Ela222
03.12.07,08:17
Milý poraďáci,
môj šéf mi už žerie nervy a neviem ako mu to vysvetliť. Máme problém s obsadením jednej pozície a tak stále tam berie jedného človeka, ktorý vydrží 2 týždne a potom dostane zase nejakú alkoholickú fázu a nepríde do práce. Tak mu dáme absenciu, následne ho prepustíme. A o nejaký mesiac ho chce zase šéf zamestnať späť a takto to ide dokola. Ja som už zúfalá. Koľko krát môžem v roku zamestnať a prepustiť toho istého človeka. Je v tom nejaké obmedzenie? Niečo sa mi vidí, že bolo na sociálke, že max. 4 x do roka prihlásiť a odhlásiť. Platí to ešte? Podľa akého paragrafu to je? Poraďte ako sa mám z toho vyvliecť, nemám už nervy ho stále prijímať a prepúšťať. Ako to vysvetliť šéfovi, aby s tým prestal?
Ela222
04.12.07,05:08
To naozaj nikto nemáte pre mňa žiadnu radu? :-(
Gabi03
04.12.07,06:37
Mňa napadá ďalšia možnosť: skús ty nájsť vhodného človeka na obsadenie danej pozície. Ak bude o trochu lepší z určitých hľadísk, šéf určite nebude namietať. ;)
Ela222
04.12.07,06:54
No ďakujem za radu. Chcela som to skúsiť, že či nejaké obmedzenie neexistuje. No popasujem sa s tým nejako.
Paula
04.12.07,07:12
Už vidím, ako sa bude tento zamestnanec "na preskáčku" pasovať o nejaký čas so zdr. poisťovňou, až mu tie pauzy zráta (pokiaľ je to jeho jediný prac.pomer a v čase bez práce si neplatí ZP sám a či čo ). Myslím, že šéf ho zamestnáva napriek absenciam z nejakých iba jemu známych dôvodov, ktoré jemu samému môžu byť dosť nepríjemné (?) a Ty s tým veru nič nenarobíš, iba sa narobíš:cool:......som si trochu zabublala a idem pracovať :)