Janka 24
03.12.07,09:09
prajem prijemny den , prosim o radu ze ako to je s DPH ked nieco objednávam z ciech, tyka sa to sukromnej osoby ale aj podnikatela. Sukromna osoba plati za nejaky dodany tovar cenu aj s DPH , da sa vratit?co sa tyka podnikatela ako to je? prosim poradte mi .dakujem
AHA
03.12.07,09:33
Ak SZČO platcom DPH tak nakupuje bez DPH na slovensku to samozdaní, ak je to neplatič DPH tak na FA musí byť vyčíslena DPH.
betka
03.12.07,10:13
Ak súkromná osoba kupuje z EU, už sa DPH nedá vrátiť ako kedysi. Ak kúpite nejaké veci mimo EU, môžete ako občan požiadať o vrátenie DPH
Janka 24
03.12.07,10:15
dakujem za rady
poou
29.12.07,10:57
Ahojte....

Potrebovala by som sa opýtať k tejto téme. Ak mám faktúru z Čiech od firmy, vyúčtovanú s DPH a ja som SZČO platca DPH. Ako mám zúčtovať DPH v JÚ?
Diky za radu.
Paula
29.12.07,11:08
Ahojte....

Potrebovala by som sa opýtať k tejto téme. Ak mám faktúru z Čiech od firmy, vyúčtovanú s DPH a ja som SZČO platca DPH. Ako mám zúčtovať DPH v JÚ?
Diky za radu.


Dodávateľovi ste mali oznámiť, že ste v SR registrovaný ako platiteľ DPH a potom Vám mala byť fa vystavená bez DPH.
KEJKA
29.12.07,11:32
Ahojte....

Potrebovala by som sa opýtať k tejto téme. Ak mám faktúru z Čiech od firmy, vyúčtovanú s DPH a ja som SZČO platca DPH. Ako mám zúčtovať DPH v JÚ?
Diky za radu.

duplicitne zadaná otázka, ďalšie odpovede nájdeš tu:
http://www.porada.sk/t67943-fa-z-ciech-s-dph.html