v predajni.

neviem, ak mate nejake prakticke rady, budem vdacny.
dakujem.

......................
dorwin
30.11.07,18:46
e mozne, kedze sme konatelia, vyuzivat auto aj na sukromne ucely? Ci len na sluzobne cesty? (ak pojdeme napr. na dovolenku do chorvatska?) Samozrejme, že môžte. ( len pripomeniem, že 1% obstarávacej ceny auta by sa mala zdaňovať v rámci mzdy, ak máte)

nie sme tam zamestnanci (a ani nemame zamestnancov) len konatelia.
Do knihy jazd piseme teda aj sukromne jazdy a mozeme si davat PHM do nakladov? ci ako to vlastne je?
Zoltán Kovács
30.11.07,18:49
nie sme tam zamestnanci (a ani nemame zamestnancov) len konatelia.
Do knihy jazd piseme teda aj sukromne jazdy a mozeme si davat PHM do nakladov? ci ako to vlastne je?

Ak auto sa kúpi do majetku firmy, tak do nákladov sa účtuje skutočne tankovaný PHL. Samozrejme v percentuálnom rozdelení podľa služobných a súkromných jázd. Ďalšou nákladovou položkou sú odpisy daňové, povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie, údržba a opravy vozidla.
Ak auto kupujete ako občania, v tom prípade nákladovou položkou bude iba paušálna náhrada za ubehnuté kilometre. Ako sa ráta paušál to nájdeš tu na porade cez vyhľadávanie.
Zoltán Kovács
30.11.07,18:52
Znova čítam zadanie. Teda auto je na leasing, zrejme na firmu. Potom odpisovanie je trošku iné ako pri kúpe za hotové. Odpisy sa musia rozložiť na celé trvanie doby leasingu. Teda istina (cena auta bez navýšenia) sa rozloží na 36,48 ... mesiacov (podľa trvania leasingu). Navýšenie (resp. úrok) je nákladom podľa splátkového kalendára v jednotlivých mesiacoch.

Jeden príklad účtovania leasingu:

http://www.porada.sk/t64755-lizing-uctovanie.html
dorwin
30.11.07,19:29
......................


Znova čítam zadanie. Teda auto je na leasing, zrejme na firmu. Potom odpisovanie je trošku iné ako pri kúpe za hotové. Odpisy sa musia rozložiť na celé trvanie doby leasingu. Teda istina (cena auta bez navýšenia) sa rozloží na 36,48 ... mesiacov (podľa trvania leasingu). Navýšenie (resp. úrok) je nákladom podľa splátkového kalendára v jednotlivých mesiacoch.

Jeden príklad účtovania leasingu:

http://www.porada.sk/t64755-lizing-uctovanie.html

dakujem, ale o uctovanie mi neslo, na to mam cloveka ;)
dorwin
02.12.07,20:52
Je mozne, aby na aute chodila aj napr. moj svokor (byvame u nich v dome) aj ked nie je vo firme nic? nemoze mat z toho problem? Ak nenabúra auto tak žiadne.
A ked sa nedaj Boze daco stane? ako sa k tomu stavia poistovna? (ak mal napr. prikaz na jazdu)
Zoltán Kovács
02.12.07,20:58
A ked sa nedaj Boze daco stane? ako sa k tomu stavia poistovna? (ak mal napr. prikaz na jazdu)

Keď so spoločnosťou nemá nič spoločné - ako si písal - potom ako chceš vystaviť príkaz na cestu na jeho meno?
dorwin
02.12.07,21:00
Keď so spoločnosťou nemá nič spoločné - ako si písal - potom ako chceš vystaviť príkaz na cestu na jeho meno?

ok. takze. pokial sa nic nestane, tak je vsetko ok. ale ak dojde k poistnej udalosti tak hold smola, a poistovna dava ruky prec?
Zoltán Kovács
02.12.07,21:02
ok. takze. pokial sa nic nestane, tak je vsetko ok. ale ak dojde k poistnej udalosti tak hold smola, a poistovna dava ruky prec?

