hanulik79
03.12.07,08:47
Ahojte poraďáci,

kamarát rozmýšľa že založím s kolegami sro-cku a chcel by dovazat nejake
veci z Ciny.
Čita a študuje všelijake materialy, ale je toho vela a tak je mu kazda rada vzacna.
Zaujimalo by ho hlavne:
- ake vsetky poplatky musí platit pri dovoze z tretich krajin (konkretne Cina) ... zatial vie o cle a DPH s tym ze DPH by sa mala dat potom odpocitat, ale potreboval by to trosku blizsie popisat
- aky je najlepsi a najlacnejsi sposob prepravy, ake spolocnosti su
vhodne na prepravu atd. Ci sa oplati si nechat tovar posielat az na
slovensko alebo napriklad len lodou do hamburgu a odtial to doviezt
"svojpomocne"
- pomozu mi samozrejme aj vsetky dalsie informacie co by mu mohli pomoct.

Vopred ďakujem
Julius68
08.12.07,10:47
pozdravujem
na cinu by som si dal pozor... iba ak mas zarucene kontakty!
niekolko stovak eur mi tam ostalo bez tovaru, takze pozor:cool:
Dana K.
08.12.07,17:03
Ahojte poraďáci,

kamarát rozmýšľa že založím s kolegami sro-cku a chcel by dovazat nejake
veci z Ciny.
Čita a študuje všelijake materialy, ale je toho vela a tak je mu kazda rada vzacna.
Zaujimalo by ho hlavne:
- ake vsetky poplatky musí platit pri dovoze z tretich krajin (konkretne Cina) ... zatial vie o cle a DPH s tym ze DPH by sa mala dat potom odpocitat, ale potreboval by to trosku blizsie popisat
- aky je najlepsi a najlacnejsi sposob prepravy, ake spolocnosti su
vhodne na prepravu atd. Ci sa oplati si nechat tovar posielat az na
slovensko alebo napriklad len lodou do hamburgu a odtial to doviezt
"svojpomocne"
- pomozu mi samozrejme aj vsetky dalsie informacie co by mu mohli pomoct.

Vopred ďakujem

Najlepšie by bolo zavolať si nejakú špedičnú firmu (asi tu nemôžem napísať názvy, aby to nebola reklama) a poinformovať sa na poplatky. Firma, v ktorej pracujem, dováža tovar tiež z Číny, tovar ide loďou do Hamburgu, špedička to preclí a nám to dovezú priamo do firmy. Neviem, či sa z Číny inak ako loďou tovar vozí.
tatiana19576
19.12.07,22:10
ahoj, no ja som pracovala na colnici ,ako deklarantka, precievala som tovar z činy, a aj som registrovala ščsku firmu na sk, ,,tak ak niečo bude treba ,a budem vedieť poradim,!!!!
padro
19.12.07,22:31
Dovazal som s ciny ako fyz. osoba, vobec by som sa nebal. su spolahlivy,... platil som vopred, islo aj cca o 20 000,-
zolik2001
20.12.07,12:50
Ja ma tiez v celku bohate skusenosti nakupu z Cini. Zatial iba v malom ale ako spomenul Padro su spolahlivy no samozrejme treba davat pozor co nakupujete. Ja zatial obchodujem iba v malom dovoz topanok a nasledny predaj na Ebay v UK. Ale postupne sa zaoberam myslienkou sa pustit do niecoho vacsieho. Mam vzorky oblecenia a ako som sa naposledy vyjadril cakal som horsie prislo lepsie (to bolo vyjardenie ohladom kvality).
Co vas caka ked budete dovazat. Male zasielky vam zaslu v balikoch ako dar. Ak chcete zacat vo vacsom ako bolo spominane je tam DPH a Clo.
Tovar sa vacsinou dovaza do hamburgu lodou a po precleni si ho mozte prevziat sami (ak ovladate jazyk a viete co a ako) alebo si to mozte nechat doviezt az k sebe domov - do skladu. Na zaciatok odporucam radsej menej zarobit a nechat si to priviest-setri to cas a tie su peniaze.
Este ohladom ziskavania kontaktov ak sa neviete kam obratit je lepsie si zaplatit agenta co sa vam o vsetko postara a budete mat istotu ze tovar ktory si objednate a zaplatite vam nebude stat v colnom sklade len preto ze tam bude nejaka papierova chyba a ako vieme byrokracia je vsade.
Agent si povacsine uctuje 10% ale zalezi to aj od objednavky.
To je asi vsetko snad vam to trosku pomoze.

S pozdravom

Julian
zolik2001
20.12.07,12:51
Este som zabudol aby ste neboli prekvapeny ak budu od vas ziadat platbu cez Western Union....je to pre nich rychle a samozrejme aj pre vas no neodporucam pokial dodavatela nepoznate alebo ste len v kratkodobom kontakte.
zolik2001
20.12.07,16:48
Ja ma tiez v celku bohate skusenosti nakupu z Cini. Zatial iba v malom ale ako spomenul Padro su spolahlivy no samozrejme treba davat pozor co nakupujete. Ja zatial obchodujem iba v malom dovoz topanok a nasledny predaj na Ebay v UK. Ale postupne sa zaoberam myslienkou sa pustit do niecoho vacsieho. Mam vzorky oblecenia a ako som sa naposledy vyjadril cakal som horsie prislo lepsie (to bolo vyjardenie ohladom kvality).
Co vas caka ked budete dovazat. Male zasielky vam zaslu v balikoch ako dar. Ak chcete zacat vo vacsom ako bolo spominane je tam DPH a Clo.
Tovar sa vacsinou dovaza do hamburgu lodou a po precleni si ho mozte prevziat sami (ak ovladate jazyk a viete co a ako) alebo si to mozte nechat doviezt az k sebe domov - do skladu. Na zaciatok odporucam radsej menej zarobit a nechat si to priviest-setri to cas a tie su peniaze.
Este ohladom ziskavania kontaktov ak sa neviete kam obratit je lepsie si zaplatit agenta co sa vam o vsetko postara a budete mat istotu ze tovar ktory si objednate a zaplatite vam nebude stat v colnom sklade len preto ze tam bude nejaka papierova chyba a ako vieme byrokracia je vsade.
Agent si povacsine uctuje 10% ale zalezi to aj od objednavky.
To je asi vsetko snad vam to trosku pomoze.

S pozdravom

Julian
bbobb
27.12.07,18:14
Ja ma tiez v celku bohate skusenosti nakupu z Cini. Zatial iba v malom ale ako spomenul Padro su spolahlivy no samozrejme treba davat pozor co nakupujete. Ja zatial obchodujem iba v malom dovoz topanok a nasledny predaj na Ebay v UK. Ale postupne sa zaoberam myslienkou sa pustit do niecoho vacsieho. Mam vzorky oblecenia a ako som sa naposledy vyjadril cakal som horsie prislo lepsie (to bolo vyjardenie ohladom kvality).
Co vas caka ked budete dovazat. Male zasielky vam zaslu v balikoch ako dar. Ak chcete zacat vo vacsom ako bolo spominane je tam DPH a Clo.
Tovar sa vacsinou dovaza do hamburgu lodou a po precleni si ho mozte prevziat sami (ak ovladate jazyk a viete co a ako) alebo si to mozte nechat doviezt az k sebe domov - do skladu. Na zaciatok odporucam radsej menej zarobit a nechat si to priviest-setri to cas a tie su peniaze.
Este ohladom ziskavania kontaktov ak sa neviete kam obratit je lepsie si zaplatit agenta co sa vam o vsetko postara a budete mat istotu ze tovar ktory si objednate a zaplatite vam nebude stat v colnom sklade len preto ze tam bude nejaka papierova chyba a ako vieme byrokracia je vsade.
Agent si povacsine uctuje 10% ale zalezi to aj od objednavky.
To je asi vsetko snad vam to trosku pomoze.

S pozdravom

Julian

ahoj,
chci se zeptat, kdyz ti prijde zasilka jako "gift", tj. ti to v podstate pusti bez cla a dph, a ty to pak prodas dale, jak je to s fakturami? myslim kdyz potom prodas danou vec dal, vystavis fakturu za prodej, tj. zisk. co si das jako fakturu za naklad, kdyz ti prisel balik gift nejspis bez faktury nebo podhodnoceny? pripadne mas fakturu poslanou nejak mimo? ale pak nebude souhlasit faktura kteoru bys pouzil na naklady s tou celni hodnotou zbozi..nebo je zbytecne se s tim zaobirat ve skutecnosti? zajimalo by me proste jak je to v praxi..co je teoreticky vsechno treba je jedna vec, ale jak je to v praxi? kdyztak prosim SZ posli. diky :)
kitky
27.12.07,23:12
Ja ma tiez v celku bohate skusenosti nakupu z Cini. Zatial iba v malom ale ako spomenul Padro su spolahlivy no samozrejme treba davat pozor co nakupujete. Ja zatial obchodujem iba v malom dovoz topanok a nasledny predaj na Ebay v UK. Ale postupne sa zaoberam myslienkou sa pustit do niecoho vacsieho. Mam vzorky oblecenia a ako som sa naposledy vyjadril cakal som horsie prislo lepsie (to bolo vyjardenie ohladom kvality).
Co vas caka ked budete dovazat. Male zasielky vam zaslu v balikoch ako dar. Ak chcete zacat vo vacsom ako bolo spominane je tam DPH a Clo.
Tovar sa vacsinou dovaza do hamburgu lodou a po precleni si ho mozte prevziat sami (ak ovladate jazyk a viete co a ako) alebo si to mozte nechat doviezt az k sebe domov - do skladu. Na zaciatok odporucam radsej menej zarobit a nechat si to priviest-setri to cas a tie su peniaze.
Este ohladom ziskavania kontaktov ak sa neviete kam obratit je lepsie si zaplatit agenta co sa vam o vsetko postara a budete mat istotu ze tovar ktory si objednate a zaplatite vam nebude stat v colnom sklade len preto ze tam bude nejaka papierova chyba a ako vieme byrokracia je vsade.
Agent si povacsine uctuje 10% ale zalezi to aj od objednavky.
To je asi vsetko snad vam to trosku pomoze.

