vikinka
03.12.07,17:31
Bola tu viac krát položená otázka ,či musí mať SZČO alebo zamestnanec na služobnom aute pri sebe knihu jázd,dnes som sa dostala k vyhláške č.208/1991Zb.že ,áno musí mať:eek: a dokonca aj tzv.záznam o oboznámení-preukaz,ktorý je prílohou k platnému vod.preukazu a oprávňuje zamestnanca riadiť pridelené vozidlo.Držiteľ je povinný predložiť záznam pri kontrole oprávnenými osobami,čiže policajtom.Bez tohto záznamu nemôže viesť služobné mot.vozidlo.zamestnanec ani SZČO v rámci prac.cesty pri automobile zaradenom v majetku.:mad:
tilia
17.12.07,11:45
Fíha, ani pri nehode to odo mňa oprávnená osoba nepožadovala.
Dúfam, že oni nečítajú poradu.
:confused:
duficek
17.12.07,12:11
to je v tej vyhlaske tak napisane, ze opravnene osoby = policajti? nie je to myslene ako opravnena osoba kontrolor z DU alebo s IP?
kacena26
17.12.07,12:29
Mán kamosku a tá robí policajtku a mala som aj ja takú otázku Odpoveď: policajt si može vypítať vsetky tieto doklady, sú to doklady potrebné k vedeniu mot.vozidla. ale vsetko je o tom na akého policajta natrafíte a o štastí!
vikinka
17.12.07,13:49
to je v tej vyhlaske tak napisane, ze opravnene osoby = policajti? nie je to myslene ako opravnena osoba kontrolor z DU alebo s IP?
Áno, oprávnená osoba je policajt alebo pracovník z IP.
duficek
17.12.07,16:02
ilbi
16.01.08,15:38
Inak len taka poznamka k tejto teme: Pre SZČO pokial nema zamestnancov je najlepsie mat v Osvedceni o evidencii vozidla len meno a priezvisko, cize mat auto napisane na seba ako sukromnu osobu. Toto moze byt aj tak zaradene do obchodneho majetku. IČO tam nemusi figurovat. Tym padom kontrolne organy nemaju ako dokazat ze ide o sluzobnu jazdu. samozrejme plati to najma o osobnych autach:)
danatka
30.01.08,18:40
Ahojte a čo v takom prípade keď SZČO - majiteľka auta nevlastní vodičský preukaz a na služobné cesty využíva svoju známu? Ako má vlastne viesť knihu jázd? Ďakujem za rýchlu odpoveď
misomiso
19.02.08,13:47
Ahojte a čo v takom prípade keď SZČO - majiteľka auta nevlastní vodičský preukaz a na služobné cesty využíva svoju známu? Ako má vlastne viesť knihu jázd? Ďakujem za rýchlu odpoveď

Ale písať vie nie?