Stanislav 1975
02.12.07,21:05
Milí poraďáci, ja "zvládnem" všeličo, niesom nejaká citlivka, ale TO, čo sa dneska udialo v Superstar je humus, humus a zasa len humus-fúúúúúúúúúj.
Zoltán Kovács
02.12.07,20:06
????
Stanislav 1975
02.12.07,20:07
tO Už PENIAZE DOKážU AJ TAKéTO VECI?Už ma nezaujíma žiadna Superstar a nezaujíma ma ani kto vyhrá-skončili pre mňa
Liptáčik
02.12.07,20:12
Namiesto pozerania Superstar som bola na Porade. Ušlo mi niečo?
Stanislav 1975
02.12.07,20:12
????
Nehnevajte sa, ale tak som rozčúlený, že nemám ani chuť to teraz vysvetľovať- ale hádam toho budú plné noviny- priživovať sa na zomierajúcich deťoch- to čo už je , aka sila toto,fuuuuuuuuj
danushka
02.12.07,20:24
Ani ja som dnes nepozerala...však už mesiac skončil, treba výplaty robiť a asi dobre, že som robila, keď takéto rozhorčenie...fú-ha!
Stanislav 1975
02.12.07,20:30
Tak ide o to, že pred každým vystúpením 4 "spevákov", boli šoty o 4 zomierajucich deťoch- z toho 2 z nich za tých pár dní stihlo zomrieť a ľudia akože mali prispieť formou sms-ky, vydražiť tých mobíkov, či čo to je.
Braňo
02.12.07,20:32
Nehnevajte sa, ale tak som rozčúlený, že nemám ani chuť to teraz vysvetľovať- ale hádam toho budú plné noviny- priživovať sa na zomierajúcich deťoch- to čo už je , aka sila toto,fuuuuuuuuj

Stanko? Akým spôsobom sa kto priživoval? Vydražiť mobíkov za niekoľko desiatok tisíc a darovať ich ľuďom, ktorí to potrebujú je hnus? Vysvetli to priživovanie...
Heni
02.12.07,20:33
Milí poraďáci, ja "zvládnem" všeličo, niesom nejaká citlivka, ale TO, čo sa dneska udialo v Superstar je humus, humus a zasa len humus-fúúúúúúúúúj
akurát že máš posunutý čas... a riadne...takmer o mesiac... dnes je 02.12.2007
Halli
02.12.07,20:35
Osobne ani mne sa to nepáčilo a myslím, že do šou typu Superstar to nepatrilo. Nedívam sa už ani na to len počujem ako tam všetci hučia, pískajú, kričia, smejú sa a začínalo to smutnými šotmi a spevaci spievali ako na pohreboch. Proste to tam vobec nepatrilo a to nechcem povedať, že mi je tých rodín ľúto... a nielen tých aj desiatky iných, čo sa tam nedostali...
Stanislav 1975
02.12.07,20:37
Stanko? Akým spôsobom sa kto priživoval? Vydražiť mobíkov za niekoľko desiatok tisíc a darovať ich ľuďom, ktorí to potrebujú je hnus? Vysvetli to priživovanie...
Branko,pomáhať áno, ale verím, že keď si takto napísal-tak si to určite nevidel
a idem aj písať na Markízu sťažnosť- lebo fakt ma to vytočilo toto.
STRELEC
02.12.07,21:03
tO Už PENIAZE DOKážU AJ TAKéTO VECI?Už ma nezaujíma žiadna Superstar a nezaujíma ma ani kto vyhrá-skončili pre mňa
Nič nie je dobré, s čím sa preháňa. Tu to s komerciou ozaj prepískli. Nešlo o žiadnu pomoc. Niekoho tak trochu morbídneho proste napadlo, že v Superstar chýba niečo dojímavé. Po príbehu dievčatka, ktoré deň pred koncertom zomrelo som odišiel na cigaretu a surfovať po net-e.
Stanislav 1975
02.12.07,21:03
Stanko? Akým spôsobom sa kto priživoval? Vydražiť mobíkov za niekoľko desiatok tisíc a darovať ich ľuďom, ktorí to potrebujú je hnus? Vysvetli to priživovanie...

DanielaSĽ (http://www.porada.sk/member.php?u=4751) (Dnes), Elena Navrátilová (http://www.porada.sk/member.php?u=19377) (Dnes), Zita4 (http://www.porada.sk/member.php?u=1453) (Dnes), Zita5 (http://www.porada.sk/member.php?u=1113) (Dnes), cloe (http://www.porada.sk/member.php?u=19072) (Dnes), ingi (http://www.porada.sk/member.php?u=1280) (Dnes)

- Ľudkovia, nepochybujem, že keď sa dozviete o čo ide, tak tieto súhlasy pod týmto príspevkom zrušíte- keby ste to videli tak v živote pod toto súhlas nedáte.
Olgica
03.12.07,04:45
No, tiež som pozerala Superstar a úplne súhlasím, že to tam celkom nepatrilo (tie šoty) ale priživovanie to určite nebolo!!!, bola to dobrá vec, keď peniažky za vydražených mobíkov darovali práve týmto rodinám.
VladoaKatka
03.12.07,05:16
Nič nie je dobré, s čím sa preháňa.

Presne tak - všetkého veľa škodí ...
Elena Navrátilová
03.12.07,05:32
Nič nie je dobré, s čím sa preháňa. Tu to s komerciou ozaj prepískli. Nešlo o žiadnu pomoc. Niekoho tak trochu morbídneho proste napadlo, že v Superstar chýba niečo dojímavé. Po príbehu dievčatka, ktoré deň pred koncertom zomrelo som odišiel na cigaretu a surfovať po net-e.
Išla som si oči vyplakať...to si myslím je pochopiteľné. Bolo to vopred predsa sľúbené, že sa v priamom prenose peniaze odovzdajú rodinám, pre ktoré boli tie mobíky dražené. Celá tá akcia bola predsa o pomoci takýmto tragickým osudom. Teraz, keď sa stalo .... neviem, ale fakt Slovensko je Slovensko. Keď nie je o čom ideme sa tu fakt vybavovať o takýchto charitatívnych akciách s tragickým koncom príjemcu? Mám z toho veru tiež zmiešané pocity, ale tentoraz bez sĺz. Neviem posúdiť hranicu komercie a dobrého úmyslu, ale myslím, že už pred dražbou vedeli komu majú byť peniaze určené.
Elena Navrátilová
03.12.07,05:41
DanielaSĽ (http://www.porada.sk/member.php?u=4751) (Dnes), Elena Navrátilová (http://www.porada.sk/member.php?u=19377) (Dnes), Zita4 (http://www.porada.sk/member.php?u=1453) (Dnes), Zita5 (http://www.porada.sk/member.php?u=1113) (Dnes), cloe (http://www.porada.sk/member.php?u=19072) (Dnes), ingi (http://www.porada.sk/member.php?u=1280) (Dnes)

- Ľudkovia, nepochybujem, že keď sa dozviete o čo ide, tak tieto súhlasy pod týmto príspevkom zrušíte- keby ste to videli tak v živote pod toto súhlas nedáte.
Ak môžem... som svojprávna, je to asi moje rozhodnutie kam dám súhlas. Od toho tu tie tlačítka sú. Inak je to v rozpore s etiketou niekomu vyčítať, že dal súhlas... Ja v tom nevidím len komerciu, pomáhať a dať. Možno zhoda tragických náhod s dobrým úmyslom. Tak preto som si dovolila dať súhlas. Dívala som sa, ale cez slzy... takže ja vo všetkom vidím hlavne to dobré. To mi pomáha, aby som sa vedela s mnohými činmi ľudí zmieriť. Neviem byť podozrievavá. Akákoľvek pomoc je vítaná v takýchto prípadoch.
Braňo
03.12.07,05:56
Branko,pomáhať áno, ale verím, že keď si takto napísal-tak si to určite nevidel
a idem aj písať na Markízu sťažnosť- lebo fakt ma to vytočilo toto.

Naopak, videl som to. Nemám taký názor ako Ty. Kľudne napíš sťažnosť. Je to skôr o názore. Ja som netvrdil, že forma akou to bolo spravené, bola najlepšia. Ale myslím, že výsledok - pomoc ľudom, ktorí to potrebujú - bol dobrý. V prípade, že Ťa niečo vytáča alebo nechceš to sledovať kľudne prepni na iný kanál.
sway
03.12.07,06:02
Je pravda, že aj naša rodinka sa na Superstar vždy teší, posadáme, spravíme si atmošku a čakáme zábavu - je to taký rituál u nás, celá rodinka sa bavíme.
Nuž včera to moc o zábave nebolo..., chvíľami mi napadlo, že vystavovať decká čo spievajú takému tlaku... Dominika plakala pred kamerami a oni to pustili... ale na druhej strane bohužiaľ život je aj o tomto, a priznajme si že radšej zatvárame niekedy oči pred smútkom iných, a svoje deti chceme toho uchrániť... ja neviem či to tam patrilo, či nie, ale výsledok bol podľa mňa úžasný, decká spievali fakt ako o život - boli úžasné, a pomohlo sa a to je hlavné, ja mám zdravé deti, ale ak by som mala choré 3-ročné dieťa ktoré potrebuje celodennú starostlivosť a kočík by stál 105 tisíc, asi by som bola neskutočne rada, že mi niekto pomohol.
takže tak...:rolleyes:
Manual
03.12.07,06:21
Naopak, videl som to. Nemám taký názor ako Ty. Kľudne napíš sťažnosť. Je to skôr o názore. Ja som netvrdil, že forma akou to bolo spravené, bola najlepšia. Ale myslím, že výsledok - pomoc ľudom, ktorí to potrebujú - bol dobrý.
Plne súhlasím s Braňom. Osobne by som bol veľmi rád, keby každá podobná relácia alebo šou mala taký charitatívny efekt ako bol tento. Samozrejme okrem relácií na to špeciálne zameraných. Veď svet sa nedá vnímať čierno bielo, keď sa bavím, tak nechcem vidieť nič iné a vedieť o ničom inom ?
Ako dobre že nie sme "jednofarební"
To je môj názor.
jess
03.12.07,06:37
... nedá mi, nezapojiť sa do tejto diskusie. Máme v rodine bohužiaľ nie jedno ťažko zdravotne postihnuté dieťa a poviem vám, tých 60 - 80.000, ktoré tie rodiny dostali, to je pre nich len almužna. Pridajte k tomu ešte jednu nulu, pretože to nie je len o kočíku za 105.000,- .... kto nevie, neuverí.... Tiež som preplakala tie príbehy, pretože viem o čom to je. Treba ukázať ľuďom, že aj takéto detičky existujú (a nie je ich málo), ale že by to bol "humus...":eek::eek::eek::mee: ....žasnem. Môžte byť všetci radi, že máte zdravé deti.

Neviem posúdiť, či to patrilo do tohto programu, ale vidno, že aj tie decká zo Superstar sú ľudia a vedia to precítiť .... spievali pekne a s citom .... a možno to aj patrilo práve do tohto programu (v hlavnom vysielacom čase), nech sa ľudia zamyslia nad dnešným spôsobom života, kde každý sa naháňa len za svojim majetkom...... v týchto rodinách sa nežije pre majetok ..........
Elena Navrátilová
03.12.07,06:44
... nedá mi, nezapojiť sa do tejto diskusie. Máme v rodine bohužiaľ nie jedno ťažko zdravotne postihnuté dieťa a poviem vám, tých 60 - 80.000, ktoré tie rodiny dostali, to je pre nich len almužna. Pridajte k tomu ešte jednu nulu, pretože to nie je len o kočíku za 105.000,- .... kto nevie, neuverí.... Tiež som preplakala tie príbehy, pretože viem o čom to je. Treba ukázať ľuďom, že aj takéto detičky existujú (a nie je ich málo), ale že by to bol "humus...":eek::eek::eek::mee: ....žasnem. Môžte byť všetci radi, že máte zdravé deti.

Neviem posúdiť, či to patrilo do tohto programu, ale vidno, že aj tie decká zo Superstar sú ľudia a vedia to precítiť .... spievali pekne a s citom ....Presne tak... tie deti to prežívali úprimne, ako mladí ľudia. Ja som v tom veru nič z toho čo je v názve tejto témy nevidela. Asi pre tie slzy... ale viem si predstaviť čo to znamenalo pre rodiny, ktorých sa to týka a oni by mali teraz obhajovať, že dostali tie peniaze? To niekto myslí vážne? Je mi z toho :mee:...
seda
03.12.07,07:12
Ja osobne neriešim, akou formou bola včerajšia superstar podana. Nezávidím spevákom, nie každý zvládne niečo také. Jedno viem, že tie peniaze aspoň trochu tým ľuďom pomôžu. Budú mať s tými sumami, myslím si, že len na chvíľku ale predsa o jeden problém menej a nebudú musieť premýšľať z čoho zaplatiť napr. lieky alebo pomôcky. Ja osobne by som sa pred kamerami necítila dobre, ale napr. ak by niekto mi niekto dával Sk 50.000,- na 28-dňové liečenie postihnutej netere v Bratislave, kde by potrebovala ísť aspoň na 3-4 pobyty, tak by mi bolo úplne jedno či tam televízia je alebo nie je. V prvom rade by bola pre mňa ona a pokus o to, aby sa po 12 rokoch života postavila aspoň na barle. Ale každý z nás to prežíva inak. Pri superstar sme včera neplakali, smutní sme boli, tak ako už 12 rokov.
sway
03.12.07,07:19
Ja osobne neriešim, akou formou bola včerajšia superstar podana. Nezávidím spevákom, nie každý zvládne niečo také. Jedno viem, že tie peniaze aspoň trochu tým ľuďom pomôžu. Budú mať s tými sumami, myslím si, že len na chvíľku ale predsa o jeden problém menej a nebudú musieť premýšľať z čoho zaplatiť napr. lieky alebo pomôcky. Ja osobne by som sa pred kamerami necítila dobre, ale napr. ak by niekto mi niekto dával Sk 50.000,- na 28-dňové liečenie postihnutej netere v Bratislave, kde by potrebovala ísť aspoň na 3-4 pobyty, tak by mi bolo úplne jedno či tam televízia je alebo nie je. V prvom rade by bola pre mňa ona a pokus o to, aby sa po 12 rokoch života postavila aspoň na barle. Ale každý z nás to prežíva inak. Pri superstar sme včera neplakali, smutní sme boli, tak ako už 12 rokov.

Ja som deťom len poznamenala, že aké máme neskutočné šťastie, že sme zdravé..., ostalo ticho... uvedomili si...
...o takomto ako píšeš nezainteresovaný človek nemá ani potuchy... :mee:
aspoň zaželám všetko dobré !!! ;);););) - a v tejto chvíli nepôjde o komunikačnú frázu :):):):):)
cloe
03.12.07,07:20
Presne tak... tie deti to prežívali úprimne, ako mladí ľudia. Ja som v tom veru nič z toho čo je v názve tejto témy nevidela. Asi pre tie slzy... ale viem si predstaviť čo to znamenalo pre rodiny, ktorých sa to týka a oni by mali teraz obhajovať, že dostali tie peniaze? To niekto myslí vážne? Je mi z toho :mee:...

