doktor T
01.12.07,15:51
Chcem zacat podnikat v oblasti sprostredkovania dopravy.Nemam vlastny vozovy park,mam dohodnutych vodicov-zivnostnikov s vlastnym autom a viem o firmach,ktore potrebuju prepravit tovar.Problem je v tom,ze neviem,ako mam napisat na fakturu firme,ktora potrebuje previezt tovar.Na zivnostenskom urade mi povedali,ze fakturovat za dopravu nemozem napisat,lebo ju sam neuskutocnim.To moze iba ten,co ju aj fizycky vykona.Mozte mi pomoct?
Nokerla
01.12.07,15:08
na to potrebujes koncesiu na zasielatelstvo.Samozrejme dostanes ju ak mas prax alebo vzdelanie ,alebo zodpovedneho zastupcu.

Jaro
Infarkt
01.12.07,16:32
Chcem zacat podnikat v oblasti sprostredkovania dopravy.Nemam vlastny vozovy park,mam dohodnutych vodicov-zivnostnikov s vlastnym autom a viem o firmach,ktore potrebuju prepravit tovar.Problem je v tom,ze neviem,ako mam napisat na fakturu firme,ktora potrebuje previezt tovar.Na zivnostenskom urade mi povedali,ze fakturovat za dopravu nemozem napisat,lebo ju sam neuskutocnim.To moze iba ten,co ju aj fizycky vykona.Mozte mi pomoct?

Sprostredkovateľská činnosť v oblasti doprava = voľná živnosť...teda ohlasovacia
Dohodni si zo šoférmi výšku provízie za sprostredkovanie dopravy, oni budú faktúrovať priamo objednávateľovi a ty si budeš faktúrovať províziu priamo na šoférov...

Na zasielateľstvo treba koncesiu...