S pozdravom

Julian

ahoj, pokial tahas tovar z ciny a nasledne ho predavas na ebayUK nepremyslal si nad dropshipping? mne to pride ako najlepsia volba na takyto druh predaja. V novom roku idem skusit presne toto.
VladoaKatka
28.12.07,07:30
Leggy
29.12.07,20:53
z ciny sa tovar vacsinou dovaza na kontajneroch,ktore sa po vylodeni daju na kamion a pokracuje tak tovar dalej.Neviem ako to funguje s cinou a dopravou,ale mozno aj na to plati kvota.
Leggy
29.12.07,21:05
Este som nieco zabudla dodat...bola tu zmienka,ze na prvy krat nemusi byt z dovozu velky zisk,takze aky vysoky by mal byt cca kapital ak by som chcela doviest ,,nie vela,, tovaru-napr. oblecenie z ciny?
zolik2001
30.12.07,08:49
Ak chcete doviest z Ciny tovar konkretne oblecenie nalepsie je mat uz dodavatela pripadne viac dodavatelov. odporucam oaj objednat vzorku to znamena par kusov od dodavatela. Zaplatite za tovar + postovne ale nebude to vo velkoodberacej cene ale o nieco drahsie ak toto vsetko prebehne v poriadku mozte urobit objednavku asi za 300 000-450 000sk. je to v celku prijatelna suma aj zisk sa na tom da urobit. nezabudnite davat pozor na prve platby cez Western Union na zaciatok neodporucam moze sa stat ze peniaze odijdu a tovar nepride aj ked po mojich skusenostiach je to male riziko pretoze vela firiem z Cini na tom funguje no musite pozerat na seba a nie na nich....pripadne si najst agenta co to sporstredkuje samozrejme za poplatok (mensi zisk ale vacsia istota). Pisem zo svojich skusenosti takze verim ze niekto moze mat iny nazor....

Dakujem a pekny novy rok

Julian Paranic
zolik2001
30.12.07,08:59
ahoj, pokial tahas tovar z ciny a nasledne ho predavas na ebayUK nepremyslal si nad dropshipping? mne to pride ako najlepsia volba na takyto druh predaja. V novom roku idem skusit presne toto.

Premyslal som nad tym ale v tomto smere niesu alebo zatial neboli spolahlivy a tak ked mi tovar dojde mozem si ho prezriet pripadne ak mam nejaku reklamaciu nafotim a poslem spat. Dalsia vec je ta ze vela ludi na Ebay predava veci a to detailov si dava ze to ma v UK a pritom to robi spominanym dropshipingom a na zaklade toho potom zakaznici niesu spokojny. Ja osobne tiez nerad objednavam nieco ked mam na to cakat 2-3 tyzdne aj ked z chiny to pride rychlejsie. Viem ze moj sposob je zdlhavejsi ale mam to pod kontrolou a pekne sa to rozbieha.
Este jedna vec a to je ze ak by som to urobil dropshipingom je tam velka pravdepodobnost ze ak predam nieco na ebay dodavatel to moze poslat v inej farbe ale nasledky znasam ja.
Naposledy sa mi tiez stalo ze som dostal topanky od dodavatela mali byt bielo cierne a dosli mi bielo-tmavo modre. Nebadatelny rozdiel ale predsa je to rozdiel.

S pozdravom

Julian Paranic
zolik2001
30.12.07,09:31
ahoj,
chci se zeptat, kdyz ti prijde zasilka jako "gift", tj. ti to v podstate pusti bez cla a dph, a ty to pak prodas dale, jak je to s fakturami? myslim kdyz potom prodas danou vec dal, vystavis fakturu za prodej, tj. zisk. co si das jako fakturu za naklad, kdyz ti prisel balik gift nejspis bez faktury nebo podhodnoceny? pripadne mas fakturu poslanou nejak mimo? ale pak nebude souhlasit faktura kteoru bys pouzil na naklady s tou celni hodnotou zbozi..nebo je zbytecne se s tim zaobirat ve skutecnosti? zajimalo by me proste jak je to v praxi..co je teoreticky vsechno treba je jedna vec, ale jak je to v praxi? kdyztak prosim SZ posli. diky :)

V podstate si si na vsetky otazky odpovedal spravne.
Ked mi pridu baliky ja nanich uvedene vacsinou gift. Kedze to predavam na ebay a nie v normalnom obchode nieje u mna podmienkou ze musim mat fakturu. Okrem ineho predavam to na ebay ako moje hobbie nie ako zarobkovu cinnost to znamena ze obrat nieje este velky ale skor v malom- zatial. ked to predam fakturu si vytlacim co mi automaticky vygeneruje ebay. Nik odo mna neziada fakturu odkial a za kolko som to nakupil. Co musim je zaplatit a predaj ebay inzertny poplatok a potom este za transfer penazi pre Paypal a to je vsetko.
Je to ako keby si teraz u vas doma upratal cely byt-dom a rozhodol si sa ze polovicu nabytku oblecenia ci hraciek co mas predas na ebay. bol by to tvoj sukromny predaj, nik by od teba nechcel fakturu za kolko si to nakupil.

Snad som odpovedal dostatocne na tvo dotaz, ak este nieco napis.

S pozdravom

Julian Paranic
medvedov
10.01.08,12:56
cav mohol by si mi povedat co je to ten ebay?
Filip Glasa
10.01.08,17:20
ebay je pôvodne internetový aukčný sýstém, ale dnes sa tam predávajú veci aj mimo dražby, čiže nové a ihneď ako z eshopu.
www.ebay.de
radioxxl
11.01.08,22:03
www.ebay.com - USA
www.ebay.co.uk - UK
www.ebay.de - GER

najnavstevovanejsie :)
joelondn
29.02.08,15:14
Zdravim Ta, vidim ze mas skusenosti s cinou tak ak by si mi mohol zodpovedat na par otazok pomohol by si mi. Vravel si ze pre lepsi colny chod je dobre ak si zaobstaras agenta-kde ho mam hladat? Nevies nahodou ake papiere budem potrebovat ak by som chcel predavat dovezeny tovar z Ciny na Slovensku? a ci vobec mozem predavat znacky ako napr:nIke, addidas atd ?
Dakujem ti vopred za pomoc

S pozdravom

J
sonicka_1
03.04.08,09:26
Ja si tiez takto objednavam a nasledne predavam, chcem sa spytat ci su na colnici nejake limity ktore nesmies prekrocit ak si fyzicky osoba. Myslim pocet balickov atd... dakujem
sonicka_1
11.05.08,11:30
prosim poradte. ako je to s limitami na colnici? chcem si objednat oblecenie, nasledne ho predavat na internete, teda aspon to co si nenecham pre seba. su nejake limity ktore fyzicka osoba nesmie prekrocit? mozem sa obavat aj danovej kontroly, ak colnica da podnet ze som dostala velku zasielku tovaru a ze sa im nieco nezda?
dakujem
Kushmi
11.05.08,17:49
Ak nedôverujete svojmu dodávateľovi a v stávke je viac peňazí, zriaďte si dokumentárny akreditív. To znamená, že dodávateľ inkasuje platbu až po predložení všetkých dokladov, ktoré ste si v akreditíve určili, avizujúcej banke. Jedná sa o najbezpečnejší platobný inštrument, spravia vám ho v každej lepšej banke.. (ale radšej v centrále banky, v pobočkách často nikto nevie, o čo ide..)
FTC
18.05.08,13:29
Ahoj,

tymto sposobom obchodovat som premyslal aj ja. Zohnal som si cloveka v cine (slovenka), ktora pobeha vyrobne spolocnosti, ktore ti vyrobia vyrobok na miery podla predlohy a zabezpeci aj vsetky nalezite papiere na prepravu. Tovar si mozem vyzdvihnut osobne alebo si to nechat dopravit tovar do skladu.

ale ak objednate tovar v malom mnozstve musite ratat s tym ze naklady na dopravu na jednu jednotku tovaru budu vyssie ake ked objednate cely kontajner, ktory nemusite predat... Je to vsetko o kalkulacii a schopnosti predat vyrobok ci uz na ebay alebo cez vlastne eshop stranky.
Ma to aj klady aj zapory preco zacat ale bez rizika nieje nic. Tak hura do toho ;)

Zolik2001 mohol by si sa mi ozvat a mohli by sme dohodnut spolupracu ak by si mal zaujem na firsttradecompany.slovakia(zavinac)yahoo.com
zolik2001
31.05.08,16:33
Ahoj,

tymto sposobom obchodovat som premyslal aj ja. Zohnal som si cloveka v cine (slovenka), ktora pobeha vyrobne spolocnosti, ktore ti vyrobia vyrobok na miery podla predlohy a zabezpeci aj vsetky nalezite papiere na prepravu. Tovar si mozem vyzdvihnut osobne alebo si to nechat dopravit tovar do skladu.