Poisťovňa určite bude skúmať skutočnosť, že prečo riadila auto osoba, ktorá vlastne nemá právo na to. Nie je v zamestnaneckom, a ani v inom vzťahu k majiteľovi auta. Pri firemných autách rodinné vzťahy neberú do úvahy, a hlavne ak ide o sro.
dorwin
02.12.07,21:07
Poisťovňa určite bude skúmať skutočnosť, že prečo riadila auto osoba, ktorá vlastne nemá právo na to. Nie je v zamestnaneckom, a ani v inom vzťahu k majiteľovi auta. Pri firemných autách rodinné vzťahy neberú do úvahy, a hlavne ak ide o sro.
Jasne, takze na firemnych autach maju jazdit len osoby, ktore maju vztah k majitelovi. Nie cudzie, ze? hm. na toto asi zako nie je ale si to poistovne osetruju individualne v zmluvach o havarijnom poisteni.
zk24
14.05.10,09:18
Ahojte,

potrebovala by som tiez poradit ohladne knihy jazd. Nikdy som neuctovala auto v podnikani. Som zamestnanec sukromnej firmy a sucasne konatel s.r.o (bez mzdy) - dve rozdielne funkcie v dvoch rozdielnych s.r.o-ckach. Rozhodla som sa svoje sukromne auto pouzivat aj na podnikanie. Do obchodneho majetku ho zaradit nechcem. Nahlasim ho na DU a zaplatim DzMV. (budem si uplatnovat pohonne hmoty za sluzobne kilometre (suvisiace s s.r.o.) + pausalne nahrady (vypocet viem)). Idem viest knihu jazd. A tu mam dilemu.

Takto som si skusobne skusila ako sa s tym pracuje (robim to fakt prvy krat v zivote), tak prosim budte zhovievavi:

56511


Budem oddelovat sukromne kilometre od sluzobnych, ako vidno... Moja kniha bude vyzerat tak ze 5 dni v tyzdni vyuzivam auto iba sukromne (na cestu do zamestnania a spat, nakupy a podobne). Cez vikend jazdy za kientami s.r.o.

OT: Musim rozpisovat kazdu jendu jazdu kedy bolo auto pouzite? teda v pondelok - cesta do prace a z prace, pripadne na nakupy.... Utorok - Piatok to iste... alebo by som to mohla zapisat jednym zapisom 200 km (cesta do prace a z prace)? Kedze je to aj tak neodsledovatelne, ci som bola sukromne 10x20 km alebo raz 200 km... treba takto detailne rozpisovat aj sukromne jazdy?

Pri sluzobnych rozpisovat budem detailne.

Dakujem za Vas cas ;)
liba2
14.05.10,15:04
Vôbec nemusíš viesť knihu jázd. Vedieš iba evidenciu jázd a to len za jazdy pre s.r.o.
V praxi sa na tento účel spravidla používa tlačivo ŠEVT , kde na 1. strane je príkaz na cestu a na zadnej strane vyúčtovanie cesty.
Uvedieš iba dátum, keď si použila svoje auto pre účely s.r.o.
KEJKA
14.05.10,15:10
dodám, že neprihlasuješ auto na DU, lebo ho vlastníš ako občan.
SRO po skončení roka ho uvedie do DP DMV a zaplatí daň (do 31.1.2011).
marjankaj
14.05.10,15:11
Vôbec nemusíš viesť knihu jázd. Vedieš iba evidenciu jázd a to len za jazdy pre s.r.o.
V praxi sa na tento účel spravidla používa tlačivo ŠEVT , kde na 1. strane je príkaz na cestu a na zadnej strane vyúčtovanie cesty.
Uvedieš iba dátum, keď si použila svoje auto pre účely s.r.o.

Doplním.
Daň z motorových vozidiel neplatíš ty ako FO, ale s.r.o. za každý mesiac, v ktorom sa vozidlo použije na služobné cesty.
liba2
14.05.10,15:19
Doplním.
Daň z motorových vozidiel neplatíš ty ako FO, ale s.r.o. za každý mesiac, v ktorom sa vozidlo použije na služobné cesty.
Janko, ja to viem ;) .
So zadávateľkou som už viedla diskusiu tu:
http://www.porada.sk/t139815-dzmv-pomerna-ci-cela-rocna-sadzba.html#post1397965
zk24
14.05.10,15:58
dodám, že neprihlasuješ auto na DU, lebo ho vlastníš ako občan.
SRO po skončení roka ho uvedie do DP DMV a zaplatí daň (do 31.1.2011).

