gabuska1234
01.12.07,13:57
ahojte :)

Už aj na Vás prišla nákupná horúčka?? Lebo mňa už kruto zasiahla..:mad: tak preto sa Vás pýtam a zároveň PROSÍM čo darovať môjmu miláčikovi na Vianoce?? :confused:(niečo originálne a zároveň cenovo prijateľnéé,veď nechcem zbankrotovať :D)

Alebo čo by ste si želali pod stromček??Čo darujete Vy svojmu miláčikovi?? Poradte nejaké nápady..dajme si navzájom nejaké tipy;) nech potešííme svoje drahé polovičky :---

ĎAKUJEM ZA NÁPADY..VEĽMI SA POTEŠÍM KAŽDÉMU NÁPADU A KAŽDEJ RADE :)
najag
01.12.07,13:55
Medialne prostriedky mi masiruju mozog reklamou ohladom Vianoc od septembra. Takze Vianoce ma uz nevzrusuju, caro sa nejako vytraca, je to iba o peniazoch. Ale ak chces, skus ziveho kona, mozno ho to potesi :D
endrju
01.12.07,14:01
Hm, čo tak namiesto hmotných "statkov" darovať na Vianoce svojim blízkym najmä svoju vlastnú dobrú náladu, svoju prítomnosť bez "nerváčenia" nad tým, čo všetko sa nepodarilo pri celoročnej naháňačke za peniazmi ... ?
Marína
01.12.07,14:14
Adrenalínové darčeky (http://www.adrenalinove-darceky.sk/sk/). Čo povieš na takúto ponuku? ;)
A ešte pre fajčiarov - elektronické cigarety (http://www.elektronickacigareta.cz/)
abel
01.12.07,14:17
Hm, čo tak namiesto hmotných "statkov" darovať na Vianoce svojim blízkym najmä svoju vlastnú dobrú náladu, svoju prítomnosť bez "nerváčenia" nad tým, čo všetko sa nepodarilo pri celoročnej naháňačke za peniazmi ... ?
Taký darček by ma fakt naštval. Veď to mám doma celý rok, ešte aj na Vianoce? Zišla by sa nová kalkulačka, nejaké tie šanóny, od detí nové zvýrazňovače a farebné lepiace bloky, možností je veľa. :rolleyes:
Paula
01.12.07,14:19
Taký darček by ma fakt naštval. Veď to mám doma celý rok, ešte aj na Vianoce? Zišla by sa nová kalkulačka, nejaké tie šanóny, od detí nové zvýrazňovače a farebné lepiace bloky, možností je veľa. :rolleyes:


Elenka, napíš list Ježiškovi, v mnohonásobnej kópii ním otapetuj bytík, hádam si ho domáci všimnú ;)
VladoaKatka
01.12.07,15:18
Hm, čo tak namiesto hmotných "statkov" darovať na Vianoce svojim blízkym najmä svoju vlastnú dobrú náladu, svoju prítomnosť bez "nerváčenia" nad tým, čo všetko sa nepodarilo pri celoročnej naháňačke za peniazmi ... ?

Presne tak, a ak už chcete si niečo darovať - čo tak darovať si navzájom zážitky - zabezpečiť si niekoľkodňovú dovolenku, alebo víkendový pobyt.

Darčeky nemusia mať len hmotnú podobu.
Alena Kašičková
01.12.07,15:27
Medialne prostriedky mi masiruju mozog reklamou ohladom Vianoc od septembra. Takze Vianoce ma uz nevzrusuju, caro sa nejako vytraca, je to iba o peniazoch. Ale ak chces, skus ziveho kona, mozno ho to potesi :D

Čaro vianoc si robíme my sami. Je to v nás od detstva, neviem ako ty, ale ja som mala prekrásne Vianoce - nemyslím darčeky ich veľkú hodnotu,vtedy nebolo veľa peňazí, a chcem, aby takéto spomienky zostali aj v mojích deťoch, ktoré ich zas odovzdajú svojim. Nevadí mi reklama Vianoc, to patrí k tomu, vždy sa teším, aj keď je pred nimi najväčší zhon, práce, nervov či všetko stihnem, ale mám to rada, lebo to robím pre tých, ktorých mám rada a tým myslím aj seba. Stojí mi to za to, keď sa zídeme celá rodina spolu a spolu vianočné dni prežijeme, vtedy najviac cítim aj tých, ktorí už nie sú s nami.
Žijem s radosťou, bolesťami, láskou, stratami, teda plusmi aj mínusmi čo život prináša, a mozog si ničím nedám masírovať, ani komunisti to nezvládli, tak sa nedaj ani Ty.
najag
02.12.07,11:57
"Žijem s radosťou, bolesťami, láskou, stratami, teda plusmi aj mínusmi čo život prináša, a mozog si ničím nedám masírovať, ani komunisti to nezvládli, tak sa nedaj ani Ty." Alena...

Vtedy to nebolo o agresivnej reklame, vtedy sa masirovali mozgy inym sposobom a o inom.Pretoze vsak existuje detailne prepracovana psychologia reklamy, tak ak by to nefungovalo, tak by sa nevynakladali tak obrovske peniaze na reklamu.Nase podvedomie je reklamou masirovane, ci chceme, ci nechceme. Pretoze inak by sme museli zit izolovane.Ja som tiez vyrastal v tej dobe a komunisti mi nijako nebranili v mojej viere, chodil som slobodne do kostola, vyznaval som, co som chcel.Tu je to vsak o etike a mravnosti, kategorie, ktore byznis nepozna.Pretoze z kazdeho nabozenskeho sviatku chce vytlct iba peniaze a nic viac.Bez toho, aby zaujimala podstata toho, co sa sväti.Takze je to iba o materialnosti a nie duchovnosti, ktorou by mala zit aj spolocnost.
sway
02.12.07,12:23
PAPUČE ! :D:D:D

