Vlado.s
02.12.07,21:13
Dobrý deň, píšem v mene mojej matky. V súčastnej dobe je môj otec /matkin terajší manžel/ obvinený z týrania blízkej a zverenej osoby. Matka s ním nebýva od Júla 2007, lebo bola nútená odísť. Otec pred týždňom podal žiadosť o rozvod a tiež si dal na obecnom úrade vystaviť potvrdenie, že matka s ním ukončila spolunažívanie v jednej domácnosti niekedy v Októbri. Teraz sme v inzertných novinách ECHO našli inzeráty, v ktorých otec rozpredáva spoločný majetok. Napríklad unimobunku, ktorú ma matka uvedenú v nákladoch na živnosť, alebo traktor dal prepísať na brata ... . Musím uviesť, že obaja sú živnostníci.

Poraďte prosím ako sa proti tomu brániť, ako mu v tom zabrániť?

On sa totiž snaží rozpredať čo najviac, aby mal peniaze v hotovosti a takto sa vyhol ich deleniu.
vieroslava
03.12.07,14:53
Nech matka požiada súdne o zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Ešte môže do vyriešenia manželstva rozvodom, podať na súd návrh o vydanie predbežného opatrenia zákazu nakladania so spoločným majetkom.
Vlado.s
06.12.07,17:50
Nech matka požiada súdne o zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Ešte môže do vyriešenia manželstva rozvodom, podať na súd návrh o vydanie predbežného opatrenia zákazu nakladania so spoločným majetkom.

Boli sme sa poradit s právnikom a dozvedeli sme sa, že to môže rozpredávať, lebo kompletne všetok majetok, či už podnikatelský alebo súkromný, majú v BSM a teda všetko je spoločné. Čiže tak ako on, tak može rozpredávať aj matka. No tá to nemôže urobiť, keďže tam fyzicky nie je. Čo sa ale urobiť dá je, že zajtra tam ideme a berieme všetko čo nám príde do cesty. Veď všetko je spoločné, zákon neporušíme, tak čo? A aspoň to nepredá.

Vďaka za odpoveď.