layla
04.12.07,10:00
ahojte! neviete poradit nejake vianocne dobrôtky, ktore by potesili aj diabetikov??? dakujem
penelopa
05.12.07,08:21
Tu prikladam nejake moje recepty, este mam aj nieco nascenovane z casopisov, ak bude zaujem mozem poslat mailom
Infarkt
05.12.07,08:34
Tu prikladam nejake moje recepty, este mam aj nieco nascenovane z casopisov, ak bude zaujem mozem poslat mailom

Perfektné... ;) Kľudne môžeš poslať aj mne mailom tie ďalšie recepty...vopred velikánske DÍKES :)
Stefan2005
05.12.07,08:36
Osobne tiež veľmi rád privítam ďalšie dia-recepty.
Ale ak by aj nikto nepridal žiadny recept, ponuka od penelopa už predčí ponuku v nejednom dia-kútiku...
Stefan2005
05.12.07,08:38
Perfektné... ;) Kľudne môžeš poslať aj mne mailom tie ďalšie recepty...vopred velikánske DÍKES :)

... aby si nemusela každému zasielať indviduálne, radšej prosím pripni sem tie recepty a záujemca si ich stiahne...
penelopa
05.12.07,08:46
oki, skusim teda pripnut sem tie scenovane, uvidim ake to bude. Hlasi mi, treba ich upravit, tak zatial kym to urobim, nasla som este nejake, mozte zatial prestudovat tie
penelopa
05.12.07,09:01
Toto je prvy list, neviem aka to bude kvalita, tak zatial jeden.
penelopa
05.12.07,09:04
Neviem ci to staci v tejto velkosti, pripadne si to upravte a dajte vediet ako to u vas vyzera. Ja pridem po obede, potom by som nahadzala zvysok ;-)
Stefan2005
05.12.07,09:14
Toto je prvy list, neviem aka to bude kvalita, tak zatial jeden.

Pre tie moje dia-oči je to veľmi malé (obrázok má len 3kb), ak sa dá trochu zväčšiť - tak 10x - myslím tým výslednú veľkosť obrázku na 30 kb... Vďaka.
Infarkt
05.12.07,09:17
Neviem ci to staci v tejto velkosti, pripadne si to upravte a dajte vediet ako to u vas vyzera. Ja pridem po obede, potom by som nahadzala zvysok ;-)

Zväčši rozlíšenie, lebo je to fakt malé a keď si to aj nazoomujem, tak je to nečitateľné...
penelopa
05.12.07,09:18
Praveze vacsi mi to nechcelo vziat, skusim sa este poobede pohrat, teraz musim letiet vybavit...
penelopa
05.12.07,13:09
Tak som to zasa zvacsila, nahodim opat jeden obrazok :)
penelopa
05.12.07,13:11
...ale ako vidim, nebude to dobre :-( ak teda niekto chcete, napiste kludne mi na mail, poslem vam ich.
Infarkt
05.12.07,13:17
Ináč, môžeš ísť kľudne až na veľkosť 800 x 600 ... :) ... čo je dvojnásobok toho, čo tam dávaš teraz... ;)
penelopa
05.12.07,13:38
Lenze ja som tam presne tu velkost dala hned pri prvom obrazku (najvacsiu aku mi je schopna porada vziat) a teda nechapem v com je chyba :(
Infarkt
05.12.07,13:52
Lenze ja som tam presne tu velkost dala hned pri prvom obrazku (najvacsiu aku mi je schopna porada vziat) a teda nechapem v com je chyba :(

Musíš ten obrázok uložiť na svojom PC v takej veľkosti, ako som spomínal...teda 800 na 600...a ten potom prilepíš sem...:)
penelopa
05.12.07,14:17
Ja to mam v pc-ku, otvorila som cez HP image editor, nemala som to ani raz menej ako 800 na 600, zial fakt neviem preco sa to napriek tomu zobrazi vzdy take male.
layla
05.12.07,16:20
Penelopa, dakujem velmi pekne. Urcite niektore vyskusam. ;)
Chcem sa, ale spytat, ci obycajny med na medovnicky az prilis nezvysi cukor. Ja sa do toho nerozumiem, lebo idem vypekat pre otca, ktory si picha inzulin 3x denne.:o Za odpoved dakujem
Infarkt
05.12.07,16:27
Penelopa, dakujem velmi pekne. Urcite niektore vyskusam. ;)
Chcem sa, ale spytat, ci obycajny med na medovnicky az prilis nezvysi cukor. Ja sa do toho nerozumiem, lebo idem vypekat pre otca, ktory si picha inzulin 3x denne.:o Za odpoved dakujem

V tvojom prípade by som zvažoval použitie medu v koláčikoch...