Vazne netreba nahlasovat? Dakujem pekne... Mam pocit, ze vsetky clanky co som citala, uvadzali, ze treba registrovat na DU aj ked ide o sukromne vozidlo...

Takze podla evidencie ktoru budem viest na tom tlacive SEVT uvidim v ktorych mesiacoch som ho pouzila a na zaklade toho spravim DP DMV?

Zacinam tomu trosku rozumiet...

Dakujem krasne.
zk24
14.05.10,16:02
Janko, ja to viem ;) .
So zadávateľkou som už viedla diskusiu tu:
http://www.porada.sk/t139815-dzmv-pomerna-ci-cela-rocna-sadzba.html#post1397965


To bolo asi skor myslene, ze doplnuje tvoj citat, nie ze opravuje teba... To bol doplnok pre mna :D :D

Aspon vidno, ze to beriem vazne a este stale to studujem, do akej miery sa mi to oplati, aby mi uplatnovane naklady usetrili tolko dani z prijmu, kolko ma bude stat DMV :D

Dakujem moc za obe vlakna.
marjankaj
14.05.10,16:58
Vazne netreba nahlasovat? Dakujem pekne... Mam pocit, ze vsetky clanky co som citala, uvadzali, ze treba registrovat na DU aj ked ide o sukromne vozidlo...

Takze podla evidencie ktoru budem viest na tom tlacive SEVT uvidim v ktorych mesiacoch som ho pouzila a na zaklade toho spravim DP DMV?

Zacinam tomu trosku rozumiet...

Dakujem krasne.

Pozri §90 ods.(2) zákona o miestnych daniach. 582/2004
zk24
15.05.10,15:24
Ked do tychto "pracovnych ciest" nebude spadat ziadne stravne, ani ubytovanie, kedze pojde iba o cestu za klientami a spat, bude celkove uctovanie PHL a pausalnych nahrad takto? /ide o konatela pouzivajuceho sukromne auto v podnikani/
512/365
365/211

alebo mozem priamo?
512/211

alebo je to uplne zle?

Ziadna 501-tka ako nakup PHL?
KEJKA
15.05.10,16:14
Ked do tychto "pracovnych ciest" nebude spadat ziadne stravne, ani ubytovanie, kedze pojde iba o cestu za klientami a spat, bude celkove uctovanie PHL a pausalnych nahrad takto? /ide o konatela pouzivajuceho sukromne auto v podnikani/
512/365
365/211 ano

alebo mozem priamo? ..........ano, aj priamo
512/211

alebo je to uplne zle?

Ziadna 501-tka ako nakup PHL?
ziadna 501-ka
liba2
16.05.10,11:25
Ked do tychto "pracovnych ciest" nebude spadat ziadne stravne, ani ubytovanie, kedze pojde iba o cestu za klientami a spat, bude celkove uctovanie PHL a pausalnych nahrad takto? /ide o konatela pouzivajuceho sukromne auto v podnikani/
512/365
365/211

alebo mozem priamo?
512/211

alebo je to uplne zle?

Ziadna 501-tka ako nakup PHL?Zuzka,
s.r.o. teba ako zamestnanca (aj konateľ je v tomto prípade zamestnancom) ťa vyšle vybaviť určité záležitosti pre firmu mimo jej sídla, t.j. prácu budeš vykonávať u klienta s.r.o. Súčasne ti firma odsúhlasí použiť ako dopravný prostriedok tvoje vlastné osobné vozidlo. Teda firma ťa vyšle na riadnu pracovnú cestu (nie pracovnú cestu v úvodzovkách).
Na tejto PC tebe ako zamestnancovi vzniknú výdavky, ktorých vrátenie budeš od firmy požadovať späť. Čo môžeš požadovať a v akej výške a za splnenia akých podmienok rieši zákon o cestovných náhradách v § 4 (aj ďalšie). Takže na takej ceste „za klientmi a späť“ ti môže vzniknúť nárok aj na stravné v zmysle § 5 ZoCN, prípadne aj na ubytovanie (ak klient sídli v inom meste), aj na iné výdavky napr.: parkovanie vozidla, použitie diaľnice... a samozrejme náhrada za spotrebované PL.
Na zaúčtovanie náhrad výdavkov pri pracovných cestách (ktoré zamestnanec vyúčtuje), slúži účet 512-Cestovné. Spravidla to bude výplata hotovosti z pokladnice: 512/211.