Stotožňujem sa s Elenkou a 100 %-ne v tomto prípade platí, že účel svätí prostriedky. Neviem či som tak naivná, po celý čas som mala slzy v očiach, ale zdalo sa mi to úprimné a bezprostredné a dokonca aj od Paľa Haberu, ktorý podnietil aj iných, aby sa vzdali honorára pre dobrú vec...
karcoolka1
03.12.07,07:25
Mne to celé ušlo! Ale v pozadí môjho života telka hrá... takže piesne vnímam. Čo čítam tu príspevky, som rada, že nám to včera ušlo. Inokedy to pozeráme aj so štvorročnou dcérou. Pri pesničkách tancuje a tlieska si. Čo by robila asi včera?! Určite viete, ako vie byť také dieťa vnímavé...
AHA
03.12.07,07:31
Nebudem rozoberať akou formou to TV priniesla tým ľuďom určite tie peniažky pomôžu ale veľmi ma dojalo ako
tie svoje detičky milujú aj keď sú choré a snažia sa všemožne pomáhať a veľmi by som si priala aby takých milujúcich rodičov mali všetky nie ako v jednom príspevku v sobotňajšej pošte pre teba také správanie by nás malo pohoršiť viac.
chlap
03.12.07,07:35
Premýšľam nad tým, čo je zlé, keď niekto daruje niekomu (kto to potrebuje) peniaze.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV v hlavnom vysielacom čase.

Možno že to, že to bolo v čase, keď ľudia očakávali zábavu. Keď ľudia čakali, že sa budú baviť - a namiesto toho boli nútení pozerať sa na reálne utrpenie iných. A tento pohľad u mnohých ľudí vyvoláva pocit smútku - že existuje niekto, kto sa má ešte horšie ako ja. Že existuje niekto, kto potrebuje našu (aj moju) pomoc. A tento pocit sa mieša s našou sebeckosťou a vyvoláva v nás pocit viny - pocit, že iní pomohli a tak by som aj ja mal pomôcť. A aby sme tento pocit zahnali, prebíjame ho hnevom, že si niekto dovolil niečo také ukázať - že si dovolil na niečo také poukázať. Pretože my radšej zahrabeme hlavu do piesku, aby sme to nemuseli vidieť a aby sme nemuseli pomáhať.

Aj ja som bol smutný :mee: ..... aj mi slza vypadla. A tiež som sa hneval na to, že to v Superstar ukázali ------ lebo som sa nezapojil do dražby.
karcoolka1
03.12.07,07:36
Nebudem rozoberať akou formou to TV priniesla tým ľuďom určite tie peniažky pomôžu ale veľmi ma dojalo ako
tie svoje detičky milujú aj keď sú choré a snažia sa všemožne pomáhať a veľmi by som si priala aby takých milujúcich rodičov mali všetky nie ako v jednom príspevku v sobotňajšej pošte pre teba také správanie by nás malo pohoršiť viac.
Súhlasím s tým. A čo tam bolo v sobotu?
sway
03.12.07,07:36
Premýšľam nad tým, čo je zlé, keď niekto daruje niekomu (kto to potrebuje) peniaze.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV v hlavnom vysielacom čase.

Možno že to, že to bolo v čase, keď ľudia očakávali zábavu. Keď ľudia čakali, že sa budú baviť - a namiesto toho boli nútení pozerať sa na reálne utrpenie iných. A tento pohľad u mnohých ľudí vyvoláva pocit smútku - že existuje niekto, kto sa má ešte horšie ako ja. Že existuje niekto, kto potrebuje našu (aj moju) pomoc. A tento pocit sa mieša s našou sebeckosťou a vyvoláva v nás pocit viny - pocit, že iní pomohli a tak by som aj ja mal pomôcť. A aby sme tento pocit zahnali, prebíjame ho hnevom, že si niekto dovolil niečo také ukázať - že si dovolil na niečo také poukázať. Pretože my radšej zahrabeme hlavu do piesku, aby sme to nemuseli vidieť a aby sme nemuseli pomáhať.

Aj ja som bol smutný :mee: ..... aj mi slza vypadla. A tiež som sa hneval na to, že to v Superstar ukázali ------ lebo som sa nezapojil do dražby.

klobúk dolu :)
AHA
03.12.07,07:43
Súhlasím s tým. A čo tam bolo v sobotu?
V soboty si pošty pozval matka svoju dcéru, ktorej chcela poďakovať za to že jej pomáha a to aj pri výchove vnučky, ktorú má zverenú do opateru bola dcéra jej druhej dcéry ktorá svoje deti týrala a tak najstaršiu si vzala ona a ďalšie dve deti vychováva ich otec s ktorým si rozumie aj napriek tomu, že sa s jej dcérou rozviedol. Toto ma bolí viacej ak sa deťom ubližuje lebo tie sa na svet nepýtali a mnohé sú vymodlené tak ako aj moje.
Tanče
03.12.07,07:46
Tiež som mala zo začiatku z toho zmiešané pocity, prečo tekéto ťažké veci miešajú do Superstar. Nezávidela som ani tym spievajúcim deckám zvládnuť takú ťažkú situáciu, do ktorej boli hodení nepripravení. Ale potom mi došlo, že je to formát, ktorý sledujú masy ľudí a teda je veľka pravdepodobnosť aj získať viac koruniek. Určite to nemal ľahkké ani štáb,ktorý to natáčal. A keď sa zalomil hlas aj Adele, tak to som nezadržala ani ja. Ale môj veľký obdiv a uznanie si zslúžila aj Vierka Berkyová, ktorá je citlivučká dušička ale pritom aj veľmi silná a pochopila ťažkú a smutnú atmosféru a vniesla tam skutočne aj radosť do ďalšieho života ... ten ide nekompromisne ďalej...
jess
03.12.07,08:09
Mne to celé ušlo! Ale v pozadí môjho života telka hrá... takže piesne vnímam. Čo čítam tu príspevky, som rada, že nám to včera ušlo. Inokedy to pozeráme aj so štvorročnou dcérou. Pri pesničkách tancuje a tlieska si. Čo by robila asi včera?! Určite viete, ako vie byť také dieťa vnímavé...

