bacak
03.12.07,20:12
dobry den
chcel by som sa opytat ako postupovat v takomto pripade:
prisla mi exekucia na ciastku cca.7000
ako nedoplatok na zdravotnom poisteni v case ked som bol zamestnancom
(cele to vzniklo tym, ze ma poistovna nemala evidovaneho ako zamestnanca, asi tri roky po sebe mi chodili upomienky a zakazdym som tam chodil ako na klavir aj s pracovnou zmluvou ktora jasne dokazovala, nech si peniaze vymahaju od zamestnavatela, no museli tam mat neuveritelny bordel, no ale teraz tato exekucia ma dozrala, dal som namietku a sud to zamietol ako ze nejde o povoleny opravny prostriedok ci co, tak teraz neviem zaplatit to a potom sa pokusit s tym nieco urobit ?) ved to je uplne smiesne v tomto state, dam sudu a pred tym x-krat ZP na stol pracovnu zmluvu a oni povedia to nic, musite zaplatit ? aj ked to nie je vobec moja vina ?
vdaka za radu
veronikasad
03.12.07,20:03
Zamestnávateľ ťa zrejme neprihlásil do zdravotnej poisťovne. Ak zamestnávateľ ešte existuje, pýtaj si kopiu prihlášky. Over si, či si bol prihlásený v soc.poisťovni.Tam ti síce nedoplatky nehrozia, ale aspoň zistíš, či to nebola len "zmluva pre IP".
Poučenie do budúcna : na každú upomienku treba reagovať písomne a prevzatie každého dokladu odovzdaného do poisťovne si treba dať potvrdiť na kopii.
Ako postupovať v prípade možného zastavenia exekúcie ti snáď poradia poraďáci - právnici.

--------
Veronika
regina.golierova
03.12.07,21:01
Ja ti doporučujem, zájdi do zdrav.poistovne a tam sa dohodni , aby to vyriešili hneď a dali ti písomné stanovisko, ako postupovať, keď v tom čase odvody mal platiť zamestnávateľ.Podľa mojich skúsenosti ZP mala postupovať tak,že povinný cez exekúciu mal byť zamesnávateľ . Ako náhle sa dohodneš vo svoj prospech, že poistné mal platiť zamestnávateľ -dokladuj to pracovnou zmluvou a zápočtovým listom, a dajú ti nejaký papier /ZP/ - trvaj na písomnom vyjadrení.V takom prípade je exekúcia neoprávnená a kópiu pošli na exekútorský úrad. Exekútor zastaví exekúciu a dokonca aj trovy platí ZP.
svedia
07.12.07,09:40
ahojte.. práve čítam od "bacak" , že nemal zaplatené odvody, no to je úžasne, chodí poctivo do zamestanania a zamestnávateľ to ma v paži , nič neplati!!! A teraz si to vymáhajú ZP od zamestnanca? to je lepšie potom byť nezamestaný, a mať to tiež v paži. Pobúrilo ma to, lebo aj ja ešte nemám zaplatené odvody od bývalého zamestnávateľa za 2 mesiace, takže ma porazí... je to neskutočné. ahojte papa