superbak
03.12.07,12:53
Zdravím odborníkov,
chcel by som sa opytat, ako je to pri otvarani obchodu s oblecenim a prislusenstvom/bolo by to oblecenie, ale aj topanky/. Islo by o repliky znaciek /gucci, prada,nike.....atd/ chcem sa opytat ci to je mozne alebo by som tym porusil nejake zakony. nechcem to prezentovat ako originalne modely, ale normalne ako repliky originalov. Bol by to mix roznych znaciek. Len neviem ci to moze urobit. Kedze denne sa stretavame s obleceniami v znackovych predajniach, kde je uz umenie najst original :mad:. tak by ma to v celku zaujimalo. alebo by som to mal len nazvat second hand? I ked tie veci by boli uplne nove a na nerozoznanie od originalov?:rolleyes:
alebo aky by som mal zvolit postup???
dana9
03.12.07,11:59
ahoj,

nie je to mozne , islo by o porušovanie prav dusevneho vlastnictva.
Filip Glasa
03.12.07,12:05
je to nezákonné po celom svete okrem Číny :-) tam sa to asi nestráži
ickom
03.12.07,12:16
Asi najjednoduchšie by ti to bolo nazvať Ťim ťam ťung - mix :) Tí majú napr. Adldos, Niko, Pumo a pod. a nemám pocit, že by tu bolo málo predajní. Myslím, že keby si to nepredával s cieľom oklamať zákazníka, že si kupuje originál, tak by to možno aj šlo,ale ja by som si poriadne overila toho, kto ti taký tovar vôbec ponúkol,lebo oficiálne by sa taký tovar ani nemal dať legálne doviezť. Ak sem- tam sleduješ správy, tak ti iste neuniklo, že colníci veľmi často taký tovar zadržia a putuje priamo do spaľovne . To by pre teba znamenalo pustiť prachy do vzduchu:) Naposledy bolo také niečo ohľadom obuvi pre f. Imbiz.Ale skús sa informovať na SOI, veď sú tu od toho, aby podali informácie, či nie?
dana9
03.12.07,12:34
je to nelegálne pretože by išlo o napodobeninu, ktorej def. je napr nasledovna:

i) tovar vrátane obalu, ktorý nesie bez oprávnenia obchodnú značku totožnú s obchodnou značkou platne registrovanou pre rovnaký druh tovaru alebo tovar, ktorého hlavné znaky nemôžu byť rozlíšené od takejto obchodnej značky, a ktorý týmto porušuje práva držiteľa obchodnej značky podľa práva spoločenstva, ako sa ustanovuje nariadením Rady (ES) č. 40/94 z 20. decembra 1993 o obchodnej značke spoločenstva [5] alebo právom členského štátu, v ktorom sa žiada o konanie colných orgánov;
ii) akýkoľvek symbol obchodnej značky (vrátane loga, etikety, nálepky, brožúry, návodov na použitie a záručných dokladov, ktoré nesú takýto symbol), aj keď sa uvádzajú samostatne, za rovnakých podmienok ako tovar uvedený v bode i);, uvádzané samostatne, za rovnakých podmienok ako tovar uvedený v bode i);

Legalne to nie je mozne predavat, co viem, tak viacere z uvedenych znaciek su aktivne aj v SR, a snazia sa chranit svoju obchodnu znacku (ochrannu znamku). Problemy by si mohol mat jednak pri dovoze, a jednak pri samotnom predaji. Dokonca, pokial viem, tak sa niekedy robia kontroly aj v oficialnych obchodoch.
skaspa
03.12.07,12:49
Zdravím odborníkov,
chcel by som sa opytat, ako je to pri otvarani obchodu s oblecenim a prislusenstvom/bolo by to oblecenie, ale aj topanky/. Islo by o repliky znaciek /gucci, prada,nike.....atd/ chcem sa opytat ci to je mozne alebo by som tym porusil nejake zakony. nechcem to prezentovat ako originalne modely, ale normalne ako repliky originalov. Bol by to mix roznych znaciek. Len neviem ci to moze urobit. Kedze denne sa stretavame s obleceniami v znackovych predajniach, kde je uz umenie najst original :mad:. tak by ma to v celku zaujimalo. alebo by som to mal len nazvat second hand? I ked tie veci by boli uplne nove a na nerozoznanie od originalov?:rolleyes:
alebo aky by som mal zvolit postup???
nič v zlom, ale osobne nemám rád takýchto obchodníkov a vždy ma poteší, keď takéto napodobeniny colníci zabavia a potom... to "pekne horí"
Filip Glasa
03.12.07,14:04
no mylsím, že nikomu nepríde zvláštne, že je nelegálne kopírovať SW, hudbu bez licencie. Pročo si potom ľudia myslia, že kopírovať módu (ochranné značky) je možné, tak to neviem.
bepo
03.12.07,14:30
no mylsím, že nikomu nepríde zvláštne, že je nelegálne kopírovať SW, hudbu bez licencie. Pročo si potom ľudia myslia, že kopírovať módu (ochranné značky) je možné, tak to neviem.
Asi preto to nepríde nikomu zvláštne lebo kopírovanie softu a hudby pre vlastnú potrebu je legálne.
Filip Glasa
03.12.07,16:54
ak máš doma originál a urobíš záložnú kópiu, tak áno. Ale dobre vieš, že takto som to nemyslel.
Marianna01
03.12.07,18:19
Asi najjednoduchšie by ti to bolo nazvať Ťim ťam ťung - mix :) Tí majú napr. Adldos, Niko, Pumo a pod.

Na toto existoval fór - bol na základe skutočnej udalosti. Odohral sa dakde v Čechách na trhu - vietnamci tam predávali textil. Ktosi si chcel kúpiť "adidas" tepláky (bolo to pár rokov dozadu - ešte sme svorne verili, že vietnamci predávajú pravý tovar). Chvíľku si ich prezeral a zistil, že majú 6 páskov. Keď sa na to predavača opýtal, ten mu odpovedal - Čím víc proužkú, tým víc adidas...
:D
ickom
05.12.07,09:18
[quote=Marianna01;582976]Na toto existoval fór - bol na základe skutočnej udalosti. Odohral sa dakde v Čechách na trhu - vietnamci tam predávali textil. Ktosi si chcel kúpiť "adidas" tepláky (bolo to pár rokov dozadu - ešte sme svorne verili, že vietnamci predávajú pravý tovar). Chvíľku si ich prezeral a zistil, že majú 6 páskov. Keď sa na to predavača opýtal, ten mu odpovedal - Čím víc proužkú, tým víc adidas...
:D[/q
Ja keď kupujem slaninu, tak mi manžel stále hovorí, že mám brať takú pravú ADIDASKU:---