... aj 4-ročnému dieťatku vie rodič primerane vysvetliť, že aj také choručké detičky sa narodili ....
jess
03.12.07,08:24
... moje deti žijú popri týchto detičkách ... je to pre nich úplne normálne .... nie každému bolo dopriate zdravie .... horšie je, že takéto ochorenia postihli oboch súrodencov v rodine (čo je aj náš prípad) ...

....netreba sa pozerať na takéto deti inými očami, ale treba malé deti pripraviť na to, že život nie je len o krásnych zdravých ľuďoch napr. zo Superstar

.... nie je nič horšie, keď ide na prechádzku postihnuté dieťa a zdravé dieťa naňho civí s otvorenými ústami a s nemiestnymi poznámkami ... za to by sa ale mali hanbiť predovšetkým rodičia, že to svojim deťom primerane nevysvetlia ..... tie detičky za to nemôžu a veľmi ich to bolíííí ...

... je to svet okolo nás a netreba ich "strkať " niekde za roh !!! a tváriť sa, že neexistujú ....
Olice
03.12.07,08:28
Premýšľam nad tým, čo je zlé, keď niekto daruje niekomu (kto to potrebuje) peniaze.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV v hlavnom vysielacom čase.

Možno že to, že to bolo v čase, keď ľudia očakávali zábavu. Keď ľudia čakali, že sa budú baviť - a namiesto toho boli nútení pozerať sa na reálne utrpenie iných. A tento pohľad u mnohých ľudí vyvoláva pocit smútku - že existuje niekto, kto sa má ešte horšie ako ja. Že existuje niekto, kto potrebuje našu (aj moju) pomoc. A tento pocit sa mieša s našou sebeckosťou avyvoláva v nás pocit viny - pocit, že iní pomohli a tak by som aj ja mal pomôcť. A aby sme tento pocit zahnali, prebíjame ho hnevom, že si niekto dovolil niečo také ukázať - že si dovolil na niečo také poukázať. Pretože my radšej zahrabeme hlavu do piesku, aby sme to nemuseli vidieť a aby sme nemuseli pomáhať.

Aj ja som bol smutný :mee: ..... aj mi slza vypadla. A tiež som sa hneval na to, že to v Superstar ukázali ------ lebo som sa nezapojil do dražby.
My, ktorí sme sa nezapojili do dražby nemajme pocit viny, pretože pomôcť sa dá vždy. Podobných ľudských osudov je veľa. Pozrite priložený link a kto chce pomôcť môže.
http://www.plamienok.sk/_slovak/index.php
alenad
03.12.07,08:31
V celom tom večernom programe chýbala len jedná vec, číslo účtu kde sa dajú poslať príspevky pre spomínaný hospic Plamienok.

http://www.plamienok.sk/_slovak/index.php


Nájdete tam aj číslo účtu a iné spôsoby ako pomôcť.
karcoolka1
03.12.07,08:34
... aj 4-ročnému dieťatku vie rodič primerane vysvetliť, že aj také choručké detičky sa narodili ....
Tým som nechcela povedať, že by ju šokovali choré deti. Tak sa nespráva, nerozlišuje postihnuté, tmavé.... Len si myslím, že ak sa to celé nieslo v smútku a v plači, som rada, že som ju od toho uchránila. Ešte v živote bude mať dosť utrpenia!
Wampa
03.12.07,08:43
Toto by nemuselo byt v televizii keby to v štáte fungovalo tak ako malo. Myslim si ze vsetci viete co ste tu kolko penazi platia ludia napr do poistovni, statu a neviem kde este. Preco musia tito ludia hladat pomoc v soubiznise a nadaciach a podobnych aktivitach. Vie ma vytocit ked pocujem o roznych aferach kde sa rozprava o miliardach ktore kde kdo utopil. Kam idu peniaze ktore davame do poistovni. Ked si spocitam kolko zaplatim rocne a kolko z toho vyberem tak je mi jasne ze tie prachy sa niekde musia ztracat. Ako mozu uverejnit nejaku shot ze zbierka na operaciu toho a toho. Ved pre boha co tie poistovne tie peniaze zeru ??? Nad tymto sa treba zamysliet.

No uz som sa vytocil idem robit radsej.
misomiso
03.12.07,08:47
Tiez napisem svoj nazor.

V akom my to uz zijeme svete, ak si dovolime kritizovat televiziu za to, ze sa rozhodla jedno kolo Superstar venovat charite? V akom to uz zijeme svete, ked sa bojime ukazat realnu podobu zivota hoci aj stvorrocnym detom?

