tomas424
03.12.07,08:59
Dobrý deň, chcem sa spýtať či niekto nevie ako si zistím svoje vlastné DIČ.či sa to dá niekde na internete alebo si mám niekam zavolať.už skoro mesiac mám otvorenú živnosť ale stále mi nič neprišlo.a bez DIČ nemôžem robiť niektoré veci.
liba2
03.12.07,08:06
Dobrý deň, chcem sa spýtať či niekto nevie ako si zistím svoje vlastné DIČ.či sa to dá niekde na internete alebo si mám niekam zavolať.už skoro mesiac mám otvorenú živnosť ale stále mi nič neprišlo.a bez DIČ nemôžem robiť niektoré veci.
DIČ ti pridelí na základe registrácie tvoj správca dane; javí sa mi to tak, že si sa neregistroval na daňovom úrade. (Forma oznámenia DIČ je kartička asi ako platobná karta).
vikinka
03.12.07,08:08
DIČ ti pridelí DÚ na základe registrácie,otázkou je či je splnená povinnosť zo strany daňovníka registrácie do 15 dní od povolenia činnosti.Ak áno,treba sa informovať na DÚ,prečo doteraz nebolo pridelené DIČ.
tomas424
03.12.07,08:08
nie ja som sa neregistroval.teraz to robí živnostenský úrad.
VladoaKatka
03.12.07,08:17
nie ja som sa neregistroval.teraz to robí živnostenský úrad.

Živnostenský úrad zašle mesačný sumár na príslušné DÚ o vydaných živnostenských oprávneniach, ale Tvojou povinnosťou je ako daňovníka sa zaregistrovať na príslušnom DÚ. Túto povinnosť za Teba nikdo nesplní.
penelopa
05.12.07,14:28
VladoaKatka, celkom s tebou nesuhlasim, mna sa na zivn.urade pytali ci chcem vyuzit moznost registracie na danovyurad cez nich. Zivnostensky to posiela na danovy urad, a ti potom rozposielaju doporucene tie karticky. Ja som ju dostala niekedy koncom novembra a zivnost mam od 1.11.

tomas, mozes si zavolat na danovy urad, ja som tam zavolala a velmi ochotne mi ten pan zistil, ze mi ju uz poslali :-)
VladoaKatka
05.12.07,16:17
VladoaKatka, celkom s tebou nesuhlasim, mna sa na zivn.urade pytali ci chcem vyuzit moznost registracie na danovyurad cez nich. Zivnostensky to posiela na danovy urad, a ti potom rozposielaju doporucene tie karticky. Ja som ju dostala niekedy koncom novembra a zivnost mam od 1.11.

tomas, mozes si zavolat na danovy urad, ja som tam zavolala a velmi ochotne mi ten pan zistil, ze mi ju uz poslali :-)

Mýliť sa môžem, alebo lepšie povedané keď som si ja vybavovala a o niekoľko rokov rozširovala živnosť, takáto služba zo strany ŽO nebola, ani vo februári tento rok, kedy som robila ďalšie rozšírenie, my len povedali v okrese, že mám dať sama kópiu na DÚ, že mám rozšírenie.
Ale to čo som napísala, to platilo podľa zákona, môže byť už iné znenie, však tie novely rastú ako huby po dáždi.

Preto tu máme PORADU, aby sme si poradili.
Zoltán Kovács
05.12.07,17:31
nie ja som sa neregistroval.teraz to robí živnostenský úrad.

Len či si na tých tlačivách zaškrtol kolónku, aby to urobili oni.