Prečo nepoužijeme účet 501 ? lebo firma PL nekúpila (kúpil ich zamestnanec a dostal za ne náhradu).
zk24
19.05.10,10:42
Vôbec nemusíš viesť knihu jázd. Vedieš iba evidenciu jázd a to len za jazdy pre s.r.o.
V praxi sa na tento účel spravidla používa tlačivo ŠEVT , kde na 1. strane je príkaz na cestu a na zadnej strane vyúčtovanie cesty.
Uvedieš iba dátum, keď si použila svoje auto pre účely s.r.o.

v ŠEVT-e som našla tlačivo Cestový príkaz (zadná strana - Vyúčtovanie pracovnej cesty) a Použitie súkromného vozidla na služobné účely (zadná strana - Vyúčtovanie náhrad pri použití súkromného vozidla na služobné účely).

Ktoré z nich je správne? Mne sa páčia obe :D

Obsah oboch je viac menej podobny, cestovný príkaz je trosku detailnejsi...

Dakujem moc.
Tweety
19.05.10,10:59
v ŠEVT-e som našla tlačivo Cestový príkaz (zadná strana - Vyúčtovanie pracovnej cesty) a Použitie súkromného vozidla na služobné účely (zadná strana - Vyúčtovanie náhrad pri použití súkromného vozidla na služobné účely).

Ktoré z nich je správne? Mne sa páčia obe :D

Obsah oboch je viac menej podobny, cestovný príkaz je trosku detailnejsi...

Dakujem moc.
V praxi sa viac používa to prvé z nich, ale kedže sú to len doporučené tlačivá, vyber z nich, ktoré je Tebe bližšie.
zk24
19.05.10,11:15
Dakujem velmi pekne.
zk24
01.06.10,08:25
Ahojte,

kedze vravite ze tie tlaciva su len odporucane, tak som sa pokusila vyrobit svoj vlastny xls kde by som si pisala jednotlive cestovne prikazy, vzdy za cely mesaic a raz mesacne spravila vyuctovanie (tak to mam aj v internej smernici).

Myslite ze by takyto xls mohol byt ok? Nezabudla som na nieco? Snazila som sa vybrat vsetky dolezite udaje zo SEVT formularov....

Akekolvek namietky su vitane... A ked to bude ok, tak mozno xls posluzi aj inym.

Obsahuje to aj makra, v pripade ze by niekomu nieco blblo, treba dat "enable macros".
macte
01.06.10,17:50
Dobrý deň,
mám podobný prípad ako je tu rozpísané.
Konateľ, nie je zamestnanec, nemá žiadnu odmenu iba podiel na zisku.
Začal používať súkromné MV na služobné účely. Už som z porady zistila, ako sa počítajú náhrady za kilometre, len mi nie je celkom jasné: ak je niekde na montáži alebo na rokovaní viac ako 5 hodín, má nárok na stravné aj keď nie je zamestnanec?
Ak áno, je toto najeko zdaňované? Alebo sa iba vyplatia cestovné náhrady napr 100€ (70€ za prejazdené kilometre + 30 € stravné) ? 512/211 a hotovo? ak nie, prosím opravte ma.
Tweety
01.06.10,18:04
Dobrý deň,
mám podobný prípad ako je tu rozpísané.
Konateľ, nie je zamestnanec, nemá žiadnu odmenu iba podiel na zisku.
Začal používať súkromné MV na služobné účely. Už som z porady zistila, ako sa počítajú náhrady za kilometre, len mi nie je celkom jasné: ak je niekde na montáži alebo na rokovaní viac ako 5 hodín, má nárok na stravné aj keď nie je zamestnanec? Má, treba sa riadiť Zákonom o CN.
Ak áno, je toto najeko zdaňované? Nie, nie je. Alebo sa iba vyplatia cestovné náhrady napr 100€ (70€ za prejazdené kilometre + 30 € stravné) ? 512/211 a hotovo? ak nie, prosím opravte ma.
Odpovede v texte.
macte
01.06.10,18:08
Ďakujem ;)
marjankaj
01.06.10,19:13
Ahojte,