...a úsmev, a optimizmus a smiech, dajme si smiech - ľudia sa akosi prestali smiať, tak si spravme VESELÉ VIANOCE:D!
Možno sa to dobre hovorí, je však kúsok pravdy na tom, že čo si nevytvoríme sami nik nám do lona nehodí, tak si spravme náladu a pohodu, nenechajme sa strhnúť naháňačkami a nervami ...
Všetkým prajem nech niekde vyhrabú tú správnu atmosféru - ... zapálená sviečka, pesnička, vôňa koláčikov a pesimizmus nech je fuč! :)
misomiso
03.12.07,13:49
Aj som sa cudoval, ze nikto nezalozil temu "co na vianoce pod stromcek" ale teraz som objavil tuto. Zatial vas to asi netrapi, kedze tu vela ludi neprispieva. :)

Nastastie manzelka pi prezradila, co potrebuje, takze to mam trocha lahsie. Mna oblozili vsetkymi tymi katalogmi a letakmi, ze ci si akoze zelam pod stromcek, tak som si vybral pavucinomet. Takze teraz tajne dufam, ze sa mi sen splni - nikdy v zivote som este nemal pavucinomet...
abel
03.12.07,15:08
MIsomiso, to vieš, že mi to nedalo a vygúglila som si, či by sa to nezišlo aj mne. A dokonca je teraz v akcii, potom sa budeme chodiť spolu hrať, súhlasíš? Teda, pokiaľ si aj ty poslúchal, lebo ja áno :D
http://www.zlacnene.sk/detail/spidermann-pavucinomet-deluxe/
janasv
03.12.07,15:52
V tej to súvislosti ma napadlo: Môj synátor má doma plyšovú hračku - modrého Azuritka. Áno, tú modrú okatú plyšovú guľu s rukami a nohami z reklamy. :rolleyes: /Neskôr ho nahradil modrý plyšový zajac/ Má ho už 7 rokov a má ho veľmi rád a tento rok zahlásil, žeby chcel ešte jedného.:eek: Najradšej zeleného. :D Ak doma niekto z Vás prekladá guľatého plyšového Azuritka, dajte mi prosím vedieť :---. Zabezpečím mu náhradné ubytovanie s trvalým pobytom. ;)
misomiso
03.12.07,16:28
MIsomiso, to vieš, že mi to nedalo a vygúglila som si, či by sa to nezišlo aj mne. A dokonca je teraz v akcii, potom sa budeme chodiť spolu hrať, súhlasíš? Teda, pokiaľ si aj ty poslúchal, lebo ja áno :D
http://www.zlacnene.sk/detail/spidermann-pavucinomet-deluxe/

To sa da aj cez internet kupit? To je super. Uz sa velmi tesim pod stromcek.

Ja som si samozrejme pre vsetky pripady (pavucinomet moze byt pred sviatkami vypredany) objednal aj super notebook priamo od vyrobcu, aby som sa mal s cim cez sviatky hrat. Ale ten pavucinomet - to je stale moj sen...
Bastian
03.12.07,16:35
To sa da aj cez internet kupit? To je super. Uz sa velmi tesim pod stromcek.

Ja som si samozrejme pre vsetky pripady (pavucinomet moze byt pred sviatkami vypredany) objednal aj super notebook priamo od vyrobcu, aby som sa mal s cim cez sviatky hrat. Ale ten pavucinomet - to je stale moj sen...
A čo s ním budeš robiť?
misomiso
03.12.07,16:38
To je uzasna vec. Podla toho, co pisu sa z toho daju strielat pavuciny. Samozrejme musis mat dost nahradnych naplni.
danushka
03.12.07,16:44
To je uzasna vec. Podla toho, co pisu sa z toho daju strielat pavuciny. Samozrejme musis mat dost nahradnych naplni.


...teda ja o tom pavučinomete doma ani neprehovorím, že čosi také existuje, keď dospelák po takom čomsi tak preukrutne túži...čo také dozrievajúce deti...;), kde to budem zháňať:eek:
Bastian
03.12.07,16:48
To je uzasna vec. Podla toho, co pisu sa z toho daju strielat pavuciny. Samozrejme musis mat dost nahradnych naplni.
...zájdem na povalu, tam je náhradných náplní habadej :D
alenad
03.12.07,16:56
To je uzasna vec. Podla toho, co pisu sa z toho daju strielat pavuciny. Samozrejme musis mat dost nahradnych naplni.

Skvelé!!! Doma mám tiež takého (nie syna, ale manžela ). Vláčikovú dráhu by chcel. Ako malí chlapci. Je to milé.
Timka1
03.12.07,17:51
Dobrý večer všetkým. Vedel by mi niekto poradiť kde by som kúpila domáci výčap? Chcem manželovi na Vianoce urobiť radosť, ale nemôžem ho zohnať. Ďakujem
judita1971
03.12.07,19:52
judita1971
03.12.07,19:54
mňa by potešil - predlžený víkend v relaxačnom centre - hodil by sa mi termín po ročnej uzávierke :)
Timka1
03.12.07,20:36
Ahoj Judita, presne také niečo som mala na mysli, ďakujem. Viem, že aj Philips ich vyrába, ale zatiaľ som sa nedopatrala.
lorelei
04.12.07,14:04
mňa by potešil - predlžený víkend v relaxačnom centre - hodil by sa mi termín po ročnej uzávierke :)

Poradim jednu stranku, kde sa da objednat a planovat so zlavami. Tiez som to este len kupila, a porovnala som to s cenami v Rakusku v tych hoteloch, a rozhodne tam ta zlava je. www.eurorest.org
Respektive, ak ma niekto s tym skusenost, budem vdacna, ci uz pozitivnu alebo aj negativnu. ja som to zo zvedavosti objdnala.
janasv
04.12.07,14:53
Zoznámte sa - Azuritko - toto hľadám. Zatiaľ márne :mee:. HELP.
Kazu
04.12.07,16:23
MIsomiso, to vieš, že mi to nedalo a vygúglila som si, či by sa to nezišlo aj mne. A dokonca je teraz v akcii, potom sa budeme chodiť spolu hrať, súhlasíš? Teda, pokiaľ si aj ty poslúchal, lebo ja áno :D
http://www.zlacnene.sk/detail/spidermann-pavucinomet-deluxe/

