Ivka64
03.12.07,10:22
Ahojte chcela by som sa poradit ohľadne kupi tovaru od sukromnej osoby nepodnikateľa stačí mi vystaviť len VPD?Do akej sumy ho nehlásim na daňové? ČO má byť uvedené na VPD?Ďakujem
ilona
03.12.07,09:32
Okrem VPD vystavujem aj zmluvu,kde uvádzam adresu,rodné číslo a občianský a na DU sa hlási nad 100 tis.sk.
mandula
03.12.07,10:15
:) preštuduj túto tému, sú tam odpovede na všetky tvoje otázky

http://www.porada.sk/t64706-nakup-od-osoby-ktora-nie-je-zivnostnik.html?highlight=nepodnikatela
veronikasad
03.12.07,14:43
Ahojte chcela by som sa poradit ohľadne kupi tovaru od sukromnej osoby nepodnikateľa stačí mi vystaviť len VPD?Do akej sumy ho nehlásim na daňové? ČO má byť uvedené na VPD?Ďakujem
Myslím, že tovar, ktorý bude slúžiť pre účely ďalšieho predaja, nie je možné kúpiť od nepodnikateľa .

------
Veronika
Oliverka
03.12.07,16:06
A materiál? Napr. zemiaky pre restauraciu... Vystavili len VPD s menom dotycneho a cislom OP - tot vsjo. Uz som klienta upozornila, ze potrebuje kupnu zmluvu...
mandula
03.12.07,17:36
zo stránky drsr

Otázka:
Aké identifikačné údaje je potrebné žiadať od poberateľa príležitostného príjmu, aby potvrdenie o prevzatí príležitostného príjmu bolo daňovo uznateľným dokladom?

Odpoveď:
Členenie príjmu prijímateľa - fyzickej osoby podľa § 5 - § 8 zákona o dani z príjmov, nie je pre daňovníka (účtovnú jednotku), ktorá ich vypláca, rozhodujúce. Pokiaľ ide o uznanie nákladov/výdavkov, pre účely zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov je nutné vychádzať z ustanovení § 2 písm. i), § 19 ods. 1 a § 21 zákona o dani z príjmov. Z hľadiska účtovného náležitosti účtovného dokladu vyplývajú z § 10 zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov.


---------------------------

z § 10 zákona o účtovníctve:

Účtovný doklad

(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.