Ja viem - ak by sa nam podarilo dopatrat k skutocnemu motivu, preco to tam zaradili, tak by sme asi zistili, ze by to (mozno) nebola snaha pomoct ale zvysit sledovanost, skratka to, ze charita je v mode - inymi slovami ze je to "in". No ja hovorim, ze ano, ale aj tak je stale charita velmi malo "in" a akakolvek snaha dostat charitu viac "do mody" musi byt vitana.

Co je podstatou vsetkych sponzoringov? Vsade citame, ze Orange podporuje nejake regionalne projekty pre deti, taka firma stavia take ihrisko pre deti, kupou plysaka v IKEA teraz prispievate 1 EUR na deti v Afrike a pod. No podstatou tohto sponzoringu nie je casto nic ine ako marketingova aktivita zamerana na zisk. Ale panboh zaplat, ze aj takyto rozmer dokaze mat marketing. Mozem ja kritizovat, ze nejaka firma sa rozhodne dat napr. 2 mil nejakej nemocnici alebo detskemu domovu? Mozem to kritizovat preto, ze za tym je vidina zisku? Kto da tomu domovu peniaze ak nie oni? Vyzbierame sa my, ktori tu kritizujeme taketo aktivity?

Preco nekritizujeme ine firmy, ze robia charitu, alebo hoci aj "charitu" ale navazame sa do Markizy, ktora po dlhej dobe kedy davala prednost prevazne komercnemu braku sa rozhodle spravit aj nieco ludske?

Komu to vadi? Ved keby to tym rodinam vadilo, nemuseli s tym suhlasit. Nikto predsa nie je povinny pustit si TV stab cez prah bytu. Ked to nevadi tym rodinam, ma to vadit nam?

Ja osobne vidim velky prinos tohto dielu Superstar nie ani tak v tom, ze sa vyzbierala nejaka konkretna suma, ale v tom, ze sa nebali (nehanbili) ukazat, aki ludia ziju medzu nami, aky tazky zivot maju a ako bojuju. Ja som to uz pisal v tej vymazanej teme o kampani Prava na zivot: zvykli sme si, ze zvierata sa zabijaju iba na bitunku, ze sa rodi v porodnici, (nejaky otecko pri porode, to je teraz opat novinka) ze nasi rodicia umieraju v nemoznici, alebo v penzione pre starych, aby sme sa na to nemuseli divat, ze vsetci postihnuti ziju v ustavoch (samozrejme - treba bezbarierove budovy, ale aj tak - nech radsej sedia doma), atd... - aby sme uz (my - zdravi a bohati) neboli nicim ruseni v uzivani nasho komfortu.

Myslim, ze mnozina tych ludi, ktorym napr. vadili bilboardy Prava na zivot a ludi, ktorym prekazal ten vcerajsi Superstar sa bude z velkej casti prekryvat. Pocuvam tu totiz uplne rovnake argumenty ("co ak by to videla moja stvorrocna dcera?). V akom to chcete zit svete? Myslite si, ze Vas sa to nemoze tykat? Ze Vam nikdy nemoze diata zrazit auto? Alebo ze nemoze dostat hoci zapal mozgovych blan alebo boreliozu? Ved vy si tymto postojem budujete defacto svoj virtualny svet stastia, ak nechete vidiet aj utrpenie, ktore je na tomto svete.

Vsetkym ludom, ktori napr. ochoreju na rakovinu prebehne hlavou rovnaka mysleinka: "Preco prave ja?" Ale ti hlbavejsi si hned aj dokazu odpovedat: "A - vlastne - preco PRAVE AKURAT JA by som mal byt usetreny, ked mnohych okolo mna sa to tyka? Pocul som prave takuto uvahu napr. od Lucie Bilej alebo od mojho otca, ktory si tiez nikdy pre tym nepripustal, ze by sa ho to mohlo tykat. Nastastie vyrastal este v pomeroch, kedy sa rodilo doma a stari rodicia umierali na posteli v kruhu celej rodiny, vratane malych deti. Ake krasne bolo ze sa deti ucili prirodzene vnimat takuto sucast zivota. Prave preto s tym, co ho postihlo nemal vyraznejsi problem, hoci nikomu sa velmi nechce z tohoto sveta.

Naozaj si myslim, ze bodaj by bolo viac takychto relacii, ktore by nam (zdravym a bohatym) nedavali spavat, nedavali zabudnut na to, ze aj my sme sucastou tohoto sveta, tejto spolocnosti, a ze su medzi nami aj taki, ktori nutne potrebuju pomoct.

Tak som sa zasa nechal trocha uniest a napisal som viac, ako som povodne planoval...
karcoolka1
03.12.07,09:01
Absolutne nekritizujem TV, dokonca súhlasím s takým marketingom, ktorý robí dobre! Pekne - zrozumiteľne si to napísal.
Len som vyjadrila svoj názor egoistický, že chcem len to najlepšie pre svoje dieťa.
misomiso
03.12.07,09:11
Tým som nechcela povedať, že by ju šokovali choré deti. Tak sa nespráva, nerozlišuje postihnuté, tmavé.... Len si myslím, že ak sa to celé nieslo v smútku a v plači, som rada, že som ju od toho uchránila. Ešte v živote bude mať dosť utrpenia!

