ESTER
05.03.05,11:25
Pri kúpe drobného majetku do 30 tis. Sk, je predávajúci, ktorý s týmto majetkom nikdy nepoknikal nejako obmedzený výškou sumy z hľadiska zákona o dani z príjmu. Ide mi hlavne o toho predávajúceho.
babenko1
05.03.05,11:28
Skús to trošku objasniť, lebo z tohto vlastne neviem zistiť o čo ti ide?
ESTER
05.03.05,11:53
O to mi ide, aby predávajúci nemal žiadnu povinnosť z dane príjmu FO, aby tento príjem nemusel zdaniť.
vierka čertík
05.03.05,12:06
O to mi ide, aby predávajúci nemal žiadnu povinnosť z dane príjmu FO, aby tento príjem nemusel zdaniť.Ak som tomu dobre pochopila, predávajúci nie je asi podnikateľ!? Ak nemá iný príjem a teda celkom za rok nepresiahol sumu 40416,-Sk, tak nemusí podávať daňové priznanie, teda nemusí nič zdaňovať. Ale ak má iný príjem /napr.zo zamestnania/ vypýta si potvrdenie o vyplatenej mzde a zaplatených preddavkoch a mal by si to pripočítať a urobiť si DP typu "A". ...V niektorých príspevkoch na PORADE sa dozvieš ešte iné podrobnosti, len sa poobzeraj, hľadaj napr. pod "Daň z príjmu"
Dobrú chuť k obedu!

-opravujem sa typu "B"!!
Ľuba
05.03.05,16:02
§9 ods. 2d) ZDP hovorí o tom, že od dane je oslobodený príjem z predaja hnuteľnej veci, okrem vecí, ktoré boli zahrnuté v obchodnom majetku ...

Ja by som žiadne DP nepodávala.
darinasv
07.03.05,23:14
Súhlasím s Ľubou, predaj hnuteľných vecí nezahrnutých v obchodnom majetku je od dane oslobodený (v akejkoľvek výške)
Ja by som tiež DP nepodávala
Janna
08.03.05,06:30
Je to tak ako píšu Luba a darinasy.
DP sa nepodáva v uvedenom prípade.