ale ak objednate tovar v malom mnozstve musite ratat s tym ze naklady na dopravu na jednu jednotku tovaru budu vyssie ake ked objednate cely kontajner, ktory nemusite predat... Je to vsetko o kalkulacii a schopnosti predat vyrobok ci uz na ebay alebo cez vlastne eshop stranky.
Ma to aj klady aj zapory preco zacat ale bez rizika nieje nic. Tak hura do toho ;)

Zolik2001 mohol by si sa mi ozvat a mohli by sme dohodnut spolupracu ak by si mal zaujem na firsttradecompany.slovakia(zavinac)yahoo.com


Zdravim

Konecne som online a pisal som ti FTC takze ak nieco budes potrebovat ozvi sa mi som sice momentalne stale mimo republiky ale to je otazka uz iba par tyzdnov.
Pekny den
pete16
09.06.08,19:44
Zdravim Vas ....
chcem sa opytat objednaval som nejake veci s ciny ...
vopred som poslal polovicu s ceny za tovar...
potom mi od toho dotycneho prislo ze mam zaplatit clo 25% percent s ceny
je to mozne?
prosim vas poradte ci to nieje nejaky klam.
plati sa clo u nas alebo tam? alebo ako to je ,, dakujem

poprosim na moj mail ...
petok2
08.07.08,19:03
Mám jednu otázku, ańaupujem z číny, ale tak, že objednávam v DE, faktúra ide z Číny, tovar z DE, musím platiť clo?
ďakujem
petok2
08.07.08,19:07
ááá, zabudol som, som živnostník, nie som platca DPH, faktúra z číny je s DPH, tak preto neviem, či platím clo?
INGRID KRIŽANOVSKÁ
20.09.08,12:25
Dobrý deň
Veľmi by mi pomohla Vaša pomoc. Objednávam tovar z Číny a následne ho predávam cez e-bay. Všetko čo objednám, prechádza colnicou. Cez e-mail posielam podklady o kúpe a platbe, na základe čoho mi tovar preclievajú. Zaujíma ma ale hlavne to, že treba uvádzať účel použitia dovazeného tovaru. Stále som uvádzala, že je tovar na osobnú potrbebu. V poslednej dobe je ale toho viac a akoro každý deň posielam objednávku. Nie je to vo veľkom od jedného dodávateľa, ale asi tak 5ks oblečenia za 1deň. Ako postupovať správne pri posielaní dokladov pre colnú spravu? ďakujem za Vašu odpoveď a Váš čas
INGRID KRIŽANOVSKÁ
21.09.08,13:54
Dobrý deň
Veľmi by mi pomohla Vaša pomoc. Objednávam tovar z Číny a následne ho predávam cez e-bay. Všetko čo objednám, prechádza colnicou. Cez e-mail posielam podklady o kúpe a platbe, na základe čoho mi tovar preclievajú. Zaujíma ma ale hlavne to, že treba uvádzať účel použitia dovazeného tovaru. Stále som uvádzala, že je tovar na osobnú potrbebu. V poslednej dobe je ale toho viac a akoro každý deň posielam objednávku. Nie je to vo veľkom od jedného dodávateľa, ale asi tak 5ks oblečenia za 1deň. Ako postupovať správne pri posielaní dokladov pre colnú spravu? ďakujem za Vašu odpoveď a Váš čas

Prosím Vás o radu
Ingrid
andr3ab
14.11.08,14:27
ahoj, chcela by som sa spytat...tiez sa chystam doviezt tovar z ciny ako fyz.os.a tiez mam obavy, aj ked uz s kupou z inych krajim mam skusenost. chcela by som sa spytat co treba k tomu vybavit, kedy sa plati clo, ci vzdy alebo nad urcitu sumu, a ci to treba dat doviezt do hamburgu ako som niekde citala alebo sa da aj do bratislavy...budem vdacna kazdej odpovedi...dik
saky
19.02.09,10:45
Zdravim

Konecne som online a pisal som ti FTC takze ak nieco budes potrebovat ozvi sa mi som sice momentalne stale mimo republiky ale to je otazka uz iba par tyzdnov.
Pekny den
Ahoj, da sa stebou skontaktovat? Dakujem za odpoved.
hrncar.b
11.10.09,09:35
Dobry den,
planujem objednavku z Hong Kongu, ktora by mala vazit okolo 10 kg. Ide o airsoftove prislusenstvo a chcel by som sa spytat na vysku cla alebo inych dani, ktore bude treba uhradit. Dakujem
Zbinek007
13.11.09,16:31
Dobry den,
planujem objednavku z Hong Kongu, ktora by mala vazit okolo 10 kg. Ide o airsoftove prislusenstvo a chcel by som sa spytat na vysku cla alebo inych dani, ktore bude treba uhradit. Dakujem
na vebovej stranke colnej spravy je sadzobnik, podla ktoreho sa kazdy jeden tovar posudi a podla toho sa urci kolko percent je clo. Pozor vsak na obmedzenia dovoru a nejake certifikaty. Ked zajdes na colnu spravu, tak ti tvoj tovar pomozu zaradit.
cekaj
21.01.10,13:50
Pozdravujem seckyx dobryx ludi co poradia bez problemov

Chcem sa opytat na jednu vec a to ,mam dodavatela z ciny od ktoreho xcem nakupovat sanitu ku ktorej ma certifikaty na vyrobky ;ISO9001-2000 aj CE
zaujima ma ci mi to staci na moj predaj na sk alebo budem musiet dat vyrobok este preklepnut u nas aby som dostal nas certifikat ,mate s tym niekto skusenosti -dakujem pekne
fifotron
28.08.10,11:16
To je čo?
fifotron
28.08.10,11:16
Jaj už viem.
Tartarus
28.08.10,13:08
Dobrý deň

Mal by som na vás jednú otázku.Som študent a z mojim spolužiakom sa nám naaskytla príležitosť nakupovať tovar z Činy no problém je ten že vieme dať do kopy len pár stovák eur.Neviete nám poradiť najlepšie riešenie ako sem tovar dovážať aby náklady na prepravu neznemožnovali zárobok na tovare??Pre takýto mali kapitál ktorým disponujeme si môžeme dovoliť objednať nanajvýš pár desiatok parov obuvy.Nedalo by sa to poslať z činy ako nejaký balík??Dodavatelia nám poblém nerobia ale dovoz na slovensko je podľa toho čo som sa dočítal dosť nákladny.


Za odpoveď vopred ďakujem
dawidco12
25.12.10,17:51
Ja ma tiez v celku bohate skusenosti nakupu z Cini. Zatial iba v malom ale ako spomenul Padro su spolahlivy no samozrejme treba davat pozor co nakupujete. Ja zatial obchodujem iba v malom dovoz topanok a nasledny predaj na Ebay v UK. Ale postupne sa zaoberam myslienkou sa pustit do niecoho vacsieho. Mam vzorky oblecenia a ako som sa naposledy vyjadril cakal som horsie prislo lepsie (to bolo vyjardenie ohladom kvality).
Co vas caka ked budete dovazat. Male zasielky vam zaslu v balikoch ako dar. Ak chcete zacat vo vacsom ako bolo spominane je tam DPH a Clo.
Tovar sa vacsinou dovaza do hamburgu lodou a po precleni si ho mozte prevziat sami (ak ovladate jazyk a viete co a ako) alebo si to mozte nechat doviezt az k sebe domov - do skladu. Na zaciatok odporucam radsej menej zarobit a nechat si to priviest-setri to cas a tie su peniaze.
Este ohladom ziskavania kontaktov ak sa neviete kam obratit je lepsie si zaplatit agenta co sa vam o vsetko postara a budete mat istotu ze tovar ktory si objednate a zaplatite vam nebude stat v colnom sklade len preto ze tam bude nejaka papierova chyba a ako vieme byrokracia je vsade.
Agent si povacsine uctuje 10% ale zalezi to aj od objednavky.
To je asi vsetko snad vam to trosku pomoze.

S pozdravom

Julian


Ahoj Julian, Mohol by som sa spytat ak by si bol taky dobry ako to vlastne si objednávas tovas s Cíni cez nejaku stranku ci ako? Bol by som ti vdacny keby si mi napisal podrobnejsie ako sa to objednava akym sposobom a ostatne veci ktore k tomu patria. Vopred ti dakujem
dawidco12
25.12.10,17:55
Ak chcete doviest z Ciny tovar konkretne oblecenie nalepsie je mat uz dodavatela pripadne viac dodavatelov. odporucam oaj objednat vzorku to znamena par kusov od dodavatela. Zaplatite za tovar + postovne ale nebude to vo velkoodberacej cene ale o nieco drahsie ak toto vsetko prebehne v poriadku mozte urobit objednavku asi za 300 000-450 000sk. je to v celku prijatelna suma aj zisk sa na tom da urobit. nezabudnite davat pozor na prve platby cez Western Union na zaciatok neodporucam moze sa stat ze peniaze odijdu a tovar nepride aj ked po mojich skusenostiach je to male riziko pretoze vela firiem z Cini na tom funguje no musite pozerat na seba a nie na nich....pripadne si najst agenta co to sporstredkuje samozrejme za poplatok (mensi zisk ale vacsia istota). Pisem zo svojich skusenosti takze verim ze niekto moze mat iny nazor....

