deCORF OBRAEN
03.12.07,08:39
Prosim Vas viete mi poradit co to znamena zriadenie chranenej dielne, chraneneho pracoviska ??

taktiez co to znamena vlastna zivnost ??..je to nejaky specificky druh zivnosti?
Mirka123
03.12.07,07:50
Zriadenie CHD alebo CHP znamená, že zamestnáš osobu so zdravotným postihnutím a na jej potreby upravíš pracovisko. To s vlastnou živnosťou som celkom nepochopila - je to proste tvoja živnosť, ktorú si zriadiš a prevádzkuješ vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť a za účelom dosiahnutia zisku :---
deCORF OBRAEN
03.12.07,08:12
Zriadenie CHD alebo CHP znamená, že zamestnáš osobu so zdravotným postihnutím a na jej potreby upravíš pracovisko. To s vlastnou živnosťou som celkom nepochopila - je to proste tvoja živnosť, ktorú si zriadiš a prevádzkuješ vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť a za účelom dosiahnutia zisku :---
Ahaaa..uz to chapem..su nejake vyhody v CHD a CHP ??..vies mi nejako blizsie to opisat?
Mirka123
03.12.07,08:39
CHD je pracovisko, kde aspoň polovicu pracujúcich predstavujú invalidní občania. CHP je pracovné miesto zriadené tak, že vyhovuje zdravotnému stavu invalidného občana. Myslím že úrady práce ešte stále poskytujú dotácie na podporu zamestnávateľom na vytvorenie alebo zlepšenie prac. miesta pre svojich zamestnancov - ŤZP.
Mirka123
03.12.07,08:53
Ešte pripájam link na stránku kde je čo-to popísané o CHD a CHP. Dúfam že pomôže. http://www.cpscoop.sk/cps_sk/view.php?cisloclanku=2006110016
mirpo
30.01.08,07:49
Ahaaa..uz to chapem..su nejake vyhody v CHD a CHP ??..vies mi nejako blizsie to opisat?
Ako už bolo vyššie napísané, v CHD alebo CHP musíš zamestnať minimálne 50 % občanov so zdravotným postihnutím. Štatúch CHD/CHP vydáva úrad práce, kde sa dielňa zriaďuje, na základe žiadosti, ktorú žiadateľ podá na príslušnom úrade práce (žiadosti o priznanie CHD sú zverejnené na http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/24588E4C46796FF6C125711B00470A10?OpenDocument).:--- Sú tu písané i výhody, možnosti dotácie...:rolleyes:
Jedna z največších výhod: Firmy, ktoré neplnia povinný podiel zamestnávania občanov so ZP si zadávajú zákazky v CHD, aby nemuseli platiť odvod štátu.;)