Počúvajte vy dvaja! Že už ste ten pavučinomet skúšali v našej šope!:mad: :---:---:--- Teraz mi vygúglite nejaký zázračný pavučinolikvidátor :D:D:D
Bastian
04.12.07,16:52
Počúvajte vy dvaja! Že už ste ten pavučinomet skúšali v našej šope!:mad: :---:---:--- Teraz mi vygúglite nejaký zázračný pavučinolikvidátor :D:D:D
Tu máš ometač pavučín:D:D:D

http://www.cistiacepotreby.sk/foto/pomocky/op.jpg
Kazu
04.12.07,17:03
Tu máš ometač pavučín:D:D:D


http://www.cistiacepotreby.sk/foto/pomocky/op.jpg


Mechanické niééééé!:mee: Niečo automatické, také čo ladí s dobou :D:D:D
tuta
04.12.07,17:41
Bastian
04.12.07,17:47
Čo ja viem :D:D
Kazu chcela niečo modernejšie... Napríklad o pár rokov mladšiu a hore bez. To by bola podívaná ako by tak ometala tie pavučiny :D:D:D
Elena Navrátilová
04.12.07,17:50
Čo ja viem :D:D
Kazu chcela niečo modernejšie... Napríklad o pár rokov mladšiu a hore bez. To by bola podívaná ako by tak ometala tie pavučiny :D:D:D
:D:D:D:D:D:D No ja neviem... kto to tu nedávno písal o málo zahalených ženách na ulici? :D:D:D;) ale pavučinky ometať... :D;)
Kazu
04.12.07,17:53
http://www.gify.nou.cz/lid_uklid_soubory/u20.gifA čo takto?

Nejaký agresííííívny :---:---:--- Ale pavučiny by boli určite preč :D:D:D ...aj so šopou, aj gazdinou. Musím povedať Richardovi aby tému uzavrel. Ak to zbadá môj manžel :---:---:---.....??? :D:D:D Keď uvidím vysávač pod stromčekom viem, že mám utekať :D:D:D:D
Bastian
04.12.07,17:56
:D:D:D:D:D:D No ja neviem... kto to tu nedávno písal o málo zahalených ženách na ulici? :D:D:D;) ale pavučinky ometať... :D;)
Vieš Elenka, keď človek pracuje, tak sa začne potiť. A vtedy je najlepšie dať dole zo seba šaty... Nie je nič horšie ako prepotené šaty (hlavne teraz v zime) :D:D:D
Elena Navrátilová
04.12.07,17:58
Vieš Elenka, keď človek pracuje, tak sa začne potiť. A vtedy je najlepšie dať dole zo seba šaty... Nie je nič horšie ako prepotené šaty (hlavne teraz v zime) :D:D:D
Aha... tak prepotený zmenený letný image? Pracuješ? :D:D:D;)
VladoaKatka
04.12.07,20:10
No neviem, neviem do vianoc sa nám tu ten Bastian sa aj vyzlečie...:---
Gabi03
05.12.07,06:53
No neviem, neviem do vianoc sa nám tu ten Bastian sa aj vyzlečie...:---

:D:D:D
Elena Navrátilová
05.12.07,06:55
No neviem, neviem do vianoc sa nám tu ten Bastian sa aj vyzlečie...:---
Samozrejme by mi nevadilo keby pri tej príležitosti aj tie pavučinky zlikvidoval, keď aj hneď s tou zbraňou od "Ježiška"... :D:D:D:D:D;)
Elena Navrátilová
05.12.07,06:57
Vieš Elenka, keď človek pracuje, tak sa začne potiť. A vtedy je najlepšie dať dole zo seba šaty... Nie je nič horšie ako prepotené šaty (hlavne teraz v zime) :D:D:DNo tak potom neviem prečo nechápeš dôvod, prečo sú tie ženy tak sporo odeté. Veď vieš, že ženy majú zvyčajne tých "šichiet" viac ako muži. :D:D:D:D:D;)
Bastian
05.12.07,07:15
No tak potom neviem prečo nechápeš dôvod, prečo sú tie ženy tak sporo odeté. Veď vieš, že ženy majú zvyčajne tých "šichiet" viac ako muži. :D:D:D:D:D;)
Pri ometaní pavučín to je logicky vysvetliteľné a žiaduce.:rolleyes:
Ale prečo sa mi otŕčajú na uliciach keď sa musím venovať šoférovaniu. Vždy sa nájde nejaká fešanda, čo mi pohľad pootočí – už mám toho po krk bolí ma z toho krk. ;)
Potom niet divu, že je toľko nehôd.