Dakujem a pekny novy rok

Julian Paranic
ahoj vidim ze mas v tom uz nejake skusenosti ja sa chcem do toho podnikania tiez pustit ale neviem ako zacat, asi tym prvym krokom by malo byt to ako si objednat tovar cize je na to stranka nejaka ci ako vlastne to je?
E_V_I_N_K_A
30.12.10,15:17
Dobrý deň, chcela by som niekoho poprosiť o radu. Chcela by som začať podnikať a dovážať oblečenie z číny. Ako som sa tu dozvedela, najlepšie na overenie dodávateľa si objednať najskôr vzorky a potom by som mala záujem objednať tovar v hodnote aspoň 3000 eur a vyššie. Pri väčších dodávkach je asi najlepšie to poslať ľodou do Hamburgu a potom si vybaviť nejakú špedičnú firmu. Mohol by mi niekto poradiť, koľko by to zhruba všetko stálo, či sa mi to po tých všetkých poplatkoch vôbec oplatí. Čítala som tu, že DPH sa platí zo sumu+poštovné a potom sa dá odpočítať a koľko sa platí za clo zhruba to som nikde nenašla(napr. keby som chcela objednať ten tovar v hodnote 3000eur-textil, koľko by to bolo zhruba percent)??a platia sa ešte nejaké iné poplatky okrem poštovného, dph a cla??
Vopred ďakujem za odpoveď, a prajem krásne sviatky
DodoSTI
30.12.10,20:08
Zdravím,
tak skúsim:

cena tovaru: 3000€
doprava /dajme tomu/: 500€
clo /podľa TARIC-u, č. 6109100000 = tričká z bavlny = 12%/: 3000+500=3500€/100*12= 420€
DPH: 3000+500+420 = 3920/100*19 = 744,80€

SPOLU: 3000+500+420+744,80 = 4664,80 €

Musí Ti to ale niekto ešte potvrdiť :)
E_V_I_N_K_A
30.12.10,23:20
Zdravím,
tak skúsim:

cena tovaru: 3000€
doprava /dajme tomu/: 500€
clo /podľa TARIC-u, č. 6109100000 = tričká z bavlny = 12%/: 3000+500=3500€/100*12= 420€
DPH: 3000+500+420 = 3920/100*19 = 744,80€

SPOLU: 3000+500+420+744,80 = 4664,80 €

Musí Ti to ale niekto ešte potvrdiť :)
Ďakujem pekne :O))
srska
31.12.10,11:03
Pri väčších objemoch dovozu sa to dováža v malých (polovičných) alebo vo veľkých cca 64 kubíkových, lodných kontajneroch. Doprava je zvyčajne z prístavu Ningbo do Hamburgu a cena za lodnú dopravu okolo 3500 eur (záleží na ročnom období - v závere roku je to vždy drahšie) Loď ide cca 28 dní. V Hamburgu si treba dať pozor aby kontajner dlho nestál, lebo potom sa platia dodatočné poplatky - skladné atď. Potom do SK buď autom alebo železnicou.
E_V_I_N_K_A
01.01.11,21:09
Pri väčších objemoch dovozu sa to dováža v malých (polovičných) alebo vo veľkých cca 64 kubíkových, lodných kontajneroch. Doprava je zvyčajne z prístavu Ningbo do Hamburgu a cena za lodnú dopravu okolo 3500 eur (záleží na ročnom období - v závere roku je to vždy drahšie) Loď ide cca 28 dní. V Hamburgu si treba dať pozor aby kontajner dlho nestál, lebo potom sa platia dodatočné poplatky - skladné atď. Potom do SK buď autom alebo železnicou.
Ďakujem za info. Ja som si našla na stránke dodávateľa, že poslanie loďou do Germany-Hamburger by malo byť za 100kg=200dolárov, za 200kg=235...myslíte, že to môže byť tak a malo by trvať 25-35 dní.
dawidco12
01.01.11,21:20
Ďakujem za info. Ja som si našla na stránke dodávateľa, že poslanie loďou do Germany-Hamburger by malo byť za 100kg=200dolárov, za 200kg=235...myslíte, že to môže byť tak a malo by trvať 25-35 dní.

a mozem sa opytat aka to je stranka, pretoze aj ja chcem nakupit ale nemam sajnu o tom ako to vsetko zrealizovat tak by som bol rad keby si ma mohla poinformovat o tom vsetko ak to vies, dakujem
ACCNT
02.01.11,08:20
ked si objednas cely kontajner, tak by to malo byt lacnejsie(informacia z r. 2006):

2. Dovezt kontainer s koly stoji zhruba $1,400 z Shanghai do Los Angeles.
zdroj:

http://www.podnikanivusa.com/2006/08/14/mam-rozjet-rovnou-velkosklad/
ludivin
13.01.11,20:30
Ahojte všetci. Uvažujem nad tým, že vyberiem živnosť a budem predávať šatsvo z číny, usa a hong-kongu.
Moje otazky su velmi laicke, pretoze naozaj som len zacala citat veci o tom...

Chcela by som do ziadosti o zivnost napisat 2cinnosti, 1. by bola dovoz a predaj oblecenia ako som uz spominala
2. by bolo výroba web stránok vo Flashi (pretoze uz dlhší čas venujem tomu, ale robil mi problemy, že nemožem dávať faktúru...)
moja 1. otazka je, ci sa to dá spravit takto? a ci by trebalo viest samostatne uctovnictvo pre obe cinnosti alebo mozem vsetko spolu?

2. otazka: Certificate of origin alebo podobne papire treba zavezpecit pri dovoze z Ciny alebo z Hong Kongu, ci len z USA?

3.otazka: pride mi tovar ako mensi balik, pojdem na prislusny colny sklad a ako to prebieha? zaplatim tam DPH a clo? Treba este aj nieco ine? Mozem tovar po zaplateni hned previat alebo to trvá viac casu?

4.otazka: neviem, ako sa počítajú tieto veci, uvediem priklad, ako som to ja pochopila: napr. kupim 1 saty za 100€(uz su tam naklady,postovne vsetko v cene) pride balik. Zaplatim zo 100€ clo 12% cize 12€ a potom zaplatim DPH zo 112€ 20%...? Takto alebo vobec zle to je a treba aj nejake ine veci tam zaplatit...?

5.otazka: berme tak ze vsetko som zaplatila clo,dph a co este treba a neviem o tom a idem predavat tovar napr za 175€ ktore mi doteraz stalo:134,4€(vsetky naklady). pridala som tam 40,6€ v pluse(ako ze zisk pre mna) z toho mam DPH zaplatit este? ako to platit, fakturovat a take? Sorry nemam ani šajnu...


6.otazka: bude to velmi Hlupa otazka! ak si chcem pre seba vytvorit webstranku a mam na 2 cinnosti zovnost, mozem pre seba spravit a vytvorit si fakturu pre seba :D a potom v druhej cinnosti-pri predaji oblecenia to davat do nakladov ze som si dala spravit stranku?
torrus
23.01.11,14:34
6.otazka[/U]: bude to velmi Hlupa otazka! ak si chcem pre seba vytvorit webstranku a mam na 2 cinnosti zovnost, mozem pre seba spravit a vytvorit si fakturu pre seba :D a potom v druhej cinnosti-pri predaji oblecenia to davat do nakladov ze som si dala spravit stranku?[/QUOTE]

jo velmi hlupa ako zivnostnik si jedna osoba bez ohladu na pocet cinnosti takze sama sebe fakturu je dost divocina :D skor si naklady na jej prevadzku vies odpocitat z dani ak teda nefungujes na pausalnych nakladoch :D

ine by to bolo ak by si mala s.r.o. na jednu cinnsot a zivnost na druhu :D
blavaciko
23.01.11,16:18
otazka znie skor, aky by to malo zmysel, kedze danove priznanie k DzP podava stale ako ta ista osoba a nerozlisuju sa hospodarske vysledky podla jednotlivych cinnosti podnikania.
takze v podstate by sa vobec nic nezmenilo, ani po financnej stranke, ani po uctovnej, len mozno by to zavadzalo pokusom o trestny cin kratenia dani ci ako sa vola :)
zet07
27.01.11,09:05
Mna by zaujimalo co sa deje z kontajnerom ked dorazi do Hamburgu, ma ho tam uz cakat kamion, alebo niekto z pristavu mi oznami, ze tam mam kontajner. Co ak zozeniem dopravu az o tyzden da mi tam niekto na to pozor?
pires23
08.02.11,19:49
Zdravím Julian.
Chcel by som sa spýtať. Chcel by som tiež podobne niečo dovažať z Číny, najprv v malom a ak to pôjde .... Potrebujem na to mať živnosť alebo to môžem robiť aj bez. A čo všetko potrebujem obehnuť myslím úrady, poplatky atď aby náhodou neboli problemi s birokracoiu na SVK. Z Číny príde tovar až na SVK?
Budem vďačný za akúkoľvek radu.
Stevo
sidona
08.02.11,22:08
Ahoj neviem ci mam dobre info,ale ked chces dovažat v malom nemusis mat zivnost,ani platit dph a clo.Robia to cez ibay.
Tovar ti pride az domov.Ale radsej si to este over.
Co chces dovazat,ak to nie je tajne?
pires23
09.02.11,07:18
Ahoj neviem ci mam dobre info,ale ked chces dovažat v malom nemusis mat zivnost,ani platit dph a clo.Robia to cez ibay.
Tovar ti pride az domov.Ale radsej si to este over.
Co chces dovazat,ak to nie je tajne?