Vyššia dávka antioxidantov

Alergie pri požívaní medu sa vyskytujú len zriedkavo, lebo ide
o prírodný produkt. Včela je totiž akýmsi biologickým filtrom. Keď sa pri zbere otrávi toxickou látkou, nedoletí s nákladom do úľu a cestou zomrie. Med môže znečistiť a sfalšovať jedine človek z túžby po zisku. Aj čistý med však nie je vhodný pre ľudí vyčerpaných a preťažených stresom, pre tehotné ženy a pacientov, ktorí trpia nedostatočnosťou srdca či obličiek. Užívania medu sa musia vzdať aj diabetici. Med je veľmi kalorický. Je síce zdravšie sladiť medom ako cukrom, lebo fruktóza a glukóza v mede sú oproti sacharóze
v cukre ľahšie stráviteľné, no ani sladenie s medom netreba preháňať. Oproti uhlohydrátom s vyšším glykémovým indexom (hroznový či trstinový cukor), ktoré stupňujú vylučovanie inzulínu, čím dochádza k rýchlejšej únave, pôsobí med relatívne pozvoľne na hladinu cukru v krvi. Preto ho odporúčajú športovcom a ľuďom cvičiacim vo fitness a fitcentrách.


Mám to z tejto stránky :


http://www.zdravie.sk/sz/content/693-30838/Med-ako-medicina.html
a4tech
10.09.11,18:43
Pekne, pekne a niečo čo by som dokázal aj ja a aby neúspech neodradil. Koláčiky mám rád ale objala ma diabetes a tak to už musím obmedzovať.
alabut
11.09.11,04:47
Ja si myslim, ze aspon na Vianoce by si kazdy diabetik mal dopriat poriadnu davku cukru, mozog sa potesi. :-)
buchač
11.09.11,19:17
Pekne, pekne a niečo čo by som dokázal aj ja a aby neúspech neodradil. Koláčiky mám rád ale objala ma diabetes a tak to už musím obmedzovať.
...he ....len objala ????

Ja s ňou pravidelný intímny styk mám ...zapichám si ...4 x denne ...

Ja si myslim, ze aspon na Vianoce by si kazdy diabetik mal dopriat poriadnu davku cukru, mozog sa potesi. :-)
...a že , kua , poriadnu dávku ...

....po Vianociach ešte aj každý diabetológ túto skutočnosť akceptuje , vtedy ani radšej nepozýva pacientov na kontroly - nemalo by význam ...;):rolleyes::---:D:D:D
trisestri
11.09.11,21:06
ondrejvla
12.09.11,12:20
Dia BB – dobré ráno

1 šálka ( á 2,5 dl) hrozienok zaliať vriacou vodou, nechať chvíľu nabobtnať, potom vodu zliať. Vo väčšej miske spracovať 4 vajcia, 1 šálku oleja, 3/4 šálky Sorbitu. Zvlášť si pripraviť
2,5 šálky polohrubej múky, 1/2 prášok do pečiva, 1/2 KL soli, všetko preosiať, premiešať a pridať do pripravenej zmesi. Túto spolu premiešať a pridať 375 ml nasledovnej miešanky: ovsené vločky( tie sú lepšie, ak sa vopred na suchej panvici opražia), sezam, lúpanú slnečnicu, ľanové semienka a sekané orechy ( pomer je približne z každého druhu 0,75 ml).Nakoniec pridať postrúhanú kôru z očisteného citróna. Vypracovať cesto, je trošku tuhšie, lyžicou robiť na vymastený a vysypaný plech malé kôpky, trošku roztiahnuť, ale nie veľmi tenko, cca 1 cm. Dať piecť vo vyhriatej rúre asi na 200° C. Dávať ďalej od seba, cesto vychádza na cca 3 plechy. Sú veľmi dobré, treba ich schovať pred sebou tam, kde by ste ich nehľadali...

Ďalšia inšpirácia – do cesta sa môže pridať na malé kúsky nasekaná DIA čokoláda. Ja som piekla na mastnom papieri, odpadla mi robota s mastením plechov.

