bednarova
02.12.07,15:06
Ahoj. Volám sa Anka Bednárová a tiež by som chcela prispieť svojími tortami, ktoré som piekla pre svoje vnúčatá.
Zita5
02.12.07,14:08
Veľmi pekné a určite aj chutné . Super , vďaka za inšpiráciu .:)
Eulalia
02.12.07,14:15
Anka, potíšku závidím.... Prezraď, ako si robila napr. ten vlak.
m.hladka
02.12.07,14:30
Mňam.
durisovad
02.12.07,15:47
Mne sa velmi paci ten jezko. Vyborna inspiracia. Si sikovna.
Maruška54
02.12.07,17:00
Ja som urobila vláčik z rolády, časť rolády som odkrojila aby sa z nej dala urobiť kabína pre mašinfíra, kolesá z piškotov, komíny z DRU čokoládových tyčiniek, svetlá z lentiliek. Z kúska rolády čo mi ostala som urobila ešte vagon a spojila tiež tyčinkou. Žiaľ nepiekla som to pre vnuka/lebo ešte nemám/ ale pre malého suseda vietnamca a ten ho podnes spomína.
jamis
02.12.07,17:03
Škoda, že ja nie som taká šikovná. Popravde som v živote ešte nikdy nič poriadneho neupiekla. Dodnes mi pečie moja mama, ktorá je v tomto smere vynikajúca.
Po kom to vlastne potom som ?
Eulalia
03.12.07,05:15
Škoda, že ja nie som taká šikovná. Popravde som v živote ešte nikdy nič poriadneho neupiekla. Dodnes mi pečie moja mama, ktorá je v tomto smere vynikajúca.
Po kom to vlastne potom som ?
Neboj, na pečenie našich mamiek spomíname určite všetky...
Ivka64
03.12.07,09:46
Veľmi rada pečiem ale to by som asi nedokázala.Paráda
Eulalia
03.12.07,14:57
Veľmi rada pečiem ale to by som asi nedokázala.Paráda

Normálnu okrúhlu tortu by som ešte spravila, aj keď už som dávno niečo také nepiekla. Ale na tie ostatné výtvory by som ani nepomýšľala, zo strachu,že to zbabrem.
Maruška54
12.12.07,11:40
Pre andi, ale aj ostatné poraďáčky a poraďákov-máme tu aj šikovných pekárov-cukrárov.
andi
12.12.07,14:29
Ďakujem pekne Maruška. Dúfam že sa mi to podarí.
osky
05.05.09,07:19
prosim vas,ako ste dosiahli tvar toho jezka,ta torticka je krasna.je taka forma alebo ste to tvarovali rukami......:confused:
uvitala by som na to presny navod.dakujem
Miru
06.05.09,11:49
Osky,veľmi jednoduché, stačí upiecť pláty a vykrajovať postupne menšie a menšie ,lepiť krémom na seba a zo zbytku odrezkov spraviť punčovinu a tou ježka dotvarovať, potrieť krémom ,potiahnuť ,alebo poliať čokoládou ,prípadne bodlinky spraviť a krému ,to je len na tebe čomu dáš prednosť, skús sa nabudúce pýtať medzi toričkami, skoro som toto neotvorila,náhoda, ak ešte máš otázku ,kľudne sa spýtaj ,večer kuknem
Jara
06.05.09,12:20
Miru, tie sú strašne rozkošné. To čo treba vykrajovať z plátov? /pláty sú asi normálne piškotové pláty/ a vykrajovať je treba nejakú elipsu? No a z čoho máš tie pichliačiky? To je krém alebo marcipán nejako strihaný nožničkami? Tak sú milučkí tí ježulkovia. Nádhera. Neviem sa vynadívať. Si ozaj šikovná.
Miru
07.05.09,13:31
pláty sú upečené na normálnom plechu a vykrajuješ slzičky ,potrieš krémom a položíš menšiu slzičku do výšky tak ,aby to zodpovedalo veľkosti ježka ,v tomto prípade sú bodlinky robené krémom cez špičku č.134
osky
11.05.09,03:55
pláty sú upečené na normálnom plechu a vykrajuješ slzičky ,potrieš krémom a položíš menšiu slzičku do výšky tak ,aby to zodpovedalo veľkosti ježka ,v tomto prípade sú bodlinky robené krémom cez špičku č.134

miru,dakujem za dolezite rady-vzdy mi dobre poradis-ja sa estelen zacinam hrat s tymito vecami takze take,mozno pret teba banalne veci su pre mna zaklad.nie som profik,peciem len pre rodinu a znamych-doteraz to bolo väcsinou rozne drobne pecivo,ale tie vase torty na vlastnej stranke ma tak fascinovali,ze mi nedalo neskusit.....:---

a este cosi-je super ze si prilepila ten obrazok so spickami na spric,ale ja take nemam,mam len klasicke a tie robia dost velke vzory,musim kdesi kupit taketo cosi ako si tu dala....dakujem.
Miru
11.05.09,11:50
viem o čom píšeš, tiež pečiem len niečo cez rok,teda -pečiem už dlhšie ,ale takto ináč ,vyčačkano len ten rok, tiež zbieram skúsenosti kde sa dá a najviac na sebe, napíš odkiaľ si približne a poradím kde je ti najbližšie čo -to dokupovať.
cathyc
20.05.09,19:24
viem o čom píšeš, tiež pečiem len niečo cez rok,teda -pečiem už dlhšie ,ale takto ináč ,vyčačkano len ten rok, tiež zbieram skúsenosti kde sa dá a najviac na sebe, napíš odkiaľ si približne a poradím kde je ti najbližšie čo -to dokupovať.

Také dobré rady by zaujímali aj mňa.....hlavne to, že kde si kúpila tie špičky. Ježkovia sú naozaj na spapkanie. Syn bude mať koncom júna národky, tak by som mu takých rada upiekla.
Kazu
21.05.09,05:19
Také dobré rady by zaujímali aj mňa.....hlavne to, že kde si kúpila tie špičky. Ježkovia sú naozaj na spapkanie. Syn bude mať koncom júna národky, tak by som mu takých rada upiekla.

Na nete som videla, že obchod s cukrárskymi pomôckami je aj v Nitre. Pozri www.megi.sk
cathyc
21.05.09,06:40
Na nete som videla, že obchod s cukrárskymi pomôckami je aj v Nitre. Pozri www.megi.sk

úžasné ďakujem
hrncarova.jarka
28.05.09,10:09
Klobúk dole.....veľmi krásne tortičky.....to by sa každé dieťa potešilo
Lucia S.
28.05.09,10:11
su nádherne.