Ďakujem. Nho to si necham zatiaľ pre seba :-)
Bjordrin
09.02.11,11:26
co sa tyka dovozu ja mam velmi dobre skusenosti s DHL, vybavili za mna uplne vsetko co sa tyka preclenia a to dokonca vsetko cez internet resp. mail a telefon, mozem odporucit
pires23
09.02.11,12:51
Ahoj neviem ci mam dobre info,ale ked chces dovažat v malom nemusis mat zivnost,ani platit dph a clo.Robia to cez ibay.
Tovar ti pride az domov.Ale radsej si to este over.
Co chces dovazat,ak to nie je tajne?

ps :-) čo znamená v malom ??
Luka26
20.02.11,15:47
A nenasiel by sa niekto taky co by mi vedel ten tovar vybavit a poved mi kolko ma to bude stat lebo ja sa s tej stranky neviem vysomarit :confused:
Bjordrin
26.02.11,07:54
A nenasiel by sa niekto taky co by mi vedel ten tovar vybavit a poved mi kolko ma to bude stat lebo ja sa s tej stranky neviem vysomarit :confused:
o aky tovar sa jedna, v akom mnozstve a z akej stranky?? kludne cez Ss
Luka26
26.02.11,08:54
o aky tovar sa jedna, v akom mnozstve a z akej stranky?? kludne cez Ss
Jedna sa o napodobeniny znackovich veci v malom mnozstve ale vobec tomu nerozumiem setci mi kecaju ze aj keby si len tricko objednam musim zaplatit clo pricom druhy hovoria ze ak je to v malom clo neplatim tak som s toho mimo a este viac z toho vybavovania okolo toho :( stranku poslem ak napises meil kam ju mam poslat
accpro
10.03.11,07:03
Mozno Vam pomoze ohladom cla a DPH tato priloha, ktoru pouziva DHL. Pri nizkohodnotovych zasielkach (100-200eur) bolo vzdy podstatne, na aku sumu deklaroval odosielatel hodnotu tovaru. Viackrat sa mi stalo, ze pri hodnote okolo 20 US$ dorucila DHL balik bez preclenia, no balik s deklarovanou hodnotou 40 US$ uz isiel na colne konanie. Ako to tu uz niekto spominal DHL je skutocne rychla, na rozdiel od ostatnych prepravcov neuctuju poplatok za zastupovanie v colnom konani, no samotna colnica je otrasne pomala. Ak si potrpite na rychlosti dodania je smiesne, ze balik, ktory dopravili z Hongkongu do Blavy za 48 hodin ma meskanie z dovodu colneho konania 4 dni.
leojozef
18.06.11,12:36
ahoj, no ja som pracovala na colnici ,ako deklarantka, precievala som tovar z činy, a aj som registrovala ščsku firmu na sk, ,,tak ak niečo bude treba ,a budem vedieť poradim,!!!!


Potreboval by som sa popytat par veci, ale asi by bolo mlepsie cez email. Moj mail mi ale nejde pridat, kedze som zaciatocnik na porade. Napisala mi si mi svoju a ja sa ti potom ozvem? Dakujem.
leojozef
21.06.11,16:09
ahoj, no ja som pracovala na colnici ,ako deklarantka, precievala som tovar z činy, a aj som registrovala ščsku firmu na sk, ,,tak ak niečo bude treba ,a budem vedieť poradim,!!!!
Ahoj, ak by bolo mozne, napisala by si mi? Potreboval by som par informacii. Dala by si mi na seba kontakt?
snehulka1212
23.06.11,15:57
Dobrý deň, možem sa opýtať... dnes mi prišiel list z colnice. že mi tam zadržali balík. Nechápem prečo. Ešte nikdy sa mi to nestalo. Vie mi niekto poradiť, aké clo+dph budem platiť. cena 25e, váha 0,6g ..
nechápem prečo.
ďakujem za skoru odpoveď.
gagy3
28.06.11,18:26
Dobrý deň, možem sa opýtať... dnes mi prišiel list z colnice. že mi tam zadržali balík. Nechápem prečo. Ešte nikdy sa mi to nestalo. Vie mi niekto poradiť, aké clo+dph budem platiť. cena 25e, váha 0,6g ..
nechápem prečo.
ďakujem za skoru odpoveď. Jedna zakladna vec CLO a DPH sa nezistuje z vahy balika, ale z ceny, a podla zakonov EU, ktore su v skratenej forme taketo:
- zásielky do 22 EUR: úplne oslobodenie od cla aj DPH

- zásielky s hodnotou nad 22 EUR a do 150 EUR: oslobodene od cla, ale s výberom DPH

- zásielky nad 150 EUR: výber cla aj DPH

S tou cenou ktoru si napisala a to 25e patris do tej druhej kategorie, a teda mala by si platit iba DPH, ktore si myslim, ze si budes vediet vypocitat :)
leojozef
01.07.11,04:40
len odpoved
Monika1018
06.07.11,19:11
Ahojte, takze ja mna by nieco zaujimalo. Rozbiehame obchod a objednali sme veci z ciny. Hodnota fa aj s dopravou bola 2900usd takze sme ratali s priblizne s 550€ clo+ dph. Ale zrazu nas balik-teda 6 balikov kt. mali dokopy 100kg opustil colnicu bez colneho konania. Nikto tomu nechapal,ani v dhl ani my. Az doma som pozrela ze na jednej fa je deklarovana cena ze 100usd a na druhej fakture pripnutej na nej je suma objednavky 2900usd. Vyvsetli mi niekto preco sme neplatili clo ani dph,nieze by som sa stazovala ale aj tak. Ma to nieco s tou deklarovanou cenou?vie mi to niekto vysvetlit ako je to s tou deklarovanou cenou? Dakuej mvelmi pekne
leojozef
07.07.11,04:21
Ahojte, takze ja mna by nieco zaujimalo. Rozbiehame obchod a objednali sme veci z ciny. Hodnota fa aj s dopravou bola 2900usd takze sme ratali s priblizne s 550€ clo+ dph. Ale zrazu nas balik-teda 6 balikov kt. mali dokopy 100kg opustil colnicu bez colneho konania. Nikto tomu nechapal,ani v dhl ani my. Az doma som pozrela ze na jednej fa je deklarovana cena ze 100usd a na druhej fakture pripnutej na nej je suma objednavky 2900usd. Vyvsetli mi niekto preco sme neplatili clo ani dph,nieze by som sa stazovala ale aj tak. Ma to nieco s tou deklarovanou cenou?vie mi to niekto vysvetlit ako je to s tou deklarovanou cenou? Dakuej mvelmi pekne

Mohla by si mi napisat, aku prepravnu spolocnost vyuzivas? Asi sa to tu nebude dat takto verejne, aby reklama volaka a ja mam stale malo prispevkov, takze mi nejde zverejnit mail. Nedala by si tvoj mail? Tiez rozbieham obchod a mozno aj na niektore ine veci by som sa popytal. Vdaka
Monika1018
07.07.11,06:06
Islo to cez dhl, ale to mi vybavili v cine prepravu lebo ked som to chcela na slovensku vybavovat tak mi vypocitali ovela vyssiu sumu ako tam. Mne tu tiez nejde dat mail nap mi ak chces na azet Monika1018
Zuzana.U
08.07.11,10:48
Ja som si teraz otvorila s.r.o-cku a tota je odpoved co som dostala z colneho ...dufam ze pomoze.

Odpoveď:

V prípade dovozu tovaru z Číny, takýto dovoz podlieha dovozne platbe (CLO + DPH 20%).

K colnému konaniu je preto potrebné predložiť doklad o nadobudnutí tovaru napr. faktúru, alebo kúpno-predajnú
zmluvu, prípadne pokladničný doklad.
V prípade, že takýto doklad k colnému konaniu nepredložíte, colnú hodnotu pre výpočet cla Vám určia colné orgány,
ktoré budú zásielku s tovarom colne prejednávať. Do sumy pre výpočet dovoznej platby sa započítajú aj prepravné náklady.



Dovoľujeme zaslať príklad na výpočet

dovoznej platby.

Hodnota tovaru: 300,- USD,-
Prepravné a poštové náklady: - 60,- USD
Prepočítací kurz: 1EUR/1,4005,- USD
Sadzba cla : 3%
Sadzba DPH : 19%
____________________________________

Hodnotu tovaru vyjadrenú v USD je potrebné prepočítať na euro
prepočítacím kurzom na príslušný deň
300,- USD / prepočítací kurz 1,4005 = 214,20,- EUR k tejto hodnote je
potrebné prirátať prepravné a poštové
náklady, ktoré je taktiež potrebné prepočítať na euro, 60,- USD /
prepočítací kurz 1,4005 = 42,84,-EUR

Hodnotu tovaru a prepravné náklady sčítame
214,20,- EUR + 42,84,- EUR = 257,04,- EUR

257,04,- EUR - základ pre výpočet CLA
257,04,- EUR x sadzba CLA 3% = 7,71,- EUR - CLO,
Sadzbu DPH vypočítame tak , že sumu CLA pripočítame k základu
pre výpočet CLA t.j. 257,04 + 7,71 = 264,75,- EUR x sadzba DPH 19% = 50,30,- EUR
Colný dlh je vo výške CLO+ DPH t.j. 7,71+ 50,30 = 58,- EUR

CLO - 257,15 x 3% = 7,71,- EUR
DPH - 264,85 x 19% = 50,30,- EUR
____________
58,- EUR colný dlh, ktorý je potrebné zaplatiť




V prípade dovozu tovaru z členských štátov EÚ (V.Británia) sa uplatnia
ustanovenia Zmluvy o založení Európskeho hospodárskeho spoločenstva,
v ktorej sa okrem iného uvádza:
..... v súvislosti s vybudovaním spoločného trhu o odstránení ciel, kvantitatívnych reštrikcií a iných obchodných
opatrení s rovnocennými účinkami a o odstránení prekážok voľného pohybu tovaru,


osôb, služieb a kapitálu.
V tejto súvislosti si Vám dovoľujeme oznámiť skutočnosť, že pohyb tovaru v rámci
EÚ je voľný, to znamená že tovar, ktorý má štatút alebo pôvod spoločenstva ,
pri jeho pohybe v rámci EÚ nepodlieha colnému konaniu a pravidelnej
colnej kontrole.
srska
08.07.11,12:02
akurát colníci zabudli, že dph=20%
gagy3
10.07.11,18:00
Ahojte, takze ja mna by nieco zaujimalo. Rozbiehame obchod a objednali sme veci z ciny. Hodnota fa aj s dopravou bola 2900usd takze sme ratali s priblizne s 550€ clo+ dph. Ale zrazu nas balik-teda 6 balikov kt. mali dokopy 100kg opustil colnicu bez colneho konania. Nikto tomu nechapal,ani v dhl ani my. Az doma som pozrela ze na jednej fa je deklarovana cena ze 100usd a na druhej fakture pripnutej na nej je suma objednavky 2900usd. Vyvsetli mi niekto preco sme neplatili clo ani dph,nieze by som sa stazovala ale aj tak. Ma to nieco s tou deklarovanou cenou?vie mi to niekto vysvetlit ako je to s tou deklarovanou cenou? Dakuej mvelmi pekne Ja ti vysvetlim preco si naplatila CLO ani DPH,lebo ten colnik velmi pochybil a mala si velke stastie, ved mne pred nedavnom preclili nohavice a 2 tricka v hodnote 50 eur a musel som platit DPH. Tak jednu radu ti dam, velmi, ale velmi rychlo chod na colny urad vysvetli co sa stalo, a oni ti vyrataju to CLO a DPH a ty to zaplatis,lebo inak sa domnievam, ze
ked s tym chces legalne podnikat, a prisla by ti nejaka kontrola, danova alebo ina... velmi rychlo z toho mozes mat riadny problem a pokutu fajne masnu, cize nenechaj to len tak !!
Monika1018
12.07.11,19:51
A co je ta deklarovana cena??lebo my sme volali s tym colnikom co to mal na starosti a povedal ze na FA je deklarovana cena 110usd cize to nepodlieha clu ani DPH.
gagy3
15.07.11,21:03
A co je ta deklarovana cena??lebo my sme volali s tym colnikom co to mal na starosti a povedal ze na FA je deklarovana cena 110usd cize to nepodlieha clu ani DPH.

No tak potom je to v pohode, ked to povedal colnik, ale tak na FA sa vecsinou sa ma pisat cena toho tovaru , aby sa malo podla coho vypocitat cena DPH a CLA, ale vecsinou ked ide tovat z ciny tak oni pisu pisu take ceny male, hoci ste zaplatili omnoho viacej, a to je pre vas vyhodou potom iba.
srska
16.07.11,04:38
Ja ti vysvetlim preco si naplatila CLO ani DPH,lebo ten colnik velmi pochybil a mala si velke stastie, ved mne pred nedavnom preclili nohavice a 2 tricka v hodnote 50 eur a musel som platit DPH. Tak jednu radu ti dam, velmi, ale velmi rychlo chod na colny urad vysvetli co sa stalo, a oni ti vyrataju to CLO a DPH a ty to zaplatis,lebo inak sa domnievam, ze
ked s tym chces legalne podnikat, a prisla by ti nejaka kontrola, danova alebo ina... velmi rychlo z toho mozes mat riadny problem a pokutu fajne masnu, cize nenechaj to len tak !!súhlasím, napr. z colného úradu - následná kontrola
(http://www.colnica.sk/index.php?page=5233)
gagy3
16.07.11,10:55
Ahojte, takze ja mna by nieco zaujimalo. Rozbiehame obchod a objednali sme veci z ciny. Hodnota fa aj s dopravou bola 2900usd takze sme ratali s priblizne s 550€ clo+ dph. Ale zrazu nas balik-teda 6 balikov kt. mali dokopy 100kg opustil colnicu bez colneho konania. Nikto tomu nechapal,ani v dhl ani my. Az doma som pozrela ze na jednej fa je deklarovana cena ze 100usd a na druhej fakture pripnutej na nej je suma objednavky 2900usd. Vyvsetli mi niekto preco sme neplatili clo ani dph,nieze by som sa stazovala ale aj tak. Ma to nieco s tou deklarovanou cenou?vie mi to niekto vysvetlit ako je to s tou deklarovanou cenou? Dakuej mvelmi pekne

Takze estre raz bysom chcel reagovat na tvoj prispevok , ako tu teraz nedavno napisala SRSKA tak velmi jednoducho mozes dostat kontrolu z colneho uradu a velmi pozorne si precitaj to co napisala , klikni na ten link a uvidis.
Monika1018
17.07.11,16:17
Táto celá naša situácia je veeeľmi zaujímavá. Pustili to bez colného konania,colný dlh napísaný že 0€ a cez týžden volala pani z DHL že ich skladník to pustil iba tak bez preclenia,že spravil chybu,chápete??? Takže ideme platiť tú DPH zo 110 usd.
gagy3
28.07.11,20:24
Táto celá naša situácia je veeeľmi zaujímavá. Pustili to bez colného konania,colný dlh napísaný že 0€ a cez týžden volala pani z DHL že ich skladník to pustil iba tak bez preclenia,že spravil chybu,chápete??? Takže ideme platiť tú DPH zo 110 usd.

Tak fuha, no vies, chyby sa stavaju, ale mi tam nesedi to ze sa bude platit dph iba zo sumy 110 USD. Som myslel ze to bude z tej spravnej sumy za ktoru ste to kupili.
franco24
01.08.11,18:46
Ahojte moze mi niekto poradit? Nikde som nenasiel podobnu temu ani odpoved. Ako by sa uctoval tovar z ciny ktory by sa kupoval cez ebay a stale by bol len do sumy 20 eur. Bol by tim padom oslobodeny od dane a od cla? Platim by som len dph zo zisku? Na zauctovanie mi staci screen z ebayu + bankovy vypis + paypal? Dakujem za kazdy za kazdu odpoved. Franco
gagy3
03.08.11,12:29
No tak s tymto ti ja neporadim, az takto sa v tom nevyznam
certik
22.09.11,07:49
Ahojte, prvý krát riešim dovoz. Mám JCD na ktorom je suma v USD, kurz a suma v EUR, ktorá na tieto dve hodnoty vôbec nesedí. Takže neviem skontrolovať či tam je započítaný tovar aj dovoz keďže to bolo fakturované osobitne. A tiež netuším prečo máme colný dlh: Clo 0 a ale DPH platíme. Prečo sa neplatí clo? Tovar + doprava boli za viac ako 7tis €. Ďakujem
srska
22.09.11,08:02
Ahojte, prvý krát riešim dovoz. Mám JCD na ktorom je suma v USD, kurz a suma v EUR, ktorá na tieto dve hodnoty vôbec nesedí. Takže neviem skontrolovať či tam je započítaný tovar aj dovoz keďže to bolo fakturované osobitne. A tiež netuším prečo máme colný dlh: Clo 0 a ale DPH platíme. Prečo sa neplatí clo? Tovar + doprava boli za viac ako 7tis €. Ďakujem
nesedí v čom? - colnica má svoj prepočítací kurz a ten je v položke č.23, z ktorého vychádza
- na výmere platieb sú vždy uvedené položky: a00 - clo (clo môže byť aj 0) a b00 - dph. potom je celkový výmer platieb, ktorý treba zaplatiť cú
certik
22.09.11,08:32
Kukám na JCD v A00 je výmer 5tis a v B00 je výmer 0. A na oznámení colného dlhu je clo 0 a DPH 1tis.
A nesedí v tom že mám v 22 sumu v USD, v 23 kurz a ked to prepočítam tak to nie je suma v 47.
srska
22.09.11,08:52
Kukám na JCD v A00 je výmer 5tis a v B00 je výmer 0. A na oznámení colného dlhu je clo 0 a DPH 1tis.
A nesedí v tom že mám v 22 sumu v USD, v 23 kurz a ked to prepočítam tak to nie je suma v 47.
v každom jcd máš napríklad:
22=1000 usd, 23=1,5000 ,
47/1 a00=22/23 = základ z čoho sa vypočítava clo. ak je clo 5%=33,33 eur
47/2 b00=666,66 + 33,33 = 699,99 eur základ pre výpočet dph = 699,99x1,2 = dph = 139,99 eur
colný dlh: a00=33,33 eur + b00=139,99eur = 173,32 eur
a je ešte kolónka 44 jcd, do ktorej vstupuje napr. cena dopravy. tá potom navyšuje základ pre výpočet dph
certik
22.09.11,10:25
aha dakujem už sa vyznám v JCD ako takom. Akurát prečo máme clo 0 netuším. To zistím u firmy ktorá nám tovar preclievala. Na celú zásielku vrátane prepravy a poistenia nám dali iba DPH.
Ešte raz veľká vďaka
Uzivatel 111
06.10.11,17:06
Ake su prosim vas sadzby u DHL alebo u nho vyhodnejsieho na dopravu z ciny? napr kolko stoji balik(alebo co je to ) o hmotnosti 100kg, 200kg, .... 400kg ?

Dakujem pekne
PaveloSK
23.10.11,09:59
Ahojte, mal by som otázku. Môj Čínsky dovozca mi ponúka, že spolu s tovarom pošle faktúru v hodnote cca 100$ namiesto pôvodných 400$ a to z dôvodu, aby som sa vyhol clu resp. príliš vysokej dani. Je to relatívne malá zasielka, čize ma uisťoval, že na colnici by to ani nemuseli začať riešiť. Mňa hlavne zaujíma, ako si to potom zarátam do nákladov, keď z bankového účtu mi odišla tá väčšia suma? Dalo by sa, žeby mi prípadne potom osobne poslal správnu faktúru ?

ďakujem
Tweety
23.10.11,10:04
Ahojte, mal by som otázku. Môj Čínsky dovozca mi ponúka, že spolu s tovarom pošle faktúru v hodnote cca 100$ namiesto pôvodných 400$ a to z dôvodu, aby som sa vyhol clu resp. príliš vysokej dani. Je to relatívne malá zasielka, čize ma uisťoval, že na colnici by to ani nemuseli začať riešiť. Mňa hlavne zaujíma, ako si to potom zarátam do nákladov, keď z bankového účtu mi odišla tá väčšia suma? Jednoducho, nemôžeš ich zarátať, kedže budeš mať doklad na nižšiu sumu. Dalo by sa, žeby mi prípadne potom osobne poslal správnu faktúru ? Určite nepošle, a ak aj, tak to budeš musieť riešiť cez clo, a ost. náležitosti.

ďakujem
V texte.
PaveloSK
23.10.11,10:14
Ďakujem za odpoveď. Len na toto by som sa chcel podrobnejšie spýtať, lebo som tomu presne nerozumel:


tak to budeš musieť riešiť cez clo, a ost. náležitosti.

Účtovníkovi okrem faktúry budem musieť dávať aj JCD a tam by to potom nesedelo - ergo by mohli byť problémy?
Tweety
23.10.11,10:18
Ďakujem za odpoveď. Len na toto by som sa chcel podrobnejšie spýtať, lebo som tomu presne nerozumel:



Účtovníkovi okrem faktúry budem musieť dávať aj JCD a tam by to potom nesedelo - ergo by mohli byť problémy? AK pošle dodatočne správnu faktúru,(neviem potom, prečo nie na prvykrát) budeš musieť tovar precliť a všetko zaúčtovať tak, ako sa má.
jackb
09.11.11,16:14
zdravim. objednal som si z ciny (dealextreme.com) tovar za 93€. budem musiet platit clo? ak ano ake vysoke. dakujem
laci3
28.01.12,10:01
Zdravim,

citam to tu uz vyse hodiny a nemozem najst vysku cla z Ciny vyjadrenu v %.
Jednalo by sa o nabytok za cca 20,000Eur. Viete mi niekto povedat kolko bude clo?
Dakujem.
lucikem
04.02.12,09:57
Ahoj, prosímťa potrebovala by som vedieť nejaké info o preclievaní. Chcem dovážať tovar z číny . Mohla by si mi dať kontakt ? ďakujem
branislav235
15.02.12,08:38
Dovozom tovaru z Číny sa zaoberám už niekoľko rokov. Mám tam overených obchodníkov a dopravcu, ktorý mi vždy preverí prípadných podvodníkov. Peniaze posielam prepravcovi a on ich posiela predajcom. Zatiaľ mi to takto funguje na 100% ale sú tam desiatky ďalších "špecifických" problémov, ktoré sa postarajú o to, že zisk z takéhoto biznisu je podstatne nižší, ako sa na prvý pohľad zdá. Na veci z Číny som založil 2 e-shopy www.starmarket.eu (http://www.starmarket.eu) a www.pcstation.sk (http://www.pcstation.sk), ale zďaleka nie sú zdrojom extra zisko, práve pre bočné efekty, s ktorými nepočítate na začiatku..
Čo sa týka dopravy, tak používam DHL pre menšie zásielky, leteckú dopravu nad 100kg alebo lodnú dopravu.
Estari
21.02.12,15:21
Dobrý deň,

Chcel by som dovážať určitý tovar z Číny, preto by som sa chcel opýtať, ako to funguje s platením cla a dane.
Konkrétne by som chcel vedieť, či musím vypĺňať nejaké tlačivá, ako napríklad JCD. Alebo či mi to rovno pri dovoze na colnici preclia(pôjde vôbec tovar cez colnicu?), resp. vyplnia tlačivá a mne len zašlú sumu k úhrade. Ak treba vypĺňať JCD, aký je v tomto prípade postup?

Ďakujem za odpoveď
deal
26.02.12,21:14
Zdravim,
tiez by som rad vedel odpoved, najma na veci co sa tyka dph. Ak mi nieco pride z 3. krajiny, tak na colnici zaplatim pridepadne clo a dph, vsak? Potom, ked dovar niekomu predavam, tak opat platim dph? Platim teda 2x to iste?
Borly
28.02.12,10:18
Dovozom tovaru z Číny sa zaoberám už niekoľko rokov. Mám tam overených obchodníkov a dopravcu, ktorý mi vždy preverí prípadných podvodníkov. Peniaze posielam prepravcovi a on ich posiela predajcom. Zatiaľ mi to takto funguje na 100% ale sú tam desiatky ďalších "špecifických" problémov, ktoré sa postarajú o to, že zisk z takéhoto biznisu je podstatne nižší, ako sa na prvý pohľad zdá. Na veci z Číny som založil 2 e-shopy www.starmarket.eu (http://www.starmarket.eu) a www.pcstation.sk (http://www.pcstation.sk), ale zďaleka nie sú zdrojom extra zisko, práve pre bočné efekty, s ktorými nepočítate na začiatku..
Čo sa týka dopravy, tak používam DHL pre menšie zásielky, leteckú dopravu nad 100kg alebo lodnú dopravu.

Zdravím Vás Branislav235

Pracujem tiež na rozbehnutí eshopu z dovozom z Číny. Účtovníčka mi však hovorí, že to nieje také jednoduché. Tak sa chcem informovať u človeka, ktorý s tým má praktickú skúsenosť ako si ty. Ako riešiš papierovú stránku tohoto podnikania. Napr.:

- sú potrebné nejaké povolenia pre dovoz?
- či je potrebné robiť nejaké hlásenia (známi musí robiť mesačné hlásenia ale dováža z inej krajiny tak neviem či to platí aj pre čínu)
- či sa to berie za intrakomunitárny dovoz čiže dovoz z číny cez iné krajiny a následný dovoz do SR
- ako je to z DPH musel si sa registrovať ako plátca?

Ďakujem ti za každú radu

môžeš ma kontaktovať na mail.: ondrejborlas@gmail.com

s pozdravom Ondrej Borláš
deal
10.03.12,13:47
Caute, mate niekto skusenosti s leteckou dopravou tovaru z Ciny? Chcel by som si objednat par veci, ale neviem ako by to prebiehalo. Tovar by mi vraj prisiel na letisko a tam by som si ho mal prevziat. Moze to fungovat takymto sposobom? Na letisku by som priamo zaplatil aj clo a dph?
Borly
10.03.12,14:17
Cafko Deal

Ja som to riešil cez špedičnú firmu, ktorá mi to doniesla rovno domov cca 4-5 dní to trvalo tak to určite šlo lietadlom.
deal
10.03.12,14:36
Diky za odpoved Borly,
co sa tyka cla a dph, to ti vyrubila ta spedicka?
Borly
10.03.12,14:43
V pohode Deal

JJ to mi vyrubila špedička a zaplatil som to pri prevzatí tovaru.
deal
10.03.12,14:46
Aha, cize si dostal JCD? Na zaklade JCD si mozem poziadat o vratenie dani, ak som platitel dph, vsak?
Borly
10.03.12,15:33
No to práve sa snažím zistiť ako je to s tými daňami pretože zatiaľ predávam len tak na inzeráty bez živnosti ale chcem založiť eshop. Takže musím byť platiteľ DPH u nás? aby som mohol dovážať z Číny?
srska
10.03.12,15:37
Aha, cize si dostal JCD? Na zaklade JCD si mozem poziadat o vratenie dani, ak som platitel dph, vsak?keď ju uhradíš colnej správe;)
deal
10.03.12,15:50
Presne takto na zivnost chcem zacat aj ja. :) Podla mna to funguje takto, ze zalozis si zivnost, registrujes sa na danovom (cize sa stanes platitelom dph) a tympadom si mozes uplatnovat nadmerny odpocet dph. Uvediem priklad, ako tomu rozumiem ja:
Pr.
nakupis z ciny za 3500 USD, letecka preprava 500USD, kurz eur/usd dajme 1,3 (len pre nazornost), clo nech bude napr. 5% a dph je 20%

