maska4
04.12.07,09:55
Ahojte poradaci.Prosim poradte mi. Sme mesacny platcovia DPH. Nakupili sme zo SF vianocne kolekcie. Poradte mi , ako je to z hladiska DPH a z dani z prijmu?! Beru sa ako nepenazny prijem? Je vobec možné kupovať zo SF kolekcie?Dakujem .:confused::confused:
Tweety
04.12.07,09:04
Ahojte poradaci.Prosim poradte mi. Sme mesacny platcovia DPH. Nakupili sme zo SF vianocne kolekcie. Poradte mi , ako je to z hladiska DPH a z dani z prijmu?! Beru sa ako nepenazny prijem? Dakujem .:confused::confused:
Nárok na odpočet nie je, a pre zamestnancov je to nepeňažný príjem.
maska4
04.12.07,09:32
Ked to teda zoberiem ako nepenazny prijem, to im mam dat do vyplaty hodnotu tej kolekcie a nasledne ju zdanit? A co ak mi potom zamestnanec takuto kolekciu odmietne?:eek:
baho
04.12.07,09:46
Určite zdaniť. Myslíš, že sa nájde niekto kto dostane kolekciu napr. v hodnote 140,- Sk a zaplatí za ňu 22,- ? Mne sa to ešte nestalo.
mladymuz
04.12.07,09:46
vianocne kolekcie sa rozdavaju proti podpisu aby bol dokaz, ze to zobral. Myslim, ze ked ma niekto dostat kolekciu len za 19 percentne zdanenie, tak to nikto neodmietne. Este som o takom pripade nepocul, a potom o to navysis zaklad dane.
Ako bolo spomenute, je to nepenazny prijem, ktory podlieha dani z prijmu.
Paula
04.12.07,09:50
Ked to teda zoberiem ako nepenazny prijem, to im mam dat do vyplaty hodnotu tej kolekcie a nasledne ju zdanit? A co ak mi potom zamestnanec takuto kolekciu odmietne?:eek:



Tak si urobte prieskum záujmu vopred, než pôjdete na nákup;)
maska4
04.12.07,10:51
Kolekcie sa kupili zo SF.Mohli sa?Nemal ich podnikatel teda kupit zo svojho prijmu?A kupene su uz bez prieskumu....:(
Lucy
04.12.07,21:34
Vôbec sa s tým netráp. Sociálny fond môžeš využiť aj na nákup vianočných kolekcií. :) Takže v tomto problém nevidím.
Pekne sprav zoznam zamestnancov, kolekcie odovzdaj proti podpisu a hodnotu kolekcie je potrebné zadať do mzdy ako nepeňažný príjem zo sociálneho fondu, pričom zamestnanec zaplatí len 19% daň z príjmu.

;)
maska4
05.12.07,06:14
Ďakujem, ďakujem, ďakujem. Pekné, stručné , výstižné
jana007
06.12.07,07:51
Vôbec sa s tým netráp. Sociálny fond môžeš využiť aj na nákup vianočných kolekcií. :) Takže v tomto problém nevidím.
Pekne sprav zoznam zamestnancov, kolekcie odovzdaj proti podpisu a hodnotu kolekcie je potrebné zadať do mzdy ako nepeňažný príjem zo sociálneho fondu, pričom zamestnanec zaplatí len 19% daň z príjmu.

