wildo
03.12.07,19:07
Dobrý deň.

Prosím o radu, potrebujem prepojiť TV + satelit + videorecorder + dvd prehravač tak aby to navzajom fungovalo, SCART - TV 1ks, satelit 2ks, videorecorder 2ks, dvd prehravač 1ks, ak tu niekto vie ako na to poraďte. Ďakujem
Chobot
03.12.07,20:34
Dobrý deň.

Prosím o radu, potrebujem prepojiť TV + satelit + videorecorder + dvd prehravač tak aby to navzajom fungovalo, SCART - TV 1ks, satelit 2ks, videorecorder 2ks, dvd prehravač 1ks, ak tu niekto vie ako na to poraďte. Ďakujem

Keď tak počítam, tak máš 3 zariadenia (satelit, videorekordér a DVD prehrávač), takže potrebuješ 3 vstupy na telke. Môžu to byť buď 3 samostatné SCART vstupy, prípadne iné - musel by si špecifikovať, akú telku máš.

Ak máš len jeden SCART vstup na telke, tak by si to mohol vyriešiť samostatným Receiverom, ktorý má niekoľko audio aj video vstupov a jeden výstup na TV a na receiveri vyberáš, ktorý vstup pustíš do telky.

Je tu ešte jedna možnosť - existujú SCART zlučovače - taká krabička, kde býva aj 3 či 5 SCART zásuviek, ktoré potom majú jeden kábel - SCART kábel, ktorý ide do telky. Nevýhodou je, že môže byť len jedno zariadenie aktívne, lebo by si mal zmiešaný vstup. Sú to napr. takéto:

http://www.dursat.sk/html/kable%20MASCOM/kable.htm

http://zoznam.sk/hladaj.fcgi?co=obrazky&s=scart+switch+box


alebo ako na obrázku.
duficek
03.12.07,21:09
Dobrý deň.

Prosím o radu, potrebujem prepojiť TV + satelit + videorecorder + dvd prehravač tak aby to navzajom fungovalo, SCART - TV 1ks, satelit 2ks, videorecorder 2ks, dvd prehravač 1ks, ak tu niekto vie ako na to poraďte. Ďakujem
TV ma iba 1x scart? satelit ma koaxial?
ja som zapojil satelit do videa a video do TV cele spojenie cez koaxial = program zo satelitu mozes nahrat aj na video, aby si kukal satelit, video nemusi byt zapnute, moze byt kludne v stand by rezime
dvd prehravac zapojis normalne do scartu TV.
fungujem tak roky
scorp
06.12.07,06:05
TV ma iba 1x scart? satelit ma koaxial?
ja som zapojil satelit do videa a video do TV cele spojenie cez koaxial = program zo satelitu mozes nahrat aj na video, aby si kukal satelit, video nemusi byt zapnute, moze byt kludne v stand by rezime
dvd prehravac zapojis normalne do scartu TV.
fungujem tak roky
To: duficek. Ano, suhlasim, takto som fungoval cez UPC. Odkedy mam Digi, tak je problem a neviem to rozchodit, myslim tym prepojenie cez Scart. Neviem ci to nepatri do kategorie "bajok", ale vraj pod Digi to nemoze chodit, kym nevydaju novy upgrade programu. Vie niekto pomoct... ?
stanyh123
06.03.08,10:42
co je to koaxial?
stanyh123
06.03.08,10:43
co je to koaxial? :D
Braňo
06.03.08,11:19
co je to koaxial? :D
Koaxiálny kábel je tvorený dvoma vodičmi, pričom vonkajší vodič (oplet) obaľuje vnútorný, po ktorom sa prenášajú signály. Vodiče sú od seba oddelené izolačným materiálom a celý kábel je zaizolovaný a zabalený v plaste. Koaxiálny kábel má vyššiu odolnosť elektromagnetickému rušeniu a vplyvu indukovaných napätí, aj keď nechráni dobre proti magnetickému rušeniu. Výhodou tohto kábla je hlavne jeho jednoduché prepojovanie pomocou konektorov.
vyr skalny
06.03.08,19:54
A co tak scartami DVD - SAT, SAT - VIDEO, VIDEO - TV ?
smetko
12.04.08,17:37
Potrebujem radu, máme nový tv lcd sony bravia kdl 32U3000 a máme digi tv. Nevieme zapojiť tak, aby išiel stereo zvuk. Z digi tv idú tri cinch-e, ale nikde nefungujú. Cez scart nám ide mono zvuk, alebo zvuk ide a nejde farba.
Flymaster
12.04.08,17:43
co sa tyka chincov, tak sa pozri, ake maju farby na digi prijimaci a na tv.. potom to prepoj tak, aby farby sedeli:

zlty - obraz
biely/cierny - Lavy kanal, prip. mono
cerveny - pravy kanal

to L/P moze byt opacne, nepamatam si presne...

co sa tyka scart, my mame tiez doma taku starsiu sadu kablov, kde je scart a ked som ich zapojil, neslo mi to tak, ako som chcel... potom som zistil, ze nie je jedno, ako ich zapojis, lebo mozu byt smerove, t.j. jeden je IN a druhy OUT.. takze ten OUT zapoj do digi a ten IN zapoj do TV.. snad pomoze :)

BTW. pre laikov: Koaxial je ten "antenny" kabel co ide o steny (z UPC, atd.) do telky ;)

ssmetko, mozes pls. upresnit, co mas za prijimac na digi tv? pomohlo by to
kitek
12.08.09,06:41
TV ma iba 1x scart? satelit ma koaxial?
ja som zapojil satelit do videa a video do TV cele spojenie cez koaxial = program zo satelitu mozes nahrat aj na video, aby si kukal satelit, video nemusi byt zapnute, moze byt kludne v stand by rezime
dvd prehravac zapojis normalne do scartu TV.
fungujem tak roky

maš to takto zapojene aj s prijímačom DIGI TV?
lebo ja mam DIGI TV od včera a tiež to neviem poriadne rozchodiť ...
mam video, digi, tv, dvd + zosilovač
bez digi som to mal takto:
- koaxial do videa
- z videa koaxial do TV a 2xchinc (mono video) do zosilovača
- scart/scart z dvd do TV
- scart/6xchinch (3xIN, 3xOUT) z TV do zosilovača
- z DVD do zosilovača koaxial-oranžový

a teraz mi maník zapojil DIGI do TV cez scart, čiže v TV mi ide DIGI cez AV1 a keď kedysi išlo DVD v TV cez AV2, taerz nejde obraz, len zvuk, a DVD mam s TV zapojene cez zosilovač tým oranžovým koaxialom (prepojenie DVD a zosilovača)

a teraz rozmýšľam nad scart rozbočovačom, aby som zapojil do TV aj VDV aj DIGI ako vstupy ...

dobre rozmýšľam? :confused: