ivico
02.12.07,17:12
Dobrý deň,
chcel by som sa poinformovať na pár vecí ohľadne založenia živnosti. Som študent VŠ a chcel by som od nového roku začať podnikať popri škole. Nakoľko som si prečítal dosť diskusií na tému živností, z rôznych zdrojov, stále mi nie sú jasné isté veci ohľadne platenia do zdravotnej a sociálnej poisťovne.
Preto by som poprosil niekoho kompetentného a zbehnutého v tejto oblasti, aby mi jasne zhrnúť všetky "poplatky" súvisiace s prevádzkovaním živnosti študentom VŠ - zdravotné poistenie, sociálne poistenie, dane atď. Som zvedavý, nakoľko sa mnou získané informácie budú zhodovať s vašimi poznatkami, lebo ako som spomínal, čím viac som pátral, tým som bol z toho väčší "vôl" :-)
Za ochotu a rady vopred ďakujem.
Paula
02.12.07,16:19
KEJKA
02.12.07,16:31
môžeš študovať ponúknuté témy kolko chceš, ale ak budeš podnikať tak, že založíš sro, minimálne do konca štúdií si bez problémov, čo sa týka odvodov. Jedine sa ťa bude týkať daň z príjmov.
ivico
02.12.07,16:32
Paula diky moc - nečakal som až takýto full servis hneď v prvej odpovedi a preto som Ti o to viac vďačný.
A to kompetentný - no tak vieš, každý je zbehnutý v nejakej inej oblasti a treba si navzájom vymieňať poznatky.