kedze vravite ze tie tlaciva su len odporucane, tak som sa pokusila vyrobit svoj vlastny xls kde by som si pisala jednotlive cestovne prikazy, vzdy za cely mesaic a raz mesacne spravila vyuctovanie (tak to mam aj v internej smernici).

Myslite ze by takyto xls mohol byt ok? Nezabudla som na nieco? Snazila som sa vybrat vsetky dolezite udaje zo SEVT formularov....

Akekolvek namietky su vitane... A ked to bude ok, tak mozno xls posluzi aj inym.

Obsahuje to aj makra, v pripade ze by niekomu nieco blblo, treba dat "enable macros".

Jednu "chybičku" to má. Treba vytvoriť ďalšie ovládacie prvky aj makrá. Ak tam bude viac riadkov, tak to asi nebude najschodnejšie. Asi by bol vhodnejší nejaký jednoduchý IF.

Ale nápad je to pekný.
zk24
01.06.10,19:23
Jednu "chybičku" to má. Treba vytvoriť ďalšie ovládacie prvky aj makrá. Ak tam bude viac riadkov, tak to asi nebude najschodnejšie. Asi by bol vhodnejší nejaký jednoduchý IF.

Ale nápad je to pekný.

Ked som videla ze pises k tejto teme, hned som vedela ze mam nieco zle v xls :D

jasne, to je navrh... kazdy si ho moze upravit. je to na prvy sup spravene... Mozno si ho sama poupravujem, pripadne porobit viacere veci cez makra...

ale checkbox mam pekny, no nie? :D :D :D

Ale vitam akukolvek kritiku, tak ked mas napad, co by bolo krajsie a lepsie... sem s nim.

ale dufala som ze sa vyjadri niekto aj k obsaohvej stranke, ci si myslia ludia ze je to postacujuce... Upravit to mozem aj dodatocne, ked niekto povie ze tam nieco treba...
marjankaj
01.06.10,19:38
Ked som videla ze pises k tejto teme, hned som vedela ze mam nieco zle v xls :D

jasne, to je navrh... kazdy si ho moze upravit. je to na prvy sup spravene... Mozno si ho sama poupravujem, pripadne porobit viacere veci cez makra...

ale checkbox mam pekny, no nie? :D :D :D

Ale vitam akukolvek kritiku, tak ked mas napad, co by bolo krajsie a lepsie... sem s nim.

ale dufala som ze sa vyjadri niekto aj k obsaohvej stranke, ci si mylia ludia ze je to postacujuce... Upravit to mozem aj dodatocne, ked niekto povie ze tam nieco treba...

No hlavne sa to nedá kopírovať, ak by to niekto chcel rozšíriť a neovláda makrá.
V bunke späť by som dal iba dve možnosti(tam/späť) a potom by som nešiel cez makro ale vzorcom =m12*IF(o12="tam";1;2).
Alebo zadať niečo iné(áno/nie)
Tie ovládacie prvky by boli vhodnejšie, keď sa ich počet nemení. A čo by bolo krajšie, nechám na iných. Aj tak sa na to asi nikto(DÚ) nepríde pozerať(teda dúfam;))
zk24
01.06.10,19:43
No hlavne sa to nedá kopírovať, ak by to niekto chcel rozšíriť a neovláda makrá.
V bunke späť by som dal iba dve možnosti(tam/späť) a potom by som nešiel cez makro ale vzorcom =m12*IF(o12="tam";1;2).
Alebo zadať niečo iné(áno/nie)
Tie ovládacie prvky by boli vhodnejšie, keď sa ich počet nemení. A čo by bolo krajšie, nechám na iných. Aj tak sa na to asi nikto(DÚ) nepríde pozerať(teda dúfam;))

Povodne som tam mala iba "ano/nie"... a if funkciu... ale checkbox ma chytil za srdce... :D
No necakam ze DU na to pozrie, ale mame tu dost sikovnych zenskych, ktore vedia povedat ze tam nieco dolezite chyba, co mi vypadlo...

