M0NIKA
04.03.05,23:45
Trápim sa tu s DP PO a nie je mi jasné, ako do v DP "vynulujem" zrážkovú daň. Totižto: do r. 830 uvediem zrazenú daň z úrokov na BÚ. v r. 840 mám to isté (lebo iné preddavky nemám) a potom mi tam - oproti minulému roku - chýba riadok "daňová povinnosť". Takže mám zrazenú daň a nemám k nej predpis. Z toho mi vychádza daň. preplatok čo je haluz.

Viete mi niekto, prosím, povedať ako to má byť správne? Ďakujeeeeeeeeeeeeem.

A tak som dúfala, že kým pôjdem spať na to prídem... :mad:
evina
04.03.05,23:02
Trápim sa tu s DP PO a nie je mi jasné, ako do v DP "vynulujem" zrážkovú daň. Totižto: do r. 830 uvediem zrazenú daň z úrokov na BÚ. v r. 840 mám to isté (lebo iné preddavky nemám) a potom mi tam - oproti minulému roku - chýba riadok "daňová povinnosť". Takže mám zrazenú daň a nemám k nej predpis. Z toho mi vychádza daň. preplatok čo je haluz.

Viete mi niekto, prosím, povedať ako to má byť správne? Ďakujeeeeeeeeeeeeem.

A tak som dúfala, že kým pôjdem spať na to prídem... :mad:
Neviem, či si to príliš neskomplikovala - riadok 850 je predsa daň, čiže daňová povinnosť. Od nej odpočítaš daň z úrokov z riadku 840 a máš v riadku 900 daň, ktorú máýš uhradiť.
M0NIKA
05.03.05,08:44
Neviem, či si to príliš neskomplikovala - riadok 850 je predsa daň, čiže daňová povinnosť. Od nej odpočítaš daň z úrokov z riadku 840 a máš v riadku 900 daň, ktorú máýš uhradiť.Ale v r. 850 je text: Daň z r. 800. A tam ja nemám nič, pretože daň. povinnosť z predchádzajúcich riadkov mám nulovú...
Minulý rok na 850 bolo: Daň. povinnosť z r. 800 alebo 830. Teraz už tam to alebo nie je... a to mi tam chýba.
Myslíš, že to tam mám dať aj tak?
evina
05.03.05,09:40
Ale v r. 850 je text: Daň z r. 800. A tam ja nemám nič, pretože daň. povinnosť z predchádzajúcich riadkov mám nulovú...
Minulý rok na 850 bolo: Daň. povinnosť z r. 800 alebo 830. Teraz už tam to alebo nie je... a to mi tam chýba.
Myslíš, že to tam mám dať aj tak?
Ak máš daň nula, čiže v riadku 800 je nula, podľa poučenia mi vychádza, že v riadku 900 by si mala uviesť zrážkovú daň z banky /píšu, že sa započítava suma riadku 830 v plnej výške podľa § 43 ods. 7 zákona/ a mali by ti ju vrátiť, ak je vyššia ako 100,- SK /§63 zákona o správe daní a poplatkov/ .
M0NIKA
05.03.05,11:52
Mne to tam tiež vychádza ako preplatok, ale radšej by som tam videla nulu. No čo už.
Veľmi pekne Ti ďakujem.
M0NIKA
05.03.05,12:00
Práve som si v par. 43 ods. 6 všimla, že pre nás - neziskovku tento odpočet neplatí. Takže nespadáme pod odsek 7 a do daň. priznania nenapíšem nič. Super! Toto som tam potrebovala vidieť, resp. neviedieť.

Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, už budem lepšie spávať. :)