Dobrú chuť želám
BXLmiami
15.09.11,08:08
Niekde som to už písala,u otca som to riešila štrudľami.Do cesta cukor nejde a nápln si spravíte dia.
Janiela
09.12.15,18:10
Priatelia, existuje aj dia štedrák? Nedarí sa mi vyhľadať. Poteším sa, ak niekto priloží recept. :)
buchač
09.12.15,19:09
Priatelia, existuje aj dia štedrák? Nedarí sa mi vyhľadať. Poteším sa, ak niekto priloží recept. :)

Ono to je tak.
Na pečenie sa používa hladká múka...dobre vravím ?
Hladká múka je ale jeden z najpotravín, ktorá obsahuje zlý cukor. Klasický cukor je jasný...

Skús tento...

Štedrák bez múky, cukru a pečenia
http://tortyodmamy.sme.sk/stedrak-bez-muky-cukru-pecenia

P.S.:
Ja si dám klasickú orechovú tortu...plno veľa ...;) :D :D :D
Tweety
09.12.15,19:12
Na pečenie sa používa hladká múka...dobre vravím ?
S tou múkou nemáš celkom pravdu, používa sa aj hrúba, polohrubá, hladká špeciál....
Janiela
09.12.15,19:15
Priatelia, existuje aj dia štedrák? Nedarí sa mi vyhľadať. Poteším sa, ak niekto priloží recept. :)

Ono to je tak.
Na pečenie sa používa hladká múka...dobre vravím ?
Hladká múka je ale jeden z najpotravín, ktorá obsahuje zlý cukor. Klasický cukor je jasný...

Skús tento...

Štedrák bez múky, cukru a pečenia
http://tortyodmamy.sme.sk/stedrak-bez-muky-cukru-pecenia

P.S.:
Ja si dám klasickú orechovú tortu...plno veľa ...;) :D :D :D

Buchino, si jednotka, dikesky :)
Pre mamču chcem niečo fajnové upiecť. A tak ako píšeš, múka nie je dobrá "vec". Preto moja otázka, či vôbec je možný dia štedrák. Lebo už len názov štedrák hovorí za všetko.


No a potešil si ma :)
buchač
09.12.15,19:16
S tou múkou nemáš celkom pravdu, používa sa aj hrúba, polohrubá, hladká špeciál....
Nejde o pravdu...IDE o múku...a tá (každá) je pre diabetika zlá...či menej alebo viac, furt jedno.
Janiela
09.12.15,19:17
S tou múkou nemáš celkom pravdu, používa sa aj hrúba, polohrubá, hladká špeciál....
Múku s mierou treba, nie je žiadna výhra zdržiavať sa len cukru ;)
buchač
09.12.15,19:23
Múku s mierou treba, nie je žiadna výhra zdržiavať sa len cukru ;)


Pekne, pekne a niečo čo by som dokázal aj ja a aby neúspech neodradil. Koláčiky mám rád ale objala ma diabetes a tak to už musím obmedzovať.
...he ....len objala ????

Ja s ňou pravidelný intímny styk mám ...zapichám si ...4 x denne ...
...po Vianociach ešte aj každý diabetológ túto skutočnosť akceptuje , vtedy ani radšej nepozýva pacientov na kontroly - nemalo by význam ...;):rolleyes::---:D:D:D

Dá sa z kola von.
Pri väčšom príjme nevhodnej stravy je dobré zvýšiť si dávku inzáku...teda, ak je mamča na ňom. Alebo opačne...pri väčšej námahe znížiť dávku. Ale to by mal každý dia poučiť pacienta...alebo pacient by sa mal interesovať.
Janiela
09.12.15,19:32
Dia nepoučuje nemá čas, pacient v staršom veku nemá odkiaľ vedieť, tak nastupujú deti a učia sa spolu s rodičmi. Chodím už s mamkou, lebo naša dia je dosť nepríjemná. Cukor išiel hore už len pri predstave z návštevy lekára.
Ale strýčko google poradí, dá sa objednať aj literatúra, aj celkom dobré stránky som objavila, aj časopisy celkom fajn a tak. No a pravidelné sledovanie hladiny cukru, zapisovania a pozorovanie, čo sa deje s cukrom po určitých jedlách je tiež super "pomoc".
Už sme vyskúšali aj zaváranie so soľou - niekde som to tu vyčítala.

Tak to vidíš Buchač a pritom všetkom som ten parádny štedrák nenašla. :)
buchač
09.12.15,19:53
... pacient v staršom veku nemá odkiaľ vedieť, tak nastupujú deti a učia sa spolu s rodičmi.
...