;)
Chcem sa spýtať, či tento nepeňažný príjem zahrniem do celkového príjmu a zdaním preddavkovou daňou alebo to dám zvlásť zrážkovou?
kajab
06.12.07,07:54
Zahrnieš do výplaty za mesiac a zdaníš preddavkovo.
kacena26
17.12.07,11:56
Dobrý den, ja mám nasledujúci problém,nakupila som kolekcie zo soc.fondu a zdanila vo výplatach ako nepeňažný príjem. No problém je že som kupila aj zamestnancovi čo je dlhodobo na PN a nenám mu to s čoho strhnút a aj zamestnancovi ktorý v 10 mes.odisiel do dochodku. daň za kolekcie vychádza 27,-Sk. Týto zamestnanci si kolekcie prevzali a aj podpísala prevzatie a ja zaplatili mi v hotovosti aj tu dan 27,- Sk.No a ja teraz neviem ako to vsetko zaučtovať. pomože niekto?
Sabinka29
17.12.07,13:17
ahojte, ja sa chcem spýtať tiež ohladom soc.fondu. My dostaneme prášok na pranie, perá,tričká s logom firmy. Mám im to zdaniť? Nemáme nárok na odpočet dph? a bude to náš náklad? Ešte som to nerobila, tak prosím o radu. ďakujem
liba2
17.12.07,16:33
Dobrý den, ja mám nasledujúci problém,nakupila som kolekcie zo soc.fondu a zdanila vo výplatach ako nepeňažný príjem. No problém je že som kupila aj zamestnancovi čo je dlhodobo na PN a nenám mu to s čoho strhnút a aj zamestnancovi ktorý v 10 mes.odisiel do dochodku. daň za kolekcie vychádza 27,-Sk. Týto zamestnanci si kolekcie prevzali a aj podpísala prevzatie a ja zaplatili mi v hotovosti aj tu dan 27,- Sk.No a ja teraz neviem ako to vsetko zaučtovať. pomože niekto?
Predpis dane: 331/342 ....27 sk
Príjem do pokladne od zamestnancov: 211/331.....27 sk
Odvod DP správcovi dane: 342/221 - ale toto odvedieš spolu s ostatnou daňou zo mzdy.
Llívia
18.12.07,06:25
Firma chce pre zamestnancov priamo vo svojom sídle spraviť vianočné posedenie, na ktoré sa bude variť guláš a asi sa aj niečo popije (alko, nealko). Ako to mám zdaniť jednotlivým zamestnancom, keď asi ťažko odsledujem, kto koľko zje a vypije? Dal by sa guláš zahrnúť pod § 5 ods. 7 Zákonníka práce: "Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako...
- b) hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov," (asi treba potom skrátiť stravenky za tento deň)
- a nealko pod písm. c) "hodnota nealkoholických nápojov poskytovaných zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku."
kacena26
18.12.07,06:36
Nooo, ale nepenazný prijem spolu na vyp.listine bol bez tých 2 kolekcií. lebo som tých 27,- nemala s čoho strhnút, alebo možu mať ten čo je PN na vypl.páske mínusovu sumu, a co s tým co je na dochodku?
a mozem odvies dan správcovi bez toho aby som to mala na vypl.listile len na základe ID že mi týto dvaja zaplatili daň za kolekciu? Dik
abel
18.12.07,12:15
Mne bola položená takáto otázka: zamestnancovi kúpili pri príležitosti životného jubilea kyticu z prostriedkov sociálneho fondu. Treba mu to dať teraz ako nepeňažný príjem a zdaniť?
Tweety
18.12.07,12:18
Mne bola položená takáto otázka: zamestnancovi kúpili pri príležitosti životného jubilea kyticu z prostriedkov sociálneho fondu. Treba mu to dať teraz ako nepeňažný príjem a zdaniť?
Ak by mu tú kyticu zdanili, boli by trápni.:rolleyes: Na kytice sa kolegovci skladajú.:) PS: ale príspevky zo SF podliehajú zdaneniu.
Ľaľa
19.12.07,16:23
Tento nepeňažný príjem zahrnieš do celkového príjmu zamestnanca
a zdaníš mu ho preddavkovou daňou.
abel
20.12.07,06:12
Ak by mu tú kyticu zdanili, boli by trápni.:rolleyes: Na kytice sa kolegovci skladajú.:) PS: ale príspevky zo SF podliehajú zdaneniu.
Trápni boli minimálne trikrát: raz, keď sa na kyticu nezložili, ale kúpili ju z prostriedkov, ktoré patrili aj jemu, druhýkrát, keď mu predložia účet /teda ak sa mu strhne za kyticu daň) a tretíkrát, keď najprv niečo pomrníkujú a potom to dajú účovníčke doriešiť tak, aby to nebolo trápne.
evae
07.01.08,14:44
Firma chce pre zamestnancov priamo vo svojom sídle spraviť vianočné posedenie, na ktoré sa bude variť guláš a asi sa aj niečo popije (alko, nealko). Ako to mám zdaniť jednotlivým zamestnancom, keď asi ťažko odsledujem, kto koľko zje a vypije? Dal by sa guláš zahrnúť pod § 5 ods. 7 Zákonníka práce: "Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako...
- b) hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov," (asi treba potom skrátiť stravenky za tento deň)
- a nealko pod písm. c) "hodnota nealkoholických nápojov poskytovaných zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku."

tak toto idem riesit aj ja, dam celkovu cenu posedenia, deleno pocet ludi a to im zdanim :) hadam to nevyjde az tak vela. dufam, ze je to spravny pristup