Ved v prvom rade je to pre mna, ked niekto povie ze by sa mu to hodilo, ale nevie s tym pracovat, nemam problem hodit tam listbox...

takuto mam odpoved z DU:
"Nakoľko platný zákon o dani z príjmov, ani zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov (ďalej zákon o účtovníctve) neriešia spôsob vedenia evidencie jázd motorových vozidiel, daňovník musí viesť účtovnú evidenciu tak, aby vedel preukázať zahrnutie nákladov do základu dane".

Takze si myslim ze by to postacujuce byt mohlo. Vitam vsak vsetky postrehy.
marjankaj
01.06.10,19:59
Povodne som tam mala iba "ano/nie"... a if funkciu... ale checkbox ma chytil za srdce... :D
No necakam ze DU na to pozrie, ale mame tu dost sikovnych zenskych, ktore vedia povedat ze tam nieco dolezite chyba, co mi vypadlo...

Ved v prvom rade je to pre mna, ked niekto povie ze by sa mu to hodilo, ale nevie s tym pracovat, nemam problem hodit tam listbox...

takuto mam odpoved z DU:
"Nakoľko platný zákon o dani z príjmov, ani zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov (ďalej zákon o účtovníctve) neriešia spôsob vedenia evidencie jázd motorových vozidiel, daňovník musí viesť účtovnú evidenciu tak, aby vedel preukázať zahrnutie nákladov do základu dane".

Takze si myslim ze by to postacujuce byt mohlo. Vitam vsak vsetky postrehy.

A tie zoznamy by som dal na iný hárok. Ak by si niekto dal zrušiť riadok, tak by sa ti mohlo z toho zoznamu niečo stratiť:confused:
Najlepšie by bolo tie zoznamy pomenovať a v overení sa potom odkázať na tento názov. Vložiť/Názov/definovať.

Ale to sú iba také "muchy".
Máš to pekne urobené.:)
zk24
01.06.10,20:06
A tie zoznamy by som dal na iný hárok. Ak by si niekto dal zrušiť riadok, tak by sa ti mohlo z toho zoznamu niečo stratiť:confused:
Najlepšie by bolo tie zoznamy pomenovať a v overení sa potom odkázať na tento názov. Vložiť/Názov/definovať.

Ale to sú iba také "muchy".
Máš to pekne urobené.:)

To mas pravdu, to je jasne, ja to ale nejdem predavat ako software... Kto to bude chciet pouzit, bude musiet pozriet kde su zoznamy, aby si ich vedel prepisat podla potreby... a moze si ich potom dat kam chce. kazdy mesiac si to vytlacim, takze ako to vyzera v elektronickej podobe to neni az take dolezite...

Takto to je, ako to vyzera ZATIAL. Dala som to sem, ze keby si niekto nasiel
minutku a vyjadril ci je obsah v poriadku, potom sa mozu dokoncit celkove upravy...

Ale dakujem za postrehy, aj tak viem ze ma to bude stvat a vsetko zapracujem podla toho co si povedal... ja si vzdy necham poradit, od skusenejsich aj s radostou.
marjankaj
01.06.10,20:27
To mas pravdu, to je jasne, ja to ale nejdem predavat ako software... Kto to bude chciet pouzit, bude musiet pozriet kde su zoznamy, aby si ich vedel prepisat podla potreby... a moze si ich potom dat kam chce. kazdy mesiac si to vytlacim, takze ako to vyzera v elektronickej podobe to neni az take dolezite...

Takto to je, ako to vyzera ZATIAL. Dala som to sem, ze keby si niekto nasiel
minutku a vyjadril ci je obsah v poriadku, potom sa mozu dokoncit celkove upravy...

Ale dakujem za postrehy, aj tak viem ze ma to bude stvat a vsetko zapracujem podla toho co si povedal... ja si vzdy necham poradit, od skusenejsich aj s radostou.