Tak to vidíš Buchač a pritom všetkom som ten parádny štedrák nenašla. :)

Poznám...mama zo začiatku na tabletkách a skôr ako ja, ktorý hneď nabehol na šľahy do svalu. Ale neskôr som už učil s inzulínovými perami zasa ja mamu.

Hehehe...našli milí rádcovééé, našli ? Nenašli...;)
Ono je to jednoduché...a veľmi. Na Google je všetko...len je potrebné zadať správne výrazy.
Niekedy slovenčina je málo, tak nabehne engliš a to je už úplne iný level...linkov do aleluja a do zbláznenia. ;)
kukučka
09.12.15,20:33
Jak nenašla? Tento sa mi veru páči, isto vyskúšam
http://tortyodmamy.sme.sk/stedrak-bez-muky-cukru-pecenia

hľadaj raw recepty
Dáša_
09.12.15,21:17
ak to má byť fakt dia, tak pozor, aby toho sušeného ovocia, zvlášť datlí, fíg a hrozienok nebolo veľa. Lebo to zvádza, že je to ovocie, ale na glykémiu to môže mať hodne neblahý vplyv. To je koncentrovaný cukor
Dáša_
10.12.15,07:27
ešte malá poznámka, ak by niekto chcel, práve som v lidli videla mandlovú múku. Keby niekto chcel ísť takýmto smerom - sú to vlastne blanšírované pomleté mandle, tak aj do tých za surova v pohode....
lujza.j
10.12.15,08:30
ak to má byť fakt dia, tak pozor, aby toho sušeného ovocia, zvlášť datlí, fíg a hrozienok nebolo veľa. Lebo to zvádza, že je to ovocie, ale na glykémiu to môže mať hodne neblahý vplyv. To je koncentrovaný cukor
Daška.....vela ludi si mysli...ak tam nie je muka a.cukor je to ok.....ked poviem,ze je to plne cukru zo suseneho ovocia.....tak som ja co to moc preziva:) hrozienka,datle...mega cukor....orechy ak maju maly cukor....tak zase mega tuk:) takze aj tak s mierou.....
Dáša_
10.12.15,08:40
ak to má byť fakt dia, tak pozor, aby toho sušeného ovocia, zvlášť datlí, fíg a hrozienok nebolo veľa. Lebo to zvádza, že je to ovocie, ale na glykémiu to môže mať hodne neblahý vplyv. To je koncentrovaný cukor
Daška.....vela ludi si mysli...ak tam nie je muka a.cukor je to ok.....ked poviem,ze je to plne cukru zo suseneho ovocia.....tak som ja co to moc preziva:) hrozienka,datle...mega cukor....orechy ak maju maly cukor....tak zase mega tuk:) takze aj tak s mierou.....

no vieš, veď raw, tak zdravé :D - a to mixované ovocie? Naraz banán, jablko, hrozno... To musí rozhádzať ukor aj zdravému....
lujza.j
10.12.15,08:51
Vzdy je nejaky osial....ktory nastolí nejaky trend......ako naposledy smútí.....pomixovane šteronapatero.....a hromada cukru v tom....ja som uchylna na cukor,ale to je moj problem:)
Janiela
10.12.15,09:14
Veď to to, ošiale, aj glukózovofruktózový cukor a iné glukózy nie sú žiadna sláva. Tuky a podobne.
Tweety
13.12.15,08:14
Priatelia, existuje aj dia štedrák? Nedarí sa mi vyhľadať. Poteším sa, ak niekto priloží recept. :)
Nie je to štedrák ale chlebíček bez múky.
http://zena.sme.sk/c/8102069/biskupsky-chlebicek-bez-muky.html?ref=tit
Janiela
13.12.15,08:33
Priatelia, existuje aj dia štedrák? Nedarí sa mi vyhľadať. Poteším sa, ak niekto priloží recept. :)
Nie je to štedrák ale chlebíček bez múky.
http://zena.sme.sk/c/8102069/biskupsky-chlebicek-bez-muky.html?ref=tit
Twety, ten je krásny. Ten si urobím pre seba. Kedysi dávno som piekla biskupský, už som na to aj zabudla. Keď nahradím vajíčka banánom a maslo vegánskym maslom, tak poteším aj syna.Ďakujem.
karakul
13.12.15,10:25
... Keď nahradím vajíčka banánom a maslo vegánskym maslom, tak poteším aj syna.Ďakujem.

