matuľka
03.12.07,11:10
Dobrý deň, chcem vás požiadať o radu. Máme takýto prípad:
Zamestnanec bol prijatý dňa 1.11.2004 na dobu určitú na 6 mesiacov s trojmesačnou skúšobnou dobou.
Po uplynutí 6 mesiacov mu bol PP predlžený na dobru neurčitú.
V decembri 2007 bude zamestnancovi doručená výpoveď a to podľa § 63 ods. 1 písm. b) – Výpoveď daná zamestnávateľom, zamestnanec sa stáva nadbytočným vzhľadom na zrušenie jeho funkcie k 30.11.2007. Počas výpovednej doby 2 mesiacov a decembra mu bude pridelená iná funkcia a to na zástup počas pracovnej neschopnosti iného zamestnanca. Výpovedná doba a PP bude končiť 29.2.2008.
Zamestnávateľ uvažuje o uzatvorení nového PP s týmto zamestnancom na inú prac. pozíciu.
1/ V prípade, že zamestnávateľ uzatvorí s uvedeným zamestnancom nový PP a to od 1.3.2008, zamestnanec stráca nárok na odstupné?
2/ Nový PP musí byť uzatvorený iba na dobu neurčitú?
3/ Ak áno, je možné v pracovnej zmluve dohodnúť 3-mesačnú skúšobnú dobu?
4/ Je možné dohodnúť 3-mesačnú skúšobnú dobu aj v prípade, že PP môže byť uzatvorený na dobu určitú?
5/ Do výpovede musíme uviesť aj pridelenú prácu počas výpovednej doby , vrátane rozvrhnutia prac. času?
6/ Pokiaľ zamestnancovi nebude pridelená iná práca počas výpovednej doby, jedná sa o prekážku na strane zamestnávateľa (§ 142 ods.3) ?
Dosť to súri, ďakujem za skorú odpoveď.
veronikasad
03.12.07,16:00
Prečo si chcete komplikovať živost s prihláškami a odhláškami do poisťovní?
Uzatvorte so zamestnancom dohodu o zmene pracovnej zmluvy, kde uvediete všetky zmeny, ktoré sa prac.pomeru týkajú.

--------
Veronika
mladymuz
03.12.07,16:04
..ak viete, ze s tym zamestnanec suhlasi, tak dodatok k pracovnej zmluve na zmenu zaradenia a dalsich nalezitosti to musi hravo vyriesit bez zbytocnych papierovaciek
matuľka
04.12.07,11:57
Ďakujem za radu, ale aj tak potrebujem vedieť odpoveď na moje otázky. Ja viem, že sa to dá vyriešiť aj dohodou o zmene pracovnej zmluvy, ale zamestnávateľ práve teraz nemá pre tohto zamestnanca inú prácu a uzatvorenie nového PP od 1.3.2008 nie je na 100%.
Tak Vás poprosím ak niekto vie odpoveď na moje otázky, aby mi s tým pomohol. V našej firme sa väčšina vecí robí tým zložitejším spôsobom.