7iro
02.12.07,01:26
Možno ma vylosujú.:)

Išli by ste?
endrju
02.12.07,01:39
:eek:

Možno ma vylosujú.:)
Kto?

Išli by ste?
Kam?

Poznám zelenú kartu k povinnému zmluvnému poisteniu motorového vozidla. Tie sa losujú? A aké sú výhry? :rolleyes:
Eulalia
02.12.07,06:21
:eek:

Kto?

Kam?

Poznám zelenú kartu k povinnému zmluvnému poisteniu motorového vozidla. Tie sa losujú? A aké sú výhry? :rolleyes:


Andrejko, za to máš u mňa 100 zelených bodíkov....
7iro
02.12.07,10:14
Ach ti ludia...:---

http://www.usafis.org/
Zoltán Kovács
02.12.07,10:19
Je to pracovné povolenie do USA. Ročne losujú asi 50-60 tisíc takýchto kariet.
Rozalka
02.12.07,12:18
Možno ma vylosujú.:)

Išli by ste?
Ak myslíš žrebovanie pracovného povolenia v USA, tak rozhodne nie. Bola som tam a tu je môj názor: Európan by mal žiť v Európe.
endrju
02.12.07,12:42
Aha. Tak to som ani netušil, že môže ísť o takúto zelenú kartu. ;)
Avšak v takom prípade nerozumiem tejto téme už vôbec. :confused:
Predpokladám, že do "lotérie" o vydanie tejto karty sa prihlasujú dobrovoľne a pri plnom vedomí najmä tí, ktorí do USA vycestovať na dlhší čas chcú. :cool:
7iro sa prihlásil proti svojej vôli? Alebo po prihlásení zistil, že asi tak nemal urobiť? :eek: Alebo ... ? :rolleyes:
7iro
02.12.07,12:47
?? Proti svojej voli? Preco? Len som bol zvedavy, ci by ste isli pracovat do us, ak by ste mali moznost....nemusite sa vyjadrovat...
cloe
02.12.07,12:59
Myslím si, že pre mladých je to úžasná príležitosť. Určite to otvára ďaľšie možnosti pre rozšírenie obzoru. A je to určite o niečom inom, než keď tam človek ide na 2 týždne na dovolenku. Tým, že tam bude pracovať a dlhší čas žiť, môže si urobiť vlastný názor na veľa vecí. Keby som mala znovu 20 rokov, tak by som to brala.;)
Súhlas Rozárke som dala preto, že čím som staršia, tým som radšej, že som Európanka.
endrju
02.12.07,12:59
Takže ide vlastne o anketu?
Hm, koľko ľudí (asi) toľko názorov.
Avšak o tom, či pôjdu alebo nepôjdu niekam pracovať sa zvyknú ľudia po hlbokej osobnej úvahe väčšinou poradiť predovšetkým so svojimi blízkymi. V prípade, že Ťa skutočne vylosujú alebo už vylosovali, odporúča Ti to Tvoje "ja" a takisto to vyhovuje alebo neprekáža Tvojim blízkym, rozhodne choď. :)
tetrisss
02.12.07,13:59
Naozaj ludom vo veku, sice zlatom strednom;), ale uz nie pubertalnom sa nam asi tazko vyjadruje, predpokladam, ze kazdy tu ma nejaku rodinu a zivobytie, tak asi velmi nerozmyslame nad amerikou. Ale ak si mladsi, bez zavazkov a s velkou odvahou, zisla by sa aj anglictina, tak je to na uvahu. Poviem ti, ze poznam viacero ludi, ktori do ameriky odisli a su pomerne spokojni, teda aspon v ramci normy. Najzlatsia je dcera jednej mojej znamej, je v amerike uz peknych par rockov, vzdy ked pride domov tak nadava, ze tamojsi ludia su... no skratka vselijaki, ale vzdy sa tam vrati. Zivot sa jej tam paci i ked doma je doma. Nezufaj, este ta nemusia vylosovat.:D
m.hladka
02.12.07,14:22
Je to o tom, ako kto sa vie prispôsobiť. Ja poznám ľudí, čo vyhrali zelenú kartu - jední sa sťažujú a nepáči sa im tam život a práca a druhí sú spkojní.
Napr. Tí čo sú spokojní: rok čakali kým si vybavili všetky potrebné dokaldy a všetko okolo tejto cesty. Samozrejme sa učili aj anglický jazyk, ktorý veľmi ťažko nasávali, pretože už mali po 50-tke. Ale mali odvahu.
Z cesty boli nadšení, ale práca sa našla až tak asi po pol roku, pretože tam majú skoro všetko pod palcom poliaci. Netreba sa s nimi dať dokopy, pretože Vám veľmi radi pomôžu, ale potom si to všetko zinkasujú aj s úrokami, nedoplatíte sa a nezarobíte nič. Preto je najlepšie si hľadať prácu sám. Pre ženy je najvýhodnejšie starať sa o starých ľudí, ale treba prejsť cez agentúry, ktoré robia výber. Tam sa dá ušetriť, pretože bývate s nimi c rodine, a prestravujete sa tam, taktiež nemusíte platiť nájom. Skoro to isté platí aj pre dievčatá, ktoré robia operky. Muži sú na tom horšie, pretože si nájdu len ťažšiu prácu. Okrem toho strava a nájom, takže nie veľa im ostane. Záleži na tom, či chce zarobiť, alebo nie. Muži to väčšinou nevydržia a vrátia sa. Socializmus ich rozmaznal (no aj niektoré ženy).
Je tam ťažký a tvrdý život.
Mladí ľudia tam vydržia, pretože tu nemajú prácu a tam pre nich pár dolarikov je majetok.
emik
15.12.07,11:15
podla mna je dobre usa navstivit len v ramci cestovania (ale aj to ma odradza vizova povinnost)....ale preto aby si zarobil lepsie peniaze ako na SR staci ist do UK, IRL. Byvat a pracovat v zahranici je skvela skusenost. Samozrejme kazdy si berie z toho svoje. Niekto to berie ako nutene zlo, ini vidia moznost usetrit peniaze na byvanie, ci studium jazyka. Podla mna kazdy by mal vyskusat nieco take, kto si mysli ze na slovensku je zle.