Iwett
03.12.07,11:49
Chcela by som sa spýtať, či tu niekto nemá skúsenosti s nedozretými-zelenými banánami. Ako by rýchlejšie ožltli a dozreli?
Ďakujem
drobeceva
03.12.07,10:59
Skús ich zabaliť do novinového papiera. Mali by pekne zožltnúť.
Chobot
03.12.07,11:01
Chcela by som sa spýtať, či tu niekto nemá skúsenosti s nedozretými-zelenými banánami. Ako by rýchlejšie ožltli a dozreli?
Ďakujem

Pri izbovej teplote skôr dozrejú, než v chlade.
mysimis
03.12.07,11:01
Kedysi sme ich zabalili do igelitového vrecka a na skrini nám pekne dozreli.
Tweety
03.12.07,11:08
Kedysi sme ich zabalili do igelitového vrecka a na skrini nám pekne dozreli.
Aj dnes v sáčku pekne dozrejú.:)
beba13
03.12.07,11:14
Ja k nim ešte pridavam 1-2 jablka a určite dozreju
Pri izbovej teplote skôr dozrejú, než v chlade.
Nika
03.12.07,12:01
Aj dnes v sáčku pekne dozrejú.:)


toto je dobrééé......:D:D
Iwett
03.12.07,12:39
ďakujem Vám všetkým za rady.......vyskúšam
ajale
18.12.07,12:04
ja by som ich tiez nechala volne v izbe dozriet. V niektorych krajinach povazuju zlte banany za prezrete a uz len trochu "rumovejsie" za zhnite...
osky
27.08.08,15:27
´100 percentnou metodou na dozretie je mikrotenove vrecusko a teplo.pozor vsak aby neznili lebo takto zreju rychlo.Osobne zelene alebo polozlte banany neodporucam kupovat-kazia zaludok,mam vlastne skusenosti.

dovolim si ale trosicku viac info o bananoch,pre privrzencov zdravej zivotospravy:

v jednej talianskej knihe o ovoci som sa docitala ze pre nas banany nemaju ziadnu vyzivovu hodnotu,pretoze u nas nemozu prirodzene dozriet.lebo vitaminy tak cenne pre zdravie obsahuju len banany ktore dozru priamo na strome,v prirodzenom prostredi.vtedy maju vela vitaminov a cennych latok.
Tie zelene nedozrete horke banany ktore casto vidime v obchodoch nestoja za nic.

Banany su najzdravsie,a maju najviac cennych vitaminov,ked su uz trosku ohnednute alebo maju bodkovanu supku.
ludia to asi nevedia,aj v obchodoch na taketo banany davaju nizsie ceny,pretoze ich chcu vypredat.
ludia ich obchadzaju a mnohi aj vyhadzuju.

skuste banan ,hoci ma skaredu supku,osupat a mnohokrat uvidite,ze vnutro je uplne bezchybne, a krasne zrele a sladucke,dokonca bez zhnednutych mäkkych casti.

pritom taketo banany su sladke a vyborne chutia,su idealne ako ranajky pri dietach pretoze obsiahnuty cukor vam doda energiu ,zazenie pocit hladu a naviac aj chut na sladkosti.
Ak si date 2 taketo banany na ranajky/okolo 8.00hod./,zasytia vas na cele dopoludnie a nebudete potrebovat jest minimalne do obeda.mam to na sebe odskusane.:)
Bastian
27.08.08,16:24
Ja som zase počul, že by sme mali jesť ovocie, čo sa u nás urodí. Nielenže je čerstvé a aj vďaka tomu obsahuje viac vitámínov, ale aj náš žalúdok vie vyťažiť viac z toho, na čo si behom xxxx rokov zvykol.

Ja mám banány najradšej rozmixované s mliekom a cukrom :)
tetrisss
27.08.08,16:55
Ja som zase počul, že by sme mali jesť ovocie, čo sa u nás urodí. Nielenže je čerstvé a aj vďaka tomu obsahuje viac vitámínov, ale aj náš žalúdok vie vyťažiť viac z toho, na čo si behom xxxx rokov zvykol.

Ja mám banány najradšej rozmixované s mliekom a cukrom :)

K tomuto sa aj ja pripajam a este k tomu mixu bananu a mlieka pridaj trochu rumu, ale ozaj len pre vonu, to je bezva /ja som inak absolutny abstinent/.
nela88
27.08.08,17:02
Ale u nás vyhrávajú práve tie takmer zelené. Zrelé sme nosili susedom, potom sme si zvykli urobiť kokteil. Ja do neho občas pridám arašídové maslo.
Bastian
27.08.08,17:21
K tomuto sa aj ja pripajam a este k tomu mixu bananu a mlieka pridaj trochu rumu, ale ozaj len pre vonu, to je bezva /ja som inak absolutny abstinent/.
Skúsim to s tým rumom. A možno aj s tým arašidovým maslom. Len dúfam, že potom nebudem utekať na WC :D.
pavol54
27.08.08,17:47
Po revolúcii som trocha predával banány tak si dovolím povedať že o tom trochu viem. banány sa oberajú a vozia po celom svete zelené ako tráva, aby dozreli potrebujú etylén, a správnu teplotu. Etylén môžete vyrobiť buď zariadením na výrobu etylénu, tak na dozretie kamiónu, alebo kúpite fľašu technického liehu dáte do kahančeka a zapálite to tak na dozretie troch ton,a najlepšie ja som si ich pre seba, svoju potrebu, tak dozrieval že som vložil ku každému strapcu jedno až dve jablká, tie tiež v priebehu skladovania vylučujú etylén a tie boli vynikajúce pri teplote cca 12 - 15 oC za dva týždne krásne dozreli.
beba13
28.08.08,10:59
:):):)