staffbull
03.12.07,13:48
Zdravim vsetkych poradakov. Potreboval by som pomoct s par nejasnostami. Otvaram obchod s oblecenim.. a chcel by som tam predavat aj veci ktore nakupim v zahranici ako konecny spotrebitel(vo vypredajoch). Je to mozne dalej predavat? Mozem to zaradit do uctovnictva ako normalne obstaranie tovaru? (uctenky mam) alebo by bolo lepsie to zaradit ako mix tovar zo second handu, pripadne ako komisionalny predaj? a ako je to s DPH? zatial nie som platca. pri tvorbe ceny aj napriek tomu po pridani marze priratavam DPH? za usmernenie vam vopred velmi pekne dakujem
Filip Glasa
03.12.07,14:02
ak nie si platcom DPH tak ju neprirátavaš ku koncovej cene po prirátení tvojej marže. Ale ani si neuplatnuješ jej vrátenie pri nákupe. Tým pádom si o trošku lacnejsí ako platca. Ale ak dosiahneš obrat 1,5 mil za 12 mesiacov, tak sa platcom aj tak musíš stať.
Ten tovar si nomálne zaraď do skladu ak máš k nemu doklady.
staffbull
03.12.07,20:14
diky za odpoved..a teda ani v registracnej pokladni potom nebudem uvadzat polozku DPH? aj ked to napriklad nakupim od platcu DPH?
Paula
03.12.07,20:35
diky za odpoved..a teda ani v registracnej pokladni potom nebudem uvadzat polozku DPH? -nebudeš, aj ked to napriklad nakupim od platcu DPH? - ani vtedy


kým nebudeš platiteľom DPH
Paula
03.12.07,20:41
Tu pozri, ako by to dopadlo napr.pri faktúrach, keby neplatiteľ účtoval s DPH:

http://www.porada.sk/t66189-neplatca-dph-a-predaj-s-dph.html?highlight=platite%B5%2A
staffbull
04.12.07,08:16
dakujem pekne za odpovede a teda este jednu nejasnost k mojej otazke..ked nakupim ten tovar v ramci EU nemusim ho uz dalej zdanovat? a ocenim si to podla kurzu NBS v den zaplatenia,alebo v den dodania?
Filip Glasa
04.12.07,08:47
Ako zdaňovať? Kúpiš to už s DPH, ale ty s DPHčkou nič nerobíš ak nie si platca DPH. Daň budeš platiť až v novom roku, ale z príjmu. Neviem ako z účtovného hladiska, ale ja pre tovar počítam pri naceňovaní reálny kurz, ktorý som zaplatil (z výpisu z banky, zo zmenárne).