Jozef Smutny
04.03.05,16:33
Zdravim vsetkych ucastnikov tejto financno-danovej society.

Chcem Vas poprosit o radu ohladne podavania danoveho priznania. Do maja 2004 som bol studentom, koncom augusta +september som pracoval na Slovensku (na dohodu) a od oktobra 2004 pracujem vo Velkej Britanii. Som povinny podat si danove priznanie doma za minuly rok a to s uvedenim prijmov domacich aj zahranicnych alebo staci ak slovensky zamestnavatel poda priznanie za mna bez zahranicnych prijmov? Ako je to vlastne s danami v ramci EU? Mame moznost si vybrat, pod ktory danovy system chcem spadat alebo sa pripadne rozdiely v daniach este dodanuju na Slovensku?

Ak sa niekto venujete tejto problematike, odpovedzte mi prosim bud tu alebo priamo na e-mail. Velmi pekne dakujem.

S pozdravom,

JS
Zuziana
04.03.05,17:48
Si daňovým rezidentom SR, preto si povinný všetky prijmy si vysporiadať na Slovensku. Zamestnávateľ zo Slovenska i zamestnávateľ z VB ti dajú potvrdenia o príjme a zrazených preddavkoch na dań. Daň zaplatená v zahraničí sa uplatňuje buď metódou zápočtu alebo metódou vyňatia podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s VB.