obcan2k
04.12.07,09:30
Kedysi mal zamestnanec vo vypovednej dobe narok na 2xpol dna volna an hladanie noveo zamestnania. Toto volno sa dalo zlucit, ale neviem ci len v ramci daneho mesiaca. Ako to je teraz? Musi mi zamestnavatel poskytnut volno na den ktory si urcim? da sa spojit aj v ramci dvoch mesiacov? Aka je terajsia zakonna uprava ?
Tweety
04.12.07,08:34
Kedysi mal zamestnanec vo vypovednej dobe narok na 2xpol dna volna an hladanie noveo zamestnania. Toto volno sa dalo zlucit, ale neviem ci len v ramci daneho mesiaca. Ako to je teraz? Musi mi zamestnavatel poskytnut volno na den ktory si urcim? da sa spojit aj v ramci dvoch mesiacov? Aka je terajsia zakonna uprava ?
Pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zllučovať.Podľa § 141 odst.2 písm. i- najviac na jeden poldeň v týždni- ale je to bez náhrady mzdy, ak si nedostal výpoveď podľa§ 63 1-a.c, v tom jedinom prípade je to sk priemerkou..
veronikasad
04.12.07,08:36
Kedysi mal zamestnanec vo vypovednej dobe narok na 2xpol dna volna an hladanie noveo zamestnania. Toto volno sa dalo zlucit, ale neviem ci len v ramci daneho mesiaca. Ako to je teraz? Musi mi zamestnavatel poskytnut volno na den ktory si urcim? da sa spojit aj v ramci dvoch mesiacov? Aka je terajsia zakonna uprava ?
Pozri § 141 odst 2 Zákonníka práce
) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať.

Teda - ak si dal výpoveď ty - bez náhrady mzdy
ak dal výpoveď zamestnávatel v zmysle § 63 odst 1 písm. a až c/ - s náhradou mzdy
--------
Veronika
obcan2k
04.12.07,08:47
a treba doniest nejake potvrdenie ze som bol tam a tam sa uchadzat o zamestnanie?
teda mesacne je to cca 2 prac . dni . . .
Chobot
04.12.07,09:21
a treba doniest nejake potvrdenie ze som bol tam a tam sa uchadzat o zamestnanie?
teda mesacne je to cca 2 prac . dni . . .

Poskytnutie voľna nie je podmienené, že musí byť podložené dokladom. Nemal by zisťovať, kde si bol, nie je to jeho povinnosť.
obcan2k
04.12.07,09:59
a musi mi to poskytnut na den o ktory poziadam?
Chobot
04.12.07,10:11
a musi mi to poskytnut na den o ktory poziadam?

Áno, veď najprv si dohodneš pohovor a potom voľno. Termín pohovoru sa nie vždy dá zmeniť.
brčko
04.12.07,11:00
Končí mi 25.12.07 RD. Dostanem výpoved predpokladám § 63 ods. 1 písm.b) nadbytočnosť. Vzhladom na RD mám odpracované menej ako 5 rokov. Takže od 1.1.08 mi začína plynúť dvojmesačná výpovedná lehota, ktorá končí 29.2.08. Z obdobia pred MD a obdobia MD mám nárok na 30dní dovolenky, ktorú si chcem čerpať počas VL. Tiež si chcem od 28.-31.12.07 (kvôli DNP) zobrať neplatené volno. Takže mi ostáva odpracovať cca 10-12 prac.dní (46 PRAC.dní od 26.12.07 do 29.2.08 - 2 dni NV - 30dní starej dovolenky - cca 2-4dni novej dovolenky). Na kolko dní hladania nového zamestnania preplatených priemerkou by som mala nárok? Predpokladám za tých 10-12 pracovných dní na 1 deň. Alebo máte iný názor?
Zajtra mám stretnutie so šéfom, tak by som mu nerada tvrdila niečo, čo nie je pravda. Dakujem, ak poradíte :-)