Karcoolka ver mi, Tvoje dieta bude trpiet v zivote prave vtedy, ako sa ho budes snazit akehokolvek utrpenia (alebo hoci aj pohladu nan) sklennikovo uchranit. Deti sa musia naucit prijmat realitu a citovo sa rozvijat. Plac nie je nieco, co ma ostat tabu. Ak dieta dospeje, uz nie je schopne citoveho rozvoja, pokial bolo izolovane od citov v detstve.

To je presne to iste ako keby si chcela vycovavat dieta v specialnom sterilnom stane s tym, ze "ved si tych infekcii uzuje este dost". Prave take dieta potom moze vazne ohrozit aj bezna nadcha.
chlap
03.12.07,09:11
..... Len som vyjadrila svoj názor egoistický, že chcem len to najlepšie pre svoje dieťa.

Každý rodič je v tomto smere egoista a chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Nie si žiadna výnimka.

Akurát nám TV Markíza v čase, keď sme na to neboli pripravení, ukázala, že niektorí rodičia musia vyvinúť obrovské úsilie, aby ich deti aspoň prežili.
karcoolka1
03.12.07,09:17
Karcoolka ver mi, Tvoje dieta bude trpiet v zivote prave vtedy, ako sa ho budes snazit akehokolvek utrpenia (alebo hoci aj pohladu nan) sklennikovo uchranit. Deti sa musia naucit prijmat realitu a citovo sa rozvijat. Plac nie je nieco, co ma ostat tabu. Ak dieta dospeje, uz nie je schopne citoveho rozvoja, pokial bolo izolovane od citov v detstve.

To je presne to iste ako keby si chcela vycovavat dieta v specialnom sterilnom stane s tym, ze "ved si tych infekcii uzuje este dost". Prave take dieta potom moze vazne ohrozit aj bezna nadcha.

Chápem to. Aj tak jej to nedám pozerať v sobotu v repríze!
To by som jej mala dať pozerať aj strielačky a zabíjanie vo filmoch, aby si zvykla, ked už to bude v ďalekej budúcnosti bežné!
abel
03.12.07,10:08
Ja mám dojem, že tie vychádzajúce hviezdičky v superstar to zvládli lepšie ako niektorí dospelí pri obrazovkách. Tí mali možnosť urobiť malý pohyb ukazováčikom na svojom ovládači a nemuseli mať z toho stresy ešte aj na ďalší deň. Ale tie decká okrem trémy, kamier, davu, poroty zvládli ešte niečo navyše. Kto to pozeral, videl, že hlas sa triasol aj moderátorom či porotcom, a tí neboli vystavení takému tlaku, ako súťažiaci, ktorí podali skutočne výborné výkony. Mne sa ten nápad naopak veľmi páčil. Ak by to malo väčšiu reklamu a propagáciu a nielen týždeň, možno by sa vyzbieralo aj viac. A tieto minipeniaze išli aspoň na potrebnejšie účely ako maxipeniaze pre miss, ktoré však nikoho neprivádzajú do bezvedomia.
Tie malé star boli včera skutočne super.
Bastian
03.12.07,10:09
Tiež vnímam takéto veci dosť citlivo, ale tentokrát to bolo podľa mňa úplne v pohode. Malo to zmysel a aj zaspievané piesne stáli za to. Že by to bolo tým, že to moderujú Adelka a Pyco?
Leila2006
03.12.07,10:12
Absolutne nekritizujem TV, dokonca súhlasím s takým marketingom, ktorý robí dobre! Pekne - zrozumiteľne si to napísal.
Len som vyjadrila svoj názor egoistický, že chcem len to najlepšie pre svoje dieťa.

Teda zrovna takýto marketing sa mne vyslovene protiví. Je umenie niečo darovať skutočne zo srdca, a nie očakávať od toho nejakú protihodnotu, ako to väčšina firiem robí. Ak je to čisto čistá reklama, ešte navyše aj v nákladoch, tak z toho nemám absolútne dobrý pocit. Kto daruje zo srdca, nemusí to roztrubovať po médiách. Inak je to čistý biznis.
Denda
03.12.07,10:27
Teda zrovna takýto marketing sa mne vyslovene protiví. Je umenie niečo darovať skutočne zo srdca, a nie očakávať od toho nejakú protihodnotu, ako to väčšina firiem robí. Ak je to čisto čistá reklama, ešte navyše aj v nákladoch, tak z toho nemám absolútne dobrý pocit. Kto daruje zo srdca, nemusí to roztrubovať po médiách. Inak je to čistý biznis.
Nesúhlasím. Ak má niekto možnosť a prostriedky na šírenie akejkoľvek pomoci druhým, nech to robí. Nepoznám lepšiu formu osvety. Len ma mrzí, že tá naša verejnoprávna má aj možnosti a využíva ich minimálne.
misomiso
03.12.07,10:29
Osobne ani mne sa to nepáčilo a myslím, že do šou typu Superstar to nepatrilo. Nedívam sa už ani na to len počujem ako tam všetci hučia, pískajú, kričia, smejú sa a začínalo to smutnými šotmi a spevaci spievali ako na pohreboch. Proste to tam vobec nepatrilo a to nechcem povedať, že mi je tých rodín ľúto... a nielen tých aj desiatky iných, čo sa tam nedostali...
Preco by to nemalo patrit k popularnej hudbe alebo k showbiznisu? Skusali ste si niekdy prelozit texty uspesnych piesni hoci z anglictiny? Nie su vsetky o stasti. Su aj mnohe o utrpeni, a napr. o socialnej nerovnosti, dokonca niektore o beznadeji....

