Veronika77
04.12.07,10:46
Dobrý deň,
chcem sa spýtať ako to je, keď som právnická osoba a prenajímam nehnuteľnosti, no nie je to moja hlavná činnosť. Na daňovom úrade mi povedali, že od septembra som povinná nahlasovať DÚ všetky nájmy a doniesť im nájomné zmluvy. Myslela som si, že je to povinnosť iba pre fyzické osoby.
Vie mi niekto poradiť?
Dík
KEJKA
04.12.07,09:52
ak aj nie je hlavná činnosť, ale v predmete činnosti nájom existuje?
cloe
04.12.07,09:56
ak aj nie je hlavná činnosť, ale v predmete činnosti nájom existuje?

Ak poskytuje len prenájom nehnuteľnosti, ktorú má v evidencii majetku /bez súvisiacich služieb/, nemusí mať prenájom v predmete činnosti.
Veronika77
06.12.07,06:39
Máme prenajatý nejaký majetok od iného prenajímateľa, pričom ho na základe zmluvy môžeme prenajímať iným osobám so súhlasom pôvodného prenajímateľa. Napr. máme v prenájme od prenajímeteľa budovu, v ktorej sú kanc. priestory, ktoré my ďalej prenajímame iným osobám. Nemáme to však uvedené ako činnosť v registri. Zaoberáme sa úplne niečim iným, tieto kancelárie nevyužívame, preto ich prenajímame. Ale mňa by zaujímalo, či to musíme nahlasovať DÚ.
KEJKA
06.12.07,06:45
nemusíte .
Veronika77
06.12.07,09:05
OK. Ďakujem
monarch
27.12.07,13:54
Prosím o vysvetlenie, čo sa rozumie pod živnosťou : "...prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb-obstarávateľské služby spojené s prenájmom nehnuteľnosti"...

Ďakujem za odpoveď
Kathryn
30.12.07,13:21
Myslím, že keď popri prenájme priestorov sprostredkúvaš aj dodávku energií, upratovanie, a pod.