No ak je to vozidlo služobné, tak by som ešte vyhodil základnú náhradu.;)

Ak je preddavok, tak zaúčtovanie preddavku. ;)
Potom už iba "elektronický podpis":---
zk24
01.06.10,20:31
No ak je to vozidlo služobné, tak by som ešte vyhodil základnú náhradu.;)

Ide o sukromne vozidlo pouzivane na sluzobne ucely...

V hlavicke je uvedene:
V obchodnom majetku: NIE...
A pouzivatel je zaroven drzitelom vozidla: ANO.

Dufam ze to staci na identifikaciu toho ze ide o sukromne auto pouzivane na podnikatelske ucely, avsak neni v obchodnom majetku.
marjankaj
01.06.10,20:54
Ide o sukromne vozidlo pouzivane na sluzobne ucely...

V hlavicke je uvedene:
V obchodnom majetku: NIE...
A pouzivatel je zaroven drzitelom vozidla: ANO.

Dufam ze to staci na identifikaciu toho ze ide o sukromne auto pouzivane na podnikatelske ucely, avsak neni v obchodnom majetku.

Ale nevylučuješ, že to môže byť aj firemné vozidlo. V tom prípade sa neráta so základnou náhradou. Stačí jeden IF.;)
zk24
01.06.10,20:59
Ale nevylučuješ, že to môže byť aj firemné vozidlo. V tom prípade sa neráta so základnou náhradou. Stačí jeden IF.;)

Chcem vyslovene aby bolo jasne (teda nemusi to byt jasne z tlaciva, to neni ani z klasickeho cestovneho prikazu), ale bude to pouzivane iba pre podnikatela, ktory pouziva svoje vlastne vozidlo.

Co by si navrhol, aby bolo jasne ze je to sukromne auto konatela, ktory ho pouzil na firemne ucely?

Cestovny prikaz to neobsahuje, ale zas preco to nedoplnit, ked to bude jednoznacnejsie... aku definiciu este?
marjankaj
01.06.10,21:14
Chcem vyslovene aby bolo jasne (teda nemusi to byt jasne z tlaciva, to neni ani z klasickeho cestovneho prikazu), ale bude to pouzivane iba pre podnikatela, ktory pouziva svoje vlastne vozidlo.

Co by si navrhol, aby bolo jasne ze je to sukromne auto konatela, ktory ho pouzil na firemne ucely?

Cestovny prikaz to neobsahuje, ale zas preco to nedoplnit, ked to bude jednoznacnejsie... aku definiciu este?

No keď je tam VOZIDLO V OBCHODNOM MAJETKU a môžem si vybrať áno/nie, tak mi to tak vychádzalo.:confused: Ale jednoduchým IF-om sa dá tomu zabrániť.
Mala by si jedno tlačivo na obidva prípady.
zk24
01.06.10,21:17
No keď je tam VOZIDLO V OBCHODNOM MAJETKU a môžem si vybrať áno/nie, tak mi to tak vychádzalo.:confused: Ale jednoduchým IF-om sa dá tomu zabrániť.

Nevies si vybrat ze ANO, NIE. teda prepisat to vies, ale to som dala akoze "predtlacene", nie je tam listbox. Nezamykala som bunky ani formulky, aby dotycny vedel pozriet co ako pocitam, pripadne okontrolovat. To je dane, NIE neni v obchodnom majetku...

Jasne, dalo by sa to upravit na viacere varianty evidencie... ale to nebolo mojou snahou. Vyplyvalo to iba z predchadzajucej konzervaze so zenami, co mi pomahali na akom tlacive mam evidovat ja svoje "sluzobne" cesty, a bolo mi poradene vybrat si ktorekolvek, ktore mi vyhovuje.

Tak som to vzala doslova a spravila som pre seba usite... Nema to nahradzat software kde si zadas rozne udaje a podla toho ti pocita naklady... Len specificky priklad - osobne auto pouzivane na sluzobne ucely.
Jaro_
30.03.12,13:03
mate niekto skusenosti s elektronickou knihou jazd? http://www.movys.sk/monitorovanie-vozidiel/kniha-jazd.html od kolkych aut vo firme by sa to mohlo oplatit?
Uvazujeme nad zavedenim