Prave pre tych mladych spevakov je dolezite, aby boli citovo bohati, inak to nemozu spievat, resp. mozu, ale nikto im neuveri. Mlady clovek, ktory je citovo prazdny nema sancu pomyslat na naozaj uspesnu karieru spevaka, nech by mal akykolvek hlas...
karcoolka1
03.12.07,10:39
Myslím si, že sa doťahujeme za slovíčka. Každý svoj názor už vyjadril, poďme účtovať! ;)
ALDA
03.12.07,10:51
Súhlas som dala, keď som mala pocit, že príspevok hovoril aj o mojich pocitoch. Chcem iba pripomenúť, že mne bolo veľmi ľúto Lacka Lučeniča, pretože aj on pridal svoj honorár a jeho manželka sa doma stará už niekoľko rokov o dieťa, ktoré má vážne zdravotné problémy. Lekári ho doporučovali do ústavu a jeho manželka a aj on sa ho nevzdali a s láskou sa oň starajú 24 hodín denne.
Všetkým takýmto rodinám držím palce:)
A keď ma tie moje veľké deti a aj malé vnúčence niekedy vedia vytočiť si pripomeniem, nech sú živé to znamená, že sú zdravé.
misomiso
03.12.07,10:54
Myslím si, že sa doťahujeme za slovíčka. Každý svoj názor už vyjadril, poďme účtovať! ;)

To je strasna sranda sledovat, ako obcas "niektorych" vie vydrazdit, ze ini pokracuju v diskusii na nejaku temu, na ktoru uz "niekto konkretny" nema co povedat.

Teraz citujem Teba karcoolka, prepac, ale myslim to vseobecne, videl som to uz vo viacerych temach Porady. Teda ja osobne musim napisat, ze tu vidim desiatku, ak nie stovky tem, o ktorych si myslim: "teda o com tam vlastne chcu debatovat, to maju ale casu, ze sa vedia takto bavit o blbostiach..." - ale nikdy by som si nedovolil na inych naliehat, aby prestali s diskusiou len preto, ze mna uz nebavi.

Ved preco aj? Ked mam chut ist uctovat, nikto mi nebrani...
karcoolka1
03.12.07,11:02
To je strasna sranda sledovat, ako obcas "niektorych" vie vydrazdit, ze ini pokracuju v diskusii na nejaku temu, na ktoru uz "niekto konkretny" nema co povedat.

Teraz citujem Teba karcoolka, prepac, ale myslim to vseobecne, videl som to uz vo viacerych temach Porady. Teda ja osobne musim napisat, ze tu vidim desiatku, ak nie stovky tem, o ktorych si myslim: "teda o com tam vlastne chcu debatovat, to maju ale casu, ze sa vedia takto bavit o blbostiach..." - ale nikdy by som si nedovolil na inych naliehat, aby prestali s diskusiou len preto, ze mna uz nebavi.

Ved preco aj? Ked mam chut ist uctovat, nikto mi nebrani...
mimotemy
Som rada, že sa smeješ. Pretože tak som moju poznámku aj myslela.
Vi ostatní môžte pokračovať...
PS: tí smejkovia o niečom hovoria, vydráždený je tu niekto iný...
misomiso
03.12.07,12:22
mimotemy
Som rada, že sa smeješ. Pretože tak som moju poznámku aj myslela.
Vi ostatní môžte pokračovať...
PS: tí smejkovia o niečom hovoria, vydráždený je tu niekto iný...

To si ale mohla dat uz tvrde i ked si prispevok upravovala :)
korduľa
03.12.07,15:57
ja superstar nepozeram.ale zato som "dobrym anjelom" 6 detom
Elena Navrátilová
03.12.07,16:25
ja superstar nepozeram.ale zato som "dobrym anjelom" 6 detom
To je krásne...:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):) aspoň takto moja.
Stanislav 1975
03.12.07,18:22
Poraďáci, najma tí starší "služobne"- poradíte mi, ako sa dá uzatvoriť téma???Dík
Bastian
03.12.07,18:27
Poraďáci, najma tí starší "služobne"- poradíte mi, ako sa dá uzatvoriť téma???Dík
... to ty asi nebudeš môcť.
Stanislav 1975
03.12.07,18:30
... to ty asi nebudeš môcť.
Aha, škoda, ale nevadí...


...čo už...
lenkak
03.12.07,18:32
uzavrieť tému môže buď príslušný moderátor, alebo administrátor- Richard. Buď klikni na ikonu Nahlás, alebo Richardovi napíš ss.
misomiso
03.12.07,18:40
uzavrieť tému môže buď príslušný moderátor, alebo administrátor- Richard. Buď klikni na ikonu Nahlás, alebo Richardovi napíš ss.
Ale to by musel Stanislav sam seba bonznut...:)
Stanislav 1975
03.12.07,18:40
uzavrieť tému môže buď príslušný moderátor, alebo administrátor- Richard. Buď klikni na ikonu Nahlás, alebo Richardovi napíš ss.
Dík Lenka