...keď nahradím cukor stéviou či brezovým cukrom, čokoladu s 90% obsahom kakaa, a sušené ovocie s vysokým obsahom cukru so sušeným ovocím s nižším obsahom, potom aj tí s DIA môžu ochutnať... len s tou kôrou s chemicky neošetreného ovocia som vždy na pochybách...
lujza.j
13.12.15,10:35
ja tu nestem dráždiť....cukor síce znížim.....ale čo tie mega tuky z orechov:---:D..ale zase lepšie tuky ako cukry....
stévia je tiež pekná chémia:D...iba ak by som tam narvala čerstvé lístočky ....tie sú pre MŇA ok....inak stevia vo forme z marketu eé...
kto ma tu pozna vie,že cukry nejem....raz za čas sa cukrovo rozbijem a zase bez:)...vánoce idem poňať tiéž tak.....od zajtra bez cukru a pak až 24.12:)
Janiela
13.12.15,14:34
... Keď nahradím vajíčka banánom a maslo vegánskym maslom, tak poteším aj syna.Ďakujem.

...keď nahradím cukor stéviou či brezovým cukrom, čokoladu s 90% obsahom kakaa, a sušené ovocie s vysokým obsahom cukru so sušeným ovocím s nižším obsahom, potom aj tí s DIA môžu ochutnať... len s tou kôrou s chemicky neošetreného ovocia som vždy na pochybách...
Tak to by bol biskupáčik pre všetkých :)
Tweety
13.12.15,14:38
Janiela
13.12.15,14:43
Našla som toto: http://www.diabetikinfo.sk/dia-pe-enie.html
Twety, chcem ti dať +, no dáva mi súčasne aj -
Tweety
13.12.15,14:54
Klik znovu na mínus.
Janiela
13.12.15,16:21
Klik znovu na mínus.
stalo sa :)
Janiela
13.12.15,16:26
aj tú sú celkom fajn receptíky
http://www.dusanplichta.com/blog/lenka-mancikova-3-bezlepkove-vianocne-kolace-ktore-zvladne-kazdy/

brezový cukor testujeme doma už asi ôsmy deň.
Terezia13
30.11.18,15:47
Dia rožteky
Ingrediencie:
120 g hladkej múky
1/2 lyžičky kypriaceho prášku do pečiva
1 ks vajcia
160 g Hery
1 štipka soli
160 g kokosovej múčky
30 g umelého sladidla
100 g mliečnej dia čokolády

Hladkú múku preosejte so soľou a práškom do pečiva.
Pridajte zmäknutý tuk, sladidlo, vajcia a kokos. Vypracujte cesto, zabaľte do fólie a nechajte cesto pol hodiny odpočinúť v chlade.
Potom cesto rozdeľte na rovnaké kúsky a z každého kúsku vytvarujte rožtek.
Rožteky ukladajte na plech s papierom na pečenie.
Pečte pri 180 ° C približne 10 minút.
Úplne vychladnuté rožteky namáčajte z polovice do rozpustenej čokolády
buchač
30.11.18,16:08
Dia rožteky
Ingrediencie:
120 g hladkej múky

......
Terezia13
30.11.18,16:11
no tá čokoláda nevyzerá vábne, ale dá sa dať aj horká, to by asi vyzeralo lepšie, ale tak som to našla, tak to prikladám - aj diabetici chcú mať Vianoce
ale čo ten obrášťok?!
buchač
30.11.18,16:36
no tá čokoláda nevyzerá vábne, ale dá sa dať aj horká, to by asi vyzeralo lepšie, ale tak som to našla, tak to prikladám - aj diabetici chcú mať Vianoce
ale čo ten obrášťok?!

Obrážťok je primeraný.
Recept je všetko možné, len nie Dia.
Viac neargumentujem....to nemá význam.
Terezia13
30.11.18,18:27
no v recepte nie je povedané, že diabetik - aj keď papká dia koláčiky, ich musí zjesť za celý plech, to už potom fakt nie je dia
bettylou
01.12.18,05:25
mimotemy zákusok sa preto tak volá, že ho zjeme za kúsok a nie za pol plechu :D
Terezia13
05.12.18,17:11
Terezia13
05.12.18,17:12
Terezia13
08.12.18,19:35
výber receptov bez cukru, múky a nepečené
https://tortyodmamy.sme.sk/recepty/raw-recepty
afrikánka
11.12.18,20:17
OHNE ZUCKER
Terezia13
11.12.18,20:19
OHNE ZUCKER
hlavne že bez cukru!!!:D