S tými šichtami máš pravdu – aj minule som videl vonku nejaké ženy na nočnej...:D:D:D
Elena Navrátilová
05.12.07,07:17
Na nočnej... ale to Ťa nemal dôvod bolieť krk. Alebo sa mýlim? :D:D:D:D:D;)
Bastian
05.12.07,07:23
Na nočnej... ale to Ťa nemal dôvod bolieť krk. Alebo sa mýlim? :D:D:D:D:D;)
Obzerám sa cez deň keď je vidieť (nie som sova);).
Inak akosi splývali s tou čiernou tmou :D:D:D
cloe
05.12.07,07:27
Chlapci a dievčatá, buďme radi, že sme radi;) Muži sú radi, že sa majú na čo pozerať a ženám zase lichotia obdivné pohľady.
Ja za seba môžem povedať: "Je krásne byť ženou";) /aj keď ako malá som chcela byť Winetou.:D/
cloe
05.12.07,07:29
Prepáčte, môj príspevok mal byť do inej témy, ale Bastian s Elenkou ma riadne doplietli:D:D:D:D:D:D:D
Elena Navrátilová
05.12.07,07:33
Obzerám sa cez deň keď je vidieť (nie som sova);).
Inak akosi splývali s tou čiernou tmou :D:D:D
:D:D:DSi si istý, že to vôbec boli ženy? Muži sa v noci nepotia? :D;) Inak, sme v téme o vianociach... tak neviem ako vyriešiť problém s potením... ale snáď taká Rexona by vyriešila celý problém? :D;) Ale darčeky sa u nás dostávajú tiež večer. Tak adresáta si určite nájdu. Ja osobne ... k vianociam neodmysliteľnú pohodovú kľudnú atmosféru všetkým, ktorí ešte uprednostňujú duševné hodnoty týchto sviatkov nad materiálnymi... ;):cool: Kvôli takto chápaným sviatkom sa veru nemusí akurát nikto ani po nociach premávať, či postávať po uliciach, ... ;)
Elena Navrátilová
05.12.07,07:36
Chlapci a dievčatá, buďme radi, že sme radi;) Muži sú radi, že sa majú na čo pozerať a ženám zase lichotia obdivné pohľady.
Ja za seba môžem povedať: "Je krásne byť ženou";) /aj keď ako malá som chcela byť Winetou.:D/Vierka,... ja som chcela byť Rybanou, alebo teda som bývala. Ale to ku vianociam mi teda fakt sedí. Myslíš, že sa to dá splniť? Rybana po XXXXXX rokoch? Alebo snáď vyvolených pokračovanie? :D:D:D:D:D;)
Elena Navrátilová
05.12.07,07:37
Prepáčte, môj príspevok mal byť do inej témy, ale Bastian s Elenkou ma riadne doplietli:D:D:D:D:D:D:D
No a teraz si spôsobila oprskaný monitor... vieš o tom? Ale na vianoce aj taký automatický čistič monitoru by nebol od veci, však? :D:D:D:D:D;)
mysimis
05.12.07,07:41
http://files.agem.sk/mainpict/e_m/icc2.jpg Elenka, automatický som nezohnala, tak aspoň mechanický s rozprašovačom.....môže byť?:D:D:D
Elena Navrátilová
05.12.07,07:49
http://files.agem.sk/mainpict/e_m/icc2.jpg Elenka, automatický som nezohnala, tak aspoň mechanický s rozprašovačom.....môže byť?:D:D:D
Miška ďakujem... si zlatá, ale aspoň sem tam by mohla byť aj obsluha k tomu postrekovaču, nie? Aspoň sem, tam... ďakujem Miška. Si ma úprimne potešila. :D:D:D;)
mysimis
05.12.07,07:58
Elenka, sľubujem Ti, že sa pokúsim k tomu vymyslieť aj nejakú automatiku.....:D:D:D
Gabi03
05.12.07,08:01
Elenka, sľubujem Ti, že sa pokúsim k tomu vymyslieť aj nejakú automatiku.....:D:D:D

Bastian hore bez. :D :D :D
sway
05.12.07,08:28
No a teraz si spôsobila oprskaný monitor... vieš o tom? Ale na vianoce aj taký automatický čistič monitoru by nebol od veci, však? :D:D:D:D:D;)

babulky a tento krásny sa vám nepáčil:

http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf

mne ohromne :D:D:D
Kazu
05.12.07,08:29
Elenka, sľubujem Ti, že sa pokúsim k tomu vymyslieť aj nejakú automatiku.....:D:D:D

A hlavne aby mala veľa, veľa, veľa gombíkov :D
Zuzana2
05.12.07,08:30
Vážení, nezdá sa Vám, že ste sa trošičičku odklonili od pôvodnej témy? Ja som sa potešila že nájdem tipy na darčeky a tu sa mi ponúkajú sporo odetí páni a dámy.:D:D:D
jani73
05.12.07,08:35
Máte už nejaký darček pre svoje milované svokričky a svokríčkovov, ak áno dajte typ.
Gabi03
05.12.07,08:38
Máte už nejaký darček pre svoje milované svokričky a svokríčkovov, ak áno dajte typ.

Ja som to s nimi vzdala... Zakaždým, keď mi niečo kúpime (naposledy svokre kávové lyžičky, lebo ich má nejak málo), tak ich odloží nám... to ma vie rozhádzať. Ja niečo kúpim, lebo si myslím, že sa jej to zíde, a ona to odloží nám. :mad::) Tak na vianoce už pár rokov im kupujeme ovocie. Ona nemusí minúť peniaze a mi jej kúpime aj také exotické, čo by si ona nekúpila. No a ovocie už nemôže nám odložiť. :D
Kazu
05.12.07,08:44
Vážení, nezdá sa Vám, že ste sa trošičičku odklonili od pôvodnej témy? Ja som sa potešila že nájdem tipy na darčeky a tu sa mi ponúkajú sporo odetí páni a dámy.:D:D:D

No dobre teda. Poďme k tým darčekom. Otázka bola, čo kúpiť miláčikovi k Vianociam. Môj miláčik po mne celý rok ani raz nezavrčal, chvostíkom ukazoval ako sa veľmi teší, že som s ním a celý rok mi preukazoval patričnú úctu a pozornosť. Môj miláčik odo mňa dostane tú najväčšiu mäsovú kosť. :D:D:D:D:D:D:D
jani73
05.12.07,08:53
Gabi03 ja mám podobný problém s obdarovaním svokríčkov. Ovocie ako darček ma ešte nenapadol a to som na vianoce vyzbrojená, keby ma napadla taká myšlienka :D:D:D. Vlani sme svokre kúpili 9 kg Persil + aviváž, pretože nariekala, že je drahý a tak by ho chcelaaaa. Svokor tradične - ponožky, žiletky, barbus(mydlo na holenie), kolínska. Vždy sa ich opýtam čo by potrebovali, aby sme nekupovali hlúposti, ale oni sami nevedia čo by potrebovali, alebo by ich potešilo. Zatial márne hľadám a rozmýšlam čím obdarovať. Pred 4-mi rokmi dostali ten najkrajší, narodila sa nám 30.12.dcérka, že by sme to zopakovali?:---
mysimis
05.12.07,08:54
No dobre teda. Poďme k tým darčekom. Otázka bola, čo kúpiť miláčikovi k Vianociam. Môj miláčik po mne celý rok ani raz nezavrčal, chvostíkom ukazoval ako sa veľmi teší, že som s ním a celý rok mi preukazoval patričnú úctu a pozornosť. Môj miláčik odo mňa dostane tú najväčšiu mäsovú kosť. :D:D:D:D:D:D:D

