vici
04.12.07,09:50
Dobrý deň, chceli by sme od rodiny odkúpiť nehnuteľnosť, ktorú zdedili, dedičné konanie bolo vlani a taktiež aj znalecký posudok bol vystavený vlani. Dohodli sme sa na mejšej sume, ako je uvedená v znaleckom posudku,aby nemuseli platiť daň. Na DÚ mi povedali, že nemusia platiť ak je v kúpnej zmluve menšia suma ako na znaleckom. Moja otázka, ako "starý môže byť znalecký posudok, aby bol platný?vici
Pepa
04.12.07,09:06
Dobrý deň, chceli by sme od rodiny odkúpiť nehnuteľnosť, ktorú zdedili, dedičné konanie bolo vlani a taktiež aj znalecký posudok bol vystavený vlani. Dohodli sme sa na mejšej sume, ako je uvedená v znaleckom posudku,aby nemuseli platiť daň. Na DÚ mi povedali, že nemusia platiť ak je v kúpnej zmluve menšia suma ako na znaleckom. Moja otázka, ako "starý môže byť znalecký posudok, aby bol platný?vici
Berie sa cena v čase nadobudnutia - teda znalecký posudok je podľa mňa OK.
Napadá ma otázka - nie je tento príjem oslobodený? Zdedili nehnuteľnosť po kom, akú - skús upresniť.
vici
04.12.07,12:02
nehnuteľnosť zdedili po matke, ale ona tam nemala trvalý pobyt, aj ich matka to dedila po svojich rodičov.Neviem či je to takto jasné, vici
Pepa
04.12.07,12:11
Sú dedičmi v priamom rade - koľko vlastnila nehnuteľnosť matka? Trvalý pobyt v tomto prípade nie je podstatný.
Pepa
04.12.07,12:16
vieroslava
04.12.07,19:08
Ku kúpe nepotrebujete žiaden znalecký posudok na ocenenie. Platí cena dohodou.