Natallka
01.12.07,15:42
Ahojte poradaci.
Mam na Vas jednu otazocku.
Som SZCO uctujem v jednoduchom uctovnictve a kupujem a predavam prac. oblecenie.Ked vystavujem fakturu firmam to mi je jasne potrebujem vsetky udaje ako ICO, atd......ale ked fakturujem sukromnej osobe, ktora nema ICO, DICO atd......tak staci na fakturu dat meno a adresu alebo tam treba uviest aj rodne cislo?Je to rodne cislo potrebne?Zaujima ma to lebo ked si odomna kupi sukromna osoba oblecenie tak ci si zbytocne nepytam aj rodne cislo od nich.
Dakujem vopred za odpoved.
Johanka
01.12.07,14:48
Zákon o ochrane osobných údajov poznáš ? Na rodné číslo ako údaj na faktúre pre konečného spotrebiteľa zabudni ;).
ickom
01.12.07,14:49
Rozhodne do faktúry zadávaj len meno a adresu. Rodné číslo je osobný údaj a vôbec nie je potrebný, aj keď by zákazník nemal námietku k jeho použitiu. Osobné údaje sa zadávajú len vtedy, ak by zákazník bral tovar na splátky a uvedenie rod. čísla vyžaduje zmluva. Zákazník ale vtedy podpisuje súhlas so spracovaním os. údajov.
Alena Kašičková
01.12.07,14:57
Ahojte poradaci.
Mam na Vas jednu otazocku.
Som SZCO uctujem v jednoduchom uctovnictve a kupujem a predavam prac. oblecenie.Ked vystavujem fakturu firmam to mi je jasne potrebujem vsetky udaje ako ICO, atd......ale ked fakturujem sukromnej osobe, ktora nema ICO, DICO atd......tak staci na fakturu dat meno a adresu alebo tam treba uviest aj rodne cislo?Je to rodne cislo potrebne?Zaujima ma to lebo ked si odomna kupi sukromna osoba oblecenie tak ci si zbytocne nepytam aj rodne cislo od nich.
Dakujem vopred za odpoved.
Súhlasím s Johankou. Rodné číslo v žiadnom prípade.
Ja by som uviedla k menu - súkromná osoba.
veronikasad
01.12.07,14:59
Ahojte poradaci.
Mam na Vas jednu otazocku.
Som SZCO uctujem v jednoduchom uctovnictve a kupujem a predavam prac. oblecenie.Ked vystavujem fakturu firmam to mi je jasne potrebujem vsetky udaje ako ICO, atd......ale ked fakturujem sukromnej osobe, ktora nema ICO, DICO atd......tak staci na fakturu dat meno a adresu alebo tam treba uviest aj rodne cislo?Je to rodne cislo potrebne?Zaujima ma to lebo ked si odomna kupi sukromna osoba oblecenie tak ci si zbytocne nepytam aj rodne cislo od nich.
Dakujem vopred za odpoved.
Možno u tých súkromných osôb by si to mala jednoduchšie platbou cez registračnú pokladňu.

---------
Veronika
Johanka
01.12.07,15:08
Ja by som uviedla k menu - súkromná osoba.
Ak má v ŽL oprávnenie na maloobchod - predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi, tak nikto nemôže namietať, keď bude na faktúre iba meno a adresa ;).
Natallka
01.12.07,15:21
Vsetkym strasne dakujem, som si myslela ze je to aj zbytocne, ale este pred 3 rokmi ked som pracovala ako pomocna uctovnicka v jednej firme tak vtedy mi hovorili aby som tam davala rodne cislo, ale tiez sa mi to zdalo byt zbytocne.Este raz dakujem.