ivčiči
01.12.07,13:33
začínam s internet. obchodom, mám si robiť aj sklad - teda nejaké skladové karty?? Jedná sa o drogistický tovar. Ďakujem
AHA
02.12.07,16:02
Určite áno
Elena Brindzová
03.12.07,08:48
Súhlasím s tým, že musíš, veď budeš potrebovať stav zásob ku koncu roka a inventúru zásob.
ivčiči
04.12.07,08:17
Vďaka za radu, určite vykonám. Do písnia
Vargová Katarína
11.12.07,17:56
Chcela by som sa spýtať poraďákov skúsených ľudí, či je povinné na jednoduché účto robiť sklad :confused:. Ak nie je, je povinný nad nejaký obrat? Dúfam, že sa nenahneváte, že som sa spýtala. Ďakujem za odpoveď. Katka
Zoltán Kovács
11.12.07,18:03
Chcela by som sa spýtať poraďákov skúsených ľudí, či je povinné na jednoduché účto robiť sklad :confused:. Ak nie je, je povinný nad nejaký obrat? Dúfam, že sa nenahneváte, že som sa spýtala. Ďakujem za odpoveď. Katka

Postupy účtovania JÚ v § 16 ods. 4 a násl. uvádzajú ako povinná pomocná evidencia sklad.

http://www.porada.sk/t38186-postupy-uctovania-jednoduche-uctovnictvo-od-1-1-2006-a.html#16
biba187
27.01.08,19:51
Tiež by som sa chcela opýtať na vedenie skladu. Ako to má byť podľa predpisov so skladovým hospodárstvom. Zaujímalo by ma napr. živnostník vyrába z materiálu výrobky, ktoré potom vyfakturuje. Ako to je so skladom má materiálový sklad z neho dá do spotreby sebe a potom fakturuje výrobok alebo službu, je to tak správne alebo má ešte pred tým dať výrobok na sklad výrobkov a potom fakturovať výrobok alebo službu na zákazníka? Jedná sa o stolárske a montážne práce, výrobky napr. kuchynská linka, nábytok...
ego.mc
28.01.08,00:01
Materiál eviduješ tak, ako si povedala: príjem na sklad, výdaj do spotreby.
Pokým remeselník robí nábytok na konkrétnu zákazku, môžeš fakturovať službu (napr. výroba kuchynskej linky) a linku nemusíš dať do skladovej evidencie. (Môže sa stať, že zákazník odmietne prevziať vyhotovený nábytok. Potom ho musíš viesť v skladovej evidencii.)
Pokým by remeselník nábytok vyrábal "na sklad", napríklad ak má predajňu s nábytkom, musíš ho dať do skladovej evidencie.
biba187
28.01.08,07:04
Ďakujem ego.mc, ešte sa chcem opýtať Živnostník si vyfakturoval priamo napr. kuchynskú linku, ktorú vyhotovil vo vlastnej réžii na zákazku, vtedy treba dať aj na sklad výrobkov alebo tovaru?Ako potom ďalej postupovať?Výdajka bude na živnostníka tiež do spotreby alebo na zákazníka a treba ju ním podpísať alebo stačí na fa. že prevzal.
biba187
28.01.08,09:18
Ako by ste zaradili do výdavkou štetce, brúsne pásy...má remeselnú živnosť, môže sa to dať ako drobný nákup keď to súvisí s prevádzkou, bez toho by nevyrobil zákazku alebo to treba evidovať na sklad materiálový, mne to nepripadá ako materiál, poraďte.
ego.mc
28.01.08,10:53
Ak som dobre pochopil tvoju otázku, tak je to výrobok a výdajka bude na zákazníka.
Na druhú otázku: Ak nenakupuje vo veľkom (napr. 100 brúsnych pásov naraz) dal by som to priamo do režijných nákladov bez príjmu na sklad.
Marianna01
28.01.08,16:58
neviem, ako sa dá pridať odkaz na blog, v nedeľu som pridala článok o vedení skladovej evidencii v JU. Ak máte záujem, prezrite si blog :), možno vám to trošku pomôže
Marína
28.01.08,17:19
Mariannka, tak isto ako keď pridávaš odkaz na iný link. Otvoríš si svoj blog, klikneš na názov svojho príspevku a skopíruješ adresu do svojho príspevku, v ktorom chceš uviesť ten odkaz(link)..
http://www.porada.sk/blog.php?b=72
biba187
28.01.08,18:30
Ja viem že budem už otravná ale stále nemám jasno s tým skladom. Keď ide teda o výrobok, ktorý je vyrobený v réžii treba ho dať na sklad výrobkov? Potom vyfakturovať ako výrobok zákazníkovi cez výdajku a musí ju podpísať?Alebo stačí vyfakturovať bez skladu zákazníkovi ako výrobok? Keď bude tých pásov viac alebo štetcov patrí to na sklad materiálový alebo tovarový keď to používa živnostník?Vopred ďakujem za odpoveď.
Marína
28.01.08,18:44
Napíšem Ti ako to robím ja. Materiál dávam na sklad materiálu. Aj klince, brúsne pásy, laky, lepidlá, ....atd. Postupne, ako ide do výroby, odpisujem zo skladu. Hotový výrobok nedávam na sklad, pretože sa na sklad nevyrába, je to zákazková výroba a nábytok sa hneď expeduje. K hotovému výrobku(nábytku) sa ihneď vystaví faktúra a dodací list(na ňom prevzatie podpíše zákazník). V minulosti sa pár vecí vyrobilo na sklad(neboli na zákazku). Tieto som príjemkou prijala na sklad ako tovar výrobok. Pri predaji výdajkou vyradila zo skladu.
Petra29
28.01.08,18:49
Nemyslela si tým "tovarom" - výrobok? Lebo tovar je niečo, čo sa ďalej predáva v nezmenenej podobe, resp.vlastné výrobky odovzdané do vlastných predajní.
Marína
28.01.08,19:26
Áno, myslela. Veď som aj písala o výrobku, len mi to v nasledujúcej vete ušlo. Už som to opravila.
Marianna01
29.01.08,15:01
Mariannka, tak isto ako keď pridávaš odkaz na iný link. Otvoríš si svoj blog, klikneš na názov svojho príspevku a skopíruješ adresu do svojho príspevku, v ktorom chceš uviesť ten odkaz(link)..
http://www.porada.sk/blog.php?b=72