Kazu, ja som si myslela, že hľadáš darček pre manžela.....:D:D:D a miláčikovi kúp radšej dobrú kvalitnú žuvaciu kosť....
Olice
05.12.07,08:58
Gabi03 ja mám podobný problém s obdarovaním svokríčkov. Ovocie ako darček ma ešte nenapadol a to som na vianoce vyzbrojená, keby ma napadla taká myšlienka :D:D:D. Vlani sme svokre kúpili 9 kg Persil + aviváž, pretože nariekala, že je drahý a tak by ho chcelaaaa. Svokor tradične - ponožky, žiletky, barbus(mydlo na holenie), kolínska. Vždy sa ich opýtam čo by potrebovali, aby sme nekupovali hlúposti, ale oni sami nevedia čo by potrebovali, alebo by ich potešilo. Zatial márne hľadám a rozmýšlam čím obdarovať. Pred 4-mi rokmi dostali ten najkrajší, narodila sa nám 30.12.dcérka, že by sme to zopakovali?:---
Á N O !:)
Zuzana2
05.12.07,09:21
Gabi03 ja mám podobný problém s obdarovaním svokríčkov. Ovocie ako darček ma ešte nenapadol a to som na vianoce vyzbrojená, keby ma napadla taká myšlienka :D:D:D. Vlani sme svokre kúpili 9 kg Persil + aviváž, pretože nariekala, že je drahý a tak by ho chcelaaaa. Svokor tradične - ponožky, žiletky, barbus(mydlo na holenie), kolínska. Vždy sa ich opýtam čo by potrebovali, aby sme nekupovali hlúposti, ale oni sami nevedia čo by potrebovali, alebo by ich potešilo. Zatial márne hľadám a rozmýšlam čím obdarovať. Pred 4-mi rokmi dostali ten najkrajší, narodila sa nám 30.12.dcérka, že by sme to zopakovali?:---
:):):):):):):):):):):):):):):)
Od 4.12 do 24.12 je 20 dní - nebude to nejaké rýchlo vynosené dieťatko? Zdá sa mi, že tie prvé detičky hneď po svadbe sa vynosili vždy akosi rýchlejšie - rodievali sa po cca 6 - 7 mesiacoch, ale toto by bol teda rekord. Teda, keby ste to stihli ešte dnes.:):):):):):):):):):):):):)
Ale ako nápad je to nádherné.
Bastian
05.12.07,09:56
Bastian hore bez. :D :D :D
Daj sem Ty svoju fotku a ju dám tiež :D:D:D
Nika
05.12.07,10:05
Vážení, nezdá sa Vám, že ste sa trošičičku odklonili od pôvodnej témy? Ja som sa potešila že nájdem tipy na darčeky a tu sa mi ponúkajú sporo odetí páni a dámy.:D:D:D

sú takí, čo sa aj takémuto darčeku potešia.........:D
milagros208
05.12.07,10:06
Máte už nejaký darček pre svoje milované svokričky a svokríčkovov, ak áno dajte typ.
Ja už mám. Ja som skôr za praktické darčeky a skôr jeden veľký ako viacero malých.
Minulého roku sme im kúpili mikrovlnku /spojili sme sa so švagrom/. Viem, že oni by si ju nikdy nekúpili, ale koľko krát vraveli, žeby sa im zišla. A sú veľmi radi. Tohto roku sme im kúpili DVD-prehrávač /zatiaľ len sami, švagor akosi spätkuje/. Tiež by si radi pozreli nejaké filmy, prípadne fotky alebo video z dovolenky na CD. A je to v podstate darček aj pre ich vnúčence, keď prídu na prázdniny alebo na návštevu a radi by si chceli so starými rodičmi pozrieť nejakú dobrú rozprávočku.
jani73
05.12.07,10:11
Veru to by bola rýchlovka, tak to by sme mali Ježiškovi napísať až o rok.:D:D
Bastian
05.12.07,10:15
sú takí, čo sa aj takémuto darčeku potešia.........:D
Vraj sú také firmy, ktoré zabezpečia šikovnú nehanblivú upratovačku...:D:D
milagros208
05.12.07,10:27
Ja už mám. Ja som skôr za praktické darčeky a skôr jeden veľký ako viacero malých.
Minulého roku sme im kúpili mikrovlnku /spojili sme sa so švagrom/. Viem, že oni by si ju nikdy nekúpili, ale koľko krát vraveli, žeby sa im zišla. A sú veľmi radi. Tohto roku sme im kúpili DVD-prehrávač /zatiaľ len sami, švagor akosi spätkuje/. Tiež by si radi pozreli nejaké filmy, prípadne fotky alebo video z dovolenky na CD. A je to v podstate darček aj pre ich vnúčence, keď prídu na prázdniny alebo na návštevu a radi by si chceli so starými rodičmi pozrieť nejakú dobrú rozprávočku.
Asi som sa trocha unáhlila. Teraz keď som si prečítala ostatné príspevky, ten môj sa mi zdá príliš vážny. Akosi sa to nesie v trocha ľahšom duchu.;)
liba2
05.12.07,13:52
Asi som sa trocha unáhlila. Teraz keď som si prečítala ostatné príspevky, ten môj sa mi zdá príliš vážny. Akosi sa to nesie v trocha ľahšom duchu.;)Milagros, to nevadí :D, zdielam rovnaký názor s tebou - o tých darčekoch, rodičov treba pozorne počúvať celý rok, tak pred vianocami nebude problém si spomenúť po čom túžia...
sway
05.12.07,14:00
Asi som sa trocha unáhlila. Teraz keď som si prečítala ostatné príspevky, ten môj sa mi zdá príliš vážny. Akosi sa to nesie v trocha ľahšom duchu.;)

