Eva99
03.12.07,09:20
Prosím, mohli by ste mi niekto poslať vzor zmluvy o spracovaní účtovníctva? Mám pocit, že niektorí klienti by boli najradšej, keby zodpovedám aj za to, že si kýchnu :mad: Chcela by som si tieto veci podchytiť... Ako to máte dohodnuté Vy? Máte v zmluve zakomponované, do ktorého dátumu sa majú doručiť doklady, evidujete nejaký zoznam doručených dokladov, máte vyšpecifikovanú zodpovednosť za jednotlivé úkony, ...?
Ďakujem, veľmi by mi to pomohlo...
Eva99
03.12.07,09:22
Halooo... :mee:
mysimis
03.12.07,11:22
AHA
03.12.07,11:32
Skús pozrieť moju či by sa ti nehodila
Eva99
03.12.07,12:43
Ďakujem Vám obom veľmi pekne, niečo z toho určite použijem. Išlo mi najmä o tú zodpovednosť ale v tej prvej zmluve o tom nie je ani slovo. Nemali ste zatiaľ nikto s niečim takým problémy? Napríklad, že by niekto vymáhal od Vás výšku pokuty, prípadne Vás presviedčal, že Vám istý doklad dal a v skutočnosti nedal...
Filip Glasa
03.12.07,13:57
zodpovednosť je možné riešiť poistením sa.
Eva99
03.12.07,15:01
Ohľadom poistenia som sa už informovala, ale bolo mi povedané, že aj keď existuje poistenie proti škodám spôsobeným výkonom práce, nevzťahuje sa to na finančnú ani účtovnú oblasť. Vraj by potom boli poistený všetci finančný poradcovia, či makléri. Môžete mi prosím povedať konkrétne o aké poistenie ide, prípadne či už s niečim podobným má niekto skúsenosti?
Ďakujem.
veronikasad
03.12.07,15:04
Ohľadom poistenia som sa už informovala, ale bolo mi povedané, že aj keď existuje poistenie proti škodám spôsobeným výkonom práce, nevzťahuje sa to na finančnú ani účtovnú oblasť. Vraj by potom boli poistený všetci finančný poradcovia, či makléri. Môžete mi prosím povedať konkrétne o aké poistenie ide, prípadne či už s niečim podobným má niekto skúsenosti?
Ďakujem.
Pokial si účtovník-živnostník, dá sa uzatvoriť aj poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone činnosti.
Osobne takú poistku mám už 3 roky, "chvalabohu" so, z nej nič nemusela čerpať. V mojom prípade je spolúčasť 5 tis. sk. Nechcem robiť reklamu konkrétnej poisťovni, ak máš záujem, napíš SS.

--------
Veronika
Eva99
03.12.07,15:22
Ďakujem. Bojím sa len toho, že mám známeho poisťováka a on ma presne upozorňoval, nech sa nenechám nahovoriť na niečo také, lebo vraj platiť budem, ale keď príde na lámanie chleba, taká poistka mi je zbytočná :( Nájde sa tu niekto, kto má skúsenosť s týmto typom poistenia? Myslím až do takej miery, že by za Vás škodu prevzala...
Filip Glasa
03.12.07,16:38
Ale veď každá firma keď robí väčšiu akciu sa poisťuje na spôsobenú škodu. Predstav si, že v stavebníctve je poistená takmer každá stavba samostatne a často sa tam zodpovednosti (poistné udalosti)aj riešia. Skús si nájsť poisťováka zameraného na priemyselné a firemné poistky. Určite podobné veci už musel veľa krát riešiť.
Eva99
03.12.07,16:44
Ale veď každá firma keď robí väčšiu akciu sa poisťuje na spôsobenú škodu. Predstav si, že v stavebníctve je poistená takmer každá stavba samostatne a často sa tam zodpovednosti (poistné udalosti)aj riešia. Skús si nájsť poisťováka zameraného na priemyselné a firemné poistky. Určite podobné veci už musel veľa krát riešiť.

Áno, súhlasím, ale poisťováka som sa už pýtala a presne mi povedal, že tieto poistky sú len na práce typu automechanika, alebo ako si spomenul v stavebníctve a podobne. Nespadajú do nej práce spojené s finančníctvom, účtovníctvom, ... Myslíš, že keby obchodujem na burze s Tvojimi peniazmi a všetky ich prerobím, nejaká poisťovňa to zatiahne? Alebo keď Ti ako finančný poradca poradím investovať tam, kde to o týždeň skrachuje? Stretol sa s tým niekto konkrétne pri účtovníctve??? Nie len s uzatvorením poistky, ale aj z jej plnením.
Filip Glasa
03.12.07,16:50
radenie finančného poradcu a obhody s cennými papiermi je celkom odlišná situácia. Ty dokonca asi ani nebudeš robiť daňové poradenstvo. Neradíš klientom čo majú robiť s peniazmi a oni na základe tvojich rád neprerobia peniaze. Porovnával s financiami a poradenstvom, a to podľa môjho názoru moc nejde spolu. Účto je dosť odlišné. No skús minimálne ešte jedného poisťováka.
Eva99
04.12.07,10:52
Skúšam ešte raz, či sa nájde niekto, kto má skúsenosť s plnením tohto typu poistenia.
Ďakujem.
mysimis
04.12.07,10:58
Eva99
04.12.07,11:17
kuk sem: http://www.porada.sk/t47285-poistenie-uctovnika.html
http://www.porada.sk/t13042-poistenie-uctovnika-zivnostnika.html
http://www.porada.sk/t3870-poistenie-profesijnej-zodpovednosti.html
http://www.porada.sk/t2747-poistka-zivnostnika-uctovnika.html


Ďakujem Miška. Akurát som zistila, že veľa ľudí platí, ale nikto nevie, či nie zbytočne. Teda až na pár, ktorý už aj vedia, že v prípade potreby sa poisťovňa vyvlečie. Neviem, či to má vôbec význam... :(