3500+500=4000USD => 4000/1,3=3077eur (tovar+preprava)
teraz pride na rad clo a dph na colnici:
cena s clom: 3077*1,05=3231eur
cena s dph: 3231*1,2=3878eur (dph je 3878-3231=647eur)
cize celkove naklady su 3878 eur, z toho dph tvori 647 eur.

teraz by si siel tovar predat, dajme tomu ze ho predas za 5000eur bez dph, dph z 5000 je 1000eur, cize vysledna fakturovana suma by bola 6000 eur s dph. Kedze si uz predtym zaplatil dph 647 eur, teraz by si podla mna doplatil len ten rozdiel => 1000 - 647=353eur. Takto tomu rozumiem ja, neviem ci je to spravne, bolo by dobre keby to potvrdil niekto, kto tomu rozumie. Sumy som zaokruhloval na cele cisla smerom nahor.
deal
10.03.12,15:54
keď ju uhradíš colnej správe;)
Ako to uhradim colnej sprave, ked mi to donesie spedicka, ktora mi pravdepodobne vyrubi clo a dph? :rolleyes:
Borly
10.03.12,15:59
Presne takto na zivnost chcem zacat aj ja. :) Podla mna to funguje takto, ze zalozis si zivnost, registrujes sa na danovom (cize sa stanes platitelom dph) a tympadom si mozes uplatnovat nadmerny odpocet dph. Uvediem priklad, ako tomu rozumiem ja:
Pr.
nakupis z ciny za 3500 USD, letecka preprava 500USD, kurz eur/usd dajme 1,3 (len pre nezaronost), clo nech bude napr. 5% a dph je 20%

3500+500=4000USD => 4000/1,3=3077eur (tovar+preprava)
teraz pride na rad clo a dph na colnici:
cena s clom: 3077*1,05=3231eur
cena s dph: 3231*1,2=3878eur (dph je 3878-3231=647eur)
cize celkove naklady su 3878 eur, z toho dph tvori 647 eur.

teraz by si siel tovar predat, dajme tomu ze ho predas za 5000eur bez dph, dph z 5000 je 1000eur, cize vysledna fakturovana suma by bola 6000 eur s dph. Kedze si uz predtym zaplatil dph 647 eur, teraz by si podla mna doplatil len ten rozdiel => 1000 - 647=353eur. Takto tomu rozumiem ja, neviem ci je to spravne, bolo by dobre keby to potvrdil niekto, kto tomu rozumie. Sumy som zaokruhloval na cele cisla smerom nahor.

Ja to chápem tiež takto. A tiež by ma zaujímalo či to je správne.
deal
10.03.12,16:07
Ja to chápem tiež takto. A tiež by ma zaujímalo či to je správne.
Snad nam poradi srska ked bude online. :)
salomen30
21.03.12,09:40
Nevie niekto poradiť Čínsky EShop na fitness veci na cvičenie a pod? Ďakujem.
lucikemm
26.03.12,07:27
Zdravím, rada by som sa tiež poinformovala o dovoze z činy. Chcela by som ako zivnostnik dovazat oblečenie z činy. Chcela by som hlavne vedieť ako je to s fakturami a preclenim. Ked som si nieco objednala tak na "činskej fakture " som mala sumu na 20 eur takže som nemusela platit dph ani clo lenže potrebujem aby to bolo všetko legalne urobene a aby som pri kontrole nemala ziadne problemi. Stačí teda pri napr. danovej kontrole aby som sa preukazala len fakturou, ktoru mi vystavi colnica ?? a tam sa mam aj registrovat ako zivnostnik ?.. lebo ked som nieco preclievala tak som podpisovala papier kde bolo pisane ze dany vyrobok nepojde dalej na predaj... Dakujem moc za odpoved kto ma skusenosti :) :)
yvonne_19
15.04.12,11:07
Dobry den, zaujimalo ci sa este stale venujete predaju z ciny, lebo mna prave nieco take napadlo, ale chcem to najprv vyskusat len v malom. Avsak neviem co od toho vsetkeho mozem ocakavat. Kolko a kedy sa plati CLO a DPH. Napriklad teraz som objedanala 3 saty v hodnote 32 dolarov vratane postovneho, ale som z toho mimi lebo neviem ci budem nieco platit alebo nie...Ja teda nemam ziadnu firmu ani nic len to chcem vyskusat takto "bokom". Mohli by ste mi poradit? Dakujem
alex051
29.10.12,13:16
Dovozom tovaru z Číny sa zaoberám už niekoľko rokov. Mám tam overených obchodníkov a dopravcu, ktorý mi vždy preverí prípadných podvodníkov. Peniaze posielam prepravcovi a on ich posiela predajcom. Zatiaľ mi to takto funguje na 100% ale sú tam desiatky ďalších "špecifických" problémov, ktoré sa postarajú o to, že zisk z takéhoto biznisu je podstatne nižší, ako sa na prvý pohľad zdá. Na veci z Číny som založil 2 e-shopy www.starmarket.eu (http://www.starmarket.eu) a www.pcstation.sk (http://www.pcstation.sk), ale zďaleka nie sú zdrojom extra zisko, práve pre bočné efekty, s ktorými nepočítate na začiatku..
Čo sa týka dopravy, tak používam DHL pre menšie zásielky, leteckú dopravu nad 100kg alebo lodnú dopravu.

chcela by som sa opýtať, do teraz mi balíky chodili domov poštou, ak suma nie je nejak strašne veľká, maximálne do 150 eur za balík zaplatím len DPH na colnici aj keď je to tovar na predaj?
Flashko
02.11.12,10:59
dobrý deň.som živnostník a chcem sa opýtať na niekoľko veci ohladne dovozu tovaru z ciny.bol som sa informovat aj na colnej sprave takze viem ze musim mat EORI, zaplatit za tovar CLO a dan 20percent.potrebujem este k tomu nieco? dakujem za odpoved na mail jbl@centrum.sk
Filo12
23.03.13,12:30
Dobrý deň, dočítal som sa tu, že väčšina z vás používa ako prepravcu DHL. Potreboval by som zistiť ako vypočítajú cenu cla a dane? Žiadajú si originál faktúry alebo im stačí faktúra priložená v balíku alebo cena napísaná na ňom? Čítal som tu nejaký príspevok kde si človek objednal tovar v cene 4 000 USD no cenu pre výpočet cla mu zobrali tu na balíku kde mal len pár sto eúr, čiže ho to vyšlo výrazne lacnejšie. Ja by som chcel dovážať veci zväčša pre osobné účely poprípade len bazárový alebo ebay predaj.
Dáša_
25.03.13,13:28
Dobrý deň, dočítal som sa tu, že väčšina z vás používa ako prepravcu DHL. Potreboval by som zistiť ako vypočítajú cenu cla a dane? Žiadajú si originál faktúry alebo im stačí faktúra priložená v balíku alebo cena napísaná na ňom? Čítal som tu nejaký príspevok kde si človek objednal tovar v cene 4 000 USD no cenu pre výpočet cla mu zobrali tu na balíku kde mal len pár sto eúr, čiže ho to vyšlo výrazne lacnejšie. Ja by som chcel dovážať veci zväčša pre osobné účely poprípade len bazárový alebo ebay predaj.


k tej cene, ktorú brali na výpočet cla len takú malú poznámku.

Akurát riešime colnú kontrolu. A colníkov mimoriadne zaujíma, či cena, ktorá bola deklarovaná na balíku naozaj súhlasí s tou cenou, ktorá bola cez paypal zaplatená. Pekne faktúru po faktúre. Samozrejme aj so započítaním kompletnej prepravy...
AnkaFanka
12.11.13,09:50
naposledy ked som objednavala z činy neprišlo mi všetko čo som objednala a zaplatila a este odomna ziadali preclit nieco cez 80 eur... mate nejaku overeju stranku s oblečením kde nebol problem? prípôadne so spoločenskými šatami?
modna.princezna
15.01.14,19:58
dobry den, budem rada ak mi niekto poradi, tiez chcem objadnat tovar- oblecenie z ciny, cca 400-500 kusov za cca 3000-4000 eur. ako vsak teraz dalej? dojde to postou az ku mne domov? taky velky balik? mozem vobec objednat tak vela veci? budem platit to clo aj dph? a ten tovar na slovensku to budem ako dokladovat? staci mi doklad o tom, ze som zaplatila fakturu z ciny? a kolko bude stat to clo a dph? netusim ako mam postupovat ked tovar dojde na slovensko, to si ho iba vyzdvyhnem a hned ho mozem predavat?? nemoze mi dojst nejaka kontrola a veci mi zhabat? poradte mi akym chybam sa vyvarovat, chcem aby bolo vsetko s kostolnym poriadkom a nemala nedajboze nejake opletacky so zakonom...ja sa v uctovnictve vobec nevyznam, tak ak mi vie niekto poradit budem vdacna. prosim vas pekne a dakujem slno za rozumne odpovede:-)
lammer
09.03.14,20:20
Mna by taketo nieco tiez zaujimalo. Objednam oblecenie z ciny napr. Ebay za ucelom dalsieho predaja v kamennom obchode. Zivnostnik- neplatca dph. Kedze vacsinou faktura ziadna neni tak co dat do uctovnictva ako naklady? Staci vypis z paypal + jcd ? Ked to na colnici nezadrzia? Tak len paypal? Aby to bolo vsetko podla zakona? Dakujem
Bajbaj
04.06.15,19:30
zolik201 da sa vas volako kontaktovat?

chcem sa opytat na par veci ohladne ciny a doprava lodou.

dakujem

maros