Myslím si že v pohode, čo sa rodičov týka tak už 2 rok si povedali že nech im nakúpime vitamíny - GERIAVIT, je to drahé, im to robí veľmi dobre a sami si to nekúpia, tešili sa jak malé deti... k tomu sme šupli nejakú maličkosť a mali radosť... ;);)
Rozalka
05.12.07,14:37
Darček pre manžela (alebo syna?) Kto sa bude dlhšie hrať?:)

http://www.beruska8.cz/vanocnihejbaci/stromecek/39.gif
STRELEC
05.12.07,14:43
My už roky praktizujeme "Listinu vianočných želaní". Roky som ju vyrábal ja a práskol na chladničku, nech si každý napíše, čo by tak asi chcel. Niečo z toho sa určite splní a pritom odpadá "priemyselná špionáž".
Posledné roky už vyrábajú "Listinu .." naše dospelé deti.
Tradícia je tradícia.
Kazu
05.12.07,14:57
Asi som sa trocha unáhlila. Teraz keď som si prečítala ostatné príspevky, ten môj sa mi zdá príliš vážny. Akosi sa to nesie v trocha ľahšom duchu.;)

Milagros :--- poraďáci urobia mrník aj z vážnych tém :D:D:D
Rozalka
05.12.07,15:38
... poraďáci urobia mrník aj z vážnych tém :D:D:D

Máš pravdu, Zuzka, ale tento obrázok sa mi veľmi páči a hodí sa sem, lebo je to vianočná téma.
http://www.beruska8.cz/vanocnihejbaci/domky/25.gif
VladoaKatka
06.12.07,04:35
Ach, veru len dúfam, že to nedopadne s mojími darčekmi rovnako ako po iné roky. Nakoľko, ja kupujem to, čo mi padne "do oka" a niekedy už aj v októbri kúpim niečo. Je to už pravidlo, že 25-tého ráno si spomeniem, že tomu som ešte mala niekde ukryté to, tomu niečo iné a dodatočne ich vyťahujem z úkrytov alebo vôbec to ani nenájdem, až pred veľkou nocou.

A už sa to začalo aj tento rok.Včera som sa zahrala na Mikuláša,bola som jej zaniesť balíček, ale ešte začiatkom októbra som kúpila pre vnúčku aj adventný kalendár s obrázkom Mickey mousa, no nedala som jej to, dnes od pol piatej som to hľadala, kde je to ukryté? Už to mám.

...aby som jej to dala aspoň dnes.:)

Poznáte to tiež?
milagros208
06.12.07,05:20
Ste skvelí. Z vašich príspevkov sála taká pozitívna energia, radosť a "akurátna" dávka humoru. Človek má pocit spriaznenosti duší.
Elena Navrátilová
06.12.07,05:28
A hlavne aby mala veľa, veľa, veľa gombíkov :D

Zuzka, nebol by potom ten čistič monitorov zložitý? :D:D:D Toľko gombíkov...:eek::eek::eek: Alebo, že by som potreboval niekoho na obsluhu toľkých gombíkov? Jednoznačne aspoň prezentáciu to bude chcieť... :D:D:D:D:D;)
VladoaKatka
06.12.07,06:37
Ste skvelí. Z vašich príspevkov sála taká pozitívna energia, radosť a "akurátna" dávka humoru. Človek má pocit spriaznenosti duší.

Veď aj sme - spriaznené duše. Snáď nebudete o tom pochybovať.?:):):)
janasv
06.12.07,07:38
Myslím si že v pohode, čo sa rodičov týka tak už 2 rok si povedali že nech im nakúpime vitamíny - GERIAVIT, je to drahé, im to robí veľmi dobre a sami si to nekúpia, tešili sa jak malé deti... k tomu sme šupli nejakú maličkosť a mali radosť... ;);)
Presne Tak. :---Aj ja už dva roky kupujem pre všetkých najbližších vitamíny, Žen šen kúry, Ginka... a podobne. :) Priznajme si, málokto si to pre seba kúpi len tak a vždy je momentálne dôležite niečo iné. No a keď to dostane, tak sa poteší a aspoň raz do roka sa konečne venuje aj svojmu zdraviu. ;)
Bastian
06.12.07,07:49
Presne Tak. :---Aj ja už dva roky kupujem pre všetkých najbližších vitamíny, Žen šen kúry, Ginka... a podobne. :) Priznajme si, málokto si to pre seba kúpi len tak a vždy je momentálne dôležite niečo iné. No a keď to dostane, tak sa poteší a aspoň raz do roka sa konečne venuje aj svojmu zdraviu. ;)
Ja si tie vitamíny občas kúpim a záhadne mi vždy vydržia na dlhšiu dobu ako je na škatuľke uvedené. Čo je podľa nich napr. na 3 mesiace, mne vydrží 3 roky. :D Potom doprajem toho zdravia aj smetnému košu :D:D.
janasv
06.12.07,08:13
Bastian, u Teba majú Vianoce všetci a všetko.....:D:D:D:D:D:D;)
ZEvina
06.12.07,10:29
[quote=sway;581954]PAPUČE ! :D:D:D

...a úsmev, a optimizmus a smiech, dajme si smiech - ľudia sa akosi prestali smiať, tak si spravme VESELÉ VIANOCE:D!

Málinko nesúhlasím. Ak čítam Vaše príspevky, nech som v hociktorej téme, vždy sa musím ovládať, aby som nevybuchla od smiechu (ako by som vysvetlila riaditeľovi, že hľadám napr. ako sa účtujú staré dovolenky?), niekedy sa smejem, až mi slzy tečú a nech mám hociakú zlú náladu, stačí mi ísť na poradu a som celá vysmiata. A z Vašich príspevkov čítam, že veľa z vás je na tom takisto (tých oprskaných monitorov:D:D:D).
Takže, môj typ - darujte svojim blízkym prístup na www.porada.sk (http://www.porada.sk) a budú mať úsmev, smiech, rehotanie ......... aj VESELÉ VIANOCE! :D:D:D
judita1971
06.12.07,18:22
Vážení, nezdá sa Vám, že ste sa trošičičku odklonili od pôvodnej témy? Ja som sa potešila že nájdem tipy na darčeky a tu sa mi ponúkajú sporo odetí páni a dámy.:D:D:D



toho roku som svokrovcom kúpila sušičku ovocia a zeleniny. Určite sa potešia.
judita1971
06.12.07,18:29
Ešte som si spomenula svokrovi /teraz má 74/ som kúpila v minulosti protišmykovú podložku do vane, držiak k vani na sprchu a aby sa im lepšie vychádzalo z vane, svokre niečo do kuchyne - napr. ona má mikrovlnku a dobré sú nádoby do mikrovlnky, napr. parák. Ona ju však naozaj používa, alebo sklokeramickú dosku na krájanie, alebo prestierania na stolovanie.
Elena Navrátilová
06.12.07,18:33
To má potom darca radosť,keď vidí, že sa tie veci aj používajú.
STRELEC
06.12.07,18:39
Asi som sa trocha unáhlila. Teraz keď som si prečítala ostatné príspevky, ten môj sa mi zdá príliš vážny. Akosi sa to nesie v trocha ľahšom duchu.;)
No a???
Práve aj tá pestrosť nálad, názorov ... je skvelá.
A navyše si môžeme navzájom lúpežiť tipy na darčeky. Mne je to napr. zvlášť treba. Na darčeky nemám fantáziu :mee::mee: ale snažím sa!
judita1971
06.12.07,18:42
áno, veľmi sa teším. Minulý rok sa stala takáto situácia, že svokra dostala pod stromček - odo mňa / nevesty/ a svojich dvoch dcér - nočné košele.
Tri presne rovnaké. Kupovali sme ich nezávisle - a predsa v jednom obchode v Košiciach. To bola sranda, svokra otvorí jeden balík - nočná košeľa, druhý balík - nočná košeľa, a pri treťom balíku sme sa - my - tri darkyne už váľali od smiechu. Svokra si na nich vyšila naše iniciály, aby vedela od koho sú. Na tie Vianoce spomíname stále, keď ju vidím v nočnej košeli s iniciálkami.:D:D:D
Elena Navrátilová
06.12.07,19:01
áno, veľmi sa teším. Minulý rok sa stala takáto situácia, že svokra dostala pod stromček - odo mňa / nevesty/ a svojich dvoch dcér - nočné košele.
Tri presne rovnaké. Kupovali sme ich nezávisle - a predsa v jednom obchode v Košiciach. To bola sranda, svokra otvorí jeden balík - nočná košeľa, druhý balík - nočná košeľa, a pri treťom balíku sme sa - my - tri darkyne už váľali od smiechu. Svokra si na nich vyšila naše iniciály, aby vedela od koho sú. Na tie Vianoce spomíname stále, keď ju vidím v nočnej košeli s iniciálkami.:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Super zážitok... ;)
Kazu
06.12.07,19:05
Zuzka, nebol by potom ten čistič monitorov zložitý? :D:D:D Toľko gombíkov...:eek::eek::eek: Alebo, že by som potreboval niekoho na obsluhu toľkých gombíkov? Jednoznačne aspoň prezentáciu to bude chcieť... :D:D:D:D:D;)

No vieš, ja som si spomenula na výrok toho číňana: "Viac prúžkov, viac Addidas" a preto "viac gombíkov, viac pulíre"
Elena Navrátilová
06.12.07,19:08
No vieš, ja som si spomenula na výrok toho číňana: "Viac prúžkov, viac Addidas" a preto "viac gombíkov, viac pulíre":D:D:D Zuzka, myslím, že môže byť... ale prosím Ťa čo sú pulíre? :D;)
Kazu
06.12.07,19:23
:D:D:D Zuzka, myslím, že môže byť... ale prosím Ťa čo sú pulíre? :D;)

pulírovať = pucovať, čistiť :---
ajale
18.12.07,11:55
No, ja momentalne nemam ziadny prijem, tak sa mi zdalo nespravodlive, ze by mi manzel musel nieco kupit, pripadne ja kupit "za nase" peniaze. Tak sme sa dohodli, ze si nic nekupime a sustredime sa na dcerkine prve Vianoce. No a inych blizskych rod. prislusnikov samozrejme. Ale chcem si sadnut s malou a dat jej "namalovat" nieco rucnymi farbami pre tata...:o
ZuzanaP
18.12.07,12:10
Drahý si želal elektronický terč, ani neviete, aká to bola fuška ho zohnať,... Ale dnes idem poňho na poštu:D.

Svokrovcom kúpime novú záclonu do obývačky, pretože tá čo im tam visí sa nehodí k nábytku, ktorý sme im darovali. A viem, že svokra by si ju sama nekúpila, lebo tá jej je stále dobrá a nová stojí kopu peňazí.... tak nech má radosť celá rodina....:)
pochemi
18.12.07,16:50
Mňa napadlo tiež v časovej beznádeji, že manžel / mám taký pocit už 27 rokov/ by rád navštívil kozmetiku za účelom vyčistenia pleti a toho čo k tomu patrí. Ale...... Dnes si myslím, že je celkom normálne keď aj chlap chodí na kozmetiku, tak by som mu ju darovala k Vianociam. Nepoznáte v Bratislave kozmetiku, kde mi dajú takú darčekovú poukážku?
Ďakujem za radu.
jež
18.12.07,18:03
prispejem toškou aj ja - moje želanie od deti - nech mi kúpia darčekovú poukážku do kozmetiky a pernamentku do fitness, zdá sa mi to také praktické. Parfén, kniha tiež môže byť. Dcéra dáva priateľovi robiť puzle z jeho fotky.
Bastian
20.12.07,16:24
Mňa napadlo tiež v časovej beznádeji, že manžel / mám taký pocit už 27 rokov/ by rád navštívil kozmetiku za účelom vyčistenia pleti a toho čo k tomu patrí. Ale...... Dnes si myslím, že je celkom normálne keď aj chlap chodí na kozmetiku, tak by som mu ju darovala k Vianociam. Nepoznáte v Bratislave kozmetiku, kde mi dajú takú darčekovú poukážku?
Ďakujem za radu.
Ja som dostal od ženy k narodeninám "poukaz" na návštevu ku kozmetičke. Vraj sa málinko pošprtá na tváry a trocha pomasíruje.
No ak mám byť úprimný, tak som si tej masáže ani neužil. Procedúra predtým ma úplne rozladila. Viac už asi ku kozmetičke nepôjdem - moja mi to urobí oveľa lepšie (bezbolestne).

K tej poukážke - u hociktorej kozmetičke si zaplať službu dopredu a povedz jej o čo ide. Len nech je spokojný.
misomiso
29.12.07,13:21
Od 20 decembra nikto nic? Tak sa pochvalte, co ste mali pod stromcekom!!
cloe
29.12.07,14:46
Od 20 decembra nikto nic? Tak sa pochvalte, co ste mali pod stromcekom!!

Ja som dostala samé skrášľujúce a voňajúce záležitosti. A teraz od 24. 12., ráno keď idem do kúpeľne, čakám, že sa v zrkadle nespoznám ale stále je tam tá stará, dobrá tvár:D. Poukážku na plastiku som nedostala;) Škoda. No vlastne, "vďaka bohu".:) /Aj keď - nič proti plastikám./
tina1
29.12.07,15:38
Ja som dostala samé skrášľujúce a voňajúce záležitosti. A teraz od 24. 12., ráno keď idem do kúpeľne, čakám, že sa v zrkadle nespoznám ale stále je tam tá stará, dobrá tvár:D. Poukážku na plastiku som nedostala;) Škoda. No vlastne, "vďaka bohu".:) /Aj keď - nič proti plastikám./

ved ty si pekna aj bez plastiky:D
Eulalia
29.12.07,15:49
Od 20 decembra nikto nic? Tak sa pochvalte, co ste mali pod stromcekom!!

Misomiso, my čakáme, či sa pochváliš s tým pavučinometom. Dostal si ho? Je už z Teba Spiderman?
Maruška54
29.12.07,16:08
http://www.gify.nou.cz/r_diamant_soubory/d45.gif
Ako sa hovorí nechcem sa chváliť, ale ja sa teda pochválim...
Eulalia
29.12.07,16:11
http://www.gify.nou.cz/r_diamant_soubory/d45.gif
Ako sa hovorí nechcem sa chváliť, ale ja sa teda pochválim...


Maruška, máš sa teda čím pochváliť.... Bisťu, Ty si musela skutočne celý rok poslúchať ako švajčiarske hodinky, keď Ťa Ježiško takto obdaroval....
Gratulujem a vôbec (alebo len tíško?) nezávidím, asi sa musím polepšiť......
Maruška54
29.12.07,17:01
To vieš, ľahko sa poslúcha na diaľku 500 km.
misomiso
30.12.07,09:16
Misomiso, my čakáme, či sa pochváliš s tým pavučinometom. Dostal si ho? Je už z Teba Spiderman?

Bohuzial, pavucinomet som si pod stromcekom nenasial. No co uz - zivot je vacsinou o kompromisoch...
Eulalia
30.12.07,16:19
Bohuzial, pavucinomet som si pod stromcekom nenasial. No co uz - zivot je vacsinou o kompromisoch...

Nedá sa nič robiť, musíš sa utešovať notebookom, ktorý si si sám kúpil. Ale kúp si aj nejaké hry do neho a môžeš sa hrať aj tak, nesmúť....
misomiso
30.12.07,18:29
Ale kúp si aj nejaké hry do neho a môžeš sa hrať aj tak, nesmúť....

Este to by mi tak chybalo :confused::confused:. V zivote som nehral ziadnu hru na pocitaci.
Kazu
30.12.07,19:06
Este to by mi tak chybalo :confused::confused:. V zivote som nehral ziadnu hru na pocitaci.

Načo hru do počítača, veď vydovádzať sa môžeš aj na Porade. :---
Stefan2005
30.12.07,19:16
Este to by mi tak chybalo :confused::confused:. V zivote som nehral ziadnu hru na pocitaci.

Ani nevieš, o čo si prišiel. Ale raz by si to mohol skúsiť ! Počítač je najideálnejší partner na hranie... Je zdatný protihráč, je tichý, nekecá do hry, nepodvádza :D, a hlavne môžeš ho kedykoľvek zrušiť...
Ale keď Ťa nebavia klasické hry, môžeš si zahrať i Monopoly...
misomiso
30.12.07,20:49
Ani nevieš, o čo si prišiel. Ale raz by si to mohol skúsiť ! Počítač je najideálnejší partner na hranie... Je zdatný protihráč, je tichý, nekecá do hry, nepodvádza :D, a hlavne môžeš ho kedykoľvek zrušiť...
Ale keď Ťa nebavia klasické hry, môžeš si zahrať i Monopoly...

Nie, to je pre mna uz prilis virtualne. Tu napriklad kecam tiez virtualne, ale predsa len s konkretnymi ludmi. Ale hrat zobrat si za partnera chip (pre akukolvek cinnost) odmietam.
kukučka
30.12.07,21:06
Este to by mi tak chybalo :confused::confused:. V zivote som nehral ziadnu hru na pocitaci.
naozaj? to si asi jediný ;)