facka
01.12.07,18:40
dostala som do daru froté uterák. peknučký, mäkkučký. ako čisto nový som ho oprala bežným spôsobom na 60°C. no zistila som, že nesaje. tak som ho oprala už 3x na 60°C spolu s ostatným prádlom... myslela som, že sa umúdri... ale nič, nesaje, darmo si doň utierame ruky... dokonca aj ked naň nalejem vodu, voda na ňom stojí, nevsiakne. je nejaká finta, ako ho donútiť byť naozajstným uterákom?
vďaka za tipy.
willma
01.12.07,18:04
treba skúsiť vyvariť, teda ak je stálofarebný
colton
01.12.07,18:23
možno by stačilo poprosiť... :D
kukučka
01.12.07,18:35
reklamovať
Zuziana
01.12.07,18:40
tiež mám taký v repertoári, tvári sa že je to uterák, ale neutiera a pral sa už viackrát, do obehu sa dostáva iba omylom:D
camelfly
01.12.07,18:45
tiež mám taký v repertoári, tvári sa že je to uterák, ale neutiera a pral sa už viackrát, do obehu sa dostáva iba omylom:D

tak teraz sa usmievam aj ja :D , aj u nás sa jeden taký dostane do obehu omylom, Zuzka použila som tvoje slovíčka ;), horšie je keď sa niekto kúpe a nebodaj si zoberie tento omylový :D a musí isť mokrý pre ďalší
Maruška54
01.12.07,18:48
Ja som taký vyradila a používam ho ako deku na kúpalisku.
Kazu
01.12.07,19:02
Dostala som takýto uterák od priateľky k narodeninám. Je veľmi pekný a jemnučký. Mačky ho majú v debničke v kotolni. :---:---:---
Tanče
01.12.07,19:50
jóóój diovčence, vy mu nerozumiete! to nie je uteráčik - nasávačik, to je uteráčik - leštiačik...
endrju
01.12.07,20:39
jóóój diovčence, vy mu nerozumiete! to nie je uteráčik - nasávačik, to je uteráčik - leštiačik...
Dobrý nápad - prosím poutierať (pardon, vyleštiť) monitor oprskaný v dôsledku prečítania príspevkov v tejto téme :) Ďakujem :cool:
Halli
01.12.07,21:41
A ja taký uterák používam keď výjdem z vane, je to super, lebo kľudne naň otečiem a potom ho len vyprášim a je suchý :D
Zuziana
02.12.07,09:17
dobrý nápad
facka
02.12.07,16:11
Dobrý nápad - prosím poutierať (pardon, vyleštiť) monitor oprskaný v dôsledku prečítania príspevkov v tejto téme :) Ďakujem :cool:
jooooj, ale ten môj uteráčik nesaje ani len tieto prskance na monitore... :D
SERVIS
03.12.07,09:29
Ja som si priniesla dokonca 3 veľké osušky z Egypta /a vraj výborná egyptská bavlna/. Tiež neviem čo s nimi.
Leila2006
03.12.07,10:35
Ja som si priniesla dokonca 3 veľké osušky z Egypta /a vraj výborná egyptská bavlna/. Tiež neviem čo s nimi.

Také používam v lete na pláži na ležanie.
slavkasig
06.12.07,17:33
Ja som niekde čítala že uterák treba na noc namočiť do slanej vody a potom normálne oprať a mal by sa umúdriť, ale neskúšala som to skús uvidíš.
Tanče
06.12.07,17:38
alebo oper ho z s makom, budeš mať dobrý "píling"
AlaNR
07.12.07,08:46
Skús naň kúpiť špeciálny samostatný vešiačik a používať ho ako dekoráciu v kúpeľni. :D
Aj ja mám taký ukážkový a tie prastaré, ktoré najlepšie sajú a už bohvieako vábne nevyzerajú, sú v bezpečí schované a používané situácieznalými obyvateľmi nášho domu. :D

Možno keď zapadne prachom, tak ho to trkne a začne sať.;)
camelfly
07.12.07,09:46
Skús naň kúpiť špeciálny samostatný vešiačik a používať ho ako dekoráciu v kúpeľni. :D
Aj ja mám taký ukážkový a tie prastaré, ktoré najlepšie sajú a už bohvieako vábne nevyzerajú, sú v bezpečí schované a používané situácieznalými obyvateľmi nášho domu. :D

Možno keď zapadne prachom, tak ho to trkne a začne sať.;)

:D:D tak ten náš uteráčik nesáčik by predbehol v saní aj igelit :D
osky
27.08.08,15:36
:)Aj ja mam taky v repertoari.....tiez som ho dostala do daru.je krasny a mäkkusky,ale...:(
su to tie nadherne "cinske",ktore vsak nekupite iba v cinskom obchode.
pozrite si vysacku,kde je popis materialu a ako treba prat. a ak tam je napisane ze to je bavlna,je to loz.
vyrabaju to z plastov/triedeny odpad to isti...:eek:/
Dav
27.08.08,15:47
:D:D:D Aj v mojej domácnosti sa nájde pár exemplárov impregnovaných uterákov.Sú odolné a svoj charakter nezmenili ani po vyvarení.:mad::rolleyes:Sú pekne poskladané naspodku uterákových komínikov v skrini, a keď sa k nim blížim, je to neklamné znamenie, že musím nutne prať uteráky:D:D:D
wagner
27.08.08,16:22
Tiež mám dva také pekné - ružový a modrý. Používam ich v lete vonku na plastové stoličky. Pekná kombinácia, že? Sedieť sa na nich dá pokiaľ sa nepotíte. Potom ten pot z uteráka vytrasiete a sedíte ďalej:D:D A okrem toho mám jeden veľký bavlnený, ktorý keď operiete, tak z neho vypadávajú kúsky vzoru. Škoda že sa nedajú použiť ani na utieranie podlahy:mad:
damati
28.08.08,13:26
dostala som do daru froté uterák. peknučký, mäkkučký. ako čisto nový som ho oprala bežným spôsobom na 60°C. no zistila som, že nesaje. tak som ho oprala už 3x na 60°C spolu s ostatným prádlom... myslela som, že sa umúdri... ale nič, nesaje, darmo si doň utierame ruky... dokonca aj ked naň nalejem vodu, voda na ňom stojí, nevsiakne. je nejaká finta, ako ho donútiť byť naozajstným uterákom?
vďaka za tipy.
Aj ja mám pár takých, sú strašne krásne, ale sú úplne nanič a nič im nepomohlo.
misoft
28.08.08,23:04
Teda ľudia. Vy ste ešte nepochopili, že na trhu je nový druh uteráku - impregnovaný vodoodpudivý umelohmotný dekoračný uterák ?