Rozalka
02.12.07,09:49
Ak potrebujete preveriť, kde je zmluvne poistené príslušné MV
http://www.skp.sk/?lng=svk&MODULE=3&SECTION=17
Rozalka
02.12.07,08:54
Podľa rady známeho som si preverovala, v ktorej poisťovni má dohodnuté zmluvné poistenie majiteľ MV, ktorý mi odleteným kamienkom rozbil okno.
Naprv som sa chcela presvedčiť, či tá stránka ozaj funguje
a ostala som :eek::eek:, keď som zistila, že naše firemné auto má duplicitnú ŠPZ, to znamená, že iné auto úplne inej továrenskej značky má rovnakú ŠPZ.
Spomínala som to známemu, ktorý má k tomu celkom blízko, a dosvedčil, že je to pravda, že niekoľko tisíc značiek je duplicitných. Je to možné????

Pre istotu si preverte aj vaše ŠPZ ...
endrju
02.12.07,08:57
Ak potrebujete preveriť, kde je zmluvne poistené príslušné MV
http://www.skp.sk/?lng=svk&MODULE=3&SECTION=17
Vyskúšal som a natrafil som na kvalitný nezmysel. Na jedno konkrétne EČ sú poistené dve autá rôznych typov. :confused:
Paula
02.12.07,09:00
Takže mrník nielen na sociálke :cool:
Zoltán Kovács
02.12.07,09:05
Mne vyhodilo cez hladanie, že moje auto nemá PZP.
endrju
02.12.07,09:06
Takže mrník nielen na sociálke :cool:
Hm, tu však asi ide o inú "kvalitu". Sfalšovanie tabuľky s EČ a súvisiacich dokladov je asi iný "biznis", ako nejaká sociálka.
Ale napovedá to niečo o kvalite informačných systémov komerčných poisťovní.
Anja111
02.12.07,09:14
Mne vyhodilo, že máme iný typ vozidla, ako je to v skutočnosti...
brčko
02.12.07,09:35
Toto som stiahla z ich rubriky F.A.Q:

------------------------------------------------------------------------------------------
1.1 Máte poistené vozidlo ale nenašli ste ho medzi poistenými vozidlami prostredníctvom vyhľadávača poisťovateľa vozidiel ?
Dôvody, prečo ste nenašli vozidlo sú dva. Údaje od poisťovateľov sú SKP zasielané s časovým odstupom, pretože ich spracovanie u poisťovateľov si vyžaduje určitý čas.

V prípade, že sa teda vozidlo nezobrazí medzi poistenými vozidlami vo vyhľadávači ešte neznamená, že vozidlo je nepoistené.

Druhým dôvodom môže byť nesprávne zadané evidenčné číslo vozidla alebo nie je uvedené vôbec.

V tomto prípade doporučujeme držiteľom poisteného vozidla skontrolovať si údaje o vozidle na zelenej karte a potvrdení o poistení zodpovednosti. V prípade zistenia nezrovnalostí žiadajte svojho poisťovateľa o opravu.


--------------------------------------------------------------------------------
1.2 Je možné, že jedno evidenčné číslo je pridelené viacerým vozidlám?
Je to možné. Polícia Slovenkej republiky prideľuje jedno evidenčné číslo viacerým vozidlám. V praxi sa môžete stretnúť, že vaše osobné, nákladné vozidlo alebo autobus má rovnaké evidenčné číslo ako motorka alebo traktor.
Rozalka
02.12.07,09:41
Toto som stiahla z ich rubriky F.A.Q:
1.2 Je možné, že jedno evidenčné číslo je pridelené viacerým vozidlám?
Je to možné. Polícia Slovenkej republiky prideľuje jedno evidenčné číslo viacerým vozidlám. V praxi sa môžete stretnúť, že vaše osobné, nákladné vozidlo alebo autobus má rovnaké evidenčné číslo ako motorka alebo traktor.
Náš P307SW má rovnakú ŠPZ ako Citroen Jumper, ktoré z nich je motorka, či traktor? Majú v tom poriadny neporiadok ...
endrju
02.12.07,09:51
Náš P307SW má rovnakú ŠPZ ako Citroen Jumper, ktoré z nich je motorka, či traktor? Majú v tom poriadny neporiadok ...
Možno je Citroen jumper zaradený do kategórie autobus. A Peugeot 307 SW je možno z kategórie traktorov. :D
Podobne Škoda Felicia a Škoda Octavia patria do úplne rozdielnych kategórií vozidiel.
brčko
02.12.07,09:54
Náš P307SW má rovnakú ŠPZ ako Citroen Jumper, ktoré z nich je motorka, či traktor? Majú v tom poriadny neporiadok ...

Ak P307 je peugeot 307, aj napriek tomu, že v autách sa nevyznám, je to teda čudné. Teraz som pozerala cez google "citroen jumper". Možno je to preto, že toto úžitkové vozidlo má celkovú hmotnosť nad 3,5t a je to iná kategoria. To si len domýšlam, lebo táto hranica je dôležitá napr. pri cestnej dani, dokladoch, ktoré potrebuje vodič cez hranice atd.
(DOPLNAM: ale vlatne sme mali vo firme aj užitkové autá nad 3,5t a SPZ bola udelovaná z rovnakého poradovníka ako pri osobných. Takže v tom to asi nebude. Asi "niekto" urobil chybu, bud pri udelovaní SPZ, alebo pri zápise do zoznamu na vyššie uvedených stránkach Slovenskej kancelárie poistovní.)

Ale je to teda dosť hlúpe.
Počula som prípad, ked policajti vyzvali majitela osobného motorového VOZIDLA, aby sa dostavil z dôvodu, že jeho MOTORKA sa zrazila s električkou. Chvalabohu v jeho prípade nebol problém dokázať, že on nemá motorku. Ak by to však boli napr. dve autá červenej farby, či by napr. svedok- stará babka vedela povedať o aké auto išlo?
Rozalka
02.12.07,12:08
Mne vyhodilo cez hladanie, že moje auto nemá PZP.
U jedného môjho zákazníka som nenašla ani jedno auto v tejto evidencii, ale je to možné aj preto, že majú poistenú celú "flotilu" jednou zmluvou, tak sa nádejám, že aj to môže byť dôvodom.
Rozalka
02.12.07,12:11
Mne vyhodilo, že máme iný typ vozidla, ako je to v skutočnosti...
A poisťovňa "sedí"? Lebo ak ani tá nie, tak to nie je vaše auto a prichádza do úvahy duplicitná ŠPZ.
Anja111
02.12.07,12:26
A poisťovňa "sedí"? Lebo ak ani tá nie, tak to nie je vaše auto a prichádza do úvahy duplicitná ŠPZ.
Poisťovňa sedí. Ale aj to môže byť náhoda...
endrju
02.12.07,12:46
Poisťovňa sedí. Ale aj to môže byť náhoda...

Presne tak. Najmä vtedy to treba považovať za "náhodu", ak ide o nemenovanú poisťovňu, ktorá ma dominantné postavenie na trhu povinného zmluvného poistenia. ;)
Anja111
02.12.07,13:34
Presne tak. Najmä vtedy to treba považovať za "náhodu", ak ide o nemenovanú poisťovňu, ktorá ma dominantné postavenie na trhu povinného zmluvného poistenia. ;)
Práve preto som to napísala...
Fragaria
02.12.07,14:11
Čítam tento príspevok a aj my máme dvojité poistenie, ale mňa by zaujímalo kde by sa dalo zistiť kto je ten druhý majiteľ vozidla.
endrju
02.12.07,14:28
Čítam tento príspevok a aj my máme dvojité poistenie, ale mňa by zaujímalo kde by sa dalo zistiť kto je ten druhý majiteľ vozidla.
Legálnou cestou asi niečo také nezistíš. Avšak možno by to stálo za pokus trochu "bombardovať" nepríjemnými otázkami Slovenskú kanceláriu poisťovateľov. Najlepšie prostredníctvom niektorého média, ktoré sa rado zvykne vŕtať v podobných veciach. Médium menovať nebudem; osobných skúseností má asi každý dostatok.
Predpokladám, že pri intenzívnejšom záujme zo strany verejnosti by sa mohlo niečo pozitívne udiať.
Avšak nie je vylúčený ani taký výsledok, že stránku spomínanú v prvom príspevku v tejto téme jednoducho zrušia. ;)