Lenka1979
04.12.07,09:12
Ahojte poraďáci,
mám taký problém, na účte v banke SF máme 5.393,-- Sk, v priebehu roka sme prispievali zo soc.fondu na stravné lístky, v úhrne mi to urobilo 5.160,-- Sk. Avšak, z účtu sme ich nevybrali, môžem ich vybrať teraz jednorázovo?
A ešte jedna otázka:
Na Vianoce chceme dať našim zamestnancom "vianočné kazety" ktorých obsahom sú bylinné čaje s hrnčekom - nie sú označené logom firmy. Chceme im to dať zo soc.fondu. Musím im to zdaniť keď je to nepeňažný príjem? Faktúra za tieto "kazety" mi prišla v hodnote 5.545,-- Sk. Ibaže ak vyberiem peniaze za stravenky, nezostane mi už na úhradu faktúry. Ako môžem doplniť SF - musí to byť len príspevok z úhrdnu hrubých miezd?
Ďakujem za Vaše názory ako vyriešiť tento problém.
Pekný deň. Lenka;)
Tweety
04.12.07,08:15
Ahojte poraďáci,
mám taký problém, na účte v banke SF máme 5.393,-- Sk, v priebehu roka sme prispievali zo soc.fondu na stravné lístky, v úhrne mi to urobilo 5.160,-- Sk. Avšak, z účtu sme ich nevybrali, môžem ich vybrať teraz jednorázovo?
A ešte jedna otázka:
Na Vianoce chceme dať našim zamestnancom "vianočné kazety" ktorých obsahom sú bylinné čaje s hrnčekom - nie sú označené logom firmy. Chceme im to dať zo soc.fondu. Musím im to zdaniť keď je to nepeňažný príjem? Faktúra za tieto "kazety" mi prišla v hodnote 5.545,-- Sk. Ibaže ak vyberiem peniaze za stravenky, nezostane mi už na úhradu faktúry. Ako môžem doplniť SF - musí to byť len príspevok z úhrdnu hrubých miezd?
Ďakujem za Vaše názory ako vyriešiť tento problém.
Pekný deň. Lenka;)
1. môžeš, môžeš aj všetko - účet v banke nie je povinný 2. zdaniť, ako nepeňažný príjem 3. môžeš ten nákup úhradiť aj z BÚ.4. SF môžeš doplniť aj prídelom zo zisku- ak o tom VZ rozhodlo.
Lenka1979
04.12.07,09:20
1.Tweety, takže sa to týka účtu 472?-tam to mám v poriadku, len na účte v banke nemám výber, že to bolo na stravenky.
2. SF nemôžem doplniť zo zisku, lebo ako s.r.o. sme vznikli len min.roku a bohužiaľ zisk nebol žiadny. Takže rozmýšľam, že to dám na 548 ako nedaň. neuplatním DPH a urobím z toho zápisnicu, že som síce tie kazety dala zamestnancom, do daň.výd.som si to nedala a neuplatnila som si z toho ani DPH. So SF to nebude mať nič spoločné keďže tam nemám z čoho tvoriť. Hm?
KEJKA
04.12.07,09:27
áno, môžeš aj tak, ale namiesto 548 to daj na 528, ostatné tak ako píšeš.
Lenka1979
04.12.07,11:13
Kejka, a musím to zdaniť zamestnancom? Teda dať aj do výplaty?
liba2
04.12.07,11:21
Kejka, a musím to zdaniť zamestnancom? Teda dať aj do výplaty?
Aj keď je to pre firmu nedaňový náklad, pre zamestnanca je to nepeňažný príjem, preto zdaniť treba.