srdečná vďaka :):):)
L-M
16.02.12,20:53
Dobrý večer, rada by som oživila túto tému-nemám jasno v sklade pri prevádzkovaní paintballu- materiálový sklad sa vedie iba ak z toho materiálu niečo vyrobím, alebo používam na prevádzku firmy? Vediem sklad na paintb. guličky.- tovarový- v int. smernici mám napísané, že xy ks guličiek sa použije pri predvedení zbrane zákazníkovi pred hrou- tieto guličky sú tiež v evidencii tovar. skladu, ale výdajku dám ako spotreba- a myslím tým VOZD - lebo je to použité v rámci podnikania na dosiahnutie príjmu.Neviem koľko guličiek v priebehu roka použijem na predvádzanie- tak to by mohlo byť v tom sklade tovarovom spolu?
Alebo tieto guličky treba viesť v materiálovom sklade- keďže ide o spotrebu v rámci podnikania a nie osobnú . A ešte dymovnice použité nie na predaj zákazníkovi , ale tiež na dosiahnutie efektov v rámci hry- aký sklad tovarový- alebo materiálový?
Ide o to, že napr. keby som nakúpila obrazne povedané 30 ks ceruziek alebo pier- urobím sklad materiálový- lebo ich ja použijem a vydám priebežne, keď ich budem potrebovať- tak neviem či tie dymovnice prirovnať k tomuto.

Nejak som sa rozpísala , dúfam, že to bude zrozumiteľné.
Vopred ďakujem za každú radu
L-M
17.02.12,08:37
Dobrý večer, rada by som oživila túto tému-nemám jasno v sklade pri prevádzkovaní paintballu- materiálový sklad sa vedie iba ak z toho materiálu niečo vyrobím, alebo používam na prevádzku firmy? Vediem sklad na paintb. guličky.- tovarový- v int. smernici mám napísané, že xy ks guličiek sa použije pri predvedení zbrane zákazníkovi pred hrou- tieto guličky sú tiež v evidencii tovar. skladu, ale výdajku dám ako spotreba- a myslím tým VOZD - lebo je to použité v rámci podnikania na dosiahnutie príjmu.Neviem koľko guličiek v priebehu roka použijem na predvádzanie- tak to by mohlo byť v tom sklade tovarovom spolu?
Alebo tieto guličky treba viesť v materiálovom sklade- keďže ide o spotrebu v rámci podnikania a nie osobnú . A ešte dymovnice použité nie na predaj zákazníkovi , ale tiež na dosiahnutie efektov v rámci hry- aký sklad tovarový- alebo materiálový?
Ide o to, že napr. keby som nakúpila obrazne povedané 30 ks ceruziek alebo pier- urobím sklad materiálový- lebo ich ja použijem a vydám priebežne, keď ich budem potrebovať- tak neviem či tie dymovnice prirovnať k tomuto.

Nejak som sa rozpísala , dúfam, že to bude zrozumiteľné.
Vopred ďakujem za každú radu

Posúvam
L-M
17.02.12,12:25
Prosím poradíte niekto, už som z toho zúfalá, neviem sa pohnúť ďalej
Zita5
17.02.12,12:43
Dobrý večer, rada by som oživila túto tému-nemám jasno v sklade pri prevádzkovaní paintballu- materiálový sklad sa vedie iba ak z toho materiálu niečo vyrobím, alebo používam na prevádzku firmy?

Vediem sklad na paintb. guličky.- tovarový- v int. smernici mám napísané, že xy ks guličiek sa použije pri predvedení zbrane zákazníkovi pred hrou- tieto guličky sú tiež v evidencii tovar. skladu, ale výdajku dám ako spotreba- a myslím tým VOZD - lebo je to použité v rámci podnikania na dosiahnutie príjmu.

Internú smernicu máte vypracovanú, čo je pre Vás v tomto prípade veľmi dôležité Tieto guličky podľa môjho názoru či už máte v materiálovom sklade, alebo v tovarom sa používajú na predvedenie a vtedy vlastne ak sa použijú, treba znížiť stav sklad. zásob u guličiek Výdajkou, ktorú riadne založíte medzi ostatné Výdajky a už o nej neúčtujete v peňažnom denníku , lebo ste už raz účtovali o nákupe guličiek(FA) ako o výdavku ovplyvňujúcom ZD - tovar(materiál).

Neviem koľko guličiek v priebehu roka použijem na predvádzanie- tak to by mohlo byť v tom sklade tovarovom spolu?

Mohlo, s tým, že treba ho riadne sledovať, evidovať a vždy zo skladu Výdajkou zaúčtovať v skladovej evidencii(odpísať), aby sa Vám to v priebehu roka nekopilo.

Alebo tieto guličky treba viesť v materiálovom sklade- keďže ide o spotrebu v rámci podnikania a nie osobnú .

Tu nejde o osobnú spotrebu .Ale ak by išlo , tak vtedy Výdajku zaúčtujete v rámci účtovných uzávierkových operácii cez ID Výdaj a znamienkom mínus zaúčtujete do Tovar alebo Materiál.

A ešte dymovnice použité nie na predaj zákazníkovi , ale tiež na dosiahnutie efektov v rámci hry- aký sklad tovarový- alebo materiálový?

Tak toto je materiálový sklad .Taktiež ošetriť smernicou .

Ide o to, že napr. keby som nakúpila obrazne povedané 30 ks ceruziek alebo pier- urobím sklad materiálový- lebo ich ja použijem a vydám priebežne, keď ich budem potrebovať- tak neviem či tie dymovnice prirovnať k tomuto.

Nejak som sa rozpísala , dúfam, že to bude zrozumiteľné.

Vopred ďakujem za každú radu

Odpoveď zelenou.Trošku som si to roztiahla, aby to bolo zrozumiteľné, čo píšete .
L-M
17.02.12,18:32
Odpoveď zelenou.Trošku som si to roztiahla, aby to bolo zrozumiteľné, čo píšete .

Ďakujem Vám Zitka veľmi ste mi pomohli-potom ma napadlo, že som písala o výdajke ako o VOZD a fa už mám zaúčtovanú v PD ako VOZD. Úžasne zrozumiteľne ste mi to napísali, ešte raz vrelá vďaka, neviem